Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

"Gotowi do zimy? W sobotę startujemy!

Dobra Narciarki, Narciarze, Snowboardziści i Snowboardzistki - Fanatycy ZIMY i szaleństwa na trasach Szczyrk Mountain Resort! Nie trzymamy Was dłużej w niepewności! My jesteśmy gotowi! A Wy? Gondola na poziom 1000 m czeka na Was od 8.30! U góry szybka przesiadka w kierunku Zbójnickiej Kopy lub Małego Skrzycznego!

Na pierwszy ogień lecimy z trasami:

  • 3b ze Zbójnickiej Kopy 
  • 2 z Małego Skrzycznego

Warunki do naśnieżania są coraz lepsze, wiec już niebawem damy Wam cynk o kolejnych otwartych trasach do Gondoli i Soliska! "

https://www.szczyrkowski.pl/resort/komunikaty-narciarskie

obraz-2021-12-08-140626.png

Edytowane przez moruniek
coś tam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mój najlepszy Szczyrk zaczął się kończyć z likwidacją pierwszego orczyka 😟 później to już poszło po bandzie. Ostatni raz na Bieńkuli jeździłem chyba 3 sezony temu ,masa ludzi stała wtedy do gondoli a ja na bieżąco jeździłem orczykiem i łoiłem zjazd za zjazdem,niestety spadła lina i i pewna narciarka ucierpiała i już do końca sezonu nie ruszył a wiosną został zlikwidowany. Golgota chodziła zawsze jak był śnieg , postępu nie zatrzymam i wiedziałem że TMR postawi na ilość, sporadycznie będę tam zaglądać jak będzie otwarta sensowna ilość tras .Na pewno nie w święta i weekendy,dalej nie zmieniłem zdania że tarasowo to najlepszy ośrodek w Polsce  ale tych orczyków mi żal 🤪

Edytowane przez Mikoski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Mikoski napisał:

Mój najlepszy Szczyrk zaczął się kończyć z likwidacją pierwszego orczyka 😟 później to już poszło po bandzie. Ostatni raz na Bieńkuli jeździłem chyba 3 sezony temu ,masa ludzi stała wtedy do gondoli a ja na bieżąco jeździłem orczykiem i łoiłem zjazd za zjazdem,niestety spadła lina i i pewna narciarka ucierpiała i już do końca sezonu nie ruszył a wiosną został zlikwidowany. Golgota chodziła zawsze jak był śnieg , postępu nie zatrzymam i wiedziałem że TMR postawi na ilość, sporadycznie będę tam zaglądać jak będzie otwarta sensowna ilość tras .Na pewno nie w święta i weekendy,dalej nie zmieniłem zdania że tarasowo to najlepszy ośrodek w Polsce  ale tych orczyków mi żal 🤪

Ja tam byłem raz... ostatni wekend sezonu. Kilka dni póżniej słupki orczyka położono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mig napisał:

Poniedzialek 27/12 będę w okolicy, choć pewnie nie w Szczyrku. Tam między swietami- to pewnie nie jest najlepszy pomysł...

Po czekaniu 45 min w kolejce do starej "babci" na Czarnej Górze już nic w PL nie jest mnie w stanie zniechęcić. Taką mamy już tradycję, że Święta spędzamy rodzinnie na nartach w PL. W tym sezonie sprawdzamy Szczyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, grimson napisał:

Po czekaniu 45 min w kolejce do starej "babci" na Czarnej Górze już nic w PL nie jest mnie w stanie zniechęcić. Taką mamy już tradycję, że Święta spędzamy rodzinnie na nartach w PL. W tym sezonie sprawdzamy Szczyrk.

Patrzcie na wiatr w prognozach, jak mocno wieje, to od razu na COS, a jak jeszcze mocniej to uciekajcie na BSA. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Mikoski napisał:

Z orczykami tego problemu nie było , nie wiem komu w TMR  przeszkadzały dwa podwójne orczyki na Julianach teraz spokojnie mogły jeździć.

Brak kanapy z Czyrnej, ona będzie osłonięta od wiatru.  

Te na Julianach nie mogły by jeździć, bo tam mają 12% i 18% naśnieżenia tras. Bez dodatkowych zbiorników na wodę, sytuacja będzie się powtarzać rokrocznie. Ślad orczyka też trzeba czymś naśnieżyć, mieć ludzi do obsługi (a to koszty Panie). 

Mnie zastanawia sens montażu tego krótkiego talerzyka obok gondoli, który prowadzi do zdemontowanych orczyków z Czyrnej. Mostka (tunelu) prowadzącego z 1 do gondoli, też brak. 

p.s.

Chyba doczekamy się najpierw dalszej rozbudowy COS-u (może już wkrótce), zanim TMR zrobi coś pozytywnego w Szczyrkowskim. Pytanie tylko, czy po rozbudowie COS-u utrzymają wspólne karnety, zwłaszcza karnety sezonowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, moruniek napisał:

Brak kanapy z Czyrnej, ona będzie osłonięta od wiatru.  

Te na Julianach nie mogły by jeździć, bo tam mają 12% i 18% naśnieżenia tras. Bez dodatkowych zbiorników na wodę, sytuacja będzie się powtarzać rokrocznie. Ślad orczyka też trzeba czymś naśnieżyć, mieć ludzi do obsługi (a to koszty Panie). 

Mnie zastanawia sens montażu tego krótkiego talerzyka obok gondoli, który prowadzi do zdemontowanych orczyków z Czyrnej. Mostka (tunelu) prowadzącego z 1 do gondoli, też brak. 

p.s.

Chyba doczekamy się najpierw dalszej rozbudowy COS-u (może już wkrótce), zanim TMR zrobi coś pozytywnego w Szczyrkowskim. Pytanie tylko, czy po rozbudowie COS-u utrzymają wspólne karnety, zwłaszcza karnety sezonowe ?

TMR daje dupy po całości pamiętam plany i zapewnia że lasek na Golgocie pomiędzy nieistniejącym orczykiem będzie wycięty i o tyle trasa będzie szersza ,nic nie zrobili .

Na Julianach miała powstać kanapa ośmioosobowa 🤪 nie ma nic nowego prócz dupiatego trawersu pod Golgotę. Trasa nr 10  zmieniła kolor z  czerwonej na niebieski i trup na ściance przed trawersem ściele się gęsto .

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...