Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

To, że będzie wiało było wiadome od wczoraj, po co zatem wczoraj wisiał baner na ich stronach, że 27.12 zapraszamy od 8:30 ?

 

Dlaczego główne rozwiązanie komunikacyjne w ośrodku jest oparte na gondoli, podatnej na wiatr, bez żadnej alternatywy. Dlaczego gondola na pojedynczej linie, a nie na podwójnej jak na Chopoku (zdjęcie poniżej). 

IMG-20190414-104536.jpg   

 

I tych pytań można postawić znacznie więcej. Po 6 latach od przejęcia przez SMR ośrodka, w mojej ocenie, choroby wieku dziecięcego nie powinny mieć już miejsca i należy wymagać od zarządcy ośrodka profesjonalizmu, którego niestety często brakuje. Co z dalszym etapem inwestycyjnym ? Jeżeli Szczyrk chce być nr 1 w Polsce, to ośrodek nie może być co chwila zamykany/otwierany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trzeba się spieszyć z wypiciem tego piwa dopóki nas jeszcze stać, zanim nierząd podniesie czterokrotnie akcyzę na złocisty trunek. https://innpoland.pl...6XEPJmC9HOcAAH8

Było już kilka okresów gdy opłacało się jeździć na piwo do Czech. I zawsze po stwierdzerdzeniu, że suma podatków i akcyzy spadła a nie wzrosła po podwyżce, kolejny rząd/minister w swej dobroci obniżał akcyzę. Jednak przy obecnym geniuszu bankowości wszelkie durności są mozliwe.... tonący brzytwy się łapie, i uderza w suwerena?...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się spieszyć z wypiciem tego piwa dopóki nas jeszcze stać, zanim nierząd podniesie czterokrotnie akcyzę na złocisty trunek.

https://innpoland.pl...6XEPJmC9HOcAAH8

 

Właśnie rozpocząłem pierwsze produkcje. Pszeniczne  i pils już leżakują IPA dojrzewa w fermentorze, a dwa kolejne zacznę ważyć jak wrócę ze Szczyrku. Nierząd mnie nie ruszy. Chyba, że zrobią akcyzę na chmiel i słody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już kilka okresów gdy opłacało się jeździć na piwo do Czech. I zawsze po stwierdzerdzeniu, że suma podatków i akcyzy spadła a nie wzrosła po podwyżce, kolejny rząd/minister w swej dobroci obniżał akcyzę. Jednak przy obecnym geniuszu bankowości wszelkie durności są mozliwe.... tonący brzytwy się łapie, i uderza w suwerena?...

 

Ich wyborcy piją szczochy z plastikowych butelek i wino marki wino. Smakoszy tam nie uświadczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się spieszyć z wypiciem tego piwa dopóki nas jeszcze stać, zanim nierząd podniesie czterokrotnie akcyzę na złocisty trunek.

https://innpoland.pl...6XEPJmC9HOcAAH8

 

Kordiankw zbliżają się wybory, więc potrzeba z 500+ zrobić 700+ z wyprawki 300+ zrobić 500+ no i 15 emeryturę. Potem jakiś przekop, albo100 mostów by TVP info miało o czym mówić i wybory wygrywają bez pomocy Porozumienia i SP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kordiankw zbliżają się wybory, więc potrzeba z 500+ zrobić 700+ z wyprawki 300+ zrobić 500+ no i 15 emeryturę. Potem jakiś przekop, albo100 mostów by TVP info miało o czym mówić i wybory wygrywają bez pomocy Porozumienia i SP

Dziś GUS podał dane o inflacji za styczeń 2021, jest najwyższa od 20 lat. Słuszna linię ma nasza władza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do teraz jeżdżę a raczej jeździłem dopóki nie zamknęli granic. Nie dość że taniej to jeszcze lepsiejsze jakby :) W piwnicy stoi mi 8 skrzynek po Radegaście i nie a jak ich napełnić :(

Tam też piwa schodzą na psy... Ale jakby wolniej... ;-). Radegast trzyma jakiś poziom, pilzner poleciał na buzię... Katastrofa naszego regionu to Brackie. Kiedyś świetne ciężki pils, teraz puszkowany sikawiec z Zywca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam też piwa schodzą na psy... Ale jakby wolniej... ;-).
Radegast trzyma jakiś poziom, pilzner poleciał na buzię...
Katastrofa naszego regionu to Brackie. Kiedyś świetne ciężkie piła, teraz puszkowany sikawiec z Zywca.

 

Polecam własnej roboty. Jakość porównywalna z piwami sklepowymi po 15 zeta. Na początek wystarczy sprzęt za stówę łącznie z kapslownicą. Tak tylko tyle. Można zacząć ważyć z gotowych chmielonych słodów, fermentator najmuje mało miejsca i jedyne wymaganie to stała temperatura 18-max 22 stopnie. Kupionych butelek (brązowych) nie oddajecie i zbieracie na swoje piwko.

Jak wam się spodoba można wejść na wyższy lewel i wysładzać ziarno, ale wymaga więcej sprzętu i roboty. Można pozostać przy pierwszej wersji - koszt dobrego browarka (z prądem, wodą itp) to około 3 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam własnej roboty. Jakość porównywalna z piwami sklepowymi po 15 zeta. Na początek wystarczy sprzęt za stówę łącznie z kapslownicą. Tak tylko tyle. Można zacząć ważyć z gotowych chmielonych słodów, fermentator najmuje mało miejsca i jedyne wymaganie to stała temperatura 18-max 22 stopnie. Kupionych butelek (brązowych) nie oddajecie i zbieracie na swoje piwko. Jak wam się spodoba można wejść na wyższy lewel i wysładzać ziarno, ale wymaga więcej sprzętu i roboty. Można pozostać przy pierwszej wersji - koszt dobrego browarka (z prądem, wodą itp) to około 3 PLN.

300 m od domu jest mały browar rzemieślnicy. Jest o tyle ciekawy, że każdy "zarób wychodzi im trochę inny. Nie można się znudzić.... ;-) Ale możesz przywieźć........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300 m od domu jest mały browar rzemieślnicy. Jest o tyle ciekawy, że każdy "zarób wychodzi im trochę inny. Nie można się znudzić.... ;-)
Ale możesz przywieźć........

 

Mogę :)

Moje niestety jest dla wytrwałych - pszeniczne musi poleżakować jeszcze miesiąc, pils dwa. Będę w Szczyrku od niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co? :) Chyba nie na narty, widziałeś co tam się dzieje...
Miałem jechać jutro i odpuściłem.

 

Bo mam sezonówke i wolną chatę. Zastanawiałem się czy czekać na zwrot, ale jakoś Słowakom nie wierzę, bo cały czas nie odpowiadają wprost na moje pytania. Dlatego postanowiłem wyjeździć Szczyrk przez dwa tygodnie jeśli się uda i liczyć na otworzenie moltka w kwietniu lub maju. Nie mam lepszego pomysłu na wykorzystanie sezonówki. Jak znasz - napisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam sezonówke i wolną chatę. Zastanawiałem się czy czekać na zwrot, ale jakoś Słowakom nie wierzę, bo cały czas nie odpowiadają wprost na moje pytania. Dlatego postanowiłem wyjeździć Szczyrk przez dwa tygodnie jeśli się uda i liczyć na otworzenie moltka w kwietniu lub maju. Nie mam lepszego pomysłu na wykorzystanie sezonówki. Jak znasz - napisz.

A na Skrzycznym obowiązuje ta sezonowka? Jak nie to lipa, będziesz się woził na niebieskich trasach i stał w kolejkach. W czasach orczykow przy takiej zimie były otwarte wszystkie trasy łącznie z Bieńkula. Teraz kilka niebieskich a przepustowość wyciągów potężna, tłok, kolejki itd.
Ja im już podziękowałem, jak cię wkur... To jedź na jeden dzień na Soszów, drugi na Pilsko i odpoczniesz od tłumów, daleko nie masz ze Szczyrku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...