Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

To ostatnie zdjęcie to chyba robione rano. Po południu 50m wyżej był tylko wąski przesmyk. Mnóstwo kamieni na wszystkich trasach. Najlepiej było na COSie, ale chodził tylko orczyk, a trawers w większości czysty lód.

Zdjęcia są z dnia wczorajszego. Jeździłem do 11:30 i zdjęcie jest z tej godziny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w bardzo niedalekim sąsiedztwie - całkiem fajne warunki :)

 

Zawsze jest jakieś lepsze "gdzieś" :) 

Ja muszę popracować czwartek i piątek w Ustroniu, więc wybrałem słabe warunki blisko z mojej sezonówki. Niestety moja ekipa na ten wyjazd to raczej miękką rurką robiona i w niedzielę pojeździli chwilę, w poniedziałek zobaczyli i............... wyjechali :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę wprowadza w błąd - ja sobie zniszczyłem narty jak nigdy dotąd. Jeśli wstawiasz zdjęcia to uczciwie.

A mogę wiedzieć co kolegę ugryzło ?  Zarzucasz mi nieuczciwość  ? Przecież, cała relacja dotyczyła niedzieli - wystarczyło przeczytać tekst nad relacją ze zrozumieniem. Jeżeli nie podoba Ci się mój sposób wstawiania zdjęć - po prostu nie czytaj moich relacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę wiedzieć co kolegę ugryzło ?  Zarzucasz mi nieuczciwość  ? Przecież, cała relacja dotyczyła niedzieli - wystarczyło przeczytać tekst nad relacją ze zrozumieniem. Jeżeli nie podoba Ci się mój sposób wstawiania zdjęć - po prostu nie czytaj moich relacji. 

 

Kolego,

nic mnie nie ugryzło i nic do Ciebie nie mam. Umiem też czytać ze zrozumieniem i własnie dlatego zwróciłem uwagę, że wrzucasz w poniedziałek zdjęcia z wcześniejszych dni. Nie ma tam też żadnej informacji, ze zdjęcia są "historyczne".Byłem widziałem wczoraj na własne oczy i podjąłem decyzję, że jeżdżę mimo wszystko, ale Twoja relacja mogła zachęcić do wyjazdu tych wahających się. I na to zwróciłem uwagę pod Twoim opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatnie zdjęcie to chyba robione rano. Po południu 50m wyżej był tylko wąski przesmyk. Mnóstwo kamieni na wszystkich trasach. Najlepiej było na COSie, ale chodził tylko orczyk, a trawers w większości czysty lód.

 

Na której trasie był ten przesmyk? W ogóle która trasa w najlepszym stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na której trasie był ten przesmyk? W ogóle która trasa w najlepszym stanie?

 

Przy gondoli na samym dole za mostkiem. 

Dzisiaj najlepszy stok (bez kamieni) to Beskid Sport Arena, ale to na zabicie czasu. Na dłużej się nie nadaje bo czynna tylko 1 i 2, trójkę oszczędzają na zawody, ale co drugi zjazd tamtędy bez konsekwencji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie o zamykaniu ośrodka są mocno przesadzone :). Wieczorem fotki, teraz trzeba się cieszyć jazdą :D Ps. Trochę fotek z dzisiejszego poranka, jeszcze przed opadem śniegu. Z rana lodowo i pusto na stokach, na każdej trasie są miejsca wymagające szczególnej uwagi, ale w tym sezonie zdarzało się jeździć w gorszych warunkach. W ciągu dnia obfite opady śniegu i warunki coraz lepsze. Najlepsze warunki na jedynce, chociaż twardo i od mostka tylko wąski przesmyk bez kamieni oraz na siódemce, ale tu z rana trzeba było uważać, bo pod lancami śnieg tępy, potrafił skutecznie wyhamować i trup ścielił się gęsto. Na dwójce z MS też fajnie, ale kilka szkółek z dzieciakami i ustawiony slalom powodowały sztuczny tłok. Trójka i ósemka dziś zamknięte, ale widziałem śmiałków którzy z nich zjeżdżali. Z golgoty również, chociaż tu więcej kamieni niż śniegu. Udało się zakończyć dzień bez strat w sprzęcie i uszkodzeń ślizgu. d02e788df8b14ffe0caccf8ea45f68ee.jpgc956d38bd7d7b352277305bd53e5184d.jpg5ce7c0d27d52ae49cfeb24ca169cb710.jpg0d797b6574f241d9b7de93e1ea6d8d37.jpgb2cfd4f4a6326a34b61b8e2b5898c069.jpg91d7467bbbdb3a52481b8f883090ea92.jpg6596fa5a32a7710245194d6bc5e3befa.jpg625975199d61d3dabedccb8ca3b49d37.jpg3a338f9e75d99e9dcf7e7eeff8b6cef4.jpgaeac3c787c4c3916834a16202175a792.jpg7ed3ff333e757d2c7cc056b920b8d6a7.jpg5a634b6cfc39aa280037ae2f1accf720.jpgc5ca9f99b10e902de63ff3cdfb1c0fd5.jpgd28a52e7cdae936d3b50e54ce735ca4e.jpgc82beb3fe09fcc22bd4572d74abad418.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i misterny plan, żeby fajnie pojeździć poszedł w p.... Do zamkniętych wcześniej kolei dołączyła żółta kanapa, za chwilę pewnie wyłącza również niebieską. Najlepsze warunki śniegowe w tym sezonie, a tu kicha, bo wiatr unieruchomił ośrodek. Na Solisku i przystanku skibusa Sajgon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i misterny plan, żeby fajnie pojeździć poszedł w p.... Do zamkniętych wcześniej kolei dołączyła żółta kanapa, za chwilę pewnie wyłącza również niebieską. Najlepsze warunki śniegowe w tym sezonie, a tu kicha, bo wiatr unieruchomił ośrodek. Na Solisku i przystanku skibusa Sajgon.

Ta jakaś sobotnia klątwa w tym sezonie. W zeszłą sobotę warunki śniegowe SUPER, jednak gondola stop, kanapa na Zbójnicką stop, talerzyk na MS stop. Na Solisku kolejki takie, że uciekałem z SMR na COS. Tam niestety kolejki równie duże do orczyków ale pobawiłem się w zjazdy od Jaworzyny do METY.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam sytuacja panowie?Rozsypała mi się ekipa na Austrię i chyba podskoczę do Szczyrku. Jaki stan tras. Od ostatniej relacji trochę minęło więc pytam, bo przy tych temperaturach...

Przy tych temperaturach, prognozowanym wietrze, deszczu i zamykaniu kolejnych tras - zastanowiłbym się 3 razy czy tam jechać (znajdziesz w Polsce lub najbliższej okolicy lepiej obecnie przygotowane ośrodki).  Chyba, że przyjdzie kolejna fala mrozu którą postanowią wykorzystać do dośnieżenia newralgicznych miejsc lub opad naturalnego śniegu, który nie zostanie zabrany przez wiatr. Dziś zamknęli kanapę na Pośredni, odcinając 1/3 ośrodka - pytanie czy na stałe, czy tylko na chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zestawienie z dnia dzisiejszego (05.03.2020). W kontekście ich zapowiedzi na FB, że chcą działać do końca marca (pytanie tylko na których trasach). Na chwilę obecną zamknięty Pośredni, nieczynna 3 do gondoli. Jak przyjedzie dużo ludzi na weekend to na Solisku mamy 4 osobową kanapę do obsługi 4 i 7. Oczywiście są to różne warunki klimatyczne, ale też diametralnie różne podejście do kwestii naśnieżania i jakości przygotowania tras narciarski. Jak się jest (chce się być) numerem 1 w Polsce, to chyba fantastyczny marketing, to trochę jednak za mało.

 

SZCZYRK 

Trasy-i-koleje-Szczyrk.jpg   

 

A tymczasem w Białce - wyciągi.

Warunki-narciarskie-O-rodek-Narciarski-K

 

Białka - czynne trasy.

Warunki-narciarskie-O-rodek-Narciarski-K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wiele wody upłynie zanim dogonią Białkę jeśli w ogóle chcą, w co wątpię. Białka ma większą wydajność nasniezania na mniejszą powierzchnię tras. Tras dużo łatwiejszych, porośniętych trawą nie kamieniami. Położenie niby niżej, ale narażenie tras w Szczyrku na wiatry każdy wie jakie jest, a zimy kiepskie. Jednak w Beskidach też się da, czego przykładem niech będzie Soszów i Czarny Gron, dla mnie od lat najlepiej przygotowane trasy w Beskidach. Piszę o trasach nie oslich łączkach. Oczywiście kaliber ośrodka inny, ale klientów też garstka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zestawienie z dnia dzisiejszego (05.03.2020). W kontekście ich zapowiedzi na FB, że chcą działać do końca marca (pytanie tylko na których trasach). Na chwilę obecną zamknięty Pośredni, nieczynna 3 do gondoli. Jak przyjedzie dużo ludzi na weekend to na Solisku mamy 4 osobową kanapę do obsługi 4 i 7. Oczywiście są to różne warunki klimatyczne, ale też diametralnie różne podejście do kwestii naśnieżania i jakości przygotowania tras narciarski. Jak się jest (chce się być) numerem 1 w Polsce, to chyba fantastyczny marketing, to trochę jednak za mało. SZCZYRK Dołączona grafika A tymczasem w Białce - wyciągi. Dołączona grafika Białka - czynne trasy. Dołączona grafika

Błagam Cię. Białka. Białka obecnie jest dalej zima. Obecnie jest nawet naturalny śnieg. Szczyrk. Błagam Cię. Obecnie jest wiosna. Śniegu zero. Kwiaty zaczynają się pojawiać. U mnie na wysokości Kuźnic jest błoto i zero śniegu, tam można na nartach jechać bez szkody dla nich i bez naśnieżania. Kończy się zima najcieplejsza w historii. Śnieg był?? Na nizinach w śladowych ilościach. Za to w górach jest. GO to przykład. Susza brak śniegu cieplo i brak wody. Na temat GO tylko gest LICHOCKIEJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam Cię. Białka.

Białka obecnie jest dalej zima. Obecnie jest nawet naturalny śnieg.

Szczyrk. Błagam Cię.

Obecnie jest wiosna. Śniegu zero. Kwiaty zaczynają się pojawiać.

U mnie na wysokości Kuźnic jest błoto i zero śniegu, tam można na nartach jechać bez szkody dla nich i bez naśnieżania.

Kończy się zima najcieplejsza w historii. Śnieg był?? Na nizinach w śladowych ilościach. Za to w górach jest. GO to przykład. Susza brak śniegu cieplo i brak wody.

Na temat GO tylko gest LICHOCKIEJ

Marcin, ja nie twierdzę że Szczyrk ma lepsze warunki klimatyczne od Białki, czepiam się jedynie ich butnych zapowiedzi na FB, że mają obecnie fantastyczne warunki i chcą działać do końca marca. Uważam to za mało uczciwe podejście do narciarzy. Gra moim zdaniem idzie o przedsprzedaż sprytnej sezonówki 2020/21. Zestawiłem to z Białką, która może w mojej ocenie twierdzić, że ma obecnie dobre warunki by pokazać pewien kontrast.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...