Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szkoda nerwów, ja sobie oglądałem Skrzyczne z innej perspektywy a kolejka była tylko po kawę w chacie wuja Toma

Nie no spoko...ale Krzysiek wspomniał o wyczuciu czasu.

U mnie 1 dzień -wtorek leje /wieje pół ośrodka nie jeździ.

2 dzień sypie/wieje jeżdżą 2 krzesła  :) .

3 dzień - 7:00 Liptowski piękna pogoda nie wieje - hurra nareszcie otworzą cały ośrodek  :) .

Przyjazd na lucky - pół ośrodka nie jeździ bo śnieżą  :D  :P -Dekujemy za pohopienie (czy jakoś tak)  :)

a popołudniu kwestionariusz satysfakcji  :D  :D  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojewoda śląski nakazał sprawdzenie każdej budki w pobliżu stoków i na stokach przez nadzór budowlany.

Tylko, że w zacytowanym artykule nie ma o tym ani jednego słowa. A jak już sprawdzą te wszystkie budki to co? Legalizacja samowoli w postaci takiej budy, czy garażu jeśli budynek nie jest postawiony niezgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego kosztuje 5000 PLN a domu 25000 PLN. Czy inspektorzy podczas tej kontroli sprawdzą jakiej długości miały wkręty którymi przymocowany był dach do konstrukcji? Czy wpłynie to na bezpieczeństwo, czy tylko na dobre samopoczucie urzędników?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w zacytowanym artykule nie ma o tym ani jednego słowa. A jak już sprawdzą te wszystkie budki to co? Legalizacja samowoli w postaci takiej budy, czy garażu jeśli budynek nie jest postawiony niezgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego kosztuje 5000 PLN a domu 25000 PLN. Czy inspektorzy podczas tej kontroli sprawdzą jakiej długości miały wkręty którymi przymocowany był dach do konstrukcji? Czy wpłynie to na bezpieczeństwo, czy tylko na dobre samopoczucie urzędników?

Weź wejdź w google znajdz nr tel do nadzoru i zadaj im te pytania. Ja jestem z innej branży. Co do samowoli to do kary może dojść nakaz rozbiórki i przywrócenie terenu do stanu pierwotnego. Mój sąsiad tak ma. Dostał 25 tys kary i nakaz rozbiórki prawomocnym wyrokiem sądu. Okazało się że przywrócenie terenu do stanu pierwotnego będzie go kosztowało lekką ręką 100 tyś. To się nazywa przykladna kara.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna moja relacja z nartowania rodzinnego w SMR. Przygotowanie tras - tragiczne. Ośrodek był zamknięty przez ostatnie 1,5 dnia a Pośredni przez 2 dni. Czy naprawdę nie można było wysłać tam ratraka wczoraj wieczorem lub dziś rano ? Czy nikt nie widzi przecierek do żywej ziemie, żwirku na trasach czy kamieni wielkości pięści. Czy przy awarii liny nośnej przy żółtej kanapie trzeba utrzymywać Fast Pass, do tego wyciągu. Tam są obecnie masakryczne kolejki - do 40 minut stania. Dla porównania gondola to dziś do 10 minut stania. Czy ktoś kto zarządza tym ośrodkiem choć trochę myśli ??? Puszczanie osób po żywym lodzie, jest po prostu niebezpieczne, a puszczenie lanc na ten żywy lód, czyni warunki skrajnie niebezpiecznymi. Mamy szybki lód i tępy śnieg, co chwila kogoś obracało. Leżące kamienie wielkości pięści, to też nie odosobniony przypadek na 3 (kilka wyrzuciłem w czynie społecznym). Do tego puszczono ratrak w jeżdżących ludzi - będzie na zdjęciu. Rano ośrodek czynny, wg. mapy na dole wszystko działa. Na górze okazuje się, że mocno wieje, kanapa na Zbójnicką Kopę stoi. 

 

Gondola rano - całkiem ok. Ludzi jakoś dużo nie było. To jeszcze przed otwarciem ośrodka.

rano-gondola.jpg

Jedziemy 7 do dołu. 7 przygotowana dość dobrze, podobnie jak 4. Momentami wymiany śnieg, ale jak na obecną pogodę nie jest źle. 

7.jpg

7 dalej.

7-rano.jpg

Wierch Pośredni to dziś żywy lód z plackami tępego śniegu. Warunki masakra.

Hala-Po-rednia-l-d-i-nawiany-snieg-z-lan

Trochę też żwirku i przecierek dla urozmaicenia.

Przygotowanie-tras-drobny-wirek.jpg

I przecierki.

Przygorowanie-tras-8.jpg

10 lance sypią śnieg na lód.

10-g-ra-l-d-i-lance-nawiewaj-ce-t-py-nie

10 dół - lodowato.

10-d-lodowo.jpg

Na Solisku jeszcze ok.

Solisko-jeszcze-dobrze.jpg

Za chwilę już masakra.

Panie-za-czym-ta-kolejka.jpg

Na Zbójnicką Kopę łapiemy się na 2 kanapę.

Za-apalismy-sie-na-2-kanap-na-ZK.jpg

Mocno wieje, momentami "wiatr zawraca" mi dzieci. Trasa jest wyratrakowana.  

ZK-tak-przygotowana-trasa.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 - moim zdaniem dziś obok 7 to dobrze przygotowane trasy.

4-rano.jpg

Czy tak powinna wyglądać przygotowana trasa ?

Czy-tak-powinna-by-przygotowana-trasa-na

A tu mamy ratrak (na drugim planie).

pu-cili-ratrak-w-je-d-cych-ludzi-a-mi-li

I kamyki.

To-cz-ste-okazy-na-3-wywali-em-ze-4-sztu

Mojej dzieci bawią się jednak świetnie.

Moje-dzieci-bawi-si-wietnie.jpg

Miejscami trasy tak przygotowane.

to-te-cz-ty-widok.jpg

Jedziemy dalej.

3-ni-ej.jpg

3 nad zakrętem.

3-nad-zakr-tem.jpg

Nieco niżej.

3-zakr-t.jpg

A czasem było nawet tak na 3.

przygotowanie-stok-w-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 - moim zdaniem dziś obok 7 to dobrze przygotowane trasy.

4-rano.jpg

Czy tak powinna wyglądać przygotowana trasa ?

Czy-tak-powinna-by-przygotowana-trasa-na

A tu mamy ratrak (na drugim planie).

pu-cili-ratrak-w-je-d-cych-ludzi-a-mi-li

I kamyki.

To-cz-ste-okazy-na-3-wywali-em-ze-4-sztu

Mojej dzieci bawią się jednak świetnie.

Moje-dzieci-bawi-si-wietnie.jpg

Miejscami trasy tak przygotowane.

to-te-cz-ty-widok.jpg

Jedziemy dalej.

3-ni-ej.jpg

3 nad zakrętem.

3-nad-zakr-tem.jpg

Nieco niżej.

3-zakr-t.jpg

A czasem było nawet tak na 3.

przygotowanie-stok-w-3.jpg

4 - moim zdaniem dziś obok 7 to dobrze przygotowane trasy.

4-rano.jpg

Czy tak powinna wyglądać przygotowana trasa ?

Czy-tak-powinna-by-przygotowana-trasa-na

A tu mamy ratrak (na drugim planie).

pu-cili-ratrak-w-je-d-cych-ludzi-a-mi-li

I kamyki.

To-cz-ste-okazy-na-3-wywali-em-ze-4-sztu

Mojej dzieci bawią się jednak świetnie.

Moje-dzieci-bawi-si-wietnie.jpg

Miejscami trasy tak przygotowane.

to-te-cz-ty-widok.jpg

Jedziemy dalej.

3-ni-ej.jpg

3 nad zakrętem.

3-nad-zakr-tem.jpg

Nieco niżej.

3-zakr-t.jpg

A czasem było nawet tak na 3.

przygotowanie-stok-w-3.jpg

 

No to słabo bo dziś w BSA panowały można to śmiało określić "świetne" warunki. Zero przetarć, prawie wcale kamieni a plamy lodowe odsłoniły się dopiero po 15:00. Tak więc kto był to użył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś a wczoraj to niebo a ziemia. Diametralna zmiana warunków. Lód w większości zlikwidowany, stoki przygotowane dość dobrze. Jedynie w kilku miejscach na 4 i 7 rano były połacie tępego śniegu z lanc, które powodowały, że kilka osób padło (bo im narty przytrzymało). Później przejechał ratrak i po części to zlikwidował a po części zostało rozjeżdżone. Na przejściu 10 z górnej w dolną też były placki lodu. Cała hala Pośrednia w porównaniu do dnia wczorajszego przygotowana dobrze. Dziś moje dzieci postanowiły mnie nie odpuszczać na 5 minut. Nie dojechałem więc na COS do chłopaków (za co przepraszam @andy-w  ) ale dzieciaki postanowiły jechać ze mną i też pojeździć na COS. By się zbytnio nie powtarzać z innymi relacjami.

 

Dziś było widokowo.

widokowo.jpg

 

widokowo-2.jpg

Warunki

warunki.jpg

 

warunki-2.jpg

 

warunki-3.jpg

Jedziemy na COS

jedziemy-na-COS.jpg

Kolejka do kanapy na jakieś 5 minut stania (dlaczego na SMR tak to wolno idzie na Solisku).

kolejka-COS-5-10-minut.jpg

Moje zadowolone dzieci.

COS-moja-c-rka.jpg

 

syn-COS.jpg

Warunki na COS - grzebień zamknięty.

COS-warunki.jpg

 

COS-warunki-2.jpg

Wracamy

wracamy.jpg

Na łączniku trochę wywiało.

powr-t-z-COS-na-SMR-troche-wywiane.jpg

Nawet wjechaliśmy w lasek.

wjechalismy-te-w-lasek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja relacja z dnia dzisiejszego. Im wyżej tym lepiej. Wczoraj w Szczyrku padał deszcz, powyżej 1000 metrów padał śnieg. Jazda na naturalnym dziś bardzo fajna. W mojej ocenie najlepsze warunki były od Hali Skrzyczeńskiej w górę oraz od Jaworzyny w górę. Bardzo dobre warunki na Zbójnickiej Kopie i na MS. Fajna jazda bez większych kolejek praktycznie do godziny 12:00. Ondraszek - masakra ze względu na liczbę osób nim podróżujących.  3 dziś mnie nie zachęciła do zjazdu więc do dołu tylko 1. Mostek całkiem nieźle się trzymał. Na 1 najpierw twardo, później już mięciutko (takie wiosenne nartowanie). 

 

Fajnie w nocy przyprószyło.

przypr-szylo.jpg

Było widokowo.

jest-widokowo.jpg

Na Kopie bardzo fajny śnieg.

warunki-na-Kopie.jpg

Na 1 twardo - góra.

warunki-2.jpg

Moje dziecię zadowolone.

jedziemy-na-1.jpg

Im niżej.

warunki-3.jpg

 

1-ni-ej.jpg

Tym bardziej miękko.

1-jeszcze-ni-ej.jpg

 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wiosenna nartowanie dopadło beskid śląski. Jestem w szoku, bo tydzień temu będąc na Jaworzynie Krynickiej były iście alpejskie warunki. Jednak nawet tam przyszło ocieplenie. Dzisiaj na Skolnitach w Wiśle po 10:00 można już było myśleć o nartach wodnych. Trochę za wcześnie :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem za mało jazdy na nartach, więc postanowiłem się jeszcze pomęczyć choć trochę. I tak, poszedłem na spacer w okolice Czyrnej. Ośrodek dużo mówi o bezpieczeństwie, szkoda, że nie posprzątał bałaganu na własnym terenie. Wala się tam sporo elementów, które może porwać silny wiatr. Obok ośrodek stworzył strefę nauki dla dzieci. To tak w kwestii bezpieczeństwa o której opowiada. 

 

Bałagan w Czyrnej.

tak-wygl-da-Czyrna.jpg

 

Czyrna-cd.jpg

Czy ten dach jest bezpieczny ?

bezpiecze-stwo-na-stoku.jpg

Śniegu w okolicach Bieńkuli całkiem sporo.

niegu-ca-kiem-ok.jpg

Na 3 niestety już niewiele - zamykamy bo bezpieczeństwo najważniejsze czy jednak ze względu, że nie mamy śniegu ?

3-w-gotowo-ci.jpg

Idziemy dalej - bar w gotowości.

bar-w-oczekiwaniu-na-otwarcie-Bie-kuli.j

Grill gotowy do rozpalenia.

bar-w-gotowo-ci-na-przyj-cie-go-ci.jpg

Ktoś tu jednak pilnuje.

kto-tu-pilnuje.jpg

Ja tu pilnuję.

ja-tu-pilnuj.jpg

Na 1 śniegu jakby więcej niż na 3.

1-ok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...