Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

nie wypowiem się zbyt szeroko, bo jeżdżenia dziś miałem mało - jeden zjazd trasą 3 po skiturowym podejściu z 9-miesięcznym Bartoszem na Skrzyczne. Podejście bajka, górna część jak malowana, niezmierzone tłumy w świeżo otwartej restauracji  na Hali Skrzyczeńskiej. Poniżej hali już trzeba uważać - co jakiś czas na wierzchu minerały wyrwane spod śniegu. Jutro ma się wypogodzić, a we wtorek ma być lampa.

Przy okazji polecam pierogi z bryndzą na Skrzycznem. Niebo w gębie i absurdalnie tanie jak na tą wysokość n.p.m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zle uwazasz. Nie wypowiadaj sie prosze na tematy o ktorych wiesz niewiele bo ktos moze podchwycic i rowniez probowac isc na krzyzne od strony 5 stawow (nie mowie tu o podejsciu od strony panszczycy)

Skoro tak twierdzisz oki. Co powiesz o podejściu z piątki na Szpiglasowy i Kozi. Pytam poprostu bo może masz rozeznanie większe niż ja. Jednak ja kursy lawinowe przeszedlem i potrafie ocenić zagrożenie jednak nie ma ludzi nieomylnych. Napewno nie polecam wybierać się z piotki do moka przez Kępe a i takich samobójców widziałem w zimie. Post 1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak twierdzisz oki. Co powiesz o podejściu z piątki na Szpiglasowy i Kozi. Pytam poprostu bo może masz rozeznanie większe niż ja. Jednak ja kursy lawinowe przeszedlem i potrafie ocenić zagrożenie jednak nie ma ludzi nieomylnych. Napewno nie polecam wybierać się z piotki do moka przez Kępe a i takich samobójców widziałem w zimie.

Post 1200

Nie czuje sie ekspertem zeby jakos szczegolnie doradzac, zareagowalem bo ze 100 tys roznych mozliwosci Ty wybrales te najgorsza ;) Czyli krzyzne od strony 5 stawow.
Szpiglas od 5tki, Kozi, zawrat z oby dwoch - stron, wszystkie te opcje sa chodzone i wszystko zalezy od warunkow. Natomiast na krzyzne od 5tki raczej sie nie chodzi;)
Z tych chodzonych i wymienonych powyzej to bym powiedzial ze szpiglas chyba najmniej bezpieczny. Kozi juz duzo lepszy( tylko grzeda a nie zlebem)...ale nie czuje sie na silach zeby doradzac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest post 1200 w tym wątku: https://www.skiforum...lisko/?p=451374 Jak chcesz nam przypomnieć o tym plagiacie który skopiowałeś od Łukasza na blogu pogodowym i wkleiłeś w wątku o pogodzie, to rób to w tamtym temacie, a nie we wszystkich w których się udzielasz.

Tylko że ja z Łukaszem na tel więc polecam sprawdzić. Dodam do tego jeszcze Maćka z Małopolski i Grzesia z DŚ. Zapraszam na naszego bloga. Mamy sprawdzalność większą niż IMiGW który prognozuje styczeń poniżej normy a ja (my) obstawiamy że może być rekord dla Polski. Szykuje sie na +4 powyżej normy. Za to płacisz podatki i mówią Ci że ich prognozy się sprawdzają. Gratulacje. Post 1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja z Łukaszem na tel więc polecam sprawdzić. Post 1200

To przyzwoitość nakazywałaby podanie linku do autora, przecież każdy kto czyta posty twojego autorstwa od razu się zorientuje, że to nie ty jesteś ich autorem. Musiałbyś z zacytowanego tekstu w pierwszej kolejności usunąć znaki interpunkcyjne, żeby ktoś mógł uznać go za twój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czuje sie ekspertem zeby jakos szczegolnie doradzac, zareagowalem bo ze 100 tys roznych mozliwosci Ty wybrales te najgorsza ;) Czyli krzyzne od strony 5 stawow.
Szpiglas od 5tki, Kozi, zawrat z oby dwoch - stron, wszystkie te opcje sa chodzone i wszystko zalezy od warunkow. Natomiast na krzyzne od 5tki raczej sie nie chodzi;)
Z tych chodzonych i wymienonych powyzej to bym powiedzial ze szpiglas chyba najmniej bezpieczny. Kozi juz duzo lepszy( tylko grzeda a nie zlebem)...ale nie czuje sie na silach zeby doradzac

Zainteresowaliście mnie, statystyki (ps na zawrat, kozi, szpiglas chodzilem, na krzyzne nigdy):

Zgodnie z oczekiwaniami najwięcej lawin obserwujemy na stokach o wystawie północno-wschodniej (35 proc.) oraz północnej i północno-zachodniej (po ok. 12 proc.) – zwraca jednak uwagę całkiem spora liczba (17 proc.) lawin na zboczach południowo-wschodnich. Nie jest też zaskoczeniem fakt, że zdecydowana większość lawin schodziła na stokach o nachyleniu między 31 a 35 stopni (61 proc.) oraz 36–40 stopni (35 proc.) – na stokach o nachyleniu mniejszym niż 30 stopni lub większym niż 40 stopni lawiny obserwowano bardzo rzadko.

https://lawinoweabc....tystycznym.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak twierdzisz oki. Co powiesz o podejściu z piątki na Szpiglasowy i Kozi. Pytam poprostu bo może masz rozeznanie większe niż ja. Jednak ja kursy lawinowe przeszedlem i potrafie ocenić zagrożenie jednak nie ma ludzi nieomylnych. Napewno nie polecam wybierać się z piotki do moka przez Kępe a i takich samobójców widziałem w zimie.

Post 1200

Kępa to Świstówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś zauważyłem też 2 panów z opaskami FAST PASS. A podobno miało tego rozwiązania nie być w SMR. Zasłyszałem też sporo interesujących plotek donośnie COS-u (jak potwierdzę w innych źródłach, to się z Wami podzielę). 

 

Było ich więcej. To z hotelu Gromie.Bez-nazwy-1-kopia.jpg


 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pojmuję idei wybierania się z niemowlakami na jazdę narciarską. Możesz być kapitanem nart, ale w pobliżu jeździ mnóstwo szeregowych. Kiedyś przewodnik który także jest instruktorem opowiedział mi historię zderzenia snowboardzisty z narciarką. Pech trafił, że po zderzeniu dostała parapetem w twarz. Szkody ciężkie do odtworzenia. Przecież takie małe dziecko nic nie ma z takiej jazdy. Mam wrażenie, że ludzie robią to dla zwykłego szpanu. Pomyśl o tym.

pomyślałem. Nie robimy tego dla szpanu. Twoje wrażenia mogą być błędne.

To jest wątek o Szczyrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przyzwoitość nakazywałaby podanie linku do autora, przecież każdy kto czyta posty twojego autorstwa od razu się zorientuje, że to nie ty jesteś ich autorem. Musiałbyś z zacytowanego tekstu w pierwszej kolejności usunąć znaki interpunkcyjne, żeby ktoś mógł uznać go za twój.

Źródło dla tego syfu tu i ma SO. Jaja sobie robisz. Taki syf to może dostać tylko syf. Przyzwoitość broni porządnych stron a nie zapraszania gówna na konkretne strony. Za to polecam https://youtu.be/9zku7dLCHEY Kto lubi góry zapraszam. Tu gówno nawet może komentarze pisać jednak to nie forum czy blog więc mam to w dupie. Post 1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziś zauważyłem też 2 panów z opaskami FAST PASS. A podobno miało tego rozwiązania nie być w SMR. Zasłyszałem też sporo interesujących plotek donośnie COS-u (jak potwierdzę w innych źródłach, to się z Wami podzielę). 

 

Bez-nazwy-1-kopia.jpg


 

 

 

To są takie świecące? Na fotce nie za dobrze widać. Spotkałem jedną osobę z czymś takim, myślałem, że we mgle chce być widoczny:)

 

Dzisiaj na COS warunki bardzo dobre, kolejka max 10 min. Po 15 byłem też po str TMR, bez kolejek już o tej porze, ale nie wiem jak wcześniej. Zjechałem trasą pod gondolą, zamknięta, zaraz na prawo. O wiele gorzej niż 2-3 dni temu. Duże hałdy śniegu, sporo kamieni i rowy po ratraku. Średnio polecam. Ale za to nie ma ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło dla tego syfu tu i ma SO. Jaja sobie robisz. Taki syf to może dostać tylko syf. Przyzwoitość broni porządnych stron a nie zapraszania gówna na konkretne strony.

 

 

Kurcze - a do tego jesteś masochistą - że lubisz się w "syfie i gównie" tarzać :)

 

PS - nauczyłbyś się wreszcie używać języka polskiego - albo chociaż przeczytał ze dwa razy co napisałeś, zanim klikniesz "wyślij". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło dla tego syfu tu i ma SO. Jaja sobie robisz. Taki syf to może dostać tylko syf. Przyzwoitość broni porządnych stron a nie zapraszania gówna na konkretne strony.

To po co wklejasz do tego “syfu” te złote myśli z tych porządnych stron, jeszcze podając je za swoje? Największy syf na tym forum, to robisz ty, kalecząc język polski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co wklejasz do tego “syfu” te złote myśli z tych porządnych stron, jeszcze podając je za swoje? Największy syf na tym forum, to robisz ty, kalecząc język polski.

Bo lubię poczytać np. Twoje relacje z nart. Sam popatrz jaka tu gówno burza czasem o ceny o warunki. Obecnie zrobił się spokój bo warunki doskonałe a zimy brak. Wystarczył brak halnego którego nie widać i spokój. Zobaczymy w ferie znów się zacznie bo kolejki. Najbardziej śmieszy wyzywanie posiadaczy sezonówek od idiotów. Wiem wiem że to głównie zazdrość ale ileż można zazdrościć. Co roku ten sam tekst. Za to napewno zawsze poczytam fajne relacje z nart. Tych z fotela w domu ciężko nawet komentować. Post 1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...