Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś 450 Euro na osobę za 5 dni jazdy w tym 4 noclegi, bez żarcia. Liczę przy cenie 5-dniowego skipassu - 250 Euro w więc bardzo wysokiej. Nie mam sezonówki, bo nie lubię siedzieć długo w tym samym rejonie, natomiast da się temat ogarnąć jeszcze dużo taniej, jak ktoś często jeździ w to samo miejsce. Zobacz na ceny sezonówek Ski-Amade: https://www.skiamade...arnety-sezonowe

 

dodaj dojazd i catering i masz prawie 6k PLN .. czyli 2x więcej niż w Szczyrku

 

krótko mówiąc nie przewidywałbym spadku cen w TMR  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaj dojazd i catering i masz prawie 6k PLN .. czyli 2x więcej niż w Szczyrku

 

krótko mówiąc nie przewidywałbym spadku cen w TMR  :)

 

Dojazd wliczony w pierwotne wyliczenia. Realnie sądzę, że nie wydamy więcej jak 1.000 Euro na dwie osoby, wliczając w to żarcie. Niestety córka ma już 19 lat, więc straciła wszelkie zniżki na skipassy. Jak była mniejsza to praktycznie całą zimę spędzaliśmy w okolicach Schladming, bo to od nas 6 godzin jazdy. Sezonówka moja była po około 500 Euro, jej 200 Euro. Kiedyś to dokładnie liczyłem, przy 36 dniach na nartach wychodził koszt jednego dnia z wszystkim około 100 Euro na naszą dwójkę. Niestety ostatni taki sezon to był 2014/15, potem liceum i wiadomo, brak takiej ilości czasu. Stosując tę samą metodę obecnie wyszłoby przy dwóch karnetach po 600 Euro i wyższych kosztach pobytu około 130 Euro na dzień na dwie osoby. Wiadomo, że średni koszt zależy od rozkładu kosztów sezonówki na ilość dni, więc to jest całkowicie nieporównywalne do pojedynczego wyjazdu na 5 dni. Natomiast w grę wchodzi jeszcze dodatkowy czynnik, którego nie da się wyrazić przy pomocy liczb, a mianowicie satysfakcja z jazdy, nieporównywalna do kulania się w kółko na pięciu trasach na krzyż w Szczyrku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 5 dni jazdy, mieszkania i jedzenia w Szczyrku para zapłaci z dojazdem powiedzmy 3k PLN .. ile Cię kosztuje ta Austria .. ?  :)

 

6 dni w Livigno w świetnym apartamencie kilkaset metrów od wyciągu w grudniu i kwietniu - 1 900 (w tym wyciąg). Dwa tankowania + tunel z 800. Jedzenie albo własne albo na mieście nie tak znowu dużo drożej niż Polsce.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 dni w Livigno w świetnym apartamencie kilkaset metrów od wyciągu w grudniu i kwietniu - 1 900 (w tym wyciąg). Dwa tankowania + tunel z 800. Jedzenie albo własne albo na mieście nie tak znowu dużo drożej niż Polsce.  

 

Byłem w Livigno w drugi tydzień grudniowego free-ski. Hotel Europa, dwa posiłki dziennie, 6-dniowy karnet, dojazd, wszystko razem 2.180zł. Jedyny mankament jazda autobusem w nocy. Biuro podróży z Gliwic, nie będę uprawiał kryptoreklamy, chętni na pewno odnajdą. Wiosenne free-ski pewnie taka sama cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dochodzi na parę 2k za skipass. Wychodzi do 5k za parę. Ale przelicz sobie na kilometry lub godziny zjazdu, poziom apartamentu i ilość oraz przygotowanie tras - tak czy owak taniej. 

W Polsce myślę, że najtaniej wychodzi kręcenie non-stop Gąsienicowej. 

 

Ceny w TMR nie spadną bo zawsze co bliżej to bliżej ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dochodzi na parę 2k za skipass. Wychodzi do 5k za parę. Ale przelicz sobie na kilometry lub godziny zjazdu, poziom apartamentu i ilość oraz przygotowanie tras - tak czy owak taniej. 

W Polsce myślę, że najtaniej wychodzi kręcenie non-stop Gąsienicowej. 

 

Ceny w TMR nie spadną bo zawsze co bliżej to bliżej ... 

 

no ba, patrząc na to co się kupuje to "taniej", ale w liczbach rodzina te 2k minimum musi z kieszeni wyjąć, a to nie zawsze jest takie proste ..

 

sam byłem w Polsce 5 razy na nartach, głupio się przyznać, ale to rzeczywiście nie jest jazda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kosztów wyjazdów do Austrii. Wyjazd od 12 do 17 grudnia na Moltka-4 noclegi na miejscu w apartamencie 80 m2 z dostępem do spa-1600 zł; 1 nocleg po drodze w Salzburgu (można było pominąć ale chcieliśmy być wyspani na stoku)-440 zł; paliwo winiety, opłata za A10 w jedną i pociąg w drugą stronę-810 zł; składkowe jedzenie wraz z alko i słodyczami 700 zł. Wszystko do podziału na 4 osoby = 887 zł na osobę. Do tego sprytna sezonowka, której koszt przy planowanych 25 dniach na białym w sezonie wynosi mnie 50 zł/dzień
Raczej tanio.
Ps. W Szczyrku nie znalazłem 4 osobowego apartamentu z 2 sypialniami, 2 lazienkami,kuchnią, salonem i nieograniczonym dostępem do spa za 400 zł za dobę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, króciutko - sytuacja wróciła do normy. Ograniczenie na żółtej kanapie do 4 osób i mamy kolejki.

IMG-20200103-111946.jpg

Na Pośrednim, nadal fajnie, im dalej od trasy tym lepiej. Na trasach trochę zaczyna wyłazić trawy, drobnego kamienia i lekkie przecierki. Mocno wiało.

 IMG-20200103-115119.jpg

Fajny kolejny dzień na nartach i miłe spotkanie ze znajomymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof gdy ty robiłeś to zdjęcie to w tym czasie kolejka do gondoli była na 3-5 minut. Myślę, że procent czytających Skiforum i korzystających z rad tu udzielanych jest na tyle mały, że śmiało mogę doradzić, by do 11 wyjeździć się na trasach zaczynających się na Solisku, a po 11 trasą nr 3 i jeśli otworzą trasę nr 1 (w nocy coś tam śnieżyli to jest szansa, że otworzą), do gondoli. A tak w ogóle i tak lepiej niż w pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki rewelacja, najlepsze na trasie FIS na COS, jazda w słoneczku. Z rana jazda na bieżąco, od 11 na żółtej i czarnej kanapie tak do 5 minut stania, podobnie na COS, do talerzyka dłużej. Pewnie jutro będzie podobnie.
Na BSA karnet całodzienny kosztuje 125 PLN. GOPASS działa i na COS i na BSA, więc zakładam, że w drugą stronę tak samo, ale musiałbyś się dopytać. Przy czterech osobach to prawie jeden karnet gratis.


Napewno byłeś w SON ?
Warunki jak dla mnie tragedia, mnóstwo ludzi,pełno minerałów ,miękko itd.Przy kanapach czy orczyku ludzi multum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minerałów trochę jest to prawda, najwięcej na trójce, ale do ominięcia. Ja zaczynam z chwilą otwarcia ośrodka, a kończę gdy trzeba w kolejce do kanapy stać dłużej niż 15 minut. Wczoraj skończyłem jazdę o 12:30, dziś podobnie, ale dziś zdecydowanie więcej ludzi. O 11:30 na żółtą kanapę czekałem 25 minut, to był sygnał by zjechać pod gondolę. Tu o dziwo kolejka na 3-5 minut. Nie wiem w czym przeszkadza miękki śnieg, podobnie jak lodowy sztruks. Trzeba solidnie przepracować okres od wiosny do jesieni i żadne warunki nie będą za trudne. Dziś z nami jeździła 6 letnia Monika, córka Krzysztofa i nie narzekała, że za ciężko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W uzupełnieniu dodam ( bo to na tym samym karnecie) że na BSA od 10:15 do 13:30 ruch na bieżąco...No około 12-tej 2-3 min stania.

Same warunki średnie. Otwarte 2/3 ośrodka.Weekend można spokojnie odpuścić ... ;)  bo będzie tłok .

 

Edit-Kordian bo Monika jest niczym Expres Polarny - Jej trochę lodu i odsypów nie zatrzyma  :D  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jutro jadę. Nocleg zarezerwowany i zapłacony w opcji bezzwrotnej. Gdyby nie to to pewnie bym zrezygnował.

Wszystkie portale pogodowe pokazują przymrozek od 23:00 i ciągły opad śniegu przez całą noc.

Będzie dobrze.

Planowałem dojazd przez Salmopol, ale skoro ma padać całą noc, a zakładanie łańcuchów przy moim rozmiarze 245/40 jest katorgą, to zostaje mi droga przez Bielsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak jutro jadę. Nocleg zarezerwowany i zapłacony w opcji bezzwrotnej. Gdyby nie to to pewnie bym zrezygnował.

Wszystkie portale pogodowe pokazują przymrozek od 23:00 i ciągły opad śniegu przez całą noc.

Będzie dobrze.

Planowałem dojazd przez Salmopol, ale skoro ma padać całą noc, a zakładanie łańcuchów przy moim rozmiarze 245/40 jest katorgą, to zostaje mi droga przez Bielsko

Śnieg już pada. Przez przełęcz przejedziesz raczej spokojnie baz łańcuchów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie rano padał deszcz - chwilami dość intensywnie. Śnieg pada od ok 15:00 i ma padać całą noc ze zmienną intensywnością. W dolnym Szczyrku jest na lekkim plusie, ale też sypie.

Po 16:00 zjazd z Białego Krzyża do dolnego Szczyrku trwał 1,5 godziny - oczywiście wszystko przez wyjeżdżających z parkingów przy gondoli i COS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śnieg już pada. Przez przełęcz przejedziesz raczej spokojnie baz łańcuchów.

Pada i to bardzo ładnie pada. Jeżeli będzie padać z taką intensywnością jak teraz to jutro będzie bajka, aż żal, że trzeba jutro wyjeżdżać. Na razie przejazd przez przełęcz OK, przy okazji test napędu 4x4 na podjeździe do apartamentu, z ruszaniem na najbardziej stromej części, bo musiałem przepuścić czeskiego kierowcę w fordzie focusie, któremu ta sztuka się nie udała i zjeżdżał tyłem na dół. Test zaliczony :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu się dowiedziałem, że jednak nie mogę jechać. Poważna sprawa rodzinna.

Mam opłacony nocleg z niedzieli na poniedziałek w hotelu Gronie Ski & Bike.150 metrów od dolnej stacji gondoli.

Dwuosobowy pokój ze śniadaniem. W cenie sauna, fitness i parking. Na miejscu także piłkarzyki, bilard i ping-pong.

https://www.groniesz...gronie-ski-bike

Zapłaciłem 300 zł. 

Do przejęcia za 50% czyli za 150 zł

Jeżeli do południa nikt się nie zgłosi będę negocjował z hotelem zwrot kosztów bo przyczyny rezygnacji z wyjazdu są niezależne ode mnie.

Pozdrawiam

Kontakt na priv żeby nie zaśmiecać wątku.

Pozdrawiam

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie.

Dzisiaj wprawdzie nie dojechałem, ale bardzo miła obsługa hotelu przebookowała mi rezerwacje o jeden dzień.Ja w międzyczasie posprzątałem nieco blokujące mnie we Wro "rodzinne sprawy" i mam szczerą nadzieję, że za równe 12 godzin będę wyjeżdżać w stronę Szczyrku.

Będę wdzięczny za krótką relację z dzisiaj. Z kamerek wiem tylko że było tłoczno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie.

Dzisiaj wprawdzie nie dojechałem, ale bardzo miła obsługa hotelu przebookowała mi rezerwacje o jeden dzień.Ja w międzyczasie posprzątałem nieco blokujące mnie we Wro "rodzinne sprawy" i mam szczerą nadzieję, że za równe 12 godzin będę wyjeżdżać w stronę Szczyrku.

Będę wdzięczny za krótką relację z dzisiaj. Z kamerek wiem tylko że było tłoczno...

W nocy spadło 10-15 cm śniegu. Do tego chodziły lance (niektóre) i armatki - skutecznie naśnieżając okoliczne lasy. Silny wiatr powodował, że warunki były raczej ciężkie. Wiatr, wywiewał sporo śniegu, odsłaniając lodowy podkład, za chwilę była połać śniegu (szczególnie dawało się to we znaki na obu halach), co czyniło warunki zbyt trudnymi dla sporej grupy użytkowników stoków. Bardzo fajna trasa nr 7. Oczywiście pojawiały się głosy w kolejkach, że stoki są źle przygotowane - pytanie tylko jak mieli niby to zrobić skutecznie przy opadzie ciągłym śniegu w zasadzie do otwarcia stoków. Z czasem śnieg został rozjeżdżony. Ludzi sporo. Jazda bez kolejek do godziny 10:00, później tak na 10-25 minut stania. Rano COS nie chodził, później ruszył.  Zastanawiałem się czy góra 10 jest otwarta, czy wiatr zgarnął znak - trasa zamknięta. Są zostawione w jej poprzek nadal garby, które czynią tą trasę niebezpieczną dla większości użytkowników. Nie znalazłem żadnej informacji o jej oficjalnym otwarciu, więc myślę jednak, że jest w trakcie przygotowania do sezonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...