Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Wybaczcie koledzy ale stajecie się po prostu śmieszni z tymi swoimi ocenami, analizami i dziecinnymi pretensjami.

Chyba nie chcecie za takowych uchodzić, więc na Waszym miejscu dałbym spokój.

Pozdrowienia serdeczne

PS

A kolegę informuję, że czy to w Bielsku czy w Warszawie większość to normalni ludzie więc sugeruję odszczekać.

Cześć

śmieszny to jest Twój pouczający wszystkich ton...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wybaczcie koledzy ale stajecie się po prostu śmieszni z tymi swoimi ocenami, analizami i dziecinnymi pretensjami. Chyba nie chcecie za takowych uchodzić, więc na Waszym miejscu dałbym spokój. Pozdrowienia serdeczne PS A kolegę informuję, że czy to w Bielsku czy w Warszawie większość to normalni ludzie więc sugeruję odszczekać.

Bo te pejoratywne określenia „stolyca”, „elyta” mają chyba dowartościować piszącego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam pretensji do TMR... Ich cyrk, ich małpy. Na Chopoku też zapłaciłem po ok 110zl za zatłoczoną oślą łączkę - całkowicie dobrowolnie, nikt mi nie kazał... ;-). Wiele razy pisałem, że sp akcyjna ma OBOWIĄZEK zarabiania ( jak wynika wprost z kodeksu handlowago) a nie robienia dobrze klientom, zaś kolejność działań byla oczywista już 3 lata temu. Na szczęście w Beskidy jeżdżę wyłącznie na jednodniowki i bez trudu znajdę na to sensowne miejsca po jednej czy drugiej stronie granicy. Na razie nie ma zimy ( w Szczyrku tez) więc nie ma się czym ekscytować. Oby była jak dawniej...0e1aca89825a6374065a53971eb19ee6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się przerzucać, bo się robi niepotrzebna gównoburza.

 

Akurat same określenia 'stolyca' i 'elyta' a dokładnie to 'y' wzięło się ze ówczesnego sposobu wysławiania się tamże. Wystarczy sobie odpuścić starą 'Kapelę Czerniakowską' i wyraźnie słychać bardziej ygrek niż i. Żeby nie było, że odbiegamy tutaj od tematu to u Słowaków i Czechów jest o tyle łatwiej, że 'y' oraz 'i' wymawia się tak samo :D Do Warszawy mam może o tyle, co bawi mnie jarzący na każdym rogu wyścig korpo-szczurów ale może na tym zakończmy.

 

Żebyście się nie czuli pokrzywdzeni przez zaimportowanego autochtona (i żeby nie prowokować jeszcze bardziej), to jutro porobię zdjęcia jak to wygląda 'z dołu' i jaki jest ruch w okolicach wyciągów :) PS. Odszczekiwać nic nie będę bo psem nie jestem

Cześć

Ciekawe spostrzeżenia i jakże odkrywcze... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwę Wam na chwilę tą dyskusję.  Dla tych co mają wykupioną sprytną sezonówkę w wersji międzynarodowej, a będą jeździć w najbliższych dniach w Szczyrku (to te dni wyłączone na Słowacji), trzeba aktywować na swoim Gopass-ie bezpłatne kupony. Wówczas seznówka zadziała na bramkach, bez konieczności wizyty w infocentrum - podobno.

 

Sprawdzę w niedzielę i dam Wam znać, czy zadziałało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwę Wam na chwilę tą dyskusję.  Dla tych co mają wykupioną sprytną sezonówkę w wersji międzynarodowej, a będą jeździć w najbliższych dniach w Szczyrku (to te dni wyłączone na Słowacji), trzeba aktywować na swoim Gopass-ie bezpłatne kupony. Wówczas seznówka zadziała na bramkach, bez konieczności wizyty w infocentrum - podobno.
 
Sprawdzę w niedzielę i dam Wam znać, czy zadziałało.


Ja sprawdziłem dzisiaj i musiałem dwa razy chodzić do infocentrum bo za pierwszym razem nie zadziałało i Pani wydała mi bezpłatny jednodniowy karnet i poinformowała ,że jak będę chciał jeździć w następne dni to procedura taka sama .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj:

1. Na dole -3, na górze -6, wiatr, opad śniegu, zimno.

2. Warunki - w mieście ok. 20 cm świeżego śniegu, na górze dużo dobrego śniegu, piękne okoliczności przyrody.

3. Ludzie - dość sporo, tym więcej że czynne na krzyż 3 trasy - 2 , 3b, 3c i 21 do Jaworzyny. Orczyk na Małe Skrzyczne prawie z marszu, kanapa na Zbójnicką Kopę 10-15 minut. Gondola z marszu.

4. Intensywnie śnieżą, na trasie pod gondolą sporo ludzi mimo że zamknięta. Sądzę, że wkrótce coś więcej otworzą.

5. UWAGA: kolejki do gopassu na godzinę - dwie, po bilety jednorazowe krótsze. Do wypożyczalni minimum 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj:

1. Na dole -3, na górze -6, wiatr, opad śniegu, zimno.

2. Warunki - w mieście ok. 20 cm świeżego śniegu, na górze dużo dobrego śniegu, piękne okoliczności przyrody.

3. Ludzie - dość sporo, tym więcej że czynne na krzyż 3 trasy - 2 , 3b, 3c i 21 do Jaworzyny. Orczyk na Małe Skrzyczne prawie z marszu, kanapa na Zbójnicką Kopę 10-15 minut. Gondola z marszu.

4. Intensywnie śnieżą, na trasie pod gondolą sporo ludzi mimo że zamknięta. Sądzę, że wkrótce coś więcej otworzą.

5. UWAGA: kolejki do gopassu na godzinę - dwie, po bilety jednorazowe krótsze. Do wypożyczalni minimum 30 minut.

Trasę nr 4 chyba otworzą jutro. Sylwestrowych szusów raczej nie będzie, bo jazda wieczorna planowana jest od 1 stycznia:

80755444_1274717896062902_44502678373400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mój (nasz) pierwszy dzień w sezonie. Sezonówki (wszystkie 4 przeszły bez problemów) - miałem aktywowane kody (mamy wersję ze Słowacją i Czechami).

 

Na górze mają dużo śniegu. Cały czas chodzą lance (choć nie wszystkie), przy gondoli na dole, dośnieżają raczej parking. Na Pośrednim, co druga lanca włączona, armatki stoją spokojnie. Śniegu naturalnego 30-40 cm (piszę o Pośrednim). Na samej przełęczy ruch jak w dużym mieście w godzinach szczytu (spowodowane dojazdem do 2 ośrodków na przełęczy, gdzie uciekają osoby tak z Wisły - brak czynnych Klepek i Cieńkowa, jak i Szczyrku - tu brak karnetów godzinnych w SMR).   

 

prze-cz.jpg

Pierwsze wrażenia, trasy przygotowane bardzo dobrze. Zbójnicka Kopa - o dziwo bez kolejek, na MS też znośnie. Trasa nr 4 też dobrze przygotowana. 3 do gondoli można spokojnie zjechać i wrócić gondola na górę (to najszybszą obecnie wariant w ośrodku). 

 

Teraz łyżka dziegciu - co za debil wymyślił ograniczenia na żółtej kanapie. Wg. moich informacji to test systemu VIP Line. Z, w miarę luźnego ośrodka (jak na ten okres), mamy kolejkę od 20 do 40 minut stania, a na każdej kanapie 4 osoby. Tak, to ma niestety docelowo wyglądać w organizacji pracy - do tego dążą. Piszę z całą świadomością, bo może ktoś rozsądny to przeczyta i się z tego pomysłu wycofa - to nie Chopok, tu nie ma tylu wyciągów co tam.

 

kanapy.jpg

I wspomniana kolejka.

kolejka.jpg

W mojej ocenie, spokojnie są gotowi by uruchomić 3 i coś na Pośrednim. Mam nadzieję, że nastąpi to na dniach. Jutro sprawdzę 1 i być może 5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I info z ich FB.

 

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski 1 godz. · 

Z każdym dniem coraz więcej zimy i otwartych tras 

Od dzisiaj zjeżdżamy do Soliska - żółte kanapy czekają 

Już jutro uruchamiamy trasę numer 3 do GONDOLI oraz kolej B2 SOLISKO - WIERCH POŚREDNI (niebieskie kanapy) z trasą numer 8 i dołem trasy 10.

Kolejne trasy w przygotowaniu, cały czas naśnieżamy i ratrakujemy.

Aktualne info z ośrodka 

https://www.szczyrko...szczyrk-na-zywo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof jest już oficjalne info na stronie szczyrkowskiego, że jutro otwierają niebieską kanapę na Wierch pośredni i trasę 8 i 10 oraz trasę 3 do gondoli. Widzimy się we wtorek.

Uprzedziłeś mnie. Zatem do zobaczenia. Na Pośrednim śniegu naprawdę sporo, w Wiśle Czarne, zresztą też.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ostatnio wg relacji znajomego na Katowicach albo Bielsku była audycja na temat sytuacji w Szczyrku. Ktoś  rozmowie z redaktorem stwierdził "Im wszystko jedno czy przyjedzie 10 biednych czy 100 bogatych"

 

 

Chyba jednak każdy prowadzący podobny biznes wolałby 100 bogatych :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wcześniej (co spotkało zostało uznane za bardzo kontrowersyjne) takich ich model biznesowy. Ich już nie interesuje 'byle jaki narciarz' tylko klient którego poszukuje usługi ekskluzywnej. Tak samo jak mitek mnie objeżdżał za używanie słów 'elyta' i 'stolyce' tak teraz macie przykład o co mi chodziło. I wiecie co? Nawet jak tam będą karnety za ponad 200pln/dzień (a kolega dzisiaj kupił w kasie za 180pln) to dalej na to będą klienci. Mi by przyzwoitość nie pozwalała korzystać z takich usług 'VIP pass' ale jak wspomniałem jest 'elyta', czyli klient który kompletnie nie musi się liczyć z pieniędzmi i osobami trzecimi oraz jest za to gotowy zapłacić.

 

Ostatnio wg relacji znajomego na Katowicach albo Bielsku była audycja na temat sytuacji w Szczyrku. Ktoś  rozmowie z redaktorem stwierdził "Im wszystko jedno czy przyjedzie 10 biednych czy 100 bogatych"

 

Z relacji kolegi awaria maszynerii.

Cześć

Dlaczego uważasz, że ktoś kto nie musi się liczyć z pieniędzmi jednocześnie nie musi się liczyć z osobami trzecimi??? Skąd to wziąłeś???
Znam sporo osób bardzo bogatych, które mogą być wzorem kultury i empatii.

Jednocześnie znam wiele usług adresowanych do ludzi bogatych i to jakoś nie budzi takich emocji.

Ja stwierdziłem już dawno, że Szczyrk został zniszczony (głównie chodzi o sposób przeprofilowania tras oraz nastawienie na inny rodzaj klienta - czyli to o czym piszesz) - dla mnie - i nie będę tam raczej gościł, choć spędziłem tam bardzo dużo czasu na nartach ale to jest sprawa tych, którzy nim rządzą i mnie nic do tego.

Sugeruje nie wiązać chamstwa z zasobnością czy też miejscem zamieszkania.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Mitek,

Jak wspomniałem nawet gdybym zarabiał tak dużo, że nie musiałbym się liczyć z pieniędzmi to nie skorzystał bym z tego typu usługi, bo po prostu czuł bym się niezręcznie i zwyczajnie po ludzku 'głupio' w stosunku do reszty, która sobie czeka grzecznie w kolejce. Tak wygląda moje poczucie empatii. Nie piję tutaj oczywiście w tonach 'nie wychylać się przed szereg'. Po prostu dla mnie absurdem jest ograniczanie przepustowości wyciągu o 20% i zwiększanie tym samym kolejek dla 100 biednych, żeby zaoferować tego typu usługę 10 bogatym. Prywatność rozumiana przez nie okazywanie wysokiego statusu majątkowego to inna rzecz.

Cześć

Dla mnie, widząc jak wygląda sytuacja na trasie, każde ograniczenie przepustowości wyciągu jest dobre bo realnie polepsza możliwości normalnej jazdy. Przy szybkiej 6 stok musi być naprawdę szeroki i/lub musi być ich kilka aby dało się jechać normalnie w sposób bezpieczny.

Ja myślałem raczej o tym, że w ogóle usługą typu narty w Szczyrku w TMR robi się usługą dla bogatych.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wszystkich bardzo przeprosić za to, że stać mnie na jazdę w Szczyrku i za zwiększenie tłoku na trasach od wtorku. Jednocześnie chciałbym zapewnić, że nie będę czerpał przyjemności z jazdy. Skoro zapłaciłem za sezonówke to należy ją wykorzystać, ale poczuwam się do winy, że wspieram obcy kapitał. :D :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...