Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Dramat narciarski w tym kraju polega na tym, że Ty i wielu innych podziękuję, a kolejka w sezonie nadal będzie na 30 min. Fakt, że suma sumarum te ceny mogą im wyjść bokiem w ogólnym bilansie sezonowy.

Ceny z pewnością były za niskie, skoro były takie kolejki.
Dla mnie kolejki były nieakceptowalne, aktualna cena też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że intencją włodaży nie jest zmniejszenie kolejek tylko maksymalizacja zysku. Przy okazji zmniejszą się kolejki ale czy wynik finansowy wyjdzie na plus...? Część osób na pewno w tych cenach odpadnie.
Na pewno takie stawki będą determinować wzmożoną emigrację w Tyrol w okresie ferii. Kalkulacja będzie bardziej korzystna na rzecz Alp. Harnas, jeśli nie akceptujesz kolejek ani wysokich cen to nie masz gdzie jeździć

1. Mam sprzęt skitourowy ;)

2. Jeżdżę do Korbielowa, tam póki co zawsze dużo taniej było, a lubię ten ośrodek. Ciągle taniej niż w Szczyrku, ale ceny znacznie poszły do góry, dużo bardziej niż w Szczyrku - może w końcu będzie działał ten wyciąg na Buczynkę co go Słowacy nie potrafili uruchomić?

 

Zobaczę jak się sytuacja będzie rozwijała (kolejki / elastyczne ceny) i w przyszłym sezonie być może zdecyduje się na karnet na cały sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://bielskobiala...narciarski.html

No to ruszamy. Sezon mozna zacząć.

Coś pięknego:

"Ośrodek będzie chciał udostępnić narciarzom kolejkę gondolową i trasę ze Zbójnickiej Kopy na Halę Skrzyczeńską, a jeśli się uda, to także trasę z Małego Skrzycznego."

A to wszystko za jedyne 96zł - bo tyle mi wyświetliło na gopassie za karnet dzienny :lol: :D cenią się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego:

"Ośrodek będzie chciał udostępnić narciarzom kolejkę gondolową i trasę ze Zbójnickiej Kopy na Halę Skrzyczeńską, a jeśli się uda, to także trasę z Małego Skrzycznego."

A to wszystko za jedyne 96zł - bo tyle mi wyświetliło na gopassie za karnet dzienny :lol: :D cenią się.

Doskonały pomysł z tą gondolą przy tym prognozowanym zefirku na najbliższe dni. Czy banany na kanapach na Zbójnicką Kopę się sprawdzą też będzie można przetestować. Raczej puszczą 4 do Soliska (tak robili w zeszłym roku na otwarcie), ale śniegu mieli zdecydowanie więcej, niż teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie chyba. Ja tam za parę groszy na dzień. Liczę w tym sezonie na pod 60 dni wiec naprawdę parę groszy na dzień lub jak kto woli po 8 dniach za darmo. Zawsze możesz jechać na Kasprowy czy Pilsko.

No dla mnie tak. 60 dni w Szczyrku raczej nie zazdroszczę, nawet za grosze. Wolę moje grosze zamienić na euro i pojeździć gdzieś gdzie nie trzeba stać w kolejkach do wszystkiego (parkingu, wyciągu, baru) a nawet nierzadko można znaleźć się samemu na zupełnie pustej trasie :D

A widoki - bezcenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie tak. 60 dni w Szczyrku raczej nie zazdroszczę, nawet za grosze. Wolę moje grosze zamienić na euro i pojeździć gdzieś gdzie nie trzeba stać w kolejkach do wszystkiego (parkingu, wyciągu, baru) a nawet nierzadko można znaleźć się samemu na zupełnie pustej trasie :D

A widoki - bezcenne :)

 

Niektórzy wolą wyszaleć się na trasie biegowej ze Zbójnickiej Kupy razem ze stadem innych narciarzy  :D 
Lub powspominać stare szczyrkowskie dzieje w kolejkach do wyciągów.

Jak im to pasuje to ok  :)​ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa na której trzeba się kijami odpychać za ~100zł... Jak ktoś mnie zna już z tego forum, to wie że nie lubię (za często) narzekać :), ale kurde z szacunku do własnego pieniądza po prostu podziękuję za takie "otwarcie sezonu". Zobaczymy co BSA wymyśli.

 

edit. BSA też rusza. 

 

Zrzut ekranu 2019-12-13 13.06.06.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkreślę drugi raz. Jesli jesteś zwykłym zgredem i szkoda Ci kasy na serwis nart to musisz się kijkami odpychać. Ja tam nigdy kijków nie używałem do odpychania a raczej do tego by nie zjechać na dół. Tak się kończy oszczędzanie na sprzęcie.

Mnie tam 100 zł nie szkoda bo nie zapłacę ani grosza a drugi weekend na nartach to zapewne więcej niż bedziesz miał przez cały sezon

 

Nie znasz mnie, nie wiesz ile, gdzie jeżdżę i na czym. Trasa ze Zbójnickiej Kopy to polanka do nauki jazdy, a uwaga o kijach była ironiczna, ale widocznie nie załapałeś :) 

 

Po co wypowiadasz się o cenie skoro Cię ona nie dotyczy? Próbujesz zaimponować sezonówką? :)

 

Patrząc na Twoje posty widzę że trolowanie masz opanowane do perfekcji, nic merytorycznego.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pod gondola jakas wypożyczalnia biegowek?
Chciałbym przetestować, ta nowa trase ze Zbojnickiej Kopy.

Nie piszcie takich rzeczy. W zeszłym sezonie, na parkingu na Pośrednim, spotkałem 4 osoby z nartami biegowymi, które zdezorientowane rozglądały się po okolicy. Jak mnie zobaczyły (jakieś 30 minut przed otwarciem ośrodka), zagadnęły jak dostać się na Zbójnicką Kopę, bo gdzieś czytały, że tam jest nowa trasa biegowa (autentyk).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie piszcie takich rzeczy. W zeszłym sezonie, na parkingu na Pośrednim, spotkałem 4 osoby z nartami biegowymi, które zdezorientowane rozglądały się po okolicy. Jak mnie zobaczyły (jakieś 30 minut przed otwarciem ośrodka), zagadnęły jak dostać się na Zbójnicką Kopę, bo gdzieś czytały, że tam jest nowa trasa biegowa (autentyk).  

Cześć

Ale to de facto jest trasa biegowa, niestety.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Ale to de facto jest trasa biegowa, niestety.
Pozdrowienia

To jest łącznik pomiędzy ośrodkami, całkiem nieźle to połączyli i chwała im za to, przejazd na Ondraszek też jest w porządku.
Tyle z pozytywów, szkoda, że nasniezaja ta trasę w pierwszej kolejności i traktują jako priorytet, wiadomo, że z powodu wymagań klienteli i może trochę z powodu wysokości. Kiedyś zaczynali od siódemki, golgoty i czworki. Taka kolejność byłaby słuszna i uczciwa i za te trasy zapłacę stowke na początek sezonu. Niestety znów muszę jechać na inną, krótsza górkę. Rok temu w grudniu napadalo sporo śniegu, mieli przygotowane 5 tras: z Kopy,z Małego Skrzycznego, z Soliska 4,7 i trójkę do czyrnej. Otwarte były tylko dwie trasy :zbojnicka kopa i czwórka, dla mnie to brak szacunku do narciarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak tam wygląda uzupełnianie wody w zbiorniku. Mają jakieś ograniczenia czy mogą uzupełniać zbiornik na tyle ile pozwala wydajność pomp?? Przyszły tydzień zapowiada się ciepło nawet 15 stopni nocami może się zdarzyć że nie spadnie poniżej 10 stopni zwłaszcza w połowie tygodnia więc pozostawienie śniegu w kupach było świetnym posunięciem. Od niedzieli zacznie się halny i to nawet cieplejszy niż 2 lata temu jednak nie tak ciepły jak w 1989 roku. Wtedy było 20 stopni w Tarnowie w wigilię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak tam wygląda uzupełnianie wody w zbiorniku. Mają jakieś ograniczenia czy mogą uzupełniać zbiornik na tyle ile pozwala wydajność pomp?? Przyszły tydzień zapowiada się ciepło nawet 15 stopni nocami może się zdarzyć że nie spadnie poniżej 10 stopni zwłaszcza w połowie tygodnia więc pozostawienie śniegu w kupach było świetnym posunięciem. Od niedzieli zacznie się halny i to nawet cieplejszy niż 2 lata temu jednak nie tak ciepły jak w 1989 roku. Wtedy było 20 stopni w Tarnowie w wigilię.

Dlatego nie rozgarniają kop śniegu pod lancami do soliska i gondoli, ale trasą pod gondolę zjechałem też parę razy. Zero kamieni, a po pryzmach fajnie się goni. Małego nie uruchomią bo nie mają śniegu pod orczykiem, a jak puścili armatki to wszystko zwiewało im w las.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...