Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Coś mi się wydaje, że w tym roku planują na rozpoczęcie sezonu Zbójnicką Kopę (rozstawili zresztą już armatki). 

 

p.s.

A te karnety po 39 zł to będą działały w BSA i COS-ie ? 

 

Zbójnicka Kopa nienadająca się do jazdy i niebieska pod gondolką, uruchomią wszystko tydzień przed świętami,

cena 39zł i kupuj w ciemno, parodia, paranoja, syf i mogiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oby tylko wykorzystali nadchodzące kilka dni ochłodzenia i naśnieżyli trasy. Mam nadzieję, że nie zabraknie im wody w zbiorniku, prądu do zasilania systemu, ludzi do obsługi ratraków itp.

Krzysztof trzeba myśleć pozytywnie. W każdym razie zaplanowałem sobie wolne w dniach 14-17 grudnia. Jeżeli warunki pozwolą to rozumiem, że dołączasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku główna inwestycja poszła w knajpy...

No i w sumie dobrze :) Wczasowicze będą mieli gdzie siedzieć, toteż mniej zdewastują trasy.

 

Tak sobie w związku z przed-otwarciem sezonu narciarskiego poczytałem to i owo m.in. nt ośrodka SMR. Mają dosyć szokujące statystyki - o ile to co podają jest prawdziwe - tj. grubo ponad, prawie 500 interwencji ratowników na stoku. Sezon ma z 90 dni, niech ma 100. Wychodzi 5 dziennie. Biorąc pod uwagę ile trwa taka interwencja i jakie środki mają ratownicy to w zasadzie karetka sobie może w ciemno tam przyjeżdżać i czekać na klienta. A patrząc po tym co tam się działo w okresie największej frekwencji to te 5 wydaje się liczbą zaniżoną.

Przeczytałem sobie na sąsiednim forum przypadek instruktora narciarskiego, który to stał sobie około 20 metrów poza i uległ wypadkowi, ponieważ ktoś w niego wjechał.

 

Nie uwierzyłbym w coś takiego, gdybym sam tam nie był. Mało tego nawet miałem osobiście bardzo podobny przypadek, tylko tak z 8 metrów od trasy i nie dostałem strzała, tylko as przestworzy przeleciał kawałek ode mnie.

 

Ciekawe jak się ten ośrodek rozwinie w następnych latach.

Moim zdaniem zrobili sobie sami ogromny strzał w kolano przerabiając trasę z małego skrzycznego.

Ekipa, która podjęła decyzję o tych zmianach powinna zostać zwolniona.

Trasa była fajna na relaks albo dla początkujących, do tego malownicza, dostatecznie szeroka, z naturalnym śniegiem i osłonięta. Klimatyczna taka.

Orczyk 40 letni podwójny do dupy, ale i tak o niebo lepszy niż ten traktor co jest teraz.

 

Sama nowa trasa tragedia. Po wycięciu drzew piździ, że aż zawraca. Strasznie szeroka, tylko nie wiadomo po co jak prawie nikt po niej nie jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po to bo wymagają tego przepisy prawa ale mogę się mylić. Prawo tworzą nasi przedstawiciele czyli my wybierając dane osoby w wyborach.

Gratuluję optymizmu. :-). Prawo tworzą lobbyści a przedstawiciele to mają dyscyplinę klubowa... :-( Markiz - na M.Skrzycznym usunięto głównie posusz pokornikowy, i tak należało to zrobić bo zdrowych drzew już tam nie było. A że trasa przy okaxji trasę poszerzono to cześć i chwała. Tam są 2 katastrofy.. trasa z Kopy i "wyciąg" na Male. Mam nadzieję, że przynajmniej to drugie jest prowizorką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tam są 2 katastrofy.. trasa z Kopy i "wyciąg" na Male. Mam nadzieję, że przynajmniej to drugie jest prowizorką.

Trasa z Kopy jest mocno oblegana, osobiście jej nie lubię, ale inwestycja jak najbardziej trafiona. Wyciąg na Małe jest rzeczywiście słaby ale pewnie będzie w przyszłości wymieniony na coś bardziej wydajnego, co zresztą sugeruje szerokość trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cenami też zwariowali...

Wydaje mi się, że cena jednak zdecydowanie nie adekwatna do jakości świadczonej usługi. Na chwilę obecną, to mamy ośrodek narciarski w przebudowie, z wstrzymaną dalszą inwestycją. Gdyby nie sezonówka, zastanowiłbym się 3 razy, czy jest sens do nich jechać. Dodam, że cena dochodzi do 145 zł za dzień jazdy, a naśnieżonych tras ze świecą szukać (Pośredni leży odłogiem, 1, 5, 7 też). Brakuje jeszcze jednego zbiornika na wodę oraz w mojej ocenie, kanapy lub orczyka na Pośrednim. Czyrna też leży odłogiem.  Jeżeli jeszcze wprowadzą wzorem Chopoka karnety z pierwszeństwem przejścia na bramkach, za dodatkową opłatą, podziękuję im za współpracę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje drugiego zbiornika na pośrednim to fakt. Trzeci zbiornik w COS. Co do kanap to jeszcze dwie z Czyrnej jedna i na pośrednim druga oraz wyprzegany orczyk na małe skrzyczne. Wtedy uznam że SMR zakończył budowe i będzie można myśleć o dodatkowych trasach wyciągach i zbiornikach na wodę. Jeśli o to ostatnie chodzi to docelowo conajmniej 4 5 powinni wybudować. Obstawiam też że kanapa z czyrnej będzie budowana razem z nową trasą niebieską więc pewnie czekają na pozwolenie. Fakt jest jeden. Sezonówke mają nie do pobicia a na niej COS BSA i SMR.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że cena jednak zdecydowanie nie adekwatna do jakości świadczonej usługi. Na chwilę obecną, to mamy ośrodek narciarski w przebudowie, z wstrzymaną dalszą inwestycją. Gdyby nie sezonówka, zastanowiłbym się 3 razy, czy jest sens do nich jechać. Dodam, że cena dochodzi do 145 zł za dzień jazdy, a naśnieżonych tras ze świecą szukać (Pośredni leży odłogiem, 1, 5, 7 też). Brakuje jeszcze jednego zbiornika na wodę oraz w mojej ocenie, kanapy lub orczyka na Pośrednim. Czyrna też leży odłogiem. Jeżeli jeszcze wprowadzą wzorem Chopoka karnety z pierwszeństwem przejścia na bramkach, za dodatkową opłatą, podziękuję im za współpracę.

Dramat narciarski w tym kraju polega na tym, że Ty i wielu innych podziękuję, a kolejka w sezonie nadal będzie na 30 min. Fakt, że suma sumarum te ceny mogą im wyjść bokiem w ogólnym bilansie sezonowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...