Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj pięknie, bardzo słoneczny i ciepły dzień, praktycznie bez wiatru, w nocy spadło 5 cm śniegu, bardzo mało ludzi (choć o 8:20 jak parkowałem pod gondolą, to tylko dlatego zaparkowałem, że Pan się do mnie uśmiechnął i stwierdził Pan z dziećmi to proszę wjechać, znajdę miejsce).

 

Już droga zapowiadała fajny dzień - na przełęczy było -1.

droga.jpg

Moje dzieci - zadowolone. Na Kopie nauka jazdy tyłem na nartach.

moje-dzieci.jpg

Majaczy Skrzyczne.

skrzyczne.jpg

Rano.

rano-3.jpg

Rano cd.

rano-2.jpg

Rano - i jeszcze tak.

rano-4.jpg

Słoneczko. 

S-oneczko.jpg

Hala - całkiem dobrze dziś wyglądała.

hala.jpg

Zamknięta 3 - genialna nawet po 12:00 na powrocie.

3.jpg

 

3-bardzo-fajnie.jpg\

3 cd. Trasa 1a (po lewej) pięknie wyratrakowana. 

3-cd.jpg

3 niżej - też dobrze.

3-dalej-2.jpg

3 dalej - nadal bardzo dobrze (nocny opad śniegu i zamknięcie trasy zrobił dużo dobrego).

3-zaje.jpg

3 jeszcze niżej.

3-jeszcze-fajnie.jpg

I tu trochę gorzej.

dojazd.jpg

Zjazd do gondoli - mocno już puścił.

zjazd-dp-gpdndoli.jpg

Moja córka (5 lat) na hopkach. Dziś zrobiła ponad 20 kilometrów na nartach (to chyba jej rekord).

hopki-2.jpg

Przed córką jedzie mój syn (który trochę się nudził na tej trasie, ale trenowaliśmy jazdę tyłem, na jednej narcie itp.).

hopki.jpg

Kolejny udany dzień na nartach dobiegł końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System liczenia kilometrów na GOPAS nie funkcjonuje jak należy dzisiaj od godziny 12 nie policzył już żadnego zjazdu.

Dziś nawalił im internet, gopass nie liczył punktów, nie można było płacić kartą i szwankował system sterowania ruchem. Więc brak naliczania zjazdów to dziś mały problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś nawalił im internet, gopass nie liczył punktów, nie można było płacić kartą i szwankował system sterowania ruchem. Więc brak naliczania zjazdów to dziś mały problem.


Miałem szczęście byłem na Julianach gdy stała gondola później dowiedziałem się o problemach plusem tego był dobry stan 1 i 3 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System liczenia kilometrów na GOPAS nie funkcjonuje jak należy dzisiaj od godziny 12 nie policzył już żadnego zjazdu.

U mnie wogóle nie liczy, a na maile panie z obsługi klienta ciągle piszą to samo, że karta musi być przypisana do konta. Od czterech lat mam kartę przypisaną, a od trzech korzystam ze skipasów dla akcjonariuszy, więc gdyby nie była przypisana nie było by możliwości aktywacji uprawnień. Ale korespondencja z BOK SMR jest jak rozmowa niesłyszącego z niemową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze relacja z SMR. Wczorajszy wiatr i temperatury zabrały im masę śniegu, jak na dłoni widać oszczędne naśnieżanie, nie ma z czego uzupełniać braków śniegu. Wszelkiej maści przecierki są też bardzo źle oznaczone lub nieoznaczone wcale (np. przetopy na 10), gdzie ktoś wpadł do dziury i był zwożony (moim zdaniem powinien pozwać ośrodek). Jak na przygotowanie ośrodka po dniu przerwy - to był przygotowany w skali od 1 do 10 na 2. Jak zwykle parkowałem na pośrednim i na 10 pierwsze przecierki. Najlepsze trasy to dziś zjazd ze Zbójnickiej Kopy oraz z MS, do tego dobrze trzyma się śnieg na Pośrednim (ale poza trasami) - tam też mają zapas śniegu. Dziękuję @kordiankw , jego żonie, kilkoro znajomym za wspólną jazdę. Specjalne też podziękowania dla Marka Ogorzałka za jazdę z moją żoną (wczoraj i dziś).

 

10 rano.

10.jpg

10 dalej.

10-cd.jpg

10 dół

10-d.jpg

10 góra - dobrze się trzyma.

10-g-ra.jpg

Solisko - brak siatek oddzielających koleje.

Solisko-brak-ta-m.jpg\

Zjazd do Soliska z 4 i 7.

Solisko.jpg

4 przecierki.

4-cd.jpg

7.jpg

Połączenie 4 z 7.

7-a.jpg

7 cd.

7-cd.jpg\\

7 miejscami tak.

7-g-ra.jpg

7 miejscami tak cd.

7-c.jpg

Zbójnicka Kopa.

Kopa-a.jpg

Trasa z MS.

MS-a.jpg

Wyjście z gondoliki - czy naprawdę nie można było sypnąć trochę śniegu ?

Wyj-cie-z-gondolki.jpg

I dalej.

te-tak-niestety.jpg

Hala.

Hala.jpg

Hala Pośrednia - zdecydowanie trzyma się bardzo dobrze (szkoda że nie ma tam orczyka lub kanapy, by nie było potrzeby zjazdu do Soliska dołem 10).

Hala-Po-rednia.jpg

Hala cd.

Hala-Po-rednia-cd.jpg

Gdzieś pomiędzy 8 a 10 - poza trasami jeszcze sporo śniegu.

gdzie-na-Po-rednim.jpg

Golgota.

Golgota.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do relacji Krzysztofa chciałbym dodać podziękowania w imieniu swoim i małżonki dla Marka za poświęcony czas. Niestety podczas jazdy z Markiem nie było czasu na cykanie fotek, kilka miejsc do omijania zrobione przed przybyciem Marka. 4273a777184cdd86d27d4ff8f007c5f7.jpge04a2806b23cbdb3f844c7e59b840df7.jpg Pomimo przetarć ślizgi nart nieuszkodzone. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do relacji Krzysztofa chciałbym dodać podziękowania w imieniu swoim i małżonki dla Marka za poświęcony czas. Niestety podczas jazdy z Markiem nie było czasu na cykanie fotek, kilka miejsc do omijania zrobione przed przybyciem Marka.
4273a777184cdd86d27d4ff8f007c5f7.jpge04a2806b23cbdb3f844c7e59b840df7.jpg
Pomimo przetarć ślizgi nart nieuszkodzone.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pieknie. Juz zdecydowane. Wyjazd do Bialki plus Jurgow, kasprowy. Termy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpada w dziurę jak piszesz. Niczego się nie uczą znaczy się. Czy jeżdżąc tam tak często zauważasz osobę funkcyjną która miała się takimi tematami zajmować w tym sezonie? Chodzi o monitoring tras i zaznaczanie niebezpiecznych miejsc. Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wpada w dziurę jak piszesz. Niczego się nie uczą znaczy się. Czy jeżdżąc tam tak często zauważasz osobę funkcyjną która miała się takimi tematami zajmować w tym sezonie?
Chodzi o monitoring tras i zaznaczanie niebezpiecznych miejsc.

Wysłane z mojego TA-1004 przy użyciu Tapatalka

Tak, jest ski patrol, który to powinien na bieżąco monitorować i oznaczać niebezpieczne miejsca. Tyle tylko, że wczoraj z jakiś względów nikt ego nie robił, dziś było już oznaczone. Wczoraj nie były nawet rozstawione taśmy do kanap - dziś już stały. Stała też Zbójnicka Kopa oraz gondola, więc po 11:00 uciekliśmy z ośrodka na COS (ten też niestety popłynął, choć zjazd na dół do Mety - fajna zabawa). Później wstawię relację.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja relacja z dnia dzisiejszego. Dziś stoki wyratrakowane bardzo, bardzo dobrze, naprawdę wylizali te resztki śniegu które mieli. Niestety cały efekt wow, po godzinie jazdy popsuło zatrzymanie najpierw kanapy na Kopę a później gondoli oraz orczyka na MS. Po godzinie 10:30 dalsza jazda mijała się z celem, bo pomijając kolejkę do kanap na Solisku, na trasach zrobiło się bardzo gęsto i było bardzo niebezpiecznie. Ja jeździłem z małymi dziećmi, nie tylko swoimi i po godzinie 11:00 dałem hasło do odwrotu. Niemniej jednak, miejsca niebezpieczne o których pisałem wczoraj zostały oznaczone, stok dobrze przygotowany do jazdy (Zbójnicka, 10,9, 8,7, 4 czy trasa z MS). Później zabrałem swoje starsze dziecię, na chwilę na COS - wyszedł nam bardzo, bardzo fajny zjazd ale dla pasjonatów  (dla normalnych warunków brak). Wstawię relację w innym wątku. Faktycznie dziś wiało, ale jeździłem na nartach już przy mocniejszym wietrze i działających wyciągach, moim zdaniem są mocno nadwrażliwi na wiatr.

 

Zdjęcie kolejki na Solisku - godna, chwilę po 10:02.

kolejka.jpg

 

Dla porównania COS z godziny 11:34 (znajdź różnicę).

kolejka-COS.jpg

W tym miejscu był magazyn śniegu na Pośrednim (sporo go zabrali minionej nocy - już zapasów praktycznie brak).

Po-redni-tu-by-mazazyn-niegu.jpg

Rano warunki - mega fajne.

Warunki-rano-bajka.jpg

Rano.

di-rano.jpg

Rano też tak.

dzi-rano-2.jpg

7.

7.jpg

4. 

warunki-p-niej.jpg

Hala Skrzyczeńska - trochę ją poprawili od wczoraj.

hala-Skrzycze-ska.jpg

Kopa.

Kopa.jpg

Pięknie i widokowo.

Zjazd-na-hal.jpg

       

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wolne więc zachęcony wczorajszym opadem śniegu, udałem się do SMR. Wiedziałem, że ma wiać ale nie sądziłem że o 8:30 dostane informacje, że wszystko jest nieczynne. Dowiedziałem się, że BSA będzie działać oraz na COS dolna kanapa do Jaworzyny i orczyk wzdłuż FISa. Wybrałem BSA, ale wizja spędzenia tam całego dnia mi się bardzo nie podobała. Dlatego co chwilę zerkałem w telefon i ku mojej uciesze ok 9:30 pojawił się komunikat, że ruszyło Solisko na Wierch Pośredni. Zjechałem w sumie 9 razy na BSA i przeniosłem się na Solisko. Parking 10zł... jak za dawnych czasów (odkąd powstał SMR zawsze parkowałem pod gondolą) :P Niebieska kanapa jeździ, ale bardzo wolno bo wciąż wieje. U góry jazda trudna, ale przyjemna. Czym niżej, tym lepiej. Śnieg... jest, ale są miejsca na które trzeba bardzo uważać. Niestety sporo minerałów i tu ta sama zasada, czym niżej tym ich więcej. Ok 12:00 ruszyła kanapa na Halę Skrzyczeńską i razem z nią kanapa na Kopę. Chwilę później ruszyła również gondola. 

 

Co mi się podobało? To była prawdopobnie jedna z niewielu okazji by pojeździć na SMR w totalnej pustce :) Jeździłem często sam na kanapach, w gondoli i na trasach. 1-ke czy 3-ke miałem na wyłączność. 7-kę w zasadzie też. Najwięcej ludzi jak zwykle na trasie z Kopy (WTF?) :P

 

Co mi się nie podobało? Trochę kiepskie przygotowanie tras. Tutaj BSA bije ich o głowę. Mam wrażenie, że SMR już sobie odpuszcza, bo sezon zaraz się kończy. Jak zwykle na SMR dobijają mnie ludzie... Przepraszam, ale tego pierniczenia na kanapach i w gondoli nie da się słuchać. Następnym razem biorę słuchawki :/ 

 

Mimo, że zapowiadało się fatalnie to spędziłem fajny dzień na nartach. Niestety warunki są miejscami kiepskie. W zasadzie na każdej z końcówek tras brakuje śniegu i wychodzą minerały. Liczne przetarcia i dziury. Biorąc pod uwagę, że na weekend zapowiadane są temp powyżej 10 stopni, obawiam się że to może być ostatni tydzień jako takich warunków w Szczyrku. 

Załączone miniatury

  • IMG_1694.jpg
  • IMG_1692.jpg
  • IMG_1691.jpg
  • IMG_1688.jpg
  • IMG_1687.jpg
  • IMG_1686.jpg
  • IMG_1685.jpg
  • IMG_1684.jpg
  • IMG_1683.jpg
  • IMG_1682.jpg
  • IMG_1681.jpg
  • IMG_1680.jpg
  • IMG_1679.jpg
  • IMG_1678.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsze i dzisiejsze zdjęcia. Dzięki @mig12345 za wspólną jazdę, mam nadzieję, że moje dzieci na kanapie nie zamęczyły. Najlepsze warunki Kopa i MS. Trochę przecierek, są jeszcze zapasy śniegu, trochę go dorobili i trzymają na ciężkie czasy. Zadziwiająco dobry dojazd 4 do kanap. 3 najgorsza na zakręcie. Sam dojazd do gondoli pozostawia trochę do życzenia. Starają się poprawiać warunki i w trakcie jazdy wysyłają ratraki, ten równa, za 10 minut nie widać po tym śladu. 7 - sporo przecierek i trochę kamienia, trasa zamknięta ale przejezdna. Kompletny brak tłuku na bramkach - jazda non-stop.

 

Kolejki do kanap - Kopa.

Kopa.jpg

Gondola - kolejka.

gondola.jpg

Solisko - kolejka.

solisko.jpg

Śnieg w zaspach (produkcja na ostatnich przymrozkach).

nieg.jpg

Śnieg w zaspach.

snieg-2.jpg

Hala - całkiem dobrze.

hala.jpg

Najgorsze miejsce na 3.

3-zakr-t.jpg

Najgorsze miejsce na 3 cd.

3-zakr-t-2.jpg

Dojazd 3 do gondoli.

dojazd-do-gondoli.jpg

Ratraki starają się równać.

ratraki.jpg

Przecierki na 4. Trasa jednak dobrze przygotowana.

przecierki.jpg

Mityczny wjazd na 6 z 3 ?

wjzd-na-6-z-3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...