Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj byłem ale na cosie, ostatni zjazd na solisko 7-ką, w dolnej części kilka powoli pojawiających się przetarć, ale do ogarnięcia ratrakiem
natomiast sporo kamieni się pojawiło
od piątku ochłodzenie tak więc będzie w miarę
prędzej obawiałbym się deszczu na dole w środę i czwartek
do 10.00 jazda całkiem ok, później tragedia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przewidujecie stan tras na piątek i weekend? Patrząc na prognozy pogody wnioskowałbym sporo przecierek i zamknięcie kilku tras.
Jednak od ponad miesiąca w Szczyrku nie byłem, więc nie wiem czy mają zapas pokrywy.

To ja pozwolę sobie Ci napisać. Jestem w Szczyrku co drugi trzeci dzień. Śnieg hmmm są miejsca gdzie jest go 150 cm obecnie więc myślę że nie zabraknie do końca marca. Weekend będzie kiepski dla tych co mają tępe krawędzie. Najlepiej teraz jechać bo jazda poza trasowa jest super. Od nowego tygodnia chyba szykuję się pierwszy powiew wiosny więc może zacząć puszczać.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniowym pobycie w okresie najgorszego młynu (tj. ferie śląskie), mając porównanie rok do roku mogę stwierdzić, że ośrodek wyraźnie dojrzewa.

 

Pogoda raczej średnia, w przekroju tygodnia raczej gorsza niż rok temu. 

 

Nowa kanapa była zamknięta cały czas z wyjątkiem jednego dnia. A szkoda, bo wyraźnie odciąża dół. Kiedy chodziła kolejki do Gondoli nie istniały. 

 

Ogólnie jakoś tak sprawniej to wszystko idzie. Przygotowanie tras to niebo a ziemia w porównaniu do zeszłego sezonu. Żadnych akcji typu 2 trasy na krzyż czynne. 

 

Nowe knajpy zrobiły swoje - ludzie mają gdzie siedzieć, a nie pałętają się po stokach cały dzień  :D

 

Jedyne do czego bym się doczepił to orczyk na Małe Skrzyczne - jedzie tak wolno, że można przysnąć po drodze, nie mówiąc o tym, że przez to trasa z MS jest wręcz zbyt pusta, za to kolejka bardzo długa. 

 

 

Ilość ludzi wręcz ogromna. Tu wyraźny wzrost rok do roku. Do tego pełno bezkijkowców. 

Niemniej jednak, nawet mimo braku trasy na kopę przez większość tygodnia ten tłum jest na czerwonych trasach nieodczuwalny (widać tylko skutki ich wcześniejszych przejazdów na ściankach). Raz nawet całą jedynkę przeleciałem nie spotykając ani jednego narciarza i to w środku dnia. 

 

Nowa trasa z Kopy robi furorę. Siedząc w knajpie na hali skrzyczeńskiej z lewej i z prawej co chwilę było słychać pochwały. 

Raz się tym przejechałem - to miałem wrażenie jakbym jakieś stado krów zaganiał - tłum ludzi jedzie wolno na krechę jeden obok drugiego - dziwne uczucie. Dobra jako łącznik. 

 

Duży plus za ratrakowanie czarnej. Myślałem, że ją zostawią do degradacji po tych zawodach. 

 

Zasłyszałem na miejscu, że biznes idzie dalej - mają wytyczyć nową niebieską z hali do czyrnej albo gondoli. 

 

Reasumując - idzie to w dobrym kierunku, ale ja sobie smr na 2-3 lata odpuszczam, przynajmniej w wysokim sezonie. Za dużo wiary w jednym miejscu  :D


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do czego bym się doczepił to orczyk na Małe Skrzyczne - jedzie tak wolno, że można przysnąć po drodze, nie mówiąc o tym, że przez to trasa z MS jest wręcz zbyt pusta, za to kolejka bardzo długa.

 

akurat w przypadku przepustowości fisa to bardzo dobre rozwiązanie
ktoś kto zapi...la (a do tego ta trasa została stworzona) woli mieć miejsce przed sobą
to co mnie przeraża na tej trasie to ilość osób uczących się, i do tego większość z nich jest na etapie "pizzy"

a orczyk jeździł kiedyś szybciej...
 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja coś napiszę, w tym sezonie w tym ośrodku na nartach jeździłem jakieś 25-30 dni (w niektóre był sam COS, nie potrafię teraz dokładnie tego przeliczyć). W nocy lał deszcz, który zamarzł, stoki pokryła warstwa lodu, zamarzły odsypy. Na niektórych ściankach warunki fatalne, ludzie padali jak muchy. Bardzo słabo przygotowane trasy jakby nie dali rady wczoraj wyrównać ratrakami ciapy, a tak naprawdę to bardzo gwałtownie zeszła temperatura po wczorajszym i dzisiejszym deszczu (momentami wręcz ulewie). Do tego wszystko zamarzło, łącznie z kanapą na Zbójnicką Kopę (choć rano figurowała jeszcze jako otwarta), później komunikat na monitorach o awarii technicznej. Śniegu zostało im jeszcze bardzo dużo, myślałem że od mojej ostatniej wizyty z 10 lutego zejdzie go dużo więcej. Dziś chodziły nawet lance (niektóre) więc próbują coś naśnieżać, pytanie tylko czy miało to jakikolwiek sens przy dzisiejszym wietrze. Około 11:00 mróz nagle odpuścił i to co było twardą bryłą lodową zaczęło być przyjemne do jazdy. Bardzo fajna jazda od 11:00 do 13:00, później Solisko zaczęło się już tak korkować, że uciekliśmy na obiad i do domu (wakacyjnego, tym razem w Wiśle).  Około 12:00 widzieliśmy próby ruszenia kanapy na Zbójnickiej Kopie, ale jak zjeżdżaliśmy z Hali Skrzyczeńskiej cały czas stał płotek i kolejka ludzi przed płotkiem, czekająca na otwarcie jakże upragnionej kanapy. Dziś oceniając stan tras, najlepsze warunki nietypowo były na 3 i 11. Słaba 10, 8, fatalny dół na 4 i 7. 

 

Najpierw taka ciekawostka, gdzie ta kolejka - tak do nieczynnej kanapy ludzie potrafią ustawić się w kolejce.

gdzie-ta-kolejka.jpg

Rano mglisto.

rano-mglisto.jpg

Warunki takie sobie. 7 rano słaba, z czasem coraz lepsza. 4 rano całkiem ok. bez dolnej "ścianki".

7-raczej-tak-sobie.jpg

 

7.jpg

 

tak-sobie-cd.jpg

Tu słabo - dużo ludzi leżało.

tu-masakra.jpg

3 dziś dla mnie nr 1 (myślałem, że nigdy tego nie napiszę - jakość dla mnie ta trasa taka mało interesująca). 

3.jpg

Ta "ścianka" - taka sobie.

cianka-na-3.jpg

3 dalej.

d-3.jpg

Dół 3 dalej.

d-3-cd.jpg

3 dojazd do gondoli.

dojazd-do-gondoli.jpg

Wyszło słonko i zrobiło się widokowo - nadal dużo śniegu na Hali Skrzyczeńskiej. 

hala-widokowo.jpg

 

hala.jpg

Śnieżą - tylko w jakim celu przy tym wietrze.

nie.jpg

Kolejka do talerzyka.

kolejka-do-talerzyka.jpg

I tak kolejka na Solisku około 13:00 (stałem 9 minut) ale wiem jak stanąć. Dla mnie na dziś dość nartowania, jeszcze tylko zjazd do knajpki na Pośrednim (na obiad).

kolejka.jpg

Warunki na 10 około 13:00.

warunki-10.jpg

Z godziny na godzinę warunki się jednak poprawiały i było coraz więcej słońca.

wysz-o-s-onko.jpg 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś warunki EPICKIE jak pisze jeden z forumowiczów (którego pozdrawiam, szkoda że nie może teraz nartować). Ludzi do 11:30 przyzwoicie, później się zaczął najazd tłumów. Na nartach pojeździłem od 8:20 do 13:30. Na 10 na Pośrednim zawody, które w niczym nie przeszkadzały. Na dole 10 usypane kupki śniegu, w nocy mocno naśnieżali newralgiczne miejsca. Dość mocno dziś naśnieżana 1, dół 7 (zamknięta) oraz sam dojazd do gondoli na 3. Trasy przygotowane bardzo dobrze, w porównaniu do dnia wczorajszego wręcz SUPER. Dziś chodziła kanapa na Zbójnicką Kopę, nie działał natomiast talerzyk na MS.

 

Zbójnicka Kopa - działa.

Zb-jnicka-dzia-a.jpg

Warunki.

warunki.jpg

Widokowo.

Widokowo.jpg

 

lampa.jpg

3 fajnie (bez samego dojazdu do gondoli)

3-wyliana.jpg

 

3.jpg

4.

4.jpg

7.

 

7.jpg

 

7-a.jpg

Zamknięta dolna połowa 7.

dalej-zamkni-ta-7.jpg

Hala Pośrednia.

hala.jpg

9.

9.jpg

Na 10 kupki śniegu (jutro pewnie rozgarną).

10.jpg

Golgota - super.

Golgota.jpg

Na Solisku na tablicy od wczoraj konsekwentnie wyświetlane 0 stopni (termometr nie działa). 

tablica.jpg

Kolejki do 11:30 umiarkowane.

tak-o-1130.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździ ze znajomymi, z których jedna osoba pierwszy raz miała narty na nogach, więc pewnie ujeżdżania jest trasa ze Zbójnickiej Kopy.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

To jest szansa, że się spotkamy, bo ja od jutra też będę jeździł z dwoma osobami, które stawiają pierwsze kroki na nartach. No chyba, że jest z tą swoją koleżanką, to może nie mają czasy iść na narty/deskę ;) . Wtedy nie będę im przeszkadzał. Jak coś pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzisiaj na trasie  - bo widzę że w środę będzie podobnie - warto jechać? Mam wolną środę i czwartek i nie wiem czy warto jechać z córką?

 

Ewentualnie który Ośrodek COS czy SON lepiej nadaje się na zapowiadaną temperaturę - pytanie moze dziwne, ale w ferie jeździłem w czeskiej Koprivnie (Mala Moravka) i o 12 stok rozmiękł. Przejechalśmy na Karlov (kilometr dalej) i tam nadal był twardy (pewnie przez ciut inną wystawa na słońce) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dzisiaj na trasie  - bo widzę że w środę będzie podobnie - warto jechać? Mam wolną środę i czwartek i nie wiem czy warto jechać z córką?

 

Ewentualnie który Ośrodek COS czy SON lepiej nadaje się na zapowiadaną temperaturę - pytanie moze dziwne, ale w ferie jeździłem w czeskiej Koprivnie (Mala Moravka) i o 12 stok rozmiękł. Przejechalśmy na Karlov (kilometr dalej) i tam nadal był twardy (pewnie przez ciut inną wystawa na słońce) 

W niedzielę zarówno na COS jak i na SON dużo lodu. Góra jeszcze ok, dół to twardy podkład posypany cukrem. W tych warunkach większość ludzi szura i walczy o przetrwanie. Dobre warunki były na FISie (COS). W tygodniu będzie spokojniej, a jak podkład trochę puści (ale nie za bardzo), to będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po 25-letniej (!!!) przerwie zawitałem do Szczyrku.
Wczesna pobudka:
1.jpg
Nocna jazda:
2.jpg
Żeby zameldować się pod gondolką, przed otwarciem. Damian (Mikoski) dotarł chwilę przede mną, ale na niewiele nam się to zdało, bo chętnych było więcej. :) Do pierwszego wjazdu odstaliśmy jakieś 10 minut. Ale było warto.
3.jpg
Na górze nieomal synchronicznie melduje się Krzysiek (moruniek) z synem i pod ich przewodnictwem ruszamy trasą wspomnień.  :wub: 
4.jpg
Wszystko się pozmieniało. Inna jakość. Jestem naprawdę pod dużym wrażeniem. Trasy super, rano lekko zmrożone. Szybki skok 4 (7 zamknięta) na Pośredni, 10, 9, 8, na koniec „wykastrowana” Golgota. L Pamiątkowe zdjęcie  z przewodnikami (dzięki Krzysiek) i ruszamy z Damianem dalej.
5.jpg
Powrót pod gondolkę (najwyraźniej w złym momencie, bo znowu stoimy z 10 minut) i lecimy 1. Pod gondolą pusto, góra i Bieńkula. Gładziutka jak pupcia Margot Robbie. Ogień, pusta gondolka, robimy replaya.
6.jpg
Następnie zmiana nart (Damian z Masterów na sl-ki, ja z sl-ek na kundle) i Bieńkula raz jeszcze. Inne narty, inna jazda, fun wciąż ogromny. Następnie wjazd na Kopę,
8.jpg
trawers na Duże Skrzyczne i rura w dół Fis-owską. Góra twarda, dół miększy, kundle jak znalazł.  :P  Podoba nam się, lecimy raz jeszcze. 
1.jpg
Wjazd na górę, podejście pod wieżę,
2.jpg
i (oczywiście Bieńkulą) na parking.
Było tak:
1.jpg
Szczyrk super, wielkie zmiany, wciąż dużo do zrobienia, ale widać jaki w tym miejscu tkwi potencjał. Damian dzięki za, jak zwykle, super towarzystwo.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wspólna jazda z kolegami @yoss i @Mikoski dzięki Panowie. Warunki bardzo dobre, choć rano raczej sporo osób miało plan przyjazdu na narty po "sezonie wysokim". O 8:20 parking na Pośrednim prawie pełen. Dziś dodatkowo testy ELAN-a, ROSSIGNOLA (zamknięte) oraz FISCHERA. Pogoda piękna warunki bardzo dobre, choć na Pośrednim więcej lodu, śnieg twardy i zmrożony, super trzyma Golgota. 4,3,7, Zbójnicka Kopa, zaczynają powoli puszczać. Kilka ważnych uwag, jak widzicie ratraki nie wjeżdżajcie na trasy gdzie one pracują (robią to na linach) co będzie widać na jednym ze zdjęć - przygotowywali 7. Dopiero jak postawili pana na skuterze do pilnowania wjazdu na trasę, ludzie przestali przejeżdżać przez siatkę. W ciągu ostatnich 2 dni, wyprodukowali sporo śniegu, który dziś rozgarniali na 7, wcześniej robili to na 10, jutro pewnie zajmą się 8.

 

Rano tak.

dziejaj-rano.jpg

Później już niestety tak.

 dzi-du-o-ludzi.jpg

Warunki i widoki.

s-oneczko.jpg

 

warunki.jpg

 

warunki-2.jpg

 

warunki-3.jpg

 

 rano-3.jpg

Kopy śniegu w oczekiwaniu na ratraki.

kopu-niegu-2.jpg

 

kopy-niegu.jpg

Ratraki przygotowują 7 (ten pracuje na linie - widać w powiększeniu zdjęcia).

ratrak-na-linie.jpg

Postawili ski patrol by ludzie nie wjeżdżali na trasę. 

ski-patrol.jpg

Testy ELAN-a także dzisiaj, ratrak robi dół 7.  ELAN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze moja relacja z dnia wczorajszego (wstawiam dopiero dziś bo wczoraj późno wróciłem do domu). Warunki wczoraj ciężkie ze względu na gęstą mgłę oraz siąpiący cały czas deszcz (ten ustał dopiero około 11:00). Ludzi mało. Co do tras, mocno puściła 3 - jazda po mokrym śniegu, słabo trzymającym. Dość dobrze trzymały się trasy na Pośrednim z Golgotą włącznie (choć ta też bardziej miękka niż dzień wcześniej). 1 była zagrodzona i pracowały ratraki (rozgarniały śnieg wyprodukowany 2 dni wcześniej i poprawiały warunki), dobre warunki na 4, bardzo dobre warunki na 7 (ta była przedwczoraj robiona - dolny odcinek). Trasa ze Zbójnickiej trzyma się dobrze, ale ze względu na bardo gęstą mgłę - przyjemność z jazdy żadna. Na Hali Skrzyczeńskiej i 4 zaobserwowałem pierwsze drobne przecierki, podobnie na 8 (tu mają jednak ze 2 kopy śniegu do rozgarnięcia). W mojej ocenie najbliższe ocieplenie, wiatr i deszcz - najwięcej krzywdy zrobi trasie nr 3 (tam wyraźnie puścił już lód), na Pośrednim (8,9,10,11) i 7 - lodowa skorupa trzymała się wczoraj całkiem nieźle.

 

Kilka zdjęć (mgła stała do wysokości Suchego). Widokowo - nie było zdecydowanie.

 widokowo-nie-by-o.jpg

 

widokowo-nie-by-o-2.jpg

Zbójnicka kopa.

Zb-jnicka.jpg

I widok na kanapy.   

kanapa.jpg


 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...