Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz też zaparkować na Solisku, Moruniek w ostatniej relacji wkleił jego zdjęcie, 

Ja wklejałem zdjęcie tego parkingu na Pośrednim (Juliany), jadąc od strony Wisły, najrozsądniejsza opcja. Jest darmowy. Na Solisku chcą 10 zł za cały dzień.

 

 

Wiem że wszystko można znaleźćna forum  ale sytuacja jest dynamiczna i jeszcze by się przydało zebrać info w jednym miejscu.

Mam kilka pytań odnośnie przyjazdu w tygodniu feryjnym (pn-pt)

 

1. O której zajechać na stok by ominąć jakieś zatłoczenie na trasie BB-Szczyrk?

2. Najepiej zaparkować jak pamiętam w Czyrnej ? (parking jest tuż przy gondoli?)

3. Gdzie  najlepiej robić sobie przerwy na rozgrzanie (fajne barki itp)?

4. Czy od strony Gliwic  na sens jechać przez Wisłę?

Banalne pytania ale pewnie to będzie jedyne  nasze rodzinne uderzenie do szczyrku więc chciałbym jak najlepiej logistycznie przygotować się do wyjazdu.

 

Pewnie najlepiej by przyjechać  sobie z noclegiem, ale pewnie z ulicy trudno będzie coś znaleźć szczególnie na jedną noc.

 

Pozdrawiam 

 

Jeżeli planujesz z noclegiem (na jedną noc), to jednak łatwiej (i dużo taniej) będzie go znaleźć w Wiśle niż w Szczyrku. Wtedy ma też sens wjazd od strony Wisły i parkowanie na Pośrednim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś może teraz w Szczyrku i podpowie jak wyglądają kolejki do wyciągów w tygodniu? Planuje wybrać się w środę i chciałbym wiedzieć na co się nastawić :D Bo weekendowo wiem jak to wygląda, ale mam nadzieję, że w środku tygodnia mimo ferii będzie chociaż trochę luźniej ;)

Dziś do 10:00 jazda prawie na bieżąco. Do 11:30 tak z dziesięć minut stania. Po tej godzinie tak jak w weekend, czyli na jakieś 20-25 minut. Nie zauważyłem czy chodził rano talerzyk na MS, ale po 10 gdy chciałem z niego skorzystać, to nie działał, przez co kolejka do kanapy na Zbójnicką Kopę była taka jak na Solisku do żółtej kanapy. Za to warunki rewelacyjne, zawinąłem sie o 12:30 na COS i o dziwo dziś śnieg na SON był lepszy niż na COS. Trasa FIS poniżej Dolin naśnieżana w ciągu dnia. Czy wyżej nie wiem bo nie jeździłem, Kolejka na Jaworzynie w okolicach południa też znaczna, natomiast na dolnej stacji COS niewielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do 10:00 jazda prawie na bieżąco. Do 11:30 tak z dziesięć minut stania. Po tej godzinie tak jak w weekend, czyli na jakieś 20-25 minut. Nie zauważyłem czy chodził rano talerzyk na MS, ale po 10 gdy chciałem z niego skorzystać, to nie działał, przez co kolejka do kanapy na Zbójnicką Kopę była taka jak na Solisku do żółtej kanapy. Za to warunki rewelacyjne, zawinąłem sie o 12:30 na COS i o dziwo dziś śnieg na SON był lepszy niż na COS. Trasa FIS poniżej Dolin naśnieżana w ciągu dnia. Czy wyżej nie wiem bo nie jeździłem, Kolejka na Jaworzynie w okolicach południa też znaczna, natomiast na dolnej stacji COS niewielka.

I takie dane przyjmuje za uśrednione w okresie ferii w tygodniu.Jeszcze tylko danych z jazd wieczornych brakuje. W sumie to chyba jeszcze może być gorzej w okresie ferii lokalnych.Jak dla mnie jazdą nazwał bym zabawę gdy kolejki do max 10 min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie dane przyjmuje za uśrednione w okresie ferii w tygodniu.Jeszcze tylko danych z jazd wieczornych brakuje. W sumie to chyba jeszcze może być gorzej w okresie ferii lokalnych.Jak dla mnie jazdą nazwał bym zabawę gdy kolejki do max 10 min

Wieczorami to się zwiedza lokale w Szczyrku :). Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I takie dane przyjmuje za uśrednione w okresie ferii w tygodniu.Jeszcze tylko danych z jazd wieczornych brakuje. W sumie to chyba jeszcze może być gorzej w okresie ferii lokalnych.Jak dla mnie jazdą nazwał bym zabawę gdy kolejki do max 10 min

 

Rekordowa kolejka w zeszłym roku w okresie ferii lokalnych przytrafiła mi się w COS. Z 45 min stania. Coś koło tego. 

Niektórym ludziom puszczały nerwy już, szczególnie jak widzieli kolejne krzesełko wypełnione dwiema lub trzema osobami, za sprawą jakichś dzbanów, którzy czekali kolejkę, bo muszą z kimś tam koniecznie jechać razem. 

Na solisku max to był 30 min, ale byłoby krócej gdybym sam się nie władował w środek tłumu zamiast iść po zewnętrznej kolejki. Byłoby też z 10 min krócej, gdyby kanapa co chwilę nie stawała z powodu ludzi, którzy nie potrafią usiąść na krześle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał taki przypadek, że na sześcioosobową kanapę wsiadł sam w towarzystwie dwóch turystów pieszych, z których jeden zamiast zając jedno z 4 wolnych miejsc usiadł mu na kolanach.

Na pytanie "co pan k..... od....?!" odparł, że przeprasza, ale pierwszy raz jedzie czymś takim  :D

 

A jak już jesteśmy przy temacie to nie zaszkodzi przypomnieć klasyk : 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie polecam

osrodek dla tych co lubią postać w kolejkach, wbić pinezkę na fejsie albo polansować się na skiforum :P

pojechałem głównie z sentymentu bo w Czyrnej spędziłem kilka pierwszych narciarskich lat życia

trasy niby poprawione choć to juz nie ten klimat co wcześniej gdzie były polany połączone przełączkami a najlepsza trasa w ośrodku (Bieńkula) stoi nieczynna

mimo mega długich kolejek orczyki stoja nieczynne, wszystkie orczyki na Pośredniej poszły w piach, ciemny lud i tak zapłaci za cały dzień, generalnie w cywilizowanych miejscach jest jednak większa dowolność co do długości karnetów niz cały dzień

nie rozumiem jak ludzie moga pisać ze kolejka 15min jest ok, to więcej niż wjazd i zjazd łącznie - większość dnia na nartach w kolejce

no i jako że większość ludzi nie umie jeździć, również na wyciągu, podczas jednego wjazdu kolejka staje po kilka razy, koło mnie babka spadła z krzesła, byłem z dwuletnim dzieckiem na nartach i dało radę, no ale jak wiadomona takich ludziach robi się kasę - patrz Białka

mimo takich ilości śniegu na dole w okolicy Czyrnej kamienie, również wielkosci pięści

pogoda super, białe choinki, smog w dole i nad Bielskiem wyglądał jak morze, jazda autem przez Szczyrk to już osobna sprawa

generalnie dużo lepiej było w niedzielę w BSA niż w poniedziałek w TMR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy być na otwarciu ośrodka o 8:30 albo zacząć w COS o 8:00 i do jedenastej można wyjeździć się do woli po pustych trasach, nie stojąc w długich kolejkach. Gdy trzeba stać dłużej niż 20 -25 minut do kanapy kończę jazdę. W okresie feryjnym wypada to około dwunastej. Orczyk z Czyrnej nie chodzi bo spadła lina na narciarkę i dozór techniczny musi go ponownie dopuścić do użytkowania, pewnie z tego powodu również Bienkula nie jest czynna, dodatkowo za tydzień zawody MPA na Bienkuli.
Lanser ze skiforum :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek tylko to co cieszy ciebie jako narciarza, niekoniecznie cieszy włodarzy tego i temu podobnych ośrodków. Brak narciarzy, to brak dopływu kapitału na kolejne inwestycje uatrakcyjniające ośrodek i czyniące go konkurencyjnym. Kilka lat takiej posuchy, do tego lekka zima i za chwilę może się okazać, że Soszow dołączy do ośrodków na sprzedaż.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jedyne co mogę zrobic to tam jeździć i wystawić im dobrą opinię za perfekcyjnie przygotowane stoki, co właśnie robię
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę zrobic to tam jeździć i wystawić im dobrą opinię za perfekcyjnie przygotowane stoki, co właśnie robię

Ja tego nie deprecjonuje, podkreślam tylko fakt, że Szczyrk stał się ofiara swojego sukcesu. Napływ dużego kapitału spowodował, że z upadającego ośrodka stał się w ciągu trzech lat najlepszym ośrodkiem w Polsce z najciekawszymi trasami, uwzględniając tu również COS. Odbija się to negatywnie na sąsiednich mniejszych ośrodkach i te będą niestety podupadały. Ludzie chcą jeździć do Szczyrku, bo jest tu nowocześnie, wygodnie, a jak zaplanujesz odpowiednio podróż, np. z Warszawy nie dojedziesz w krótszym czasie do porównywalnego ośrodka. A że trzeba postać w kolejce do kolei, co za różnica stać w kolejce czy siedzieć w knajpie. Jak niedzielny narciarz zjedzie ze Zbójnickiej Kopy do gondoli czy na Soliska, to po przejechaniu czterech kilometrów i tak musi odpocząć :). Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy być na otwarciu ośrodka o 8:30 

 

Myśle o wyjeździe w przyszłym tygodniu. Hmmm to od której jest czynny ten Ośrodek bo myślałem że o 8.00. Jakoś na ich stronie nie rzuca się w oczy ta najważniejsza informacja info. No i kiedy są jakieś zawody itp.

 

 

Czy jest duże obłożenie orczyka;

C3 Hala Skrzyczeńska - Małe Skrzyczne

Oraz które inne trasy/koleje sa mniej obłożone - jak tam byłem to nie miałem presji zjeżdżać na sam dół. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktos gdzies tu napisal, ze sie cieszy???? Nasze wpisy mają właśnie przekonać cześć jeżdżących (a niekoniecznie tylko bedacych na nartach) narciarzy do przyjazdu. Poza tym masz rację. 'Coś" z Wisłą trzeba zrobić i to wspólnie, gestorzy wyciągów i Miasto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle o wyjeździe w przyszłym tygodniu. Hmmm to od której jest czynny ten Ośrodek bo myślałem że o 8.00. Jakoś na ich stronie nie rzuca się w oczy ta najważniejsza informacja info. No i kiedy są jakieś zawody itp.

 

Czy jest duże obłożenie orczyka;

C3 Hala Skrzyczeńska - Małe Skrzyczne

Oraz które inne trasy/koleje sa mniej obłożone - jak tam byłem to nie miałem presji zjeżdżać na sam dół. 

 

 

 

W SMR otwierają bramki o 8:30 w COS o 8:00. Jeśli byś zaparkował na Julianach to nartowanie możesz zacząć trochę wcześniej, bo na nartach zjeżdżasz na Solisko. Żeby w tygodniu zaparkować pod Gondolą, trzeba być na parkingu przed ósma, na tym drugim parkingu powiedzmy do 8:10. Na otwarciu jeżeli nie ustawisz się pod bramkami, to trzeba się liczyć z tym, że dopóki gondola nie rozwiezie narciarzy którzy chcieli zaparkować na darmowych parkingach trzeba postać tak koło 15 minut. Pod tym względem na Solisku jest lepiej, bo parkingi o wiele mniejsze i płatne, dodatkowo masz dwie kanapy do wyboru.

Nie ma już orczyka na MS, jest talerzyk. Obłożenie w miarę przybywania narciarzy proporcjonalnie się zwiększa, czyli im węcej ludzi na stoku, to w kolejce do talerzyka również. Generalnie na trasach nie ma tragedii, bo jak chodzi wszystko, to ludzie rozjeżdżają sie po wszystkich trasach i nie ma problemu z tłokiem na stokach. Najbardziej oblegana trasa to ta nowa ze Zbónickiej Kopy do Hali Skrzyczeńskiej, ale to ośla łączka, więc bez wpływu na jazdę, wszyscy jadą w podobnym tempie.

Z moich obserwacji wynika, że najmniej oblegana jest trasa czerwona numer 1, ale pożniej stoisz w kolejce do gondoli. Gdyby chodził orczyk z Czyrnej, byłaby bajka. Już pisałem, że zauważyłem pewną zależnoś, jeżeli warunki są takie jakie miałem w ostatni weekend czyli mroźno, trasy nie degradują sie tak szybko ludzie jeżdżą szybciej i dzięku temu jest luźniej na trasach, za to dłuższe kolejki. Gdy temperatury są na plusie, robią się odsypy a śnieg jest ciężki, ludzie zjeżdżają wolniej, więc na trasach jest tłoczniej, za to kolejki do kanap mniejsze.

Zawody MPA na Bieńkuli planowane są na najbliższy weekend.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktos gdzies tu napisal, ze sie cieszy????Nasze wpisy mają właśnie przekonać cześć jeżdżących (a niekoniecznie tylko bedacych na nartach) narciarzy do przyjazdu. Poza tym masz rację. 'Coś" z Wisłą trzeba zrobić i to wspólnie, gestorzy wyciągów i Miasto.


Dzisiaj na Soszowie powtórka, ludzie jak chcecie pojezdzic na nartach,a nie stac w kolejkach, to jedźcie do Wisły
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na Soszowie powtórka, ludzie jak chcecie pojezdzic na nartach,a nie stac w kolejkach, to jedźcie do Wisły

SMR + COS jest wyborem na tygodniowe ferie ze względu na ilość i różnorodność tras ( jak na polskie warunki )

 

Mój tata mieszka w Cieszynie więc każdy z ośrodków Ustrońsko - Wiślańskich jest dla niego fajnym rozwiązaniem jak podjedzie na otwarcie pośmiga 3 h i wraca...

 

Przecież nawet na tym forum wyjazdy w Alpy często odbywają się na zasadzie tam lepiej gdzie więcej tras.

 

Ja osobiście od pewnego czasu preferuję mniejsze i mniej znane ośrodki w Alpach - jest takich mnóstwo a komfort w sensie mniejszej ilości osób nieporównywalny.

Dolomity - tylko otwarcie sezonu w grudniu. Potem wielbiciele jazdy 60 % na wyciągu wokół Sella Rondy zjeżdzają się w zbyt dużej ilości :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekordowa kolejka w zeszłym roku w okresie ferii lokalnych przytrafiła mi się w COS. Z 45 min stania. Coś koło tego. 

Niektórym ludziom puszczały nerwy już, szczególnie jak widzieli kolejne krzesełko wypełnione dwiema lub trzema osobami, za sprawą jakichś dzbanów, którzy czekali kolejkę, bo muszą z kimś tam koniecznie jechać razem. 

Na solisku max to był 30 min, ale byłoby krócej gdybym sam się nie władował w środek tłumu zamiast iść po zewnętrznej kolejki. Byłoby też z 10 min krócej, gdyby kanapa co chwilę nie stawała z powodu ludzi, którzy nie potrafią usiąść na krześle. 

 

Ja byłem w poprzednim roku w ferie ślaskie i wcale nie było tak źle. Max czekania w kolejce to było 20 min. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMR + COS jest wyborem na tygodniowe ferie ze względu na ilość i różnorodność tras ( jak na polskie warunki )

 

Mój tata mieszka w Cieszynie więc każdy z ośrodków Ustrońsko - Wiślańskich jest dla niego fajnym rozwiązaniem jak podjedzie na otwarcie pośmiga 3 h i wraca...

 

Przecież nawet na tym forum wyjazdy w Alpy często odbywają się na zasadzie tam lepiej gdzie więcej tras.

 

Ja osobiście od pewnego czasu preferuję mniejsze i mniej znane ośrodki w Alpach - jest takich mnóstwo a komfort w sensie mniejszej ilości osób nieporównywalny.

Dolomity - tylko otwarcie sezonu w grudniu. Potem wielbiciele jazdy 60 % na wyciągu wokół Sella Rondy zjeżdzają się w zbyt dużej ilości :-).

Dolomity to też San Martino, Civetta Falcade, Paganella i kilkanaście innych miejsc, gdzie tłoczno bywa tylko przypadkiem...  No ale trzeba zwalczyć obrzydzenie, które może wywołać przejazd tą samą trasą co 3  dni......

.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...