Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie perspektywy korków na jutro? Zapowiada się niezla pogoda......

 A nie lepiej od strony Rybnika jechać do Szczyrku przez Wisłę?

 

 

 

 

 

bodex4, dnia 06 Sty 2019 - 09:56, napisał:snapback.png

To już przegięcie - niedoćć że TVP sparaliżowała narciarzom  Zakopane to do tego wyjazdowe posiedzenie rządu w Szczyrku...

Można mieć nadzieję, że się gdzieś tam zgubią  ;)

 

Nie zgubią się bo Andrzej spędził w Wiśle pół kadencji i ma obcykane te tereny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczyłem weekend w Szczyrku. Pierwszy od 10 lat. Infrastruktura super, niektóre trasy fajne... ale: bardzo dużo ludzi, bardzo dużo śniegu i muldy. Do tego zachmurzenie i brak widoczności i ... niechlujstwo: kamienie przy takiej ilości śniegu, karnety kupowane na 2 razy bo coś nie działa, zatrzymywanie wyciądów mimo europejskich cen. W efekcie wiecej "skiturów" niż jazdy. Daruje sobie do czasu jak ogarną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwardoniu od świata jest odcięty jedynie górny parking

 

Właśnie, pierwszy raz w życiu byłem w Zwardoniu i nie za bardzo mogłem się tam parkingowo odnaleźć: wczoraj nie jeździliśmy bo po prostu nie było gdzie stanąć a targać klamoty 1.5 czy 2km nie za bardzo mi się uśmiechało, dziś dopiero udało się stanąć wzdłuż ulicy. Na mapce jest ten duży górny parking - czemu go zamknęli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Byłem wczoraj tutaj pierwszy raz (na pewno nie ostatni!).
Na parkingu pod gondola pojawilem się wcześnie grubo przed 8.Czytając wcześniej w necie o korkach jakie mogą być.Na szczescie nie byly rano.Były z powrotem po 16:00 ale nie tragiczne w porównaniu z weekendem z tego co było słychać i widać.
Jeździłem od otwarcia do 15:55.
Zaczynałem gondola.Następnie B5 na Zbojncika Kopę.Tam parę razy.
Zaczynało przybywać ludzi to myślę - jade 4 na
Solisko i Wierch Pośredni.I jazda 4,7,8,9a,9,10,11.
Po południu pojechałem na Skrzyczne wcześniej przejeżdżając trasa 3c,21,25 na sam dół.Tam jazde zakończyłem przed 15 bo do 15:00 chodzą tam wyciągi.
Finisz był przed 16 z zadowoleniem na ryju.
Na trasie zauważyłem jakieś tam drobne minerały głównie na COS ale absolutnie do objechania.
Generalnie bardzo dobry warun.

Poniżej zostawiam kilka foto.

Załączone miniatury

  • 20190107_073331.jpg
  • 20190107_084217.jpg
  • 20190107_104928.jpg
  • 20190107_120309.jpg
  • 20190107_121713.jpg
  • 20190107_140831.jpg
  • 20190107_154700.jpg
  • 20190107_120810.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłeś w świetne okno pogodowe. Zazdroszczę, bo w niedziele jak byłem na Pilsku, to nie było za wiele widać w górach :)

Zgadza się!
Miałem wolne w robocie akurat to musiałem wykorzystać.Teraz patrzę na kamery to sypie śnieg(to także cieszy).
Możliwe że Pilsko zrobię w przyszły weekend.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karnet dzienny za 99 zł uprawnia do jazdy nie tylko w SON ale również w COS i BSA. Karnet na freshtrack za 79 zł uprawnia do 1,5h jazdy tylko gondolą i wyciągiem talerzykowym C3 na Małe Skrzyczne w godzinach 7:30-9:00 oraz śniadania po jeździe. Oferta limitowana dla 50 osób. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy karnet zakupiony online jest przywiązany do zadeklarowanej daty czy też może być wykorzystany w innym terminie. Dzwonienie do infocentrum to jak na Berdyczow.... Kupiłem wczoraj a wyjazd dzis niemozliwy.


Z wpisów na stronie FB wynika, że niewykorzystany skipass przepada. Można próbować go przepisać na inny termin, ale chyba trzeba to zrobić osobiście w infocentrum, bo jak piszesz kontakt na odległość z TMR jest jak pisanie na Berdyczów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy karnet zakupiony online jest przywiązany do zadeklarowanej daty czy też może być wykorzystany w innym terminie. Dzwonienie do infocentrum to jak na Berdyczow.... Kupiłem wczoraj a wyjazd dzis niemozliwy.

Znalazłem coś takiego na ten temat.
Wkleje foto.

Załączone miniatury

  • Screenshot_2019-01-08-12-16-32.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Czyli popapane. Następny raz kupię jak będę mijał Pszczyne ( lub w korku w Buczkowicach ;-) )

Spróbuj może jednak podejść do infocentrum, wyjaśnij że z przyczyn losowych nie mogłeś go wykorzystać. Czytałem, że na Chopoku za przepisanie karnetu na inny dzień pobierają opłatę 5 Jurków a w SMR 5 złociszy, pomimo, że regulamin mówi, że niewykorzystany karnet przepada. Lepiej chyba dla ośrodka zarobić dodatkowe np 5 zeta, niż stracić klienta. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wróżki która by mi powiedziała czy w przyszłym tygodniu podczas ferii pięciu wojewodztw bedzie masakrycznie dużo wiary czy możę w miarę znośnie żeby wyskoczyć na dwa dzionki w tygodniu.Rozsądek podpowiada nie jechać lub kupić opcje ze śniadankiem i o 9 spadać Lubuskie, Małopolskie, Świętokrzyskie, Wielkopolskie. Brzmi groźniew sumie to głupie pytanie.Śniadanka pewnie będą też zaklepane już nawet jakbym chciał zwariować i wydac osiem dych za 1,5 h jazdy.

 

Rok temu w okresie ferii było imho bardzo tłoczno. W tym roku może być pod tym względem tylko gorzej, bo ośrodek zyskał na popularności i mamy mega zimę. Obym się mylił :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie nie chciał bym być mieszkańcem Szczyrku. Teraz jest już komunikacyjnie i smogowo nieciekawie a jak jeszcze ten ośrodek się rozrośnie, będzie dramat. Słabo jest nie móc wyjechać z domu w normalnym tempie przez większą część dnia.Jak ktoś jeszcze nie jezdzi na nartach może być delikatnie mówiąc zły. Inna sprawa, ze przy lepszej infrastrukturze drogowej region zyskał by bardzo wiele. Czy myślicie, ze jest jeszcze jakaś opcja usprawnienia ruchu? Na istniejącej drodze wiem, że nie, ale np jakiś tunel? Austriacy drążą jak krety jak trzeba. Stawiają nam Leitnery to i tunelik by wydrążyli może

 

Jeśli prawdą byłoby to co pisał Krisaz, że SMR wydzierżawi Skrzyczne, zrobi duży parking na wlocie od Buczkowic i postawi z tego parkingu gondolę, to w dużej mierze odciążyłoby to komunikację w samym Szczyrku

 

O co chodzi z obwodnicą Wisły ? Szukam w necie i nic sensownego nie widzę ? Żadnych map ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawdą byłoby to co pisał Krisaz, że SMR wydzierżawi Skrzyczne, zrobi duży parking na wlocie od Buczkowic i postawi z tego parkingu gondolę, to w dużej mierze odciążyłoby to komunikację w samym Szczyrku

 

O co chodzi z obwodnicą Wisły ? Szukam w necie i nic sensownego nie widzę ? Żadnych map ?

to cd drogi, która teraz konczy na granicy Ustronia, czyli odcinek z Obłaźca do Osady (rondo przy ABC). Przed 2 laty był przetarg na projekt, na jesieni na stanowisko kier. projektu/inspektora. W tym drugim podawano rozpoczęcie budowy w 2019 (może to tylko pobożne życzenia? Ale by ogłaszac coś takiego gmina musi miec finansowanie....przynajmniej na zakres ogłaszany). Też mnie dziwi cisza w eterze. Jedyne info to BZP i BIP miasta Wisła. Podrążę temat  przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cd drogi, która teraz konczy na granicy Ustronia, czyli odcinek z Obłaźca do Osady (rondo przy ABC). Przed 2 laty był przetarg na projekt, na jesieni na stanowisko kier. projektu/inspektora. W tym drugim podawano rozpoczęcie budowy w 2019 (może to tylko pobożne życzenia? Ale by ogłaszac coś takiego gmina musi miec finansowanie....przynajmniej na zakres ogłaszany). Też mnie dziwi cisza w eterze. Jedyne info to BZP i BIP miasta Wisła. Podrążę temat  przy okazji.

 

tu macie odpowiedź:

 

http://www.zdw.katow.../1544802940/160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rokowania są takie, że mogą być powtórki z rekordowych kolejek z zeszłego roku. Łikend plus start ferii w cztetech województwach.

 

No to rezygnuje i niech żona się cieszy  Soszowem :)

 

A ja sobie skoczę w tygodniu pewnie po feriach lub na feriach jak na jakiejś turze będzie luźniej`

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...