Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Ze mną jest tak, że nie muszę jeździć w weekend.
Nie mam nic przeciwko nowej infrastrukturze.

Wolę jednak pustą "picigórkę" w Cisowej nie mówiąc o porządnych Myślenicach niż przeciskanie się pomiędzy "ścigantami typu gorilla style" :)
Nie wiem czemu ale mam do nich nadmiaru jakąś awersję.

Dlatego pewnie w końcu w jakąś słoneczną n.p. środę zawitam do Szczyrku i zobaczę jak jest pięknie.


Też tak mam. Szczyrk planuje w marcu po południu, pustki... Śniegu też niewiele, ale mam Kastle szutrowki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam na COS jeździł ktos? Dużo ludzi było?

jeździłem od 10:30 do 12:30. Ludzi mniej niż po stronie TMR, a karnety TMR oczywiście są honorowane. Bardzo silny wiatr i ciągły opad. Miałem wrażenie, że większość osób, która dotarła na Skrzyczne po południu próbowała się przebić trasą 3a w stronę gondoli, co nie było łatwym zadaniem - zawiana, miejscami pod górę. 'Piątka' nadal wyłączona z przyczyn technicznych, ale chodziła w trybie serwisowym ok 13:00, więc widać, ze walczą. Ja walczyłem aż do 21:45 - o 21:15 zacząłem zjazd ze Skrzycznego. Ta, którą jechałem, była świeżo wyratrakowana.

Jutro (dzisiaj) ma być pochmurno, ale bez opadu (do 15:00), więc może to być bardzo dobry dzień. Chyba znów zacznę od COS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam warunki na Soszowie no i najważniejsze - wjedzie się tam bez łańcuchach na dobrych zimówkach (Ośrodek daje radę w odśnieżeniu dojazdu?)

Warunki jak dla mnie super,ludzi mało , pani w kasie powiedziała ,że chcą jutro otworzyć górną polanę. Mam nowe zimówki i wjechałem bez problemów, droga od skrętu przy orlenie biała i ślisko. Sam dojazd pod ten wyciąg to osobna historia, nie wiem ile ta droga ma lat ,ale jest strasznie dziurawa,jak tam jeżdżę od ponad 20 lat wygląda coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę swoje dzisiejsze wrażenia, są one jak zwykle subiektywne. Dzisiejsze warunki rewelacyjne, wyszło słońce, ośrodek był dobrze przygotowany, choć kanapy jeździły dość wolno. Najlepsze warunki na zamkniętej "1", jeżeli ktoś ma ostre krawędzie, będzie wniebowzięty (ja byłem). Dzięki @christof za wspólne nartowanie. "7" dość miękko, ale fajna trasa, bardzo dobrze przygotowane również pozostałe trasy. Jeżeli miałbym się o coś przyczepić to na niebieskiej kanapie część osłon zamyka się automatycznie i nie można ich podnieść w trakcie jazdy (zaobserwowałem już wczoraj i moim zdaniem jest to bardzo niebezpieczne). Drugie zasłyszane info, to że wczoraj było zebranie z władzami miasta i SMR stwierdził, że ma wystarczającą ilość miejsc parkingowych i nie jest zainteresowany parkingiem na Julianach (co moim zdaniem nie jest prawdą - ta wystarczająca ilość miejsc parkingowych). 

 

Dziś będzie widokowo (zabrałem aparat).

widokowo.jpg

 

widokowo-2.jpg

 

widokowo-3.jpg

 

widokowo-4.jpg

A to już zrobiona "1" (zdjęcie z telefonu).

1.jpg

Góra "1".

1-cd.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opiszę swoje dzisiejsze wrażenia, są one jak zwykle subiektywne. Dzisiejsze warunki rewelacyjne, wyszło słońce, ośrodek był dobrze przygotowany, choć kanapy jeździły dość wolno. Najlepsze warunki na zamkniętej "1", jeżeli ktoś ma ostre krawędzie, będzie wniebowzięty (ja byłem). Dzięki @christof za wspólne nartowanie. "7" dość miękko, ale fajna trasa, bardzo dobrze przygotowane również pozostałe trasy. Jeżeli miałbym się o coś przyczepić to na niebieskiej kanapie część osłon zamyka się automatycznie i nie można ich podnieść w trakcie jazdy (zaobserwowałem już wczoraj i moim zdaniem jest to bardzo niebezpieczne). Drugie zasłyszane info, to że wczoraj było zebranie z władzami miasta i SMR stwierdził, że ma wystarczającą ilość miejsc parkingowych i nie jest zainteresowany parkingiem na Julianach (co moim zdaniem nie jest prawdą - ta wystarczająca ilość miejsc parkingowych). 

 

Dziś będzie widokowo (zabrałem aparat).

widokowo.jpg

 

widokowo-2.jpg

 

widokowo-3.jpg

 

widokowo-4.jpg

A to już zrobiona "1" (zdjęcie z telefonu).

1.jpg

Góra "1".

1-cd.jpg

 

 

Piękne zdjęcia po raz kolejny, podziwiam rzetelność. Wybierzemy się jak tłumy zmaleją i entuzjazm opadnie.

Na razie wróciliśmy z Kotliny Kłodzkiej, za 3 tygodnie Białka.

Mam nadzieję, że w Białce będzie pusto bo wszyscy przerzucą się na Szczyrk ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w autobusie z Bielska do Szczyrku i nie wygląda to optymistycznie, korek na drodze już po opuszczeniu miasta. Odnośnie parkingów, to wielu narciarzy nie wie podobno o dużym parkingu (choć płatnym) na przeciwko Skrzycznego, po drugiej stronie ulicy (wjazd przed sklepem). Ten parking często jest pusty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale gdybym miał do wyboru stać jeszcze godzinę w korku, zanim dojadę do gondoli, to chyba lepiej wydać te 10 zł od auta? Godzina wyjęta z karnetu to też przecież strata 10 zł i to od osoby.
Dalej stoimy w Buczkowicach, z Bielska wyjechaliśmy 8:20, a jest 9:45. Jedyne wyjście to wysiąść i iść z nartami i butami w ręku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan klęski żywiołowej w Szczyrku. Miasto nie radzi sobie z obfitymi opadami śniegu!

https://tvs.pl/infor...opadami-sniegu/

 

 

Przyjechaliśmy dziś tak "od czapy" do Zwardonia i też lekko nie jest. Co najlepsze, w internecie właśnie przeczytałem że Zwardoń jest... odcięty od świata  :blink:  Najważniejsze że neta póki co nie brakuje  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś faktycznie w Szczyrku był komunikacyjny armagedon. Nocujemy w Szczyrku Skalite. Od wtorku nie odśnieżałem auta. Stoi na parkingu. Cała moja komunikacja odbywała się darmowymi skibusami (również PKS). Każdego dnia po godz. 16:00 na drodze między gondolą a COS i światłami zaczynały tworzyć się korki. Kumulacja nastąpiła wczoraj. W korkach stały również skibusy. Problem tworzyli kierowcy wyjeżdżający z parkingów przy stacjach, wycofujący z miejsc parkingowych przy drodze i jedyne światła w Szczyrku. Desperaci (w tym ja) zjeżdżali na nartach chodnikiem.

Dzisiaj rano nastąpiła kumulacja. Ponieważ szedłem na skitury z wypożyczalni, pozwoliłem sobie na wyjście na lekko w wygodnym obuwiu. Pokonałem 4 km pod górę w 40 minut. Skibusy i wszyscy, którzy postanowili wjechać do Szczyrku na sobotnie jeżdżenie w świetnych warunkach utknęli w ogromnym korku. Część z nich rezygnowała i zawracała. I chyba dobrze, bo dostępne parkingi i tak nie byłyby w stanie przyjąć wszystkich aut. Po 16:00 dramat powrócił.

I wtedy nastąpił cud.

Na newralgiczne skrzyżowanie zostały wysłane patrole policji, które zaczęły sterować ruchem ręcznie i rozkorkowywać Szczyrk. Stało się to pewnie po tym, jak zwołano sztab kryzysowy.

 

Wnioski:

Potrzebny jest duży parking przed Szczyrkiem i skibusy kursujące z dużą częstotliwością.

W newralgicznych okresach/dniach parkowanie przed Szczyrkiem powinno być premiowane upustem w cenie karnetu, żeby zniechęcić kierowców do pchania się pod sam wyciąg.

Ruch na kluczowym skrzyżowaniu powinien być sterowany przez Policję w godz. 8-10 i 15-17 i w najtrudniejsze dni.

 

Inaczej pomimo bardzo nowoczesnej infrastruktury,'imponującej' ilości tras dostępnych na jednym karnecie, pięknych widoków, znaczna część narciarzy już tu nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróci wróci. Na półwyspie helskim jest jeszcze większy armageddon, od lat, sezon w sezon i i tak stoją w tych korkach.
Po prostu cel jest modny i oni tam musza być. Wszyscy
W Szczyrku to się dopiero zaczyna.

I na obwodnicy Trójmiasta też :-)

Dojechać na Hel w sezonie to wyzwanie :-)

Szczyrk będzie drugi w kolejności ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie tkwić w korku już od Soliska można auto zostawić na parkingu pod COS (za sklepem), zawsze są tam miejsca.
Wjechać na Skrzyczne i przejechać przez Kopę na SON.
Aby wrócić nawet jak kanapa nie na Kopę nie chodzi, można wjechać takezykieona Małe Skrzyczne i trasą spacerową przejść (to jest naprawdę blisko) do Kopy i tam zjechać do Onrdaszkiem do Dołu przez Jaworzynę i Doliny.
Piękna trasa, warunki obecnie pozwalają także polecam nawet słaby narciarz sobie poradzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...