Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Na koniec towarzystwo, z rozmów wynikało,że byli zarówno stali bywalcy, jak i nowi z przewagą jednak tych drugich. Komentarze jakie słyszałem mnie zadziwiały: za wąsko ,za płasko ,za stromo, lód ,kamienie, krzesełko nie grzeje ,za co ja płacę ,co to w ogóle za ośrodek, tylko Kasprowy się liczy...

......

Hołota po prostu.

Po Twojej relacji może nawet podjadę do Szczyrku w tym roku bo to znaczy, że jest szansa.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarioJ jeśli chodzi o narciarzy, to tutaj kłania się szeroko rozumiana kultura jazdy na nartach, czyli to o czym już rozmawialiśmy nie raz, nauka jazdy opiera się teraz na kilku lekcjach u instruktora, "wrzuceniu" delikwenta na krawędzie na łatwej niebieskiej, płaskiej trasie, dalej radź sobie sam, brak świadomości zasad zachowania na trasie, podchodzenia, zachowania na wyciągu ,oraz wsiadania i zsiadania z niego,zatrzymywania się na trasie,wpinania nart,trzymania kijków tak,żeby nie wybić oka jakiemuś dziecku,nie mówiąc o technice jazdy w różnych warunkach, itd ,itd.

Ludzie pytali mnie jak tu wrócić z COS na SMR , jak im powiedziałem ,że trzeba podejść pod tą górkę, reakcje były zadziwiające :) Nie potrafili pojąć jak to możliwe.

Wyciągi da się wybudować w krótkim czasie, ale reszta będzie trwała latami, jeśli w ogóle będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hołota po prostu.

Po Twojej relacji może nawet podjadę do Szczyrku w tym roku bo to znaczy, że jest szansa.

Pozdrowienia

Jedź, ale niekoniecznie w czasie ferii, bałem się, że zepsują te trasy, ale uważam, że tak się nie stało i chwała im za to, poszerzenie było konieczne, to wiadomo, ale trasy zachowały swój charakter. Na niebieskiej trójce do Czyrnej zniknął ten wąski przejazd przez lasek, powstała szeroka trasa, na jedynce też mam wrażenie ,że lekko poszerzyli to wąskie gardło,ale to tylko wniosek z obserwacji z gondoli. Ośrodek zyskał bardzo dużo przez połączenie z COS. Przy siódemce też chyba coś grzebali, ogólnie wygląda to dobrze. Fajnie ,że Szczyrk w końcu zyskał należny temu miejscu ośrodek, bo poprzedni stan nie mógł już długo trwać, a strata tych terenów dla narciarstwa byłaby tragedią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez cztery dni hołoty nie spotkałem ;), jedynie narciarzy o rożnym stopniu zaawansowania. Może miałem szczęście, bo na kanapach zwykle można było uciąć miła pogawędkę albo pomilczeć. Na stoku jedni jeździli lepiej inni dopiero się uczyli, ale trasy są na tyle szerokie, że można było i jednych i drugich omijać w bezpiecznej odległości. Na nartach cieszę się z możliwości jazdy, a na ewentualne narzekania nie zwracam uwagi. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.bi...kuacja-turystow Awaria kolejki linowej w Szczyrku! Trwa ewakuacja turystów Z ostatniej chwili: Dziś około godziny 12.00 doszło do awarii kolejki linowej na Hali Skrzyczeńskiej. Na miejscu działają ratownicy Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Buczkowic, Bystrej i Szczyrku, a także zastępy z JG-1 w Bielsku-Białej. Uwięzionych jest około 30 osób pomiędzy Halą Skrzyczeńską a Zbójnicką Kopa. Trwa ewakuacja, które powinna powoli dobiegać końca (stan na godzinę 13:00). Dla ratowników jest to standardowa procedura i nie ma zagrożenia życia żadnego z turystów. Prawdopodobną przyczyną zatrzymania się kolei, która została otwarta 15 grudnia było gwałtowne ochłodzenie, pogorszenie się warunków atmosferycznych i w następstwie oblodzenie lin. Jak wyjaśnia Beata Markiewicz, Brand Manager w Szczyrk Mountain Resort, nie wiadomo kiedy ponownie ruszą sześcioosobowe krzesełka. SMR będzie informować o ponownym uruchomieniu kolejki na swojej stronie internetowej. Ośrodek działa normalnie za wyjątkiem trasy Hala Skrzyczeńska - Zbójnicka Kopa. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.bi...kuacja-turystow

Awaria kolejki linowej w Szczyrku! Trwa ewakuacja turystów

Z ostatniej chwili:

Dziś około godziny 12.00 doszło do awarii kolejki linowej na Hali Skrzyczeńskiej. Na miejscu działają ratownicy Beskidzkiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Buczkowic, Bystrej i Szczyrku, a także zastępy z JG-1 w Bielsku-Białej.

Uwięzionych jest około 30 osób pomiędzy Halą Skrzyczeńską a Zbójnicką Kopa. Trwa ewakuacja, które powinna powoli dobiegać końca (stan na godzinę 13:00). Dla ratowników jest to standardowa procedura i nie ma zagrożenia życia żadnego z turystów. Prawdopodobną przyczyną zatrzymania się kolei, która została otwarta 15 grudnia było gwałtowne ochłodzenie, pogorszenie się warunków atmosferycznych i w następstwie oblodzenie lin.

Jak wyjaśnia Beata Markiewicz, Brand Manager w Szczyrk Mountain Resort, nie wiadomo kiedy ponownie ruszą sześcioosobowe krzesełka. SMR będzie informować o ponownym uruchomieniu kolejki na swojej stronie internetowej. Ośrodek działa normalnie za wyjątkiem trasy Hala Skrzyczeńska - Zbójnicka Kopa.





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

O normalnym działaniu to raczej mowy nie ma, bo odcięło im całą komunikację z COS-em, którą się tak chwalili przed sezonem. To raczej robienie dobrej miny do złej gry, będę w czwartek to zdam relację jak to funkcjonuje, w zeszłym roku (w tym okresie) były tłumy ludzi, w tym liczyłem, że czynna góra mocno odkorkuje zarówno Solisko jak i gondolę (co zresztą było widać podczas naszego ostatniego wyjazdu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu oficjalnie.

 

24.12.2018

 

Oblodzenie na Zbójnickiej Kopie

 

Duża wilgotność i szybka zmiana temperatury na Zbójnickiej Kopie spowodowała oblodzenie w momencie wjazdu krzeseł na peron, przez co na linach i rolkach szybko powstała warstwa lodu. W konsekwencji doprowadziło to do zatrzymanie kolei. Konieczna była ewakuacja 26 pasażerów, która przebiegła sprawnie i bezpiecznie pod okiem kilkudziesięciu ratowników GOPR i Straży Pożarnej. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i dołożymy wszelkich starań, aby więcej się nie powtórzyła. Dziękujemy za wytrwałość osobom, które brały w tym udział i życzymy spokojnych Świąt.

 

https://www.szczyrko...zczyrk-na-zywo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już mnie tam nie ma. Jestem już w domu i zabieram się za smażenie karpia:). Jak wyjeżdżałem o 12.30 to stało na dwóch parkingach w sumie z 12 wozów bojowych osp . Dopiero organizowali się do akcji. Pytalem jednego ze strażaków czy faktycznie będą ludzi ściągać. Powiedział tylko, że czekają na decyzję na "gorze". Gdy wracałem na s1 mijałem dwa wozy na sygnale z PSP Bielsko-Biala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już mnie tam nie ma. Jestem już w domu i zabieram się za smażenie karpia:). Jak wyjeżdżałem o 12.30 to stało na dwóch parkingach w sumie z 12 wozów bojowych osp . Dopiero organizowali się do akcji. Pytalem jednego ze strażaków czy faktycznie będą ludzi ściągać. Powiedział tylko, że czekają na decyzję na "gorze". Gdy wracałem na s1 mijałem dwa wozy na sygnale z PSP Bielsko-Biala

A czy to nie jest przypadkiem już kolejna awaria kanapy jak akurat jesteś w tym ośrodku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś fatum. Wczoraj awaria kanapy na kopę. Dzisiaj oblodzone liny i wszystko stoi. Nie wiadomo kiedy ruszy

to nie fatum ,to zima, trzeba się cieszyć, po wczorajszym chyba wolą dmuchać na zimne. Niech sypie jak najwięcej,bo kolejne trasy czekają na otwarcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś fatum. Wczoraj awaria kanapy na kopę. Dzisiaj oblodzone liny i wszystko stoi. Nie wiadomo kiedy ruszy

"Wyciąg ruszy niezwłocznie po dokonaniu odbioru TDT (wymaganego przepisami po jego zatrzymaniu). Odbiór nastąpi 27 lub 28.12 - będziemy informować na bieżąco." Szczyrkowski Ośrodek Narciarski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rzeczy mniej istotnych dla narciarzy, ale mogących mieć znaczenie dla profesjonalistów: https://www.szczyrko...i-instruktorow/ W mojej ocenie mocno problematyczne z punktu widzenia zgodności z prawem ochrony konkurencji.

Nie bardzo rozumiem? To prywatny ośrodek a nie ogólnie dostępny teren. Każdy ośrodek ma swój regulamin do którego należy się stosować i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem? To prywatny ośrodek a nie ogólnie dostępny teren. Każdy ośrodek ma swój regulamin do którego należy się stosować i tyle.

 
Uregulowania ośrodka nie mogą naruszać ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. W tym przypadku nie w kwestiach dotyczących konsumentów a uczciwej konkurencji.

 

(...)

 

3. Czynności prawne będące przejawem nadużywania pozycji dominującej są w całości lub w odpowiedniej części nieważne.

 

Sądzę, że dalsze komentarze są zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc to właśnie miałem na myśli. Zaporowe warunki wejścia na stok, które w założeniu mają chronić własną szkołę narciarską. Czyli wykorzystywanie pozycji monopolistycznej. Problemu nie byłoby, gdyby na rynku operatorów wyciągów panowała idealna konkurencja, tak jednak nie jest. Szczyrkowski jest ewidentnie operatorem dominującym, który w ten sposób nadużywa swojej pozycji rynkowej. Wprowadzanie takich zapisów to niejako wchodzenie w kompetencje regulatora innych branż, dopuszczamy do świadczenia usług tylko tych, którzy wykupią u nas licencję. Zwracam uwagę, że zawód instruktora narciarskiego może wykonywać w Polsce każdy kto ma jeden z bodajże trzech typów polskich uprawnień no i oczywiście dowolny instruktor z kraju UE oraz zrzeszonego. Przyznam się szczerze, że po deregulacji dotyczącej zawodu instruktora sam nie wiem kto tak na dobrą sprawę może go wykonywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...