Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj (8:30-12:30). Ludzi chyba więcej jak wczoraj (tak sądząc po wczorajszym oglądaniu kamer), ale chyba dłużej jak 7-8 minut na kanapę nie czekałem (Solisko, bo do gondoli jeszcze krócej). Zbójnicka kopa chyba najbardziej oblegana. Trochę długo się jedzie, a sama trasa bardzo spokojna. Dobra, żeby nogi trochę odpoczęły :) O 8:10 parking pod gondolą był już pełny, nie spodziewałem się tylu ludzi z rana. Dało się niestety te ilość odczuć na trasach, zwłaszcza na 4-ce. Warun jak na początek sezonu bardzo dobry. Śniegu nie brakuje, żadnych przetarć. Od rana bez sztruksu, ale w miarę twardo. Kilka kamyczków widziałem przy zjeździe do Soliska, ale bez tragedii. Ślizgi całe :) Ok 11:00 delikatne oblodzenie przy końcówce 4ki do Soliska i trochę muld. Trasa nr 3 do gondoli była ok tylko z samego rana. O 12:00 zjazd był dla niektórych walką o życie, ale o tym niżej. 

 

Pewnie zaraz mnie tu ktoś pojedzie, ale jedyne co mi się w tym ośrodku nie podoba to narciarze... Sam określam siebie jako średniego narciarza. Do ideału (jaki sobie wyobraziłem) mi dużo brakuje, ale zjazd z jakiekolwiek stoku nie sprawia mi problemu. Nie umiem jednak zrozumieć co w tym ośrodku robią ludzie, którzy ledwo stoją na nartach? Nie chodzi mi tutaj o uczących się jeździć z instruktorem, a o ludzi którzy samodzielnie poruszają się po stoku. Kto był w SON, ten wie jak wygląda końcowy odcinek trasy nr 4. Mamy tam dwa bardziej strome zbocza przed którym notorycznie ludzie się zatrzymują do zera, jakoś się ześlizgują lub (co widziałem dzisiaj kilkukrotnie) zdejmują narty i schodzą na butach. Na 3-ce było jeszcze gorzej. Ilość narciarzy ledwo stojących na nartach była naprawdę spora. Co chwilę ktoś leżał na ziemi, bo poruszanie się po "zamuldzonej" 3-ce wymagał już większych umiejętności. Na skutki nie trzeba było długo czekać, chwilę później widziałem ratowników z toboganem. Możecie się ze mną nie zgodzić, ale uważam że w SON nie ma łatwych tras. Każda z tras mimo nawet koloru niebieskiego posiada momenty w których potrzeba umiejętności by nie zrobić krzywdy sobie lub komuś. Ja jak stałem ledwo na nartach to jeździłem w Wiśle po Klepkach, albo w Istebnej na Zagroniu. Widocznie byłem pipa... :) Choć odnoszę wrażenie, że wielu przyjeżdżających do SON jest po prostu zachwyconych nowymi wyciągami, gondolą i popularnością tego miejsca. A w dół... jakoś się zjedzie :)

 

Zmiany w ośrodku na duży plus. Jak doczekamy dnia w którym ruszą wszystkie trasy i wyciągi, to będzie naprawdę petarda :) Na ten moment wystarczy mi Szczyrku. Zrobię jeszcze jedno podejście przed feriami, a potem czekam sobie na zakończenie sezonu. W tym roku, w marcu jeździło mi się tam świetnie i były to chyba najlepsze wyjazdy w sezonie. 

 

Standardowo kilka zdjęć. 

 

 

Załączone miniatury

  • IMG_1337.jpg
  • IMG_1341.jpg
  • IMG_1344.jpg
  • IMG_1345.jpg
  • IMG_1346.jpg
  • IMG_1348.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, czy ośrodek TMR będzie "chodził' normalnie w najbliższych zwykłych dniach najbliższego tygodnia, np. jutro? Z góry dzięki za info. Na ich stronie takiej informacji nie mogłem znaleźć. Pozdr. Mariusz

https://www.szczyrko...trasy-i-koleje/ W tygodniu ośrodek czynny w godzinach 8:30-16:00. W poniedziałek będą otwarte trasy 3b i 4. Aby zapewnić lepsze warunki w dalszej części sezonu trasa nr 3 będzie zamknięta i dośnieżana. Kursować będą koleje kanapowe B1 i B5 oraz gondola A1, która będzie służyła jako dojazd do parkingu. Jazda wieczorna w sezonie zimowym 2018/19 rozpocznie się 26.12.2018 r. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie zaraz mnie tu ktoś pojedzie, ale jedyne co mi się w tym ośrodku nie podoba to narciarze... Sam określam siebie jako średniego narciarza. Do ideału (jaki sobie wyobraziłem) mi dużo brakuje, ale zjazd z jakiekolwiek stoku nie sprawia mi problemu. Nie umiem jednak zrozumieć co w tym ośrodku robią ludzie, którzy ledwo stoją na nartach? Nie chodzi mi tutaj o uczących się jeździć z instruktorem, a o ludzi którzy samodzielnie poruszają się po stoku.

 

Coś czuję, że ten znak post wyżej pt. zakaz mycia butów w zlewie może mieć związek z tą właśnie grupą narciarzy  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@loockas
Popieram Twoje zdanie. Z narciarstwa trasowego robi się patologia w takich ośrodkach jak Białka i Szczyrk.

Cześc

Pisałem o tym już dziesiątki razy. Każde upowszechnienie łączy się ze spadkiem ogólnego poziomu. Tutaj mamy do czynienia z zaprzeczeniem tego co jest ideą narciarstwa w ogóle.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy. Liczę na to że Ci którzy pojechali tam zeszłym sezonie dlatego że wypada, drugi raz nie spróbują... to jednak nie są trasy bialczane, nawet po wyprostowaniu i poszerzeniu... W tym sezonie dojdzie latwa trasa na gorze, ktora odciarzy niezbyt niebieskie trasy do Soliska i Czyrnej. Bardziej obawiam się o masakrę na Ondraszku, bo 'trzeba zaliczyć skoro jest taka opcja'....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3c, 3b, 3, 4 i 7-ka offpiste ;). Dodatkowo Ondraszek na COS, najlepszy warun bo śnieg naturalny i bez mgły, która szczelnie przykryła Zbójnicką Kopę. Niestety była tez i mała wpadka. Sezonówka z Gopassa działa, natomiast skipassy za benefity nie działają na kanapę z Jaworzyny na Skrzyczne. Pan z obsługi pozwolił wsiąść, żeby można było wrócić na SON, ale już tłumaczenie pani w infocentrum SMR, że ich skipassy nie działają na COS świadczy o ignorancji. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mnie się już w zeszłym roku wydało podejrzane, że COS i BSA honorują karnety dla akcjonariuszy TMR, skoro to inne firmy. Wiadomo w końcu jakie jest oficjalne stanowisko? A tak w ogóle, jak aktywowałeś benefit? Bo mnie w tym sezonie przyszło potwierdzenie, że weryfikacja przebiegła pomyślnie, ale link w mailu kieruje do "strony w budowie", więc nie mogę aktywować. A w profilu nie ma już "Centrum zniżek" (które było rok temu), gdzie był widoczny ten karnet. Są tylko "Rabaty i punkty, ale tam nic nie ma o karnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się już w zeszłym roku wydało podejrzane, że COS i BSA honorują karnety dla akcjonariuszy TMR, skoro to inne firmy. Wiadomo w końcu jakie jest oficjalne stanowisko? A tak w ogóle, jak aktywowałeś benefit? Bo mnie w tym sezonie przyszło potwierdzenie, że weryfikacja przebiegła pomyślnie, ale link w mailu kieruje do "strony w budowie", więc nie mogę aktywować. A w profilu nie ma już "Centrum zniżek" (które było rok temu), gdzie był widoczny ten karnet. Są tylko "Rabaty i punkty, ale tam nic nie ma o karnecie.

Wyjaśniłem w infocentrum i w tym sezonie skipassy pracownicze i akcjonariuszy nie działają w COS i BSA. Powodem jest brak porozumienia pomiedzy zarządami. Sezonówki i karnety dzienne obowiązują normalnie we wszystkich trzech ośrodkach.

Jeśli chodzi o aktywowanie benefitów poniżej masz instrukcję:

 

activation of your shareholder´s benefit needs to be done in „Gopass vouchers“. After you log in to your GoPass account, click on your name on right top corner and see menu. First choice is a „GoPass vouchers“, so open it first. There you´ll find voucher for skiing in Glacier Mölltal“ at the bottom of this offer click on „View other discount vouchers“ and  find your benefit 12 Entrances

 

Pytaj, jeśli nie będziesz mógł sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się już w zeszłym roku wydało podejrzane, że COS i BSA honorują karnety dla akcjonariuszy TMR, skoro to inne firmy. Wiadomo w końcu jakie jest oficjalne stanowisko? A tak w ogóle, jak aktywowałeś benefit? Bo mnie w tym sezonie przyszło potwierdzenie, że weryfikacja przebiegła pomyślnie, ale link w mailu kieruje do "strony w budowie", więc nie mogę aktywować. A w profilu nie ma już "Centrum zniżek" (które było rok temu), gdzie był widoczny ten karnet. Są tylko "Rabaty i punkty, ale tam nic nie ma o karnecie.

 

Odpal na telefonie, maja buga na str. zgłaszałem im w zeszłym tygodniu ale chyba nie skumali. Poprosiłem o prawidłowy link, wysłali mailem standardowy, ale, że byłem na telefonie to odpaliłem i zadziałał. Na PC nie trybi.

 

Chociaż, ja o rejestracji piszę a Ty już chyba o dalszym etapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z dnia dzisiejszego. Pomimo braku czynnej "3" ludzi było bardzo mało i jeździło się bardzo dobrze. Stoki przygotowane dobrze, gdzie nie gdzie drobne przetarcia (oznaczone). Problemem jest brak wody w zbiorniku, dalsze śnieżenie stawiałbym więc pod znakiem zapytanie, a szkoda bo "1" brakuje naprawdę niewiele by moc ją puścić. Dziś pracowały ratraki w rejonie Czyrnej.  

 

Rano mgliście (na górze).

rano-mg-a.jpg

Później trochę się przetarło.

s-o-ce-nie-mia-o.jpg

Na 1 brakuje jeszcze trochę śniegu.

1.jpg

4 trzyma się nieźle, gdzie nie gdzie drobne przetarcia. 

4.jpg

 

4-cd.jpg

Nieczynna 3 - warunki dobre.

nieczynna-3.jpg

 

nieczynna-3-cd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio dwa tygodnie, ale są i tacy którzy czekali miesiąc. Jeżeli nie przyjdą na czas, drukujesz potwierdzenie które dostajesz na maila, albo karty tymczasowe ze swojego profilu na GOPASS, idziesz z tym do infocentrum i wydadzą ci zastępcze. Kaucja jest chyba 10 zł od sztuki, ale po zakończeniu jazdy i zwrocie kart możesz odzyskać kaucję. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Aha dzięki. W kasach też załatwię czy tylko w infocentrum? :

 

"Dokument zastępczy W kasie ośrodka bilet zostanie zarejestrowany na zastępczej karcie chipowej." (takie info dostałem w mailu)

 

 

 

1. Gdzie najlepiej parkować przyjeżdżajac przed 8.00: Czyrna, Solisko?)

2. Jeżeli nie można karty zastępczej aktywować w KAASIE to GDZIE JEST INFOCENTRUM?

3. No ci ciekawe jak zasilany w wodę  jest zbiornik?

4. Czy C3 to stary orczyk i czy trasa przy nim została bez zmian?

5. No i ostatnie pytanie: Czy fajna jest nowa trasa przy kanapie B5?

6. Których tras unikać ze względu na duze stężenie głupoty i Kamikadze?

 

 

 

Dużo pytań, ale może ktoś przy piwku po wieczornej jeździe odpowie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy. Liczę na to że Ci którzy pojechali tam zeszłym sezonie dlatego że wypada, drugi raz nie spróbują... to jednak nie są trasy bialczane, nawet po wyprostowaniu i poszerzeniu...
W tym sezonie dojdzie latwa trasa na gorze, ktora odciarzy niezbyt niebieskie trasy do Soliska i Czyrnej. Bardziej obawiam się o masakrę na Ondraszku, bo 'trzeba zaliczyć skoro jest taka opcja'....


Ci co sobie porysowali narty, nie pojadę kilka lat,
ale tych co jadą pierwszy raz albo wracają, jest całe mnóstwo,
w niedzielę było naprawdę dużo ludzi jak na grudzień przed świętami,
w szczycie sezonu to tam będzie koszmar,
a z czasem ludzi będzie coraz więcej, bo większość jeszcze nie sprawdziła nowego szczyrku

fajna jest zmiana z klasowymi wyciągami oraz trasami, ale problemy j.w.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obyś miał rację

 

Ze wstępnych relacji wygląda na to, że nie miałem. No ale zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Póki co za mało otwarte. 

Ja tam trzymam kciuki za to, że otworzą trasę nr 5. Tam na bank będzie święty spokój, choćby nie wiem jakie tłumy się zwaliły do SMR. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki. W kasach też załatwię czy tylko w infocentrum? : "Dokument zastępczy W kasie ośrodka bilet zostanie zarejestrowany na zastępczej karcie chipowej." (takie info dostałem w mailu) 1. Gdzie najlepiej parkować przyjeżdżajac przed 8.00: Czyrna, Solisko?) 2. Jeżeli nie można karty zastępczej aktywować w KAASIE to GDZIE JEST INFOCENTRUM? 3. No ci ciekawe jak zasilany w wodę jest zbiornik? 4. Czy C3 to stary orczyk i czy trasa przy nim została bez zmian? 5. No i ostatnie pytanie: Czy fajna jest nowa trasa przy kanapie B5? 6. Których tras unikać ze względu na duze stężenie głupoty i Kamikadze? Dużo pytań, ale może ktoś przy piwku po wieczornej jeździe odpowie. :)

Jeżeli będziesz o ósmej to spokojnie zaparkujesz na parkingu pod gondolą. Tu też jest infocentrum i raczej w kasach odeślą cię do info. Drugie infocentrum jest przy kasach na Solisku. Zbiornik zasilany jest głównie z zapory którą mają na potoku Malinów na Solisku + woda z małego ujęcia pod Małym Skrzycznym + spływająca woda z góry. W międzyczasie widzę, że na cześć pytań padły już odpowiedzi. Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo pytań, ale może ktoś przy piwku po wieczornej jeździe odpowie. :)

 

4. Nowy, talerzyk. Na razie nieczynny więc trudno powiedzieć jak trasa, ale początek wyglądał na przeprofilowany. 

5. Bardzo widokowa, jeszcze bardziej płaska. Przy takim śniegu jak wczoraj i nienasmarowanych nartach niewiele brakuje by kijkować w niektórych miejscach :)

6. Nie unikniesz :) No może jak otworzą Golgotę i Bieńkulę :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie: jak rozumieć tekst:

 

SKIPASS JUNIOR - przysługuje osobom powyżej 12 roku życia do dnia poprzedzającego dzień ukończenia 18 roku życia oraz posiadaczom kart ISIC, ITIC, EURO26, GO26. Abu skorzystać ze zniżki należy przedstawić dokument tożsamości lub kartę ISIC, ITIC, EURO26, GO26.

 

Czy posiadanie karty EURO26, ISIC itp. przez 24 letnią studentkę uprawnia ją do kupna zniżkowego karnetu?

Bo jak nie to po co te karty? Przecież ja też mogę miec kartę ITIC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...