Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieci i kanapy w Szczyrku = wypadki (a raczej spadki).
W ciągu jednego dnia widzieliśmy dwa zsunięcia się dzieciaków z kanapy podczas startu. Przepytaliśmy starszego (12-13 lat?) brata (ostał się na kanapie) ofiary (7-9 lat?), która się zsunęła. Okazuje się, że dzieci muszą podskoczyć żeby usiąść na kanapie i mniejszym nie zawsze się udaje.
Nie wiem na ile to wada konstrukcyjna/montażowa [kanapy nie dziecka ;)] ale uważajcie na swoje pociechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się bawcie! Od jutra kamera będzie pokazywać faktycznie pustawą golgote.... :-):-)


Chyba im odpuszczę w tym roku, zima się kończy,inni robią promocje ,po co stać w kolejkach do wyciągu i w korkach na drodze. Dla mnie odkryciem sezonu jest Skolnity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba im odpuszczę w tym roku, zima się kończy,inni robią promocje ,po co stać w kolejkach do wyciągu i w korkach na drodze. Dla mnie odkryciem sezonu jest Skolnity.

O tak zasługują na więcej. No i +kiczera... co prawda jedna gorka ale jezdzona na okrągło. ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prońko kiedyś śpiewała, tekst bardzo aktualny :rolleyes:

 

                                  " Za czym kolejka ta stoi? Po szarość, po szarość, po szarość. Na co w kolejce tej czekasz? Na starość, na starość, na starość. Co kupisz, gdy dojdziesz? Zmęczenie, zmęczenie, zmęczenie. Co przyniesiesz do domu? Kamienne zwątpienie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prońko kiedyś śpiewała, tekst bardzo aktualny :rolleyes: "Za czym kolejka ta stoi? Po szarość, po szarość, po szarość. Na co w kolejce tej czekasz? Na starość, na starość, na starość. Co kupisz, gdy dojdziesz? Zmęczenie, zmęczenie, zmęczenie. Co przyniesiesz do domu? Kamienne zwątpienie".

To było o Szczyrku? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem Szczyrk pierwszy raz po kilku latach. Sobota, jazda wieczorna, gondola. Przy rozjeździe tras czerwonej i niebieskiej, od strony tej pierwszej, przy lesie placek gołej ziemi na który wjeżdża mój kolega.Narty zostają, on leci " na twarz". Zanim się pozbierał kolejne dwie osoby kasują narty lądują "na ryju" Zgłaszamy sytuację w kasie i u wyciągowego na gondoli. Nic się jednak z tym nie dzieje do końca jazdy. W gondoli kupa ludzi skarży się na iskry spod desek. Jakaś masakra, lepszej zimy raczej nie będzie, obecności armatek nie odnotowałem....raczej długo nie wrócę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SON prawie już nie ma armatek - są lance, które nie są tak widoczne. Inna sprawa, że nie zawsze są czynne.

Przez tydzień takiego mrozu to można zrobić lancami śniegu ile się chce. Widocznie nie chce się. To kosztuje a klienci juz zapłacili- wiec po co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez tydzień takiego mrozu to można zrobić lancami śniegu ile się chce. Widocznie nie chce się. To kosztuje a klienci juz zapłacili- wiec po co?

SON?SMR przegrał w tym sezonie na maxa. Dobry narciarz, który dba o siebie i sprzęt tam nie pojedzie szybko, jedynie turyści z dechami z marketu albo wypożyczalni. Dzień w dzień nie działa jakaś kanapa, gotowa trasa jest zamknięta, wyciągi idą na pół gwizdka, trasy to gruzowiska, kamienie, lód, muldy, ludzi się ma w dupie. Wczoraj im napisałem komentarz że wybrałem Chopok, bo nie warto stać w tych kolejkach i to była dobra decyzja i... usunęli mój komentarz i zablokowali dodawanie kolejnych !!! Jeśli tak się chcą bawić to ok, też ich mam gdzieś i wszystkim odradzam jakąkolwiek wizytę u tych chamów. Jeśli sie boją prawdy to niech coś zaczną robić, a nie usuwać niepochlebne opinie.
Kolejki po 40 minut, raz że wyciągi nie wszystkie działają, jeżdżą wolno, to jeszcze tępi ludzie je zatrzymują bo nie wiedzą jak się z tym obchodzić... 
Narciarze piszą że najgorsze kiedykolwiek warunki, COS pisze że najgorsza współpraca z nimi kiedykolwiek, jest im wstyd i przykro, nikt nie jest zadowolony, prawie nikt bo są amatorzy jeżdżenia po czymkolwiek i oczekiwania w kolejkach bo można sobie... pogadać chociaż.
Nikt nie rozumie ich polityki, niby niektóre działania są celowe żeby pokazać znaczną poprawę w przyszłym sezonie, i mieć pretekst do... podniesienia cen.
Dla mnie SMR w tyn sezonie kompletnie odpadł, przygotowaniem tras, nastawieniem do ludzi, i wszechobecnym chamstwem. Nie pojawię się tam dopóki przynajmniej połowa opinii w przyszłym sezonie nie będzie pozytywna a oczekiwanie max 10 minut...
Odnośnie Chopoka jeszcze, wczoraj mieli awarię zasilania jakoś około godziny, trudno zdarza się. Ale potrafili wydłużyć godziny działania do 16.30, a do tego w kasie w ramach rekompensaty dawali darmowy karnet na inny dzień do wykorzystania (z tego co słyszałem od kilku ludzi). 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba im odpuszczę w tym roku, zima się kończy,inni robią promocje ,po co stać w kolejkach do wyciągu i w korkach na drodze. Dla mnie odkryciem sezonu jest Skolnity.

Już kiedyś, chyba w 3 sezonie działania, byłem na Skolnity na wieczornej jeździe. Pusto, kilkanaście ludzi, trasy bardzo dobre, obsługa miła, kierowca busa dowozący ludzi z pod drogi pod wyciąg i z powrotem, bardzo dobre ceny. Czemu tam tak mało ludzi jeździ? Skolnity nie reklamują się gdzie tylko się da, nie są tak popularne, a jak są "ciche" to są spokojne i nie oblegane bo nie są popularne, nikt nie wie co to gdzie to, a taki Szczyrk? Jaki lans na fejsbuku !!!
Dobrze że wspomniałeś o Skolnitach, może na wieczorną jazdę się wybiorę w tygodniu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też tak myślałem ale na Golgocie sie nie dało jechać bo same Janusze z pługa jeździły, a panowie koło gondolki sobie stali i gadali. Temu pytam czy to patrol czy tylko strachy na wróble.

 

No patrz a na filmie SMR tak to pięknie wszystko wygląda :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że są lance zamiast armatek, ok.,zauważyłem. Dlaczego więc nie pompują pełną parą w tych mrozach? Niech ktoś mi wytłumaczy logikę działania Słowaków bo zgłupiałem. Potężna inwestycja i brak produkcji śniegu.O co chodzi? Czyżby problemy z pozyskiwaniem wody na ten cel? Usłyszałem dzisiaj taką teorię na kanapie ale nie była poparta żadnymi konkretami. Pytam bo jak już wcześniej pisałem wróciłem do Szczyrku po latach i jestem pod wielkim wrażeniem poczynionych inwestycji. Jeszcze bardziej dziwi mnie brak śniegu po mrozach. Może faktycznie teoria wodna ma sens bo innego pomysłu nie mam. Jedno wiem na pewno, jak tylko przyjdzie odwilż powinni SMR zamknąć. Pomijam wszędobylskie kamienie, a chodzi mi o przebijającą ziemię. Po mojej sobotniej interwencji zasypali miejsce "z łopaty" i za kilka minut było to samo, kpina. Na tą chwilę ośrodek jest dla mnie zagadką. Ogromny potencjał pogrzebany brakiem śniegu. Może trzeba ich wysłać na szkolenie do Białki...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że są lance zamiast armatek, ok.,zauważyłem. Dlaczego więc nie pompują pełną parą w tych mrozach? Niech ktoś mi wytłumaczy logikę działania Słowaków bo zgłupiałem. Potężna inwestycja i brak produkcji śniegu.O co chodzi? Czyżby problemy z pozyskiwaniem wody na ten cel? Usłyszałem dzisiaj taką teorię na kanapie ale nie była poparta żadnymi konkretami. Pytam bo jak już wcześniej pisałem wróciłem do Szczyrku po latach i jestem pod wielkim wrażeniem poczynionych inwestycji. Jeszcze bardziej dziwi mnie brak śniegu po mrozach. Może faktycznie teoria wodna ma sens bo innego pomysłu nie mam. Jedno wiem na pewno, jak tylko przyjdzie odwilż powinni SMR zamknąć. Pomijam wszędobylskie kamienie, a chodzi mi o przebijającą ziemię. Po mojej sobotniej interwencji zasypali miejsce "z łopaty" i za kilka minut było to samo, kpina. Na tą chwilę ośrodek jest dla mnie zagadką. Ogromny potencjał pogrzebany brakiem śniegu. Może trzeba ich wysłać na szkolenie do Białki...?

Głosy krążą różne, ale najbardziej chyba pasuje tu "cięcie kosztów". To jest dosłowna oszczędność na wszystkim, od naśnieżania, poprzez ograniczoną przepustowość wyciągów itd. Właściwie to nikt nie jest pewny, jaka polityka kieruje SMR, z tego co widać zarobić jak najwięcej jak najniższym kosztem, możliwe że te działania są celowe. Dziwne, bo TMR jednak działa nieco inaczej...W tym tygodniu zapowiadają solidną odwilż do 15st w niedzielę, w następny poniedziałek tam będzie świński wybieg a nie stok narciarski, mają tak mało śniegu że chyba jako pierwsi zamkną sezon, albo będą uparcie trwać i oszukiwać ludzi jakie to bardzo dobre warunki są... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Kto Was zmusza do jazdy w Szczyrku?

Jeżdżę w Szczyrku od wielu lat, wielu to znaczy wiele więcej niż Wy obaj razem jeździcie na nartach i daje słowo, że ilość  tekstów jak to w Szczyrku jest źle odkąd przystosowano go dla zjeżdżaczy świadczy o tym, że może część jednak wróci do Białki i da się tam jakoś jeździć...oby.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczyrku zawsze było beznadziejnie, a nie tylko teraz :)

I nie, nie jeździmy, byłem raz właśnie po to żeby sprawdzić co się zmieniło na Małym Skrzycznym i dziękuję. Opinię zawsze napisać warto, nikt nikomu nie każe w to bezkrytycznie wierzyć, zwłaszcza, że oczekiwania mieliśmy prawo mieć niemałe po rozgłosie jaki zrobili i cenach jakie tam panują :)

 

qqq.... nie jeżdzijcie tam..... to jest  kompletne dno, żenada, c..nia i patatajnia.... JEDZCIE GDZIE INDZIEJ.... prosze ... przynajmniej w najbliższą srode....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiornik na 1000m nmp skąd ma tam się tam zebrać tyle wody w krótkim czasie ? bo wąski pas na małe Skrzyczne to trochę za mało
patrząc na pogodę to zbliża się bardzo szybki koniec sezonu
nawet jak by była woda to idą po taniości i nie ma co śnieżyć tras na zapas

 

co by nie nasypali to zawsze tłum będzie
taki mamy klimat

 

 

 

 

 

 

 

... wróć, taki mamy "naród"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...