Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Oby. Czekam na to info juz więcej niz 25 lat i czytalem juz wiele podobnych newsów. Może wreszcie.... Poproszę o adres kancelarii, lub biura projektow, która załatwiły im 'papiery'. Lepszej rekomendacji do powierzenia im spraw 'niemozliwych' nie trzeba....... ;-)

Na konkurencyjnym forum jest cały artykuł poświęcony planom na najbliższy rok. Dla osób które zainwestowały w akcje TMR dobrą będzie informacja, ze w przyszłym sezonie rownież w Szczyrku będzie możliwość korzystania z benefitów. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konkurencyjnym forum jest cały artykuł poświęcony planom na najbliższy rok. Dla osób które zainwestowały w akcje TMR dobrą będzie informacja, ze w przyszłym sezonie rownież w Szczyrku będzie możliwość korzystania z benefitów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To może i doczekamy czasów, że będzie możliwość wykupienia sprytnej sezonówki (przy tej konfiguracji obejmowałaby aż 3 kraje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa mnie niepokoi ,skoro teraz przy dobrej zimie mają do 150 tys narciarzy w sezonie, a w weekend bywało tłoczno,to co będzie przy szacunkowych 500 tysiącach ,a w przyszłości nawet 800 ? Jak będzie wyglądało poszerzenie tras, bo takie trasy jak 7 i 4 ,które są bardzo przyjemne ,ale wąskie, staną się niebezpieczne,chyba ,że zostaną znacząco poszerzone,co spowoduje utratę uroku jaki miały,to samo dotyczy się 2 na Czyrnej ,piszą też o 80 % naśnieżanych tras ,mam nadzieję,że to naśnieżanie obejmie 1 i Bieńkulę,bo to moim zdaniem dwie najlepsze trasy w całym ośrodku,a w ostatnich latach nie da się nimi pojeździć,z powodu braku śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa mnie niepokoi ,skoro teraz przy dobrej zimie mają do 150 tys narciarzy w sezonie, a w weekend bywało tłoczno,to co będzie przy szacunkowych 500 tysiącach ,a w przyszłości nawet 800 ? Jak będzie wyglądało poszerzenie tras, bo takie trasy jak 7 i 4 ,które są bardzo przyjemne ,ale wąskie, staną się niebezpieczne,chyba ,że zostaną znacząco poszerzone,co spowoduje utratę uroku jaki miały,to samo dotyczy się 2 na Czyrnej ,piszą też o 80 % naśnieżanych tras ,mam nadzieję,że to naśnieżanie obejmie 1 i Bieńkulę,bo to moim zdaniem dwie najlepsze trasy w całym ośrodku,a w ostatnich latach nie da się nimi pojeździć,z powodu braku śniegu.

Cześć

Z tego co kojarzę to naśnieżanie na Bieńkuli zbudowane jest pod koniec lat 90. Jeżeli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu ale system powstał chyba łącznie z pracami przeprofilowania stoku przed planowanymi na 98 czy 99 rok Mistrzostwami Świata w Szczyrku, które finalnie się nie odbyły.

Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Z tego co kojarzę to naśnieżanie na Bieńkuli zbudowane jest pod koniec lat 90. Jeżeli się mylę to wyprowadźcie mnie z błędu ale system powstał chyba łącznie z pracami przeprofilowania stoku przed planowanymi na 98 czy 99 rok Mistrzostwami Świata w Szczyrku, które finalnie się nie odbyły.

Pozdrowienia serdeczne

Masz rację ,ale od kilku lat armatki z Bieńkuli zostały przesunięte na inne,łatwiejsze trasy na Solisku i Pośrednich ,niestety ,ale taki trend,po co komu taka trudna trasa,więcej narciarzy skorzysta jak naśnieża te łatwiejsze,pytanie ,czy jest tam odpowiednia instalacja ? ,nie ma też zbiorników do naśnieżania,tak na prawdę poza Bieńkulą ,jedynką na Czyrnej i Golgotą,to resztę tras można zakwalifikować jako niebieskie,mam nadzieję ,że te trzy trdudniejsze trasy będą odpowiednio naśnieżone,wtedy będzie to ośrodek z prawdziwego zdarzenia ,dla wszystkich narciarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ,ale od kilku lat armatki z Bieńkuli zostały przesunięte na inne,łatwiejsze trasy na Solisku i Pośrednich ,niestety ,ale taki trend,po co komu taka trudna trasa,więcej narciarzy skorzysta jak naśnieża te łatwiejsze,pytanie ,czy jest tam odpowiednia instalacja ? ,nie ma też zbiorników do naśnieżania,tak na prawdę poza Bieńkulą ,jedynką na Czyrnej i Golgotą,to resztę tras można zakwalifikować jako niebieskie,mam nadzieję ,że te trzy trdudniejsze trasy będą odpowiednio naśnieżone,wtedy będzie to ośrodek z prawdziwego zdarzenia ,dla wszystkich narciarzy.

Cześć

Dawno nie jechałem Bieńkulą przyznam Ci się. Z tego co pamiętam tam jest położony rurociąg ale czy to wszystko jest czynne i działa???
Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa mnie niepokoi ,skoro teraz przy dobrej zimie mają do 150 tys narciarzy w sezonie, a w weekend bywało tłoczno,to co będzie przy szacunkowych 500 tysiącach ,a w przyszłości nawet 800 ? Jak będzie wyglądało poszerzenie tras, bo takie trasy jak 7 i 4 ,które są bardzo przyjemne ,ale wąskie, staną się niebezpieczne,chyba ,że zostaną znacząco poszerzone,co spowoduje utratę uroku jaki miały,to samo dotyczy się 2 na Czyrnej ,piszą też o 80 % naśnieżanych tras ,mam nadzieję,że to naśnieżanie obejmie 1 i Bieńkulę,bo to moim zdaniem dwie najlepsze trasy w całym ośrodku,a w ostatnich latach nie da się nimi pojeździć,z powodu braku śniegu.

 

TMR mówi o poszerzeniu tras, mają w końcu zgodę na wycięcie lasu.

Tyle że nie podają konkretnie o ile im się uda te trasy poszerzyć.

Wkraczają bardzo rewolucyjne zmian do Szczyrku, w sumie w SON-COS będzie 8 kolej linowych.

Teraz będzie nowoczesny przemysł narciarski, w którym nie ma już czasu na uroki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzebalem w temacie i widzę że info sporo przedwczesne....Pozwolenia na budowę ponoc będą jak Gmina uchwali plan zagospodarowania przestrzennego. Może załatwia jakąś "szybka sciezke"ale zwykle trwa to min. kilka lat.... Coś mi to przypomina konferencje p Rychtera... "juz, zaraz, wyciąg juz kupiony a fundamenty wylane". Obym się mylił. Chętnie odszczekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzebalem w temacie i widzę że info sporo przedwczesne....Pozwolenia na budowę ponoc będą jak Gmina uchwali plan zagospodarowania przestrzennego. Może załatwia jakąś "szybka sciezke"ale zwykle trwa to min. kilka lat.... Coś mi to przypomina konferencje p Rychtera... "juz, zaraz, wyciąg juz kupiony a fundamenty wylane". Obym się mylił. Chętnie odszczekam.

 

W tym roku wszystko stanęło przez zezwolenia na wycięcie lasu, który są poza miastem.

Na poziomie miasta formalności załatwią szybko. Plan zagospodarowania pewnie już mają napisany.

 

Nie sądzę że wszystko co obiecują w 2017 (3xkolej, zbiornik wodny, naśnieżanie, poszerzenie tras), to zbudują, ale część pewnie dadzą radę. Zobacz że nawet COS daje rade zbudować nowe koleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od naśnieżania muszą zacząć ,bo po co komu wyciągi i szersze trasy bez śniegu,Bieńkulą i jedynką na Czyrnej jeździłem ostatnio w 2015 ,były otwarte przez tydzień bo nasypało trochę naturalnego śniegu,ale warunki i tak pozostawiały do życzenia. Jeszcze jedna sprawa mnie interesuje ,połączenie z wyciągami COS ,byłby to skok o lata świetlne, o ile ze Skrzycznego już można dostać się bez problemów na Małe Skrzyczne,to którędy będzie droga powrotna ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem parę postów wyżej ze chce namiary na ludzi którzy im załatwiają "sprawy niemozliwe"...... :-). Od napisania planu do uchwalenia jeszcze sporo schodów. Ale pewnie już widać koniec. Istotne są sprawy własnościowe (np. czy już wiadomo czyja jest hala skrzyczenska gdzie ma być centrum ośrodka i węzeł tras? Bo jeśli nadal są zdania rozbieżne to....), pozwolenia wodno-prawne na pobór wody do nasniezania. Zakładam tez ze decyzje środowiskowe są ok.... Pomoże tez to, ze w zeszłym roku z prawa budowlanego wypadło m.in. słowo 'ostateczna' przy określeniu jaka decyzja o pozwoleniu na budowę  upoważnia do rozpoczęcia robót. Czyli odwołania lecą a budowa legalnie - też.... ;-)(zmiana niezbyt korzystna dla "różnych instytucji społecznych".... ). Ogólnie to życzę powodzenia inwestorowi. Może wreszcie...

 

Bubol - Widziałem na mapce przy którymś z artykułów prasowych łącznik pomiędzy grzbietem Małe S. -Skrzyczne a trasą do Jaworzyny. Trawers o parametrach trasy. Ponoć na grzbiet ma prowadzić jeden z nowych wyciągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam dokupić 15 akcji TMR. Za 40 akcji jest benefit w postaci 12-dniowego skipassa. Jak dla mnie w zupełności wystarczy by te ośrodki się nie znudziły.

Napisałeś o tej promocji?

http://www.tmr.sk/klub-akcjonariuszy-/

 

Bardzo interesujące, co prawda trzeba zamrozić kasę na rok ale z drugiej strony mamy za 25 akcji 6 dniowy, a za 40 akcji 12 dniowy skipass. Pytanie tylko czy warto kupować ich akcje po 150 jak jeszcze niespełna 5 m-cy temu kosztowały 100 zł (historyczne maksimum to 205 zł, a minimum 77,60).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujące, co prawda trzeba zamrozić kasę na rok ale z drugiej strony mamy za 25 akcji 6 dniowy, a za 40 akcji 12 dniowy skipass. Pytanie tylko czy warto kupować ich akcje po 150 jak jeszcze niespełna 5 m-cy temu kosztowały 100 zł (historyczne maksimum to 205 zł, a minimum 77,60).  

Pluję sobie w brodę, że nie kupiłem ich akcji rok temu - ale za późno dowiedziałem się o programie lojalnościowym. Byłbym 7 tysi do przodu ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś o tej promocji?

http://www.tmr.sk/klub-akcjonariuszy-/

 

Bardzo interesujące, co prawda trzeba zamrozić kasę na rok ale z drugiej strony mamy za 25 akcji 6 dniowy, a za 40 akcji 12 dniowy skipass. Pytanie tylko czy warto kupować ich akcje po 150 jak jeszcze niespełna 5 m-cy temu kosztowały 100 zł (historyczne maksimum to 205 zł, a minimum 77,60).  

Dokładnie o tej. Ja kupowałem 4 x po 25 sztuk w cenie 110 i 111 zł za akcje. Gdybym dzisiaj chciał sprzedać to jestem po 1000 zł (minus podatek) do przodu za każde 25 akcji. Do tego karnet 6 dniowy 199 EUR to kolejne prawie 900 zł. Zysk po odjęciu podatku 1700 złotych przy zainwestowaniu 2750 zł, to kwota po którą warto się schylić :). Niestety nie planuję sprzedaży akcji, więc jest on jedynie wirtualny. Gdy będę planował sprzedaż akcji, może okazać się, że cena odkupu będzie niższa niż ta z dnia zakupu. Jednak benefit w postaci skipassa powoduje, że zysk i tak jest wyższy niż z jakiejkolwiek lokaty bankowej. W przyszłym roku planuję dokupić po 15 akcji na osobę. Pewnie na wiosnę tradycyjnie cena akcji spadnie, gdy wszyscy ci którzy wykorzystali benefit, będą pozbywać się akcji. Jednak patrząc perspektywicznie, w przyszłym roku będzie oddany Park Rozrywki w Chorzowie, zaczną się prace modernizacyjne w Szczyrku, więc cena akcji TMR raczej będzie rosła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konkurencyjnym forum jest cały artykuł poświęcony planom na najbliższy rok. Dla osób które zainwestowały w akcje TMR dobrą będzie informacja, ze w przyszłym sezonie rownież w Szczyrku będzie możliwość korzystania z benefitów.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Kordian a nie masz info czy Gopass też będzie śmigał co za tym idzie sezonówka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kordian a nie masz info czy Gopass też będzie śmigał co za tym idzie sezonówka ?

Pytasz o Szczyrk? W tym sezonie na pewno nie. Tu masz odpowiedź jaką otrzymałem z TMR:

the benefits for the following season 2016/2017 will be the same, like the benefits for the current season 2015/2016. The benefits will be not valid in Szczyrkowski Ośrodek Narciarski.

 

Jeśli chodzi o przyszły sezon to mają w planach dodać SON do GOPASS-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób które zainwestowały w akcje TMR dobrą będzie informacja, ze w przyszłym sezonie rownież w Szczyrku będzie możliwość korzystania z benefitów.

 

 

Nie widziałem nigdzie tej informacji, ale byłoby pięknie. Teraz nawet nie mogę znaleźć wykazu ośrodków, w których mogę jeździć za darmo jako akcjonariusz (a kiedyś taki wykaz był chyba na stronie TMR i obejmował tez czeski Szpindlerowy Młyn, który w tym roku chciałbym odwiedzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdzie tej informacji, ale byłoby pięknie. Teraz nawet nie mogę znaleźć wykazu ośrodków, w których mogę jeździć za darmo jako akcjonariusz (a kiedyś taki wykaz był chyba na stronie TMR i obejmował tez czeski Szpindlerowy Młyn, który w tym roku chciałbym odwiedzić).

Informacja w jakich ośrodkach możesz jeździć jest tu:
http://www.tmr.sk/benefits/25pl.pdf
Szpindlerowy też obejmuje benefit. Informacja o tym, że planowane jest włączenie Szczyrku do GOPASS-a jest w artykule na skionline.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś o tej promocji?

http://www.tmr.sk/klub-akcjonariuszy-/

 

Bardzo interesujące, co prawda trzeba zamrozić kasę na rok ale z drugiej strony mamy za 25 akcji 6 dniowy, a za 40 akcji 12 dniowy skipass. Pytanie tylko czy warto kupować ich akcje po 150 jak jeszcze niespełna 5 m-cy temu kosztowały 100 zł (historyczne maksimum to 205 zł, a minimum 77,60).  

Nie ogarniam kwot. Chyba jestem gorszego sortu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tej. Ja kupowałem 4 x po 25 sztuk w cenie 110 i 111 zł za akcje. Gdybym dzisiaj chciał sprzedać to jestem po 1000 zł (minus podatek) do przodu za każde 25 akcji. Do tego karnet 6 dniowy 199 EUR to kolejne prawie 900 zł. Zysk po odjęciu podatku 1700 złotych przy zainwestowaniu 2750 zł, to kwota po którą warto się schylić :). Niestety nie planuję sprzedaży akcji, więc jest on jedynie wirtualny. Gdy będę planował sprzedaż akcji, może okazać się, że cena odkupu będzie niższa niż ta z dnia zakupu. Jednak benefit w postaci skipassa powoduje, że zysk i tak jest wyższy niż z jakiejkolwiek lokaty bankowej. W przyszłym roku planuję dokupić po 15 akcji na osobę. Pewnie na wiosnę tradycyjnie cena akcji spadnie, gdy wszyscy ci którzy wykorzystali benefit, będą pozbywać się akcji. Jednak patrząc perspektywicznie, w przyszłym roku będzie oddany Park Rozrywki w Chorzowie, zaczną się prace modernizacyjne w Szczyrku, więc cena akcji TMR raczej będzie rosła.

Chyba się wypiszę..................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...