Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu Czyrna w ogóle nie ruszyła? Jest szansa na otworzenie tam tras? Mam zarezerwowany tam nocleg, ale żaden wyciąg i trasa nie działa w tej części Szczyrkowskiego...

Nie chciałbym być czarnowidzem ale szanse są nikłe. Tam naśnieżana jest jedynie czarna trasa która jest wymagająca, a co za tym idzie w obecnej sytuacji nieopłacalna.

W ubiegłym roku w połowie sezonu udało im się otworzyć trasę nr 2 lub 3  i jeden orczyk aby ludzie mogli z Czyrnej mogli dotrzeć na Solisko. Nie ma ujemnej temperatury - nie ma na to szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu zawiało mnie z porannym wiatrem do Szczyrku na Czyrną -Solisko przejexdziłem wszystko co otwarte i warunki na trasie dalej oceniam na 3+ bardzo twardo ,lodowo i cienko śniegu z kamyczkami ale jexdzić się da ,moje zalecenia dla odwiedzających to miejsce ,jeżeli to możliwe zabrać mniej wartościowe narty wyostrzone na żyletę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zima w Szczyrku nie rozpieszcza ale dobrze ze w ogole jest.

Rano bardzo twardo, stoki przypominajace zamarznieta kaluze... wyratrakowana za to pod wyciagami lodowe rodeo. Ciekawe kto decyduje sie w takich warunkach prowadzic tam szkolke - mnostwo dzieciakow nie docieralo do Hali Skrzyczenskiej wypadajac po drodze. Lina na Golgocie spadla - SON, GAT w standardowym wydaniu.

Dla odmiany przed poludniem wyszlo slonce i zaczelo puszczac na calego: ponizej Hali Skrzyczenskiej ciapa, na trasie do Soliska miejscami brazowe plamy i mineraly.

Frekwencja adekwatna do warunkow (zonglujac miedzy wyciagami dalo sie pojezdzic praktycznie bez kolejek).

Skansen zaliczony w sympatycznym skiforumowym towarzystwie (THX Skiman). Szczyrk zjazdowo przegrywa ze Szczyrkiem skiturowym 1-3 i o ile solidnie nie dosypie to tak juz pozostanie.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

skopiowałem z facebooka solisko areny "  pierwsze inwestycje w ośrodku Czyrna-Solisko mają ruszyć w przyszłym roku - ale mały, za to wręcz symboliczny krok już się dokonuje :)

rozpoczęło się wstępne porządkowanie terenu Soliska - skąd będą w sezonie 2017/18 startować dwie nowe wyprzęgane kanapy !"

Załączone miniatury

  • 14067962_1160919933964419_4221059743149490564_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

co prawda nie SON ale osobnego tematu o Krajowym Centrum Aktywnego Wypoczynku brakuje (pod rozwagę administratorom) http://bielskobiala....ktara-lasu.html

Z dużym zaciekawieniem wbiłem się w odnośnik ale jak pojawiła się nazwa "Pracownia na rzecz wszystkich istot" to już wiem że nic z tego projektu nie będzie no chyba że inwestor ma dużo - bardzo dużo wolnych środków na "promocję" :angry:  :angry:  :angry:  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dostałem odpowiedź z TMR, pytałem o benefit czy będzie obowiązywał tak jak w poprzednich latach, odpowiedź jest twierdząca, natomiast nie mają w planach na najbliższy sezon dołączenia SON do wspólnego skipass-a:

"The benefits for the following season 2016/2017 will be the same, like the benefits for the current season 2015/2016. The benefits will be not valid in Szczyrkowski Ośrodek Narciarski."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z TMR, pytałem o benefit czy będzie obowiązywał tak jak w poprzednich latach, odpowiedź jest twierdząca, natomiast nie mają w planach na najbliższy sezon dołączenia SON do wspólnego skipass-a:

"The benefits for the following season 2016/2017 will be the same, like the benefits for the current season 2015/2016. The benefits will be not valid in Szczyrkowski Ośrodek Narciarski."

Kiedyś czytałem dosyć obszerny wywiad z kierownictwem TMR na temat SON ,wygląda na to ,że do czasu zrównania poziomu infrastruktury SON do poziomu innych stacji tego właściciela nie ma mowy o wspólnym karnecie, więc jeszcze wiele wody upłynie w Żylicy zanim do tego dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś czytałem dosyć obszerny wywiad z kierownictwem TMR na temat SON ,wygląda na to ,że do czasu zrównania poziomu infrastruktury SON do poziomu innych stacji tego właściciela nie ma mowy o wspólnym karnecie, więc jeszcze wiele wody upłynie w Żylicy zanim do tego dojdzie.

Z jednej strony to chyba dobrze, bo zrównałyby się również ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Warszawa, 14.10.2016 (ISBnews) - Tatry Mountain Resorts (TMR) zainwestuje w Szczyrku w II etapach łącznie ponad 60 mln euro w infrastrukturę narciarską do rozpoczęcia sezonu 2019/2020, poinformował prezes Bohus Hlavaty. Prace zaczną się wiosną 2017 roku.
"Na koniec listopada spodziewamy się zatwierdzenia miejscowego planu zagospodarowania, a po sezonie zimowym 2016/2017 planujemy początek I etapu inwestycji" - dodał dyrektor generalny na rynek polski Julius Vinter.

W I etapie, wartym ok. 30 mln euro, TMR do rozpoczęcia kolejnego sezonu zimowego 2017/2018 zrealizuje m.in. 3 nowoczesne koleje linowe - jedną gondolową i dwie krzesełkowe oraz system naśnieżania wraz ze zbiornikiem wody.

"Tym samym połowa inwestycji będzie po pierwszym roku prac zrealizowana" - podkreślił Hlavaty.

W II etapie powstaną m.in. dalsze trzy koleje linowe krzesełkowe. Również będzie on warty ok. 30 mln euro.

Po inwestycjach TMR będzie miał w Szczyrku 22 km tras narciarskich. Razem z ośrodkiem narciarskim COS w Szczyrku będzie 40 km tras.

Read more: http://wyborcza.biz/...l#ixzz4N4K1aall

 

 

 

 

Inwestycje TMR dadzą 200 miejsc pracy w ośrodku narciarskim w Szczyrku
14 Paź 2016, 12:53


Warszawa, 14.10.2016 (ISBnews) - Planowane inwestycje Tatry Mountain Resorts (TMR) w Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim (SON), które mają ruszyć wiosną 2017 r. i trwać w dwóch etapach do rozpoczęcia sezonu 2019/2020 mają przynieść 200 nowych miejsc pracy w ośrodku i 500 w usługach okołoturystycznych, poinformowali członkowie zarządu. Patrząc od strony infrastruktury, projekty spółki pozwolą na zwiększenie przepustowości kolei linowych w ośrodku do 18,2 tys. osób na godzinę wobec 8,7 tys. obecnie.

Jednocześnie całkowicie zmieni się charakter infrastruktury: z 13 wyciągów orczykowych obecnie na 6 nowoczesnych kolei linowych i 4 orczyki.

Koleje linowe obejmą docelowo pięć wyciągów krzesełkowych - cztery 6-osobowe i jeden 8-osobowy oraz jedną kolej gondolową 10-osobową.

Po przeprowadzeniu inwestycji w SON będzie 21,8 km nartostrad wobec 18,9 km obecnie, z czego 81% będzie naśnieżane (teraz 54%). Dodatkowo, 5,6 km tras będzie oświetlona wobec 1,3 km obecnie.

Ponadto powstanie w pełni zautomatyzowany system naśnieżania z własnym zbiornikiem wodnym na Hali Skrzyczeńskiej. Inna infrastruktura obejmie m.in. snow-park, restauracje widokowe i skibary.

W 2018 r. planowane jest też stworzenie trasy umożliwiającej obustronną komunikację SON z trasami należącymi do Centralnego Ośrodka Sportu, z którym od 2014 r. funkcjonuje wspólny karnet. Razem będzie to ok. 40 km tras.

Wcześniej podczas konferencji członkowie zarządu mówili, że Tatry Mountain Resorts (TMR) zainwestuje w Szczyrku w II etapach łącznie ponad 60 mln euro w infrastrukturę narciarską do rozpoczęcia sezonu 2019/2020. Prace zaczną się wiosną 2017 roku.

W marcu 2014 r. Tatry Mountain Resorts kupiła 97% akcji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego.

Tatry Mountain Resorts a.s. z siedzibą w Liptovský Mikuláš jest największym podmiotem świadczącym usługi turystyczne na Słowacji. Spółka jest właścicielem i operatorem ośrodków narciarskich i hoteli w Tatrach Wysokich i Tatrach Niskich. Jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy od października 2012 r.

(ISBnews)

 

http://stooq.com/n/?f=1112280

 

TMR: I etap inwestycji w Szczyrku daje potencjał na 0,5 mln narciarzy rocznie
14 Paź 2016, 11:03


Warszawa, 14.10.2016 (ISBnews) - Tatry Mountain Resorts (TMR) szacuje, że inwestycje w infrastrukturę narciarską w Szczyrku, realizowane w ramach I etapu prac (do początku sezonu 2017/2018) pozwolą na stopniowy wzrost liczby narciarzy do ponad 0,5 mln, poinformowali członkowie zarządu.

Do tej pory, przy przeciętnych warunkach zimowych w Szczyrku TMR notował 150 tys. narciarzy rocznie, a przy słabych warunkach - 75 tys.

"Po I etapie inwestycji liczymy na ponad 0,5 mln narciarzy, nawet przy słabej zimie, bo będzie naśnieżanie' - wyjaśnił dyrektor generalny na rynek Polski Julius Vinter podczas spotkania prasowego.

"Po wszystkich inwestycjach [łącznie z II etapem do 2019 r.] może być 800 tys. ludzi całorocznie - narciarzy i innych gości" - dodał Vinter.

Wcześniej członkowie zarządu mówili, że Tatry Mountain Resorts (TMR) zainwestuje w Szczyrku w II etapach łącznie ponad 60 mln euro w infrastrukturę narciarską do rozpoczęcia sezonu 2019/2020. Prace zaczną się wiosną 2017 roku.

W marcu 2014 r. Tatry Mountain Resorts kupiła 97% akcji Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego.

Tatry Mountain Resorts a.s. z siedzibą w Liptovský Mikuláš jest największym podmiotem świadczącym usługi turystyczne na Słowacji. Spółka jest właścicielem i operatorem ośrodków narciarskich i hoteli w Tatrach Wysokich i Tatrach Niskich. Jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy od października 2012 r.

 

http://stooq.com/n/?...1112228&c=1&p=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...