Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli te moje jądro to tylko dekel od studzienki ale to był taki błysk w tej TV ,że musiało mi się z tą kostką zakręcić w głowie "po kole"!?:) I też nie jest tak ,że komuś się nie chce - Marianno! Tam w Szczyrku jest to proces złożony od lat a najbardziej dokucza się prywaciarzom (społeczeństwo szczyrkowskie dużo by chciało ale za wiele nie potrafi (raczej chyba w rozumieniu "nie może") i wtedy wychodzą na światło dzienne główne grzechy polskie - jak mawiał ks.Tischner - czyli zazdrość i zawiść!, niezgodność na linii Burmistrz - Szczyrkowski, itp)! Najlepiej przy tym wychodzi COS bo firma państwowa no i w Warszawie ma się rozumieć!;)

Najlepiej powiedzieć nie ma bo się nie można dogadać... Ale co ma burmistrz np. do budowy krzesła na Julianach na które są wydane wszystkie pozwolenia. Po prostu prezes dupa i do czasu aż nie zmieni się właściciel lepiej nie będzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej powiedzieć nie ma bo się nie można dogadać... Ale co ma burmistrz np. do budowy krzesła na Julianach na które są wydane wszystkie pozwolenia

No właśnie? Gdzie tam pierwsze opady śniegu, gdzie tam grudzień? - śmiało można zakasać rękawy i rąbać te krzesła! (pod warunkiem ,że ma się chęci jak Słowacy przy budowie wagonów na Chopok (ciosali to wszystko tam wykorzystując ciepłą jesień i brak znaczących opadów) i pieniądze w kieszeni!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie? Gdzie tam pierwsze opady śniegu, gdzie tam grudzień? - śmiało można zakasać rękawy i rąbać te krzesła! (pod warunkiem ,że ma się chęci jak Słowacy przy budowie wagonów na Chopok (ciosali to wszystko tam wykorzystując ciepłą jesień i brak znaczących opadów) i pieniądze w kieszeni!)

Chodziliśmy z żoną po Niskich Tatrach w połowie sierpnia ubiegłego roku i postęp prac na Chopoku wyglądał tak jak opisałem w tym poście http://www.skiforum....a-Chopok/page32 niecałe 4 miesiące później jechałeś już nową kolejką na otwarcie ,a w lutym ja jeździłem po obu stronach tej pięknej góry dwoma nowymi wyciągami gondolowymi i to takimi z najwyższej półki, u nas na Beskidzie w Szczyrku mówiono od dwóch lat o nowym krzesełku, od wiosny trwały prace, a teraz okazuje się ,że kolej ruszy rok później , to samo taki głupi Poniwiec, nie mówiąc już o śmiesznym SON, a planowane inwestycje w Polsce są nieporównywalnie mniejsze, nie ma co gadać i bronić kogokolwiek ,bo się nie umie dogadać ,bo ktoś mu przeszkadza, bo coś tam jeszcze nie pasuje. Brak kasy ,brak inwestora ,głupie przepisy ,a w sumie to po co budować, skoro ludzie i tak przyjadą i zostawią dutki ... tylko kiedyś może się okazać ,że ktoś obudzi się z ręką w nocniku a wtedy będzie za późno, bo aby nadrobić zaległości potrzeba będzie zbyt dużo czasu, a może już tak jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzmy na "rozwój" ośrodka z innej strony, może w zamyśle własciciela było przekształcenie wielkiego "kołchozu" w kameralny osrodek retro, bez zbytniego tłoku i z duzym wyborem tras. I to się udało, a co najciekawsze udało się to praktycznie nic nie robiąc, wystarczyło poczekac aż "świat ucieknie do przodu". Więc teraz trzeba poprawić parkingi, naśnieżanie i wystarczy. No może jeszcze jakieś krzesełko, nie za nowe, nie za szybkie, takie zeby się wpisywało w ogólną koncepcję retro stacji. A i jeszcze tylko oświetlenie trzeba dostosować, jednak te kilka ulicznych rtęciówek lepiej by pasowało....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Bzdury Waść opowiadasz! :-D Poniwiec, Czantorią, Palenica, NOsada stoją. Również wiślanska drobnica. Stożek Soszów Cienków puściły fragmenty tras. Na Skrzyczne lepiej nie brać nowych nart. Ogólnie w Śląskim na razie kaplica,, ledwo Istebna ma nieco śniegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Mig ja bardzo lubie Szczyrk i jestem tam kilka razy w sezonie nie mów mi że bzdury opowiadam bo Ci co uruchomili po jednej trasie zrobili to już 2 /3 tygodnie temu więc w Szczyrku też można było coś odpalić wcześniej a nie dopiero teraz tylko komu na tym zależy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni liczyli ,że przed świętami sypnie ,lub przymrozi,a wcześniej to i tak mała frekwencja , tylko się przeliczyli ,a Ci ,którzy cokolwiek naśnieżyli ,teraz mają jakiś podkład ,SON ma g... :) i gości też nie będzie miał, z całą moją sympatią do Szczyrku ,wcale ich nie żałuję, bo bez inwestycji nie ma nic , a im się nawet armat nie chciało odpalić, nie mówiąc o czymś więcej.Jakoś na Wielkiej Raczy na Słowacji warunki całkiem przyzwoite, a góry te same ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Mig ja bardzo lubie Szczyrk i jestem tam kilka razy w sezonie nie mów mi że bzdury opowiadam bo Ci co uruchomili po jednej trasie zrobili to już 2 /3 tygodnie temu więc w Szczyrku też można było coś odpalić wcześniej a nie dopiero teraz tylko komu na tym zależy :(

mam nadzieję, że pierwsze żartobliwe zdanie Cie nie dotknęło./... ;)

Fakt- kto wykorzystał 3 dni w okolicach 1go to ma dzisiaj łatwiej... 

 

Jednak nawet tacy giganci naśnieżania jak NO dopiero dzisiaj rano (sprawdz kamerki) kończą gładzić nasypane wczoraj 15 cm śniegu.... (a zaczęli, jak tylko pojawił sie mróz na stoku - pokazywałem wczoraj linka). W poniedziałek będą komentarze, że nieprzygotowane, że kamienie, że olewactwo.. , że ... itp. 

 

Poza tym to, że przez prawie 10 dni był mróz  np. w Bielsku (było -3,4st) nie znaczy że równiez na Skrzycznym( w tym samym czasie +2 do 4). To typowe zjawisko w  wyżowe słoneczne dni ina początku zimy -inwersja.

Podobnie mam z górki na Rychtera m.in. za skrajną oszczedność na wydatkach ale bez przesady -czasem nie da sie zrobić nawet za spore pieniądze. Poza tym on sam prowokuje sobie pecha..... ;)

Ustroń (Poniwiec Czantoria, Palenica) nie narzeka na brak armat, wody i kasy na prąd, a   dalej stoi i wątpię by ruszyli na świeta....  :( (czantoria pusciła talezyk na górnej polanie - ten wyciągający saneczki przy torze, czyli 150 m stoku czynne........).

 

Pozdrawiam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A był ktoś z was w ostatnich dniach gdziekolwiek? Ja się zastanawiam ,ale chyba odpuszczę, bo tak na serio to nie ma gdzie pojeździć ,szkoda mi nart na te 20-30 cm śniegu z kamieniami , pojechałbym na Wielką Raczę ,ale cena wysokosezonowa jest dla mnie nie do przyjęcia 31 Euro za 1 wyciąg i dwie trasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... obawiam się, że malkontenci mogą miec racje . Mam nadzieje , że przeklejenie tego info z sąsiedniego forum nie bedzie niestosowne ani nic nie naruszy.... :

info J.Ciszak skionline.pl

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski poinformował naszą redakcję, że od jutra 25.12.2013 wszystkie wyciągi będą nieczynne do odwołania. W dzień w górach temperatury wahają się od 6° do 9°. dodatkowo wieje bardzo silny halny, który dodatkowo przyspiesza topnienie niewielkiej warstwy śniegu, który pozostał na trasach.

 

Jako ciekawostke powiem, ze to nie pic..... rano drapałem solidną warstwę lodu na samochodzie ( w Rybniku) podczas gdy w Ustroniu na wys 600m npm cieplutko 3-5 st. przez cała noc a wiatr d.. noooooo.... głowę urywa.... .... 

 

 

Pozdrawiam wigilijnie z pracy 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwersja termiczna ,halny ,niezłe prognozy na święta :) ,ale nie ma tego złego ,ma być słonecznie ,więc na świąteczny spacer w sam raz ,śniegu jeszcze będziemy mieli pod dostatkiem, a cały sezon przed nami.Teraz w moim przekonaniu szkoda nart i nerwów na jazdę na siłę.

Życzę Wszystkim Zdrowych Spokojnych Świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...