Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedmówców, również byliśmy w Szczyrku ale wczoraj. Jazda była super, warunki na 5 choć dużo ludzi kolejki do 12 były większe później było mniejsze. Na trasie z Hali do Czyrnej było no troszeczkę kamieni trasa z Małego Skrzycznego do Soliska była świetna choć po 13 były muldy. Skorzystaliśmy z promocji Plusa karnety -23% taniej więc byliśmy na cały dzień. Choć trochę ludzi było bo to ferie i wekend było warto. Wyjazd Udany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja z dzisiaj, tj. piątek 3.02.br Na parkingu w czyrnej przywitał nas mróz na poziomie -28 stopni (wskazania lokalnego termometru). Jednak przygotowani na takie temperatury ruszylismy po karnet terminowy do 13:00 i na wyciąg. Zjeździliśmy prawie cały ośrodek, ogólnie bardzo dobrze, trasy przygotowane - sztruks, miejscami oblodzenia - zalecam zrobienie krawedzi i smarowanie bo snieg tępy. Kolejki: brak lub momentami na jakieś 3-5min, robiły się "falami" między innymi na wyciagach: małe skrzyczne, juliany-przy czerwonej i niebieskiej, hala skrzyczenska-przy czerwonej. Minusem były włączone armatki na golgocie i julianach, ale jak sie dowiedzialem nie mogli ich wylaczys bo by im wszystko pozamarzało w sprzecie. Ogólnie wypad udany, pojeździłem, karnet półdniowy do 13:00 wystarczający.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, brawo!!! A wracając do warunków na stokach. Jestem tu z rodzinką od środy. Trasy jak równe jak beton, żadnych muld, przecier, oblodzenia - w niewielu miejscach. Wczoraj dopadało nieco świeżego śniegu, malusio, tak ze 3-4 cm. WSZYSTKIE trasy otwarte. Jest zimno, no ale "to zima więc musi być zimno" ;) Ludzi nie jest dużo. Na trasach luźno, przy wyciągach niewielkie kolejki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to jest pewne ze powstanie tam ta 3 osobowa kolejka?

Chwila najpierw odwołania przez "kudłatych z lasu"! Ścieżka odwołań od decyzji wygląda w naszym kraju tak: Po wydaniu decyzji przez RDOŚ można sie odwołać do GDOŚ. Jeśli ten uzna je za bezzasadne można odwołać się do WSA. Jeśli WSA uzna za bezzasadne to można się odwołać do NSA. Na wszystkie odwołania oraz rozpatrzenie ich jest stosowny czas. Jeśli NSA oddali można projektować, uzyskać pozwolenie na budowę (od niego też można sie odwołać), a następnie budować. Jeśli szybko się sprężą to na sezon 2013/2014 będzie kanapa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila najpierw odwołania przez "kudłatych z lasu"! Ścieżka odwołań od decyzji wygląda w naszym kraju tak: Po wydaniu decyzji przez RDOŚ można sie odwołać do GDOŚ. Jeśli ten uzna je za bezzasadne można odwołać się do WSA. Jeśli WSA uzna za bezzasadne to można się odwołać do NSA. Na wszystkie odwołania oraz rozpatrzenie ich jest stosowny czas. Jeśli NSA oddali można projektować, uzyskać pozwolenie na budowę (od niego też można sie odwołać), a następnie budować. Jeśli szybko się sprężą to na sezon 2013/2014 będzie kanapa.

Nie chciałem tak pesymistycznie komentować tej dobrej wiadomości... Lepiej "kudłatym" nie podpowiadaj - niech sami przebrną przez KPA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tak pesymistycznie komentować tej dobrej wiadomości... Lepiej "kudłatym" nie podpowiadaj - niech sami przebrną przez KPA :)

Te łajzy lepiej wiedzą co mają robić niż nie jeden prawnik;) Chodzą plotki, że powstanie kanapa 4 os, ta która miała stanąć na Żarze. Ktoś wie co to za sprzęt??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to powinni postawić tam 2 x 4os. wyciągi- w końcu w Czyrnej są 4 orczyki :) Super, że jest zgoda :D

Krzesełko ma powstać w miejscu orczyków przy bienkuli. Będzie 2 łorcyki w Cyrnej i krzesło;) Dowiedziałem się również, że bedzie to 12 letnia, zwalniająca czwórka z osłonami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzesełko ma powstać w miejscu orczyków przy bienkuli. Będzie 2 łorcyki w Cyrnej i krzesło;) Dowiedziałem się również, że bedzie to 12 letnia, zwalniająca czwórka z osłonami.

Czyli jednak ten złom z demobilu, który zalega w jednym z beskidzkich magazynów... Zawsze można podciągnąć to pod recykling :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak ten złom z demobilu, który zalega w jednym z beskidzkich magazynów... Zawsze można podciągnąć to pod recykling :)

A spodziewałeś sie nowego?? 4 os. nowa, zwalniająca kanapa z osłonami będzie 3 razy droższa. Dobrze, że na tyle mają zdolność kredytową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś na SON (8:00-13:00). Z samego rana megamróz(przy dojeździe na Czyrną -22 stopnie) dokuczający szczególnie palcom u rąk i nóg. W trakcie dnia mróz coraz mniej dokuczliwy dzięki pięknie świecącemu słoneczku, ok 12:00 na Solisku -11 stopni. Trasy przygotowane na minus bdb - tu i tam było trochę przeskoków czy dołów. Na trasach sztruksik, w ciągu dnia nie tworzyły się muldy. Jedynie na czerwonej trasie do Czyrnej już od rana w dolnym odcinku przetarcia (najprawdopodobniej brak na tym odcinku naśnieżania). Golgota przygotowana na cacy, no i na wyciągu z Soliska zero kolejek. Ok 11:00 10 min stania na Julianach oraz na środkowym orczyku na Małe Skrzyczne. Nie wiem jak było w południe w Czyrnej, rano bez kolejek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj kolejek większych jak na minutkę stania nie odnotowałem :) Rano przez godzinkę nie chodził wyciąg z Soliska do Suchego mieli jakąś awarie ale dali chłopaki radę Plusem jest że w Czyrnej przy kasach już od rana miła pani prze głośniki informowała o tym fakcie. Trasy rano sztruks ale potem ze względu na temperaturę około -5 jeżdziło się jak po świeżym śniegu. Minusem były płaty lodu na Golgocie ( ale to już standard ) oraz na dolnym odcinku czerwonej 7 Ale dziś sypie więc mam nadzieję że się poprawi. Jako że w tym sezonie byłem tam pierwszy raz zaskoczyło mnie przygotowanie tras pod orczykami w porównaniu z zeszłym sezonem gdzie człowiek nie raz walczył o życie :) teraz mega poprawa na + Pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak zwykle wyjazd w forumowym gronie. :D Można powiedzieć, że warunki ekstremalne. Solisko zamknięte, wyciągi hulały tylko na Czyrnej, otwarte 3 trasy: 1 czerwona, 3 zielona i Bieńkula. Oczywiście zero ratrakowania, przednia zabawa, hehe. :D Daliśmy sobie w kość. Po takim opadzie śniegu jak pójdą ratraki, jazda miodzik. ;) Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...