Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Jak zapowiedziałem też tak uczyniłem i zrobiłem nalot na Szczyrk i ośrodek SON-u Czyrna Solisko. Na parkingu w Czyrnej zameldowałem się chwile po 8.00 opłata 5zł, ludzi i samochodów jak na lekarstwo. Szybko i sprawnie zakładanie sprzętu i w drogę do kasy i pod wyciąg. Karnecik do 13 za 48 zł +10 zł za kartę i etui. Na tablicy inf. że na trasach warunki trudne i dostateczne :/.No to zakładamy narty i wyjazd na górę. 1 raz byłem w Czyrnej do tej pory tylko na Solisku parkowałem i jeździłem. Jazda długa no ale po 5 min na Hali Skrzyczeńskiej mgła i lekki wiatr utrudniały zjazdy ale z biegiem czasu unosiła siew górne partie. Trasy wyratrakowane. Na Hali temp. -2,5. Wyjazd na Małe Skrzyczne jak po maśle ślady pod wyciągiem miodzio zero lodu.Zjazd we mgle był utrudniony widoczność kiepska + wiatr zimny powiewał. Lecz trasa wyratrakowana dobrze zmrożona. Zjeżdżałem różnymi trasami i 2,3,4,7. Trasa 2 przygotowana super dopiero o 13 jak zjeżdżałem do Czyrnej śnieg był już rozmiękły i się muldy niezłe zrobiły. Trasa 4 aż do soliska też super brak kamieni i przetarć tylko na dole poniżej suchego śnieg rozmiękły. Czerwona 7 śniegu dużo warunki extra dopiero o 12 ostatnia ścianka rozmięknął śnieg i zjazd był po muldach. Cały wyjazd zaliczam do udanego na koniec był banan na twarzy i zadowolenie ale wiadomo i też niedosyt. Fotki na koniec. DSC00203.jpg

Załączone miniatury

  • DSC00180.jpg
  • DSC00182.jpg
  • DSC00183.jpg
  • DSC00188.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na trasach w Czyrnej są miejscowe przetarcia le to w kilku miejscach tylko. Ogólnie trasy dobrze przygotowane były wczoraj dopiero w południe śnieg w dolnej częsci rozmiękły. Lód jest ale tylko miejscami co nie utrudnia jazdy. Zapowiadane jest ochłodzenie i nowa porcja śniegu od jutra co polepszy warunki jeszcze bardziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie pod uwagę, że dzisiaj było dość mocno na plusie. Nie wiem jak w Szczyrku ale dzisiaj patrząc z dołu na Nową Osadę widać było pierwsze brązowe plamy. A trasy w Czyrnej maja mocną tendencje do szybkiego pozbywania się śniegu. Także jeśli ktoś chce jeździć tylko na trasach schodzących do Czyrnej to chyba lepiej poczekać na następne opady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłem dziś w SON. Śniegu sporo, prawdziwa zima Byłem w Czyrnej o 8:00, parking odśnieżony. Od razu do kasy, chwilę w kolejce i karnet do 13 z promocji plusa. 36.90 za 5 godzin to naprawdę tanio! Ale już się wkurzyłem bo jeden orczyk z Czyrnej chodzi i kolejka! Dopiero o 8:20 puścili pozostałe wyciągi z Czyrnej. Warunki rano dobre, miękko, ratraki jeździły, nawet raz udało mi sie zjechać po sztruksiku. Na stromych odcinkach warunki raczej trudne, dwa razy na Bieńkuli i uda mi się zagotowały, dużo kopnego śniegu, muldy, nierówno. Jak zjezdżałem do Czyrnej, to widziałem że kolejka do kasy masakryczna, jakaś babka chodziła w czerwonej kurtce i sprzedawała karnety... Potem koło godziny 9:30 widziałem że parking w Czyrnej już pełny i kolejka do wjazdu, a tu miejsca brak! Współczuje temu kto musiał tam stać. Kolejki również do wyciągów, sprawnie szło do godziny 10:00, czekania na 5-10minut, najmniej czekania było na Małe Skrzyczne, ale to wiadomo bo wiatr, mgła. Krótko też się stało przy wyciągu najbliżej Bieńkuli, ale tu równiez wiadomo, warunki tak jak wyżej napisałem trudne. Cieszę się że w końcu konretnie rozpocząłem sezon narciarski. Narta!

Załączone miniatury

  • DSC00584.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.on...-wiadomosc.html - no to komuś freeride nie wyszedł... ale współczuje - jak kiedyś na początku przygód zleciałem z orczyka to brodziłem ze sprzętem na ramieniu w ok.półmetrowym śniegu i jak doszedłem na górę, to myślałem, że wyzionę ducha;P ale tu - 2 metry śniegu - koleś nie miał szans - 2 metry - nieźle dosypało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem oferta dla abonamentu plusa? bo jakby na karte to zbyt piekne...

w poprzednią zimę też korzystałem z tej zniżki, mam na kartę w plusie wysyła się kod i pani w okienku trzeba pokazać odpowiedź sms jak ktoś kupuje dwa, to może iść z tym samym sms do drugiej kasy (np solisko)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat mam telefon w plusie, warto wziac karnet przedpołudniowy ze zniżką wychodzi 37 zł za 5 godzin jazdy, za tą cenę można się pomęczyc na orczykach ,a trasy w Szczyrku są jednak zróżnicowane długie i na prawdę ciekawe ,powrót do domu na obiad i mamy dzień na nartach za grosze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnim razem jak byłem na Małym Skrzycznym to znalazłem super miejsca do jazdy po lesie ;) Dołączona grafika prawie wszyscy jeżdżą miedzy orczykiem, a czarną, ja polecam przejechać w poprzek przez czarną i jakieś 150metrów lasu, a potem świetny rzadki las liściasty bez pni, praktycznie nie ruszony. Długość tego przyjemnego odcinka to około 800-1000m. Potem do wyboru są dwie opcje- jak dojedziecie do drogi która przecina ten teren trzeba skręcić w lewo (z powrotem w stornę trasy) i pod górkę podejść około 100-150m. Ewentualnie jechać tą drogą przez las, z tym że ona się robi bardzo wąska i na nartach jest ciężko, z deską łatwiej tam przebrnąć, ale potem z kolei trzeb po prawie płaskim podjechać aż do zabudowań i stamtąd jeszcze podejść do góry Tutaj widok z google maps: Dołączona grafika Tutaj małe widokówki :) Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmówcę, fajne warunki do ostrej jazdy, ale trzeba mieć ostre narty. Świetny, szybko śnieg, choć miejscami nierówno. Ludzi mało, chyba byłem jedną z tych 2-3 osób w towarzystwie, które były na trasie :) Jedynie gdzie trochę więcej to na niebieskich i na czerw. 7. Fotki 1 i 5 z Małego Skrzycznego, 2,3,4 z początku Golgotty :) Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...