Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

A gdzie jeździłeś?? Ja też dziś jeździłam do 14-tej i nie było tak źle:cool: Lód a raczej beton był na Golgocie. Lód był też na kawałku górnej części trasy z Małego Skrzycznego. Dalej było dobrze, czerwona 7-mka całkiem niezła. Fatalnie było pod orczykami, mąż miał ochotę wziąć piłke do metalu i piłować podpory ze złości :eek:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w Szczyrku. Ludzi tak średnio. Świerzego śniegu z 1cm. A tak to sam lód. Lepiej byłoby wziąć łyżwy niż narty. Pod wyciągami same dziury jak na drogach.

ilu narciarzy tyle i poglądów na warunki panujące. też jeździłem w niedzielę i na warunki nie narzekałem. moze ten górny odcinek trochę zlodzony ale nie do przesady. Czerwona 7 była bardzo fajna (choć ta trasa powinna być raczej oznaczona jako niebieska).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki na trasach dośnieżonych dobre i bardzo dobre, najwięcej lodu na Bieńkuli, tam też najmniejsza kolejka. Tak to stania na kilkanaście minut. Z wyciągami dalej jaja, o 9:00 stanął wyciąg na Golgocie, o 11:00 na Halę Skrzyczeńską z Suchego. Przerwy w działaniu naszczęście nie były długie! Pozdrawiam

Załączone miniatury

  • DSC00271.jpg
  • DSC00270.jpg
  • DSC00272.jpg
  • DSC00268.jpg
  • DSC00267.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czwartku do soboty na Solisku, dawno tak dobrze mi się nie jeździło. :D Trasy fajnie przygotowane, ludzi w miarę, pogoda dopisała, najpiękniej było w sobotę. :) Jedynie większe oblodzenia to na Bieńkuli. Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.us Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.us Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.us Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.us Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.us Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.us Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.us Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.us Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.us Dołączona grafika Uploaded with ImageShack.us
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki rewelacja, trochę lodu na Bieńkuli. Trasy przygotowane. Co tu dużo gadać, zdjęcia mówią same za siebie. Dziś nie chodził wyciąg z Soliska do Suchego, były więc dwa warianty jazdy, Bieńkula, Hala i Małe Skrzyczne lub Golgota z Julianami. Pozdrawiam

Załączone miniatury

  • DSC00282.jpg
  • DSC00278.jpg
  • DSC00283.jpg
  • DSC00277.jpg
  • DSC00284.jpg
  • DSC00275.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....hmm wielki wybór toto nie jest bo albo pan Richter albo nikt.Najblizsza kanapa za dwa trzy lata? A miało być tak pięknie wywiady autografy....hehe

Sugerujesz, że mają budować kanapy bez wszystkich wymaganych pozwoleń??? :confused: Czyli niezgodnie z prawem. :confused: A te pozwolenia to minimum 1-2 lata. A czasami dużo więcej. Poza tym 1000 razy ważniejsze od nowych kanap, jest naśnieżanie i modyfikacje tras. Osobiście zgadzam się w 100% z przedstawionym harmonogramem. Tadek

Użytkownik Tadeusz T edytował ten post 10 marzec 2011 - 15:24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że wygra pan Richter (choć jeszcze nie ogłoszono przetargu), a ciekawe czy właściciele gruntów będą tak zadowoleni z prywatyzacji jak przegrają przetarg:) Ale by były wtedy jaja! Ciekawe, co wtedy zrobią? Czy rozważają w ogóle taki scenariusz? Mi obecna sytuacja jest na rękę, bo wielkim plusem jest jazda bez kolejek! Nawet w weekendy. Jak powstaną kanapy, to będzie tam ludzi jak mrówek, tak jak to się zrobiło w Wiśle. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że wygra pan Richter (choć jeszcze nie ogłoszono przetargu), a ciekawe czy właściciele gruntów będą tak zadowoleni z prywatyzacji jak przegrają przetarg:) Ale by były wtedy jaja! Ciekawe, co wtedy zrobią? Czy rozważają w ogóle taki scenariusz? Mi obecna sytuacja jest na rękę, bo wielkim plusem jest jazda bez kolejek! Nawet w weekendy. Jak powstaną kanapy, to będzie tam ludzi jak mrówek, tak jak to się zrobiło w Wiśle. Pozdrawiam

Mati! :) Jak byś miał kupę kasy i chciał kupić Szczyrk, to zrobił byś to wbrew zorganizowanym właścicielom gruntów, mających wygrane wyroki sadowe?? :confused: Bo ja nie!!! :D To by musiał być jakiś szaleniec na dodatek zupełnie nie orientujący się w sytuacji. Moje przewidywania są takie. Przy pierwszym przetargu cena wywoławcza będzie duża i nikt nie kupi. Dopiero po jednej albo dwukrotnej przecenie wykupią ośrodek w Szczyrku właściciele gruntów. I w zasadzie to będzie OK. Na ośrodkach narciarskich powinni zarabiać mieszkańcy, a nie spółki z Gliwic, Warszawy czy Austrii. Podobnie jak Tobie na kanapach mi nie zależy, ale na naśnieżaniu np trasy 1 owszem :D:D Pozdrawiam. Tadek

Użytkownik Tadeusz T edytował ten post 11 marzec 2011 - 00:07 dodałem czy Austrii w odpowiedzi na post 395

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że przetarg wygra PKL, Austriacy albo jakiś bogaty polski biznesmen, w każdym razie nie Richter tylko ktoś kto będzie miał dużo kasy na inwestycję i od razu (po załatwieniu pozwoleń) ruszy z grubej rury. Boję się jednak że albo nie będzie zwycięscy albo wygra Richter i w szczyrku nic się nie zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że przetarg wygra PKL, Austriacy albo jakiś bogaty polski biznesmen, w każdym razie nie Richter tylko ktoś kto będzie miał dużo kasy na inwestycję i od razu (po załatwieniu pozwoleń) ruszy z grubej rury. Boję się jednak że albo nie będzie zwycięscy albo wygra Richter i w szczyrku nic się nie zmieni.

Miejmy nadzieję, że jednak nie PKL, bo to spółka-córka PKP, a ta raczej ma kłopoty ze znalezieniem kasy niż z jej wydawaniem :D Póki co sami (PKL) starają się sprzedać część swojego majątku. No i jeszcze 100% właścicieli gruntów musi być jednogłośne - w świetle ustawy Prawo Budowlane nie można budować na terenie do którego nie ma się praw (własność lub prawo do dysponowania gruntem na podstawie odrębnej umowy z właścicielem). Tak więc sama sprzedaż starej infrastruktury technicznej to jeszcze nie wszystko :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejmy nadzieję, że jednak nie PKL, bo to spółka-córka PKP, a ta raczej ma kłopoty ze znalezieniem kasy niż z jej wydawaniem :D Póki co sami (PKL) starają się sprzedać część swojego majątku. No i jeszcze 100% właścicieli gruntów musi być jednogłośne - w świetle ustawy Prawo Budowlane nie można budować na terenie do którego nie ma się praw (własność lub prawo do dysponowania gruntem na podstawie odrębnej umowy z właścicielem). Tak więc sama sprzedaż starej infrastruktury technicznej to jeszcze nie wszystko :)

Z tego co wiem, to pkp (skarb państwa) chce sprzedać pkl. I wtedy pkl może mieć kasę na zakupy. Ale pkl jest zainteresowane Pilskiem, a nie Szczyrkiem. Z powodów o których piszesz Ty i pisałem ja kilka postów wcześniej. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie kupował czegoś, co nie będzie do niego należało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje standardowe pytanko, jakie warunki teraz panują? czy w wprzyszły weekend się jeszcze pojeździ?

może być baaardzo ciężko...zobacz-temperatury z dzisiaj: http://www.gat.pl/pogoda/szczyrk.php nawet w nocy temperatury na wysokim plusie Dodatkowo bardzo silny wiatr,który robi największe spustoszenie ze śniegiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niedziele z forumową koleżanką marjanną.:D Fajna jazda jak na taką temperaturę. Najlepsze warunki są na Juliany 10 czerwona, Solisko, Golgota i 7-mka czerwona Suche-Hala Skrzyczyńska. Myślę, że w tą sobotę da się jeszcze pojeździć. :) Śniegu na trasach jest jeszcze dosyć. ;) Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Użytkownik SkI-mAn edytował ten post 14 marzec 2011 - 22:14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...