Skocz do zawartości

Szczyrk - Czyrna - Solisko


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Ośrodek Narciarski "Czyrna-Solisko" GAT S.A. jest największym kompleksem narciarskim w Polsce. Skupia 13 wyciągów orczykowych o łącznej długości 7800 m i zdolności przewozowej 8800 osób/h. Trasy narciarskie o łącznej długości 22 km są doskonale dostosowane do przeciętnego poziomu umiejętności większości narciarzy. Strona ośrodka: http://www.gat.pl/418.php Położenie środek Szczyrku w kierunku na przełęcz Salmopolską, tuż za ośrodkiem COS Skrzyczne Dojazd Parkingi wiele parkingów przy samych wyciągach, b. duża ilość miejsc parkingowych, ceny od 5 do 6 zł za wjazd Miejscowości Bielsko-Biała, Żywiec, Wisła w odległości nie większej niż 30 km. Noclegi duża baza noclegowa wokół ośrodka, ceny zróżnicowane Trasy http://www.gat.pl/69.php Ceny http://www.gat.pl/344.php Kamera online http://www.gat.pl/pogoda/szczyrk.php Aktualne warunki http://www.gat.pl/70.php Serwis narciarski wiele serwisów przy wyciągu w tym fischer Instruktorzy / Opieka nad dziećmi duży wybór Wyżywienie bardzo dobre przy wyciągach, ceny umiarkowane Galeria zdjęć http://www.gat.pl/ga...rrDir=./Szczyrk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam. Do niewątpliwych zalet tego postkomunistycznego ośrodka można zaliczyć sporą ilość tras o różnym stopniu trudności (ponad 20km tras od zielonych do czarnych) oraz ładne widoczki. Natomiast stwierdzam, iż dla właścicieli (zarządu) GAT-u ważna jest chyba tylko kasa - znikome inwestycje, niesamowite kolejki, dodatkowo t.zw. bramki komercyjne - dla tych, którzy chcą krócej stać w kolejce - płacą podwójnie, urywające się orczyki, nie włączanie 2 wyciągów, tylko jednego, bo zdaniem obsługi kolejka jest jeszcze nie aż tak długa, niesamowicie wyboista trasa pod orczykiem w Czyrnej na której już niejeden się wykoleił, dodatkowo po wyjeździe na górę czuć ją niesamowicie w nogach, trasa często słabo przygotowana (wyratrajkowana) nawet rano przy otwarciu! Beznadziejny, zabłocony parking (dodatkowo płatny 5zł), zawsze przeładowany - trzeba czekać, aż zwolni sie miejsce, dojazd do parkingu fatalny. Jednym słowem infrastruktura i obsługa delikatnie mówiąc do bani. :( A w związku z brakiem konkurencji w tych okolicach podejście do narciarzy przez ogólnie mówiąc GAT skutkuje występowaniem "mankamentów" opisanych powyżej. Podejście bardzo krótkowzroczne i nie profesjonalne. Jeśli tak dalej pójdzie, to prędzej czy później to kompleks GAT-u nie wytrzymując konkurencji np. Białki Tatrzańskiej i innych ośrodków które powstają i zapewne powstaną, pójdzie w zapomnienie. Ale mam nadzieję, że ktoś się w końcu opamięta, bo szkoda byłoby zmarnować stworzone już trasy, dość dobrze wykorzystujące potencjał tej góry. Ja mimo tych mankamentów i tak tam jężdże - głównie z powodu bliskości (ok. 75km). Kto nie był niech pojedzie i wyrobi sobie swoje zdanie. Uwaga! Warto być tam rano na otwarcie o godz. 8.00, bo później to jest tylko stanie w kolejkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
kodman - jestem ze Sczyrku i do tego co napisłem na stronie którą podajesz dodam tylko tyle - tak to jest gdy w domu rządzi Ci ktoś zupełnie obcy - nigdy nie bedzie dobrze a co do niedalekiego otwarcia sezonu w GAT - cie to tylko wróżka wie. Jak co roku gdy spadnie śnieg to dopiero wtedy będzie wiadomo czy będzie tam można pojeździć!!!!!!!!! Dla pocieszenia jeśli będę coś wiedział na 100% napiszę. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
ologaw - narciarza nie zabiło:) ale faktycznie mogło się skończyć różnie, a co do Twojej wizji tras i wyciągów w Szczyrku, no cóż każdy z Nas jeżdżących na nartach chciałby aby tak było, ale póki co to sfera marzeń i chyba prędko nie do zrealizowania:(:D ale może giedyś się ziści;):) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Jak myślicie, a może macie jakieś info na temat przyszłego sezonu w Szczyrku, mam na myśli GAT. Czy jest jakaś szansa na porozumienie ? Czy już na zawsze Szczyrk będzie "okrojony" ? Może troche za bardzo wybiegam w czasie, ale psuje mi to humor, bo bardzo lubiłam jeździc do Szczyrku. Jestem z Łodzi i dla mnie nawet pod względem dojazdu nie można było nrzekać. A w tej sytuacji ??? W tym roku miałam "dać się namówić" na Bieńkulę ...:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest całkowicie otwarta, jednak jakoś nie mogę uwierzyć w dogadanie. Musiałby nastąpić cud (za rządów Tuska ma się zdarzyć, więc czekamy:)). Trzeba mieć jednak nadzieję, że wreszcie będzie jakaś chęć inwestycji po stronie GAT (tego chcą właściciele działek z tego co wiem), albo cały ten GAT zostanie sprywatyzowany (wtedy kasa się znajdzie napewno).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22.02 Piątek, krótki wypad do Szczyrku (Pośrednie). Sporo anglików i ruskich. 2 godzinki śmigania, czerwona w miare, niebieska i zielona przetarcia, a u góry mgła jak cholera.. Potem Golgota, trzeba było czekać aż ratraki zrobią swoje, potem jazda do późnich godzin :) Super!! ps. golgota ma spory zapas śniegu, myśle że wytrzymie te kilka dni ocieplenia :D Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że zima podobno przypomni nam o sobie na początku marca, może uda się jeszcze choć jeszcze raz w tym sezonie pośmigać na Golgocie. Kolega (post wcześniej) optymistycznie informuje o zapasie śniegu. To by było bardzo miłe. Mam takie życzenie na tą chwilę: aby wreszcie się dogadali, a wtedy ruszą wyciągi i może zaczną inwestować. Szczyrk zaczyna bardzo mocno odstawać od innych stacji narciarskich. Aż żal marnować taki potencjał :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Heja! Dziś na Golgocie warunki dobre i bardzo dobre, równo, dość twardo, momentami trochę lodu więc trzeba mieć narty dobrze przygotowane! Na Julianie warunki różne, od dobrych po trudne, trzeba uważać by nie wpaść na kamienie:eek: Na Pośrednim warunki dobre. W nocy trochę dośnieżyli, więc można było dość fajnie pośmigać:), a jeszcze ta piekna pogoda :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, Szczyrk na narciarskiej mapie Polski zaczyna zanikać... I to nawet nie powoli. Szkoda, bo i potencjał tego miejsca jest ogromny i region piękny. Do Szczyrku zacząłem jeździć dwadzieścia kilka lat temu, ale przestałem. Na około 35km tras w tym sezonie było dostępnych ok. 5km... Wierzę, że ludzie jakoś się tam dogadają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Miejmy nadzieję, że z tym dnem to strzał w 10 ... Ja też mam tam fajne miejsce do spania, a knajpka "Pod rudym kotem" na Julianach na trasie 9 - po prostu bajka, coś pieknego. Wiecie o którym miejscu mówię? ... No i wczoraj podali w Faktach, że w tym roku wszystkie wyciągi w Szczyrku ruszą ... Mówili nawet o tym, że narciarzy chcą dopieszczać, ciekawe jak ? Oby tylko nie były to obiecanki - cacanki, poczekam jeszcze troszkę i rezerwuję kwatery na Sylwestra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mówili nawet o tym, że narciarzy chcą dopieszczać, ciekawe jak ?

Witam ! Niech nas nie pieszczą . Oni nie wiedzą co to znaczy. Może "dopiszczeć" :) . Tak,do piszczenia ,to mogą sprowokować. Niech TYLKO ruszą . To będzie sukces prawdziwy . W kwestii śniegu,śladem Mirka i Bzyka , obie dłonie składam i proszę o śnieg .:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Ale się ucieszyłem!!!
Żeby jeszcze zaczęli inwestycje od sztucznego naśnieżania tras 1, 2 i 4 i poszerzenia tras 1 i 2. :D

A poza tym połączyli w jeden system Gat i COS na Skrzycznem. Tam też by się parę inwestycji przydało. :D

O krzesłach nie wspominam, bo to oczywiste, ale w drugiej kolejności!!! :rolleyes:

Przede wszystkim niech naprawdę ruszą, bo do końca nie wierzę. :mad:

Pozdrawiam.
Tadek.

Użytkownik Tadeusz T edytował ten post 30 wrzesień 2008 - 21:40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!!:)
Chyba jestem jasnowidzem! :D
Tydzień temu napisałem:

" A poza tym połączyli w jeden system Gat i COS na Skrzycznem. "

A dzisiaj czytam w komunikacie z linku podanego przez ksieski1st:

"W skład spółki weszłyby: ON Czyrna-Solisko, wydzielony majątek Centralnego Ośrodka Sportu, w formie wyciągu krzesłkowego na Skrzyczne wraz z trasami zjazdowymi oraz skocznia w Wiśle Malince, tworząc nową stację narciarską w Beskidach."

To do modlitwy o śnieg musimy dodać modlitwę o to, żeby Skarbowi Państwa się nie odwidziało. Bo raz (2 lata temu) właśnie tak było.

Ale może tym razem będzie dobrze.
Pozdrawiam radośnie wszystkich fanów Szczyrku! :P
Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...