Skocz do zawartości

Szczyrk - Centralny Ośrodek Sportu


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ze względu na ilość ludzi w SMR, postanowiłem dokończyć dzień na nartach na COS-ie. Od 10 lutego zeszła cała masa śniegu, jednak nie poddałem się i zjechałem z synem do METY. Taka moja króciutka relacja. Czy są to warunki dla każdego, raczej nie, czy da się fajnie pojeździć, zdecydowanie tak. Sporo osób wracało na dół krzesłem, co oceniam jako rozsądną i racjonalną decyzję, ja jednak pozwoliłem sobie na odrobinę szaleństwa. Ślizgi i krawędzie nart całe.

 

Kolejka do bramek o 11:30.

kolejka_COS.jpg

Dojazd do kanap - gdzie podział się ten śnieg.

dojaz_do_kanapy_COS.jpg

Dojazd do METY.

COS.jpg

Na Jaworzynie jeszcze całkiem ok.

Jaworzyna.jpg

Obok też ok.

 

g%C3%B3ra_czarnej.jpg

Doliny.

doliny.jpg

Doliny cd.

doliny_widziane_od_do%C5%82u.jpg

Dalej zamknięte - nie zauważyłem.

dalej_zamkni%C4%99te.jpg

Niżej jeszcze fajnie.

miejscami_fajnie.jpg

Kawałek dale też fajnie.

zjazd_w_d%C3%B3%C5%82.jpg

Tu rozdziela się czarna i niebieska - kończą się też warunki.

tu_rozdziela_si%C4%99_czarna_i_niebieska

Jedziemy niebieską - śniegu coraz mniej.

w_las.jpg

Im dalej w las tym gorzej.

a_miejscami_niekoniecznie.jpg

Jakiś potok na trasie.

im_dalej_w_las.jpg

Przeskok na czerwoną.

przeskok_na_czerwon%C4%85_do_kanap.jpg

Miejscami tak.

czerwona_do_kanapy.jpg

Zjazd obok kanapy (jadąc w górę wytyczyłem sobie linię zjazdu).

dojazd_do_MATY_2.jpg

Tak to wyglądało z poziomu stoku.

dojazd_do_krzes%C5%82a_dolnego.jpg

Alternatywny dojazd niebieską.

dojazd_niebiesk%C4%85.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Infrastruktura na Skrzycznem priorytetowa

 

Do kolejnych ważnych zadań inwestycyjnych, mających poprawić funkcjonalność ośrodka na Skrzycznem tak latem, jak i w sezonie narciarskim, przygotowuje się Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

973985580cd5e2fe91035c58c6359ab6.jpg

 

Choć bardzo udany okres zimowy na trasach zlokalizowanych na Skrzycznem dobiegł końca wcale nie tak dawno, już teraz prowadzone są jasno sprecyzowane działania z myślą o następnym sezonie. Przyczynią się one do zwiększenia jakości ośrodka popularnego wśród narciarzy. – Przygotowanie infrastruktury na odpowiednim poziomie to absolutnie priorytetowa kwestia. Mamy w tym zakresie konkretne założenia, które systematycznie realizujemy – mówi Aleksandra Woźniak, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku.

W kontekście sezonu zimowego 2019/2020 przewidziano przede wszystkim poprawę systemu dośnieżania, co pozwoli z jeszcze większym profesjonalizmem przygotować trasy ośrodka narciarskiego jego użytkownikom. Szczególnie istotna będzie przebudowa instalacji dośnieżania na odcinku „Tartak – Uzdrowiskowa” meta trasy FIS.

Jak dodaje dyrektor COS-OPO w Szczyrku, także poszerzenie trasy „Ondraszek” znajduje się wśród inwestycyjnych priorytetów. Termin realizacji nie jest jednak zależny bezpośrednio od Centralnego Ośrodka Sportu, ale od przeprowadzanej przez samorząd miasta Szczyrk procedury zmian w planie zagospodarowania przestrzennego. – Jesteśmy przygotowani do tej inwestycji. Trzymamy kciuki, żeby jej rozpoczęcie możliwe było jak najszybciej – tłumaczy Aleksandra Woźniak. 

Wyzwaniem stojącym przed Ośrodkiem jest również uatrakcyjnienie oferty na czas wiosenno-letni, podczas którego na Skrzyczne chętnie przybywa wielu gości. Prócz pieszej turystyki jedną z aktywności najbardziej popularnych są zjazdy rowerami. Na etapie budowy specjalnych tras jest „po sąsiedzku” Szczyrk Mountain Resort, także COS ma w tym względzie skonkretyzowane przedsięwzięcia do zrealizowania. – Dbamy o to, aby Szczyrk jako miejsce wypoczynku i rekreacji było chętnie wybierane. Sami widzimy to, że gdy tylko pogoda dopisuje gościmy spore grono miłośników aktywnego spędzania czasu – zauważa dyrektor COS-OPO w Szczyrku.

https://szczyrk.cos....em-priorytetowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 16.02.2020 Ośrodek pozostaje nieczynny do odwołania z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru. Tym razem halny. Ciekawe jak to będzie wyglądało we wtorek. Dziś w nocy może być nawet 10 stopni. Jutro z 15 stopni. Hmm czyżby ten halny miał zamknąć ośrodek na dłużej. Poczekamy zobaczmy może mają podziemne zapasy śniegu;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2020 Ośrodek pozostaje nieczynny do odwołania z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru.Tym razem halny. Ciekawe jak to będzie wyglądało we wtorek. Dziś w nocy może być nawet 10 stopni. Jutro z 15 stopni. Hmm czyżby ten halny miał zamknąć ośrodek na dłużej. Poczekamy zobaczmy może mają podziemne zapasy śniegu;)


Umiesz napisać coś o nartach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz napisać coś o nartach?

No ciężko skoro dopiero planuje nauke na skiturach a jeździć nie można;D Wytłumaczę Ci. Napisali że ośrodek nieczynny więc nie da się napisać dziś coś o jeździe na nartach. Teraz rozumiesz;) Inaczej nie potrafię tego wytłumaczyć. Może jeszcze tak. Dziś w SMR jest zamknięte wszystko inaczej mówiąc nieczynne i nie da się pisać o jeździe na nartach bo jest zamknięte inaczej nieczynne. Jak inaczej jeszcze to wytłumaczyć nie wie. Może ktoś inny da radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2020 Ośrodek pozostaje nieczynny do odwołania z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru.

Tym razem halny. Ciekawe jak to będzie wyglądało we wtorek. Dziś w nocy może być nawet 10 stopni. Jutro z 15 stopni. Hmm czyżby ten halny miał zamknąć ośrodek na dłużej. Poczekamy zobaczmy może mają podziemne zapasy śniegu;)

Jesteś pewien ? Dolna kanapa chodzi - widzę z okien. Ja dziś w BSA, ale COS też chodził. SMR zamknęli na 4 spusty - bo nie mają śniegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...