Skocz do zawartości

Szczyrk - Centralny Ośrodek Sportu


Administrator

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo egoistyczne podejście. Wystarczy planować jazdę w godzinach gdy nie ma tłumów i nawet w Białce da się wówczas pośmigać. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam

 

Jeśli chodzi o planowanie. To planuję od lat wycieczkę w Tatry, w miejsca nie znane mojej żonie. I nic z tego. By nie stać w długiej kolejce przy wejściu na szlak należy jechać w dzień powszedni, w listopadzie, gdy pada deszcz a nie śnieg, gdy gór zupełnie nie widać i nie jest to wejście na Giewont, na Rysy, do M Oka. Jestem egoistą  i chcę być sam w górach, na nartach, w lesie itd..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szczyrk powitał nas zimowo. Silne podmuchy wiatru unieruchomiły górną kanapę w COS. Niestety mieliśmy za mało czasu na łażenie po górach, ale i nie za bardzo żona miała na to ochotę. Zrobiłem jedynie kilka fotek z auta z poziomu ul. Myśliwskiej
7d309554c55e44b490825d728c22f059.jpg198620598c2a367b4ff8a12dfc3a01b9.jpg6b54054290e592291bf73b6951145d8c.jpgbf48810c9b2996d90402754d13097795.jpg25efa0b21a6a1dbd34c1977255238848.jpg7b85bef2311a571fbeef01222a3142f8.jpgef217676d42a4b527d26126265bcc7d7.jpg

PS. Wędzony pstrąg w Gościńscu Salmopolskim palce lizać.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś mógł to pokaż zdjęcia ze zbiornika albo filmik jak leją wodę - dosłownie i w przenośni :P Swoją drogą cos ma/ma mieć dostęp do zbiornika na górze? chodzą takie legendy. Obecnie przepompownia na dolinach to "tylko" 2X 500Kw

Co prawda fotka nie moja tylko ze strony FB SON, ale napełnianie zbiornika trwa Dołączona grafika Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

COS też się zbroi, dojechały armaty
38754982dec10686b546c78fd28a5689.jpg607b2c702cd9539d06f409efb2dd6f57.jpg


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


Widok takiej "artylerii" to balsam na moje serce, może w końcu będzie można zabrać na COS narty - nie "szutrówy" i liczyć na dobre zjazdy do samego dołu. Jeśli chodzi o SON to się nie martwię za sprawą nowego zbiornika ale za to mam trochę obaw jeśli chodzi o wodę do tych armat na COSie. Miejmy nadzieję że sobie z tym jakoś poradzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok takiej "artylerii" to balsam na moje serce, może w końcu będzie można zabrać na COS narty - nie "szutrówy" i liczyć na dobre zjazdy do samego dołu. Jeśli chodzi o SON to się nie martwię za sprawą nowego zbiornika ale za to mam trochę obaw jeśli chodzi o wodę do tych armat na COSie. Miejmy nadzieję że sobie z tym jakoś poradzą...

Witam

 

U dołu orczyka na Skrzyczne jest(była) przepompownia. Dość dawno temu gość obsługujący ją  robił herbatę, może i kawę. Jeździliśmy wtedy dość często po FISie i raz spytałem się go skąd mają wodę do armat na Skrzycznym. Pompowali z dołu. A ta przepomownia pchała dalej na samą górę. Musiała być, bo z dołu na Skrzyczne jest 700 m. Licząc opory w rurach, to trzeba byłoby pchać z siłą ponad 80 atmosfer. Nic się chyba nie zmieniło. Pytanie jak duży "stawek" jest na dole na potoku. A może gdzieś jest coś na zboczu. Ktoś może to wiedzieć, bliżej zaprzyjaźniony ze Skrzycznym.

 

Jesteśmy tym zainteresowani(zjazd do samego dołu), szczególnie Fisem. A udało się nam dawniej parę razy. Bo to wyjątkowa frajda. Porównać ją można tylko z Goryczkową. Poszerzona, naśnieżona, to kapitalna jazda, po ściankach, gdzie nogi są prasowane i wypłaszczeniach na odrobinę luzu. Tym bardziej, że "tłum" popędzi do Słowaków.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sypie ładnie. A za dwa dni będzie ładnie wiało z południa. I z sypania nic nie zostanie.

 

Pozdrawiam

No właśnie niestety :(  Oby cały sezon taki nie był. Bo nici z pięknej infrastruktury, przebudowy tras, kolejek i systemu naśnieżania gdy z zimami u nas coraz gorzej. A i wysokość nad poziom morza naszych gór nie za duża żeby śniegi niczym na lodowcu były. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciąłem sobie dziś miła pogawędkę z Burmistrzem Szczyrku w jego restauracji. Jeżeli planujecie rozpoczęcie sezonu w Szczyrku 16 grudnia podczas oficjalnego otwarcia ośrodka, to musicie liczyć się z dużymi korkami czy utrudnieniami. Obaj Prezydenci, Polski i Słowacji będą na otwarciu. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle się dowiedziałeś ? ;-)

Rozmawialiśmy trochę o koncepcjach rozwiązania problemów komunikacyjnych. Były już kilkukrotnie poruszane na forum, nic nowego. Ważne, że władza zdaje sobie sprawę, że będzie to największe wyzwanie stojące przed gminą i jakieś pomysły na zlikwidowanie korków w mieście są. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciąłem sobie dziś miła pogawędkę z Burmistrzem Szczyrku w jego restauracji. Jeżeli planujecie rozpoczęcie sezonu w Szczyrku 16 grudnia podczas oficjalnego otwarcia ośrodka, to musicie liczyć się z dużymi korkami czy utrudnieniami. Obaj Prezydenci, Polski i Słowacji będą na otwarciu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Super ,będzie luźniej na innych górkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...