Skocz do zawartości

Co w tym roku przyniósł Wam Mikołaj


quanto1

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie . Pochwalcie się co w tym roku dostaliście pod choinkę. Jako że założyłem nowy wątek to u mnie prezenty jak najbardziej trafione . Jeden jeszcze nie dotarł ale mam nadzieję że do nowego roku będzie u mnie na miejscu. Wrzucam 2 fotki 

 

Załączone miniatury

  • 20191225_202507.jpg
  • 20191225_110712.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie . Pochwalcie się co w tym roku dostaliście pod choinkę. Jako że założyłem nowy wątek to u mnie prezenty jak najbardziej trafione . Jeden jeszcze nie dotarł ale mam nadzieję że do nowego roku będzie u mnie na miejscu. Wrzucam 2 fotki 

O widzę moją ulubioną markę Mountain Warehouse, niestety kolor nie najszczęśliwszy, bardzo się brudzi. Mam kurtkę w tym samym kolorze. Ja niestety byłem niegrzeczny i dostałem rózgę ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę moją ulubioną markę Mountain Warehouse, niestety kolor nie najszczęśliwszy, bardzo się brudzi. Mam kurtkę w tym samym kolorze. Ja niestety byłem niegrzeczny i dostałem rózgę ;).

Wcześniej miałem kurtkę i spodnie w kolorze błękitnym też sie brudziły .Trudno zawsze powtarzam że narciarstwo to trudny sport bo trzeba się nanosić nart i brudny haha jak za dużo bombardino  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem kurtkę i spodnie w kolorze błękitnym też sie brudziły .Trudno zawsze powtarzam że narciarstwo to trudny sport bo trzeba się nanosić nart i brudny haha jak za dużo bombardino  :D

Brudzą się wszystkie kurtki tak samo niezależnie od koloru, z tym, że na tych w ciemnych kolorach mniej brud widać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomijając kolor jak się kurtka sprawuje. Daje radę. W jakich ekstremalnych warunkach pogodowych w niej jezdzileś

Ja mam wersję taką https://www.mountain...909.aspx/żółty/

tyle, że zielono szarą. Jeździłem w niej w Czarnej Górze przy minus 20 stopniach, pod spodem miałem bieliznę z merino i cienki polar. Kurtka zdała egzamin, natomiast zimno mi było w palce u stóp. Kurtkę mam już jakieś cztery lata, piorę w perwoll-u do ciuchów sportowych i płukam w impregnacie do odzieży technicznej. Powycierały mi się jedynie miękkie wstawki przy końcu zamka na kołnierzu, ale to dlatego, że od 15 lat mam zawsze tygodniowy zarost. Mam też sam hardshell, który używam cały rok na dojazdy do pracy, w zależności od pogody zmieniam tylko ocieplenie. Wcześniej miałem dwie kurtki Columbia, a obecnie mam jeszcze The North Face i nie widzę różnicy. Córka i żona też mają kurtki tej firmy i też sobie chwalą. Cena adekwatna do produktu, powiedziałbym że średnia półka jakościowa za rozsądną cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli moge spytac - czemu Turcja??


Czemu ? A poprostu. To tak jakby zapytać czemu Zakopane. Przecież nie ma w tym nic dziwnego. Jak każdy inny kraj. Jedni jeżdżą do Włoch Francji Austrii inni do Gruzji Turcji i na Ukrainę. Po za tym hotel przy stoku all inclusive Skipass w cenie na 3 ośrodki. Blisko do Kapadocji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ? A poprostu. To tak jakby zapytać czemu Zakopane. Przecież nie ma w tym nic dziwnego. Jak każdy inny kraj. Jedni jeżdżą do Włoch Francji Austrii inni do Gruzji Turcji i na Ukrainę. Po za tym hotel przy stoku all inclusive Skipass w cenie na 3 ośrodki. Blisko do Kapadocji

 

No i jeszcze, czego Kuba nie wie, dogodny dolot.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ? A poprostu. To tak jakby zapytać czemu Zakopane. Przecież nie ma w tym nic dziwnego. Jak każdy inny kraj. Jedni jeżdżą do Włoch Francji Austrii inni do Gruzji Turcji i na Ukrainę. Po za tym hotel przy stoku all inclusive Skipass w cenie na 3 ośrodki. Blisko do Kapadocji

no  nie - to jest dramatyczna roznica: Zakopane, nawet Alpy vs Turcja: ciekawilo mnie , dlaczego to wybrales, bo przeciez na czyms decyzje swoja oparles??

Np teren, ilosc sniegu, ilosc narciarzy itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no  nie - to jest dramatyczna roznica: Zakopane, nawet Alpy vs Turcja: ciekawilo mnie , dlaczego to wybrales, bo przeciez na czyms decyzje swoja oparles??

Np teren, ilosc sniegu, ilosc narciarzy itp

 

Popatrz wpierw na mapkę

 

erzurum_f.jpg

 

Jak jest śnieg to nawet możliwości off są. Narysowałem sobie parę linii na Ejder - najlepsza ok 600 m vertical i 1700 m. Czyli bardzo przyzwoicie. Inna 400 m i 1000 m (czyli średnio 45%). W Konakli trochę gorzej ale jeśli jest śnieg to też można zajrzeć.

 

Wbrew pozorom z Polski wcale nie ma zbyt dużo możliwości dogodnego dolotu do stacji narciarskich. Po prostu dostępne lotniska są dość odległe od ON lub po prostu drogie (Insbruck). Z tego punktu widzenia do Erzurum jest równie blisko (a może nawet bliżej) niż np do Monterosy. Jak poczytasz to komponent narciarski (karnety) są bardzo tanie (Polak potrafi się znaleźć). Do tego wypasione hotele - wszystko też względnie tanio. Jest oczywiście drugie dno. Niepewny warun, kiepskie przygotowanie tras i na pewno małe doświadczenie gestorów. Opieram się oczywiście na znanych mi relacjach.

 

Pamiętaj, że Turcja to bardzo ciekawy turystycznie kraj i można narty połączyć ze zwiedzaniem. Razem moim zdaniem bardzo ciekawa opcja i z niecierpliwością czekam na relację. 

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu Erycies?????

Czy w Erzurum laduja duze samoloty, w tym z Pl?

co oznaczaja te kropki przy wyciagach?: ilosc miejsc? (cztero vs dwuosobowa kanapa?)

Airport ok 1900 mnpm

jezeli proporcja zachowana , na Konakli ma byc trasa do SG…… smiem watpic

 

poza tym,, jezeli sie juz inwestuje, warto tez zainwestowac w prawidlowy opis w jez angielskim a nie googlish….

BTW: wydaje sie, ze poprawna nazwa to Erciyes…. hmmm i podaja ze wysokosc w tej miejscowce to 3360m. a na Twej mapie to 3180 max ..Poza tym dla E najblizszy port lotniczy to Kayseri….- co jest grane???

 

no i dane dot sniegu - roczny opad 2-3 m……….malawo to….

 

widze tam duzo interesujacych wariantow, zwlaszcza, ze jak pisales, utrzymanie szwankuje, co akurat w moim przypadku jest strona dodatnia……. 

 

I czy to za duzo, zeby delikwent odpowiedzial? : jezeli nie chce odpowiedziec to wystarczy - nie chce….

jestem ciekaw kazdego zakatka swiata, gdzie mozna jezdzic na nartach

 

dlatego bede tez czekal na relacje… chociaz moze adwokaci mowia o innym miejscu…..
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie tu Erycies?????

Czy w Erzurum laduja duze samoloty, w tym z Pl?
co oznaczaja te kropki przy wyciagach?: ilosc miejsc? (cztero vs dwuosobowa kanapa?)
Airport ok 1900 mnpm
jezeli proporcja zachowana , na Konakli ma byc trasa do SG…… smiem watpic

poza tym,, jezeli sie juz inwestuje, warto tez zainwestowac w prawidlowy opis w jez angielskim a nie googlish….
BTW: wydaje sie, ze poprawna nazwa to Erciyes…. hmmm i podaja ze wysokosc w tej miejscowce to 3360m. a na Twej mapie to 3180 max ..Poza tym dla E najblizszy port lotniczy to Kayseri….- co jest grane???

no i dane dot sniegu - roczny opad 2-3 m……….malawo to….

widze tam duzo interesujacych wariantow, zwlaszcza, ze jak pisales, utrzymanie szwankuje, co akurat w moim przypadku jest strona dodatnia…….

I czy to za duzo, zeby delikwent odpowiedzial? : jezeli nie chce odpowiedziec to wystarczy - nie chce….
jestem ciekaw kazdego zakatka swiata, gdzie mozna jezdzic na nartach

dlatego bede tez czekal na relacje… chociaz moze adwokaci mowia o innym miejscu…..

Z lotniska w Kayseri do ośrodka w Erycies jest około 30 km transferu . Z utrzymaniem tras nie ma problemu. Są trasy gdzie nawet po południu nikt nie jeździł. Relacje będą na pewno . Nic nie ujmuje Zakopanemu. Tak jak u ciebie trzeba sprawdzić też inne możliwości nartowania.
https://www.kayserie...dcast24?lng=1#0

Kanapa wyjeżdża na 3346 m . Są ludzie gdzie z buta idą na szczyt wulkanu i tam zaczynają.
Tu mapka ośrodka https://www.snow-for...stemap_full.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lotniska w Kayseri do ośrodka w Erycies jest około 30 km transferu . Z utrzymaniem tras nie ma problemu. Są trasy gdzie nawet po południu nikt nie jeździł. Relacje będą na pewno . Nic nie ujmuje Zakopanemu. Tak jak u ciebie trzeba sprawdzić też inne możliwości nartowania.
https://www.kayserie...dcast24?lng=1#0

Kanapa wyjeżdża na 3346 m . Są ludzie gdzie z buta idą na szczyt wulkanu i tam zaczynają.
Tu mapka ośrodka https://www.snow-for...stemap_full.jpg

krotko , zwiezle i tresciwie - dziekuje i czekam na relacje - i zycze swietnego nartowania!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Wujot - to miejsce, ktore mi podeslales,  jest ok 630 km od tego, do ktorego Quanto1 leci……….troche oddalone………... 

 

Jak pisałem odpowiedź to założyłem, że chodzi o ten region (był popularny wśród Polaków). Dopiero na końcu wyszło, że chodzi o Kayseri. Tak czy tak dostałeś odpowiedź dlaczego Turcja - x2. 

A swoją drogą to nie jest kraj dla maniaków narciarskich takich jak Ty czy ja.

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki temu poczytalem troche - wyglada na to, ze im bardziej na wschod tym lepsze warunki

jest tez troche dwuznacznych info - ze opady sniegu takie dobre (ale wspominaja o 30cm w czasie grudnia), ze sezon od grudnia do maja (ale np hotele niektore otwarte przez 2,5 miesiaca) itp

 

To co Ty pokazales wydaje sie najlepszym miejscem w Turcji - ma gwarantowany snieg (co oznacza, ze w innnych miejscach moga byc klopoty ze sniegiem). Ten Erciyes wydaje sie Nr2..

 

Inna rzecz : w Turcji (jak w Indiach) uruchamianie wyciagow zalezy chyba troche od "widzimisie" operujacych……

Poza tym rozne jest podejscie do off-piste : miejscami wrecz zabronione…..

 

Wydaje sie,ze dobrym wyjsciem jest heli : ale za tydzien to ok 9 tys Euro...……...

 

Dlatego "zeznania" kolegi Quatro po powrocie moga byc bezcenne!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...