Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Czy brać drugą kurtkę na wyjazd w Alpy?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#81 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9550 postów
  • Na forum od: 09.2006
3751
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 24 grudzień 2019 - 20:34

Zycie zweryfikowało moją pozycję w tej sprawie....
Zabieraj dwie kurtki, i wszystko co potrzebne do jazdy do bagażu podręcznego.

Zanspirowana wątkiem zapakowałam się minimalistycznie -
1 kurtkę, spodnie narciarskie i sprzęt, wszystkie ciepłe ubrania nadałam na bagaż.
No i pech.....walizka nie doleciała.
Zostałam w jeansach, bluzeczce i sweterku.
A tu zima, śnieg pada, temperatury ujemne, wyciąg działa, i wypożyczalnie sprzętu.
No i jak tu żyć jak nie ma się w co ubrać!
Pomóżcie do kogo się zwrócić i jak?
Jakbyście odpowiedzieli na pytanie
„sorka ...nie masz kurtki, i spodni narciarskich do pożyczenia ?”
Po prostu chodzić po śniegu, i trząść się i jojczeć z zimna aż ktoś się zlituje?
Pójść do „Lost and found” i poszukać sobie ubranie?
Kupić nowe na 1-2 dni, zanim walizka się odnajdzie?

ja po pprostu sie tak pakuje, ze za wyjatkiem nart i kijow mam w bagazu podrecznym wszystko, zeby  jezdzic, wlaczajac kask i buty. Przy odrobinie wprawy da sie zrobic

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#82 mig12345

mig12345

Stary maruda

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 6723 postów
  • Na forum od: 02.2008
4933
  • Umiejętności: 2
  • Rybnik, Ustroń

Napisano 24 grudzień 2019 - 21:06

ja po pprostu sie tak pakuje, ze za wyjatkiem nart i kijow mam w bagazu podrecznym wszystko, zeby jezdzic, wlaczajac kask i buty. Przy odrobinie wprawy da sie zrobic

Jeżeli to bagaż podręczny wielkości dużej walizy.. to czemu nie ? W typowych lokalnych bidaliniach lotniczych do podręcznego wstawisz buty. Jeden narciarski i jeden zwykły. 2 narciarskie już wystają.

#83 mariusz-net

mariusz-net

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 143 postów
  • Na forum od: 01.2013
57
  • Umiejętności: 5
  • Olkusz

Napisano 24 grudzień 2019 - 23:47

5 stron pieprzenia=Jak widać też potrafię być bezpośredni :-)

Masz miejsce to bierz 2. Nie masz miejsca to weź jedną + softshell-a+polar na grzbiet.

Ps. Czekam na pytanie ile majtek zabrać na wyjazd i 5 stron dyskusji :P

#84 mar_czwa

mar_czwa

Użytkownik

• PipPipPip
  • 545 postów
  • Na forum od: 01.2007
73
  • Umiejętności: 8
  • Olsztyn...ale koło Cz-wy :)

Napisano 25 grudzień 2019 - 07:08

5 stron pieprzenia=Jak widać też potrafię być bezpośredni :-)

Masz miejsce to bierz 2. Nie masz miejsca to weź jedną + softshell-a+polar na grzbiet.

Ps. Czekam na pytanie ile majtek zabrać na wyjazd i 5 stron dysz majtkami to zdecydowanie mniejszy problem,

z majtkami to zdecydowanie mniejszy problem, bo polarowe stringi zajmują niezbyt dużo miejsca w bagażu, a od biedy to już kiedyś któryś kabareciarz opowiadał jak można tę część przyodziewku wykorzystać na maxa...:))

#85 Fragles

Fragles

Nowy użytkownik

• 10 postów
  • Na forum od: 09.2019
3
  • Umiejętności: 1
  • Świdnik

Napisano 25 grudzień 2019 - 09:38

zabieram dwie pary butów.  

Pierwsze to Dalbello Panterra w tych jeżdżę na RTM 86, Deacon 76 pro, czasem na Mantrach

drugie to Tecnica Mach 1 i na tych jeżdżę na SL i GS... 

Panterry są super , wygodne, ciepłe itd, ale kompletnie nie umiem się nich na SL odnaleźć. Machy leżały w domu więc skoro się miały marnować to zabrałem.. i nie żałuję :-)

Popieram. Biorąc na wyjazd dwie pary nart (sportowe slalomki i dosyć elastyczne RTM-y) najlepiej mieć dwie pary butów.

Jedne wygodne do RTM-ów.

Drugie dobrze dopasowane do nart sportowych.

Ja też rozważałem ostatnio zabieranie dwóch par butów, ponieważ zupełnie nie mogę odnaleźć się w sztywnych butach na nartach allmountain.

Idealnie było by mieć na wyjeździe dwie kurtki, dwie pary nart, dwie pary butów itd...

Niestety nie zawsze tak się da.

#86 ddt

ddt

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 11.2019
0

Napisano 13 styczeń 2020 - 13:50

Jeśli masz miejsce to dwa komplety są sensowne. Rozumiałbym jakbyś lecia samolotem z niewielkim bagazem podręcznym W takiej sytuacji oszczędza sie miejsce i faktycznie w grę wchodzi jedynie jeden komplet butów, kurtki jak i spodni. Jednak jeśli masz miejsce w samolocie w walizce czy w samochodzie lepiej jest zdecydowac sie na wzięcie drugiego kompletu. Bywają rózne sytuacje, ubranie moze Ci się na miejscu zniszczyć czy zamoczyć. Tak będziesz miał coś na zmianę. 

I nie bedziesz musiał na miejscu na szybko kupować dla siebie ubrania ( takie szybke zakupy skutkują albo dobraniem nieodpowiednich ubrań dla siebie albo wydaniem sporej ilości kasy...). 

#87 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 197 postów
  • Na forum od: 12.2017
48
  • Umiejętności: 4

Napisano 13 styczeń 2020 - 14:16

Zanspirowana wątkiem zapakowałam się minimalistycznie -
1 kurtkę, spodnie narciarskie i sprzęt, wszystkie ciepłe ubrania nadałam na bagaż.

Jak by było minimalistycznie to kurtka była by na plecach a nie w bagażu.

#88 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPip
  • 254 postów
  • Na forum od: 01.2017
453
  • Umiejętności: 6

Napisano 13 styczeń 2020 - 15:28

Jak by było minimalistycznie to kurtka była by na plecach a nie w bagażu.

Już kiedyś post był jak astronauci pakują się ....i masz rację.... można było mniej i inaczej! Np do podręcznej wszystko....-kask buty, 2- gie majtki. A całą resztę założyć na siebie - haha !!!
Wylatując z temperatur +20 +98% wilgotności - pot leciałby ciurkiem do butów!
Wtedy dopiero można tak naprawdę wypróbować to oddychanie i wydzielanie potów przez HS-
....
A co z ortezą kolanową ?- a mam na każde kolano... bo przecież może się jeszcze przydać!
Teraz tak ubrana w narciarskiej zbroi, z ortezami na kolanach, kask na głowę - musiałabym poprosić o wózeczek, żeby się za bardzo nie spocić!

#89 Bacek

Bacek

Użytkownik

• PipPip
  • 197 postów
  • Na forum od: 12.2017
48
  • Umiejętności: 4

Napisano 13 styczeń 2020 - 15:57

Kiedyś widziałem w Auckland na lotnisu, po zdaniu bagaży i kontroli, lokalna ekipa zrobiła nalot z ważeniem bagażu podręcznego. Kobieta ubierała 5 tshirtów, 3 swerty i kurtkę na siebie żeby móc wejść na pokład i nie musieć tego wyrzucić:). Nam się wtedy udało bo miły Pan z obsługi przy zdawaniu bagażu zauważył nasze wypchane bagaże podręczne, zważył tam i pozwolił w promocji przełożyć do bagażu głównego (jakieś po 2 kg na łebka ponad stan).

#90 Joanna Sm

Joanna Sm

Użytkownik

• PipPip
  • 254 postów
  • Na forum od: 01.2017
453
  • Umiejętności: 6

Napisano 13 styczeń 2020 - 16:57

.... haha
I tak bywało, że podręczna miała ok 20 kg😀... i to złoto nie było😀
.... tylko odkurzacz