Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Narty Francja dla początkujących...

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 bombel6622

bombel6622

Nowy użytkownik

• 1 postów
  • Na forum od: 12.2019
0
  • Umiejętności: 1

Napisano 10 grudzień 2019 - 10:39

Witam wszystkich forumowiczów. Proszę o poradę gdzie wybrać się w styczniu na narty do Francji. Chodzi o to aby było jak najwięcej łagodnych tras dla początkujących. Szerokie i długie. Również ważne są koszty aby nie było to warte miliony. Wyjazd chce wykupić z snowtrex. Proszę o podanie kilku opcji. Moi znajomi byli w chamrosrose....mówili że fajnie. Co o tym możecie powiedzieć. Pozdrawiam

#2 aadd34

aadd34

Nowy użytkownik

• 25 postów
  • Na forum od: 10.2013
14
  • Umiejętności: 7
  • Białystok

Napisano 11 grudzień 2019 - 21:44

Ośrodków we Francji jest cała masa. Pytanie dosyć ogólne. Mogę polecić z czystym sumieniem 2 ośrodki w których miałem okazję być w styczniu: Valmeinier-Valloire oraz Val Cenis. I w jedynym i w drugim ośrodku masz różne trasy w tym i zielone. Rodzinnie chyba polecilbym Val Cenis. W cenie karnetu masz jeszcze ośrodki La Norma ok. 60 km tras, Valfrejus chyba ok. 50km tras i jeden dzień za chyba 30 euro możesz pojeździć w Val Thorens. W Val Cenis masz 120km tras. Z twojego opisu nie wynika czy szukasz ośrodków wysoko położonych, z dużą ilością tras czy małych kameralnych i jaki budżet sobie na typ przeznaczasz. Snowtrex jest oki. Sam korzystałem z ich oferty jak jeździłem do m.in. Valmeinier. Ale już jeżeli chodzi o Val Cenis to ceny mają zdecydowanie wyższe aniżeli inne portale. Ja osobiście celuje w te które mają ponad 100km tras. Wynika to z jednego prostego powodu. Skoro jadę ponad lub około 2000km do Francji to fajnie byłoby być w ośrodku gdzie w tydzień czasu się nie zanudze na kilku trasach. Dotychczas byłem tam oprócz tych powyżej wspomnianych w L2A, Alpe Dhuez, 3 doliny, w tym roku ponownie jedziemy do 3 dolin w styczniu.

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

#3 faf500

faf500

Półtora kilo mapek

• PipPipPipPip
  • 1265 postów
  • Na forum od: 09.2009
968
  • Skawina

Napisano 12 grudzień 2019 - 10:17

Witam wszystkich forumowiczów. Proszę o poradę gdzie wybrać się w styczniu na narty do Francji. Chodzi o to aby było jak najwięcej łagodnych tras dla początkujących. Szerokie i długie. Również ważne są koszty aby nie było to warte miliony. Wyjazd chce wykupić z snowtrex. Proszę o podanie kilku opcji. Moi znajomi byli w chamrosrose....mówili że fajnie. Co o tym możecie powiedzieć. Pozdrawiam

Saint Francois Longchamp (+ Valmorel). Typowy ośrodek "budżetowy" w tamtych okolicach. Od ww Chamrousse znacznie lepszy, bardziej rozległy itp., a jednocześnie tańszy

od topowych ośrodków i znacznie mniej oblegany.

• Wujot podziękował za tę wiadomość
Pzdr, Maciek
Dziennik pokładowy

#4 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2999 postów
  • Na forum od: 11.2008
3728
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 12 grudzień 2019 - 10:25

Saint Francois Longchamp (+ Valmorel). Typowy ośrodek "budżetowy" w tamtych okolicach. Od ww Chamrousse znacznie lepszy, bardziej rozległy itp., a jednocześnie tańszy

od topowych ośrodków i znacznie mniej oblegany.

Też bardzo dobrze wspominam to miejsce. Valmorel jest bardzo urokliwe (ale droższe od St Francoise L)

Pozdro

Wiesiek

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#5 Szabir

Szabir

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 3877 postów
  • Na forum od: 09.2006
7019
  • Umiejętności: 7
  • Katowice