Skocz do zawartości

Gdzie i kiedy jedziemy na narty


Lutek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 481
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

Już druga połowa roku więc z górki i aby do zimy ;P. Planuję w tym sezonie budżetowy wyjazd do Francji. Ktoś chętny? Termin/miejscówka obojętne. Tam gdzie śnieg :). Z tego co widziałem to tydzień ze skipassem można wyrwać w okolicach 800-900zł. Problemem naturalnie jest 1500km. Mając jednak do wyboru 4 dni w AT czy tydzień we FR....

 

Po krótkim rozpoznaniu terenu mam ofertę na Les Orres 7-styczeń za 940zł. Ośrodek http://www.skionline...srodek,254.html, trasy w większości czerwone. Dość wysoko, stoki zachodnie więc białego chyba nie braknie. Jeśli macie lepsze miejscówki nie będę oponował

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Móje plany na ten sezon to : 25 listopada jadę do Val Thorens na tydzień, mam nadzieje, że będzie można już fajnie pozjeżdżać. W styczniu tydzień na Chopoku a potem jak się uda to jeszcze z tydzień w Dolomitach. W między czasie parę małych wypadów na polskie stoki. :rolleyes: Jak ktoś jedził w listopadzie w Val Thorens to niech się podzieli wrażeniami, bo nie wiem na co się nastawić. :cool:

 

nastawiaj się raczej na niewiele,  kilka czynnych  tras. Szkoda drogi. O  tej porze zdecydowanie bardziej  polecam Les 2 Alpes, choć  i  tam poza  lodowcem  na nic  nie  licz.

 

Przemyśl Molltailer lub Stubai  ew. Tux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raniutko odpalilem kompa i natychmiast na SF, przegladam po tematach i "widze gdzie I kiedy......" oczywiscie post podpisany slynnym SZABIR!!!!! mysle sobie (naiwniak!) ma gostka, narescie poznam miejsce I termin PZJU 7????? a tu dupa i na dodatek zimna :angry:

moje terminy 100% - Tyrol Wschodni 21-28 styczen 2017 oraz 7-14 styczen PZJU 7 ale HWG ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raniutko odpalilem kompa i natychmiast na SF, przegladam po tematach i "widze gdzie I kiedy......" oczywiscie post podpisany slynnym SZABIR!!!!! mysle sobie (naiwniak!) ma gostka, narescie poznam miejsce I termin PZJU 7????? a tu dupa i na dodatek zimna :angry:
moje terminy 100% - Tyrol Wschodni 21-28 styczen 2017 oraz 7-14 styczen PZJU 7 ale HWG ??????

ale gonisz za OD a on nic też lukam ale on jak głaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 Górna półka Kitzbuhel ponad 200 km tras.Osrodek z roku na rok zbiera najlepsze opinie i nagrody

 

A ja co roku się zastanawiam, jak to się dzieje, że Kitzbuhel zawsze zbiera tak wysokie noty. Żeby nie było - nawet lubię ten ośrodek i spędziłem tam kilka tygodniowych wyjazdów, ale gdybym miał go scharakteryzować jednym zdaniem to był napisał: "Królestwo płaskich dojazdówek i krótkich, zatłoczonych tras". Moim zdaniem nie wytrzymuje porównania z Zillertalem, Flachau i Schladming,  nie mówiąc nawet o Ischgl, SHLF czy SFL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja co roku się zastanawiam, jak to się dzieje, że Kitzbuhel zawsze zbiera tak wysokie noty. Żeby nie było - nawet lubię ten ośrodek i spędziłem tam kilka tygodniowych wyjazdów, ale gdybym miał go scharakteryzować jednym zdaniem to był napisał: "Królestwo płaskich dojazdówek i krótkich, zatłoczonych tras". Moim zdaniem nie wytrzymuje porównania z Zillertalem, Flachau i Schladming,  nie mówiąc nawet o Ischgl, SHLF czy SFL 

  Doszedłem do tych samych wniosków co Ty i przez co najmniej dwa lata zachodziłem w głowę za co ma te nagrody.

Wydaje mi się ze spore znaczenie na końcową ocenę ma również infrastruktura hotelowa i restauracje z cenami zdecydowanie powyżej średniej Tyrolskiej :)

Dopiero w zeszłym sezonie podczas któregoś z moich pobytów, jakoś tak po świeżym opadzie śniegu dostrzegłem sporo pozytywów tego miejsca.

Warun i mała liczba aktualnie przebywających tam narciarzy na pewno miała duży wpływ na pozytywny tym razem odbiór tego miejsca.

  Oczywiste jest że w lutym taki odbiór nie będzie możliwy  i jeżeli chodzi o liczbę aktualnie przebywających osób (skuszonych tymi wszystkimi nagrodami )  będzie tam nie rzeźnia a masarnia :)

Oczyma wyobraźni widzę już te wyślizgane do czarnej ziemi połacie lodu :)

Jeżeli nie zapuszczamy się do właściwego Kitzbuhel a nartujemy w zewnętrznych, mniej obleganych częściach (Kirchberg i Hollersbach) to może być to całkiem przyjemnie spędzony czas.

Kolejnym plusem wynikającym z położenia Kitzbuhel jest sporo łatwo dostępnej z wyciagów jazdy freerajdowej.

Na pewno to ma też wpływ na punktację.

Podsumowując można fajnie spędzić tam trochę czasu ( w odpowiednim okresie ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja co roku się zastanawiam, jak to się dzieje, że Kitzbuhel zawsze zbiera tak wysokie noty. Żeby nie było - nawet lubię ten ośrodek i spędziłem tam kilka tygodniowych wyjazdów, ale gdybym miał go scharakteryzować jednym zdaniem to był napisał: "Królestwo płaskich dojazdówek i krótkich, zatłoczonych tras". Moim zdaniem nie wytrzymuje porównania z Zillertalem, Flachau i Schladming,  nie mówiąc nawet o Ischgl, SHLF czy SFL 

 

A jeszcze zapomniałeś o St. Anton/Lech i Soelden (oczywiście tylko w Austrii). Ale jak Jarek zauważył w Kitzbuhel część przy Pass Thurn jest całkiem przyjemna, ja bardzo dobrze wspominam też zjazdy off piste do Aschau - choć te opcje przytrasowe to nie jest taki super wypas. Ogólnie to na pewno jest niezły ośrodek ale te wysokie pozycje w rankingach to jednak przesada.

 

Ale jeździć się da! Życzę metra świeżego opadu podczas wyjazdu (czyli codziennie po te skromne 20 cm)

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, napiszę wam co do mnie przemawia za wyborem regionu Kitzbuhel.
Nie są to hotele na które mnie nie stac, ani restauracje w tej miejscowości.Jazda poza trasą dla mnie fajna zabawa mam nadzieję na opad metra śniegu przed przyjazdem a potem lampa☀.Ale jadę dużą ekipą i większość lubi ratrakowane trasy.
Kitzbuhel ma najlepiej rozwiniętą sieć darmowych skibusow w całych Alpach. Gdziekolwiek nie skończymy jazdy nie ważne z której strony góry i o której godzinie każdy wróci do apartamentu.( Jedni wolą wcześniej inni śmigają do zamknięcia wyciągów) W lutym wszędzie jest tłoczno (wysoki sezon) chyba że małe kameralne ośrodki ale tam Jazda po jednym dniu większości się nudzi,a lecimy na kilka dni.Ceny skipasow za tydzień czy jest tam 50 km tras ,czy ponad 200 wahają się w okolicy 200 euro za tydzień, a jeśli chodzi o dzieci to korzystniej wypadają te większe ośrodki.Dzieki za porady w okolicy Kitzbuhel chcę zaliczyć tylko legendarną trasę Strieif. A smigac na obrzeżach ośrodka tym bardziej że noclegi mam w miejscowości Mottersill.Zgadzam się z wymienionymi przez was ośrodkami niektórych byłem i też polecam.
W drodze pierwotnej do domu mam zamiar odwiedzić jeden z ośrodków ski amade.
Pozdrawiam.
PS. Moja córka lubi długie dojazdowki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, napiszę wam co do mnie przemawia za wyborem regionu Kitzbuhel.
Nie są to hotele na które mnie nie stac, ani restauracje w tej miejscowości.Jazda poza trasą dla mnie fajna zabawa mam nadzieję na opad metra śniegu przed przyjazdem a potem lampa☀.Ale jadę dużą ekipą i większość lubi ratrakowane trasy.
Kitzbuhel ma najlepiej rozwiniętą sieć darmowych skibusow w całych Alpach. Gdziekolwiek nie skończymy jazdy nie ważne z której strony góry i o której godzinie każdy wróci do apartamentu.( Jedni wolą wcześniej inni śmigają do zamknięcia wyciągów) W lutym wszędzie jest tłoczno (wysoki sezon) chyba że małe kameralne ośrodki ale tam Jazda po jednym dniu większości się nudzi,a lecimy na kilka dni.Ceny skipasow za tydzień czy jest tam 50 km tras ,czy ponad 200 wahają się w okolicy 200 euro za tydzień, a jeśli chodzi o dzieci to korzystniej wypadają te większe ośrodki.Dzieki za porady w okolicy Kitzbuhel chcę zaliczyć tylko legendarną trasę Strieif. A smigac na obrzeżach ośrodka tym bardziej że noclegi mam w miejscowości Mottersill.Zgadzam się z wymienionymi przez was ośrodkami niektórych byłem i też polecam.
W drodze pierwotnej do domu mam zamiar odwiedzić jeden z ośrodków ski amade.
Pozdrawiam.
PS. Moja córka lubi długie dojazdowki.

 

Czyli o ile dobrze zrozumiałem o wyborze ośrodka zdecydowały połączenia autobusowe ? :)

Jeżeli się Wam poszczęści i spadnie ten metr ( no chociaż 30 cm ;) ) przed Waszym przyjazdem to jazda będzie na pewno  bajeczna czego z całego serca Wam życzę.

Kitbuhel działa na kilku opcjach karnetowych włącznie z innymi ośrodkami. Pokombinuj przeanalizuj, można wyjazd "ubogacić" o inne fajne miejscówki w okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli o ile dobrze zrozumiałem o wyborze ośrodka zdecydowały połączenia autobusowe ? :)

Jeżeli się Wam poszczęści i spadnie ten metr ( no chociaż 30 cm ;) ) przed Waszym przyjazdem to jazda będzie na pewno  bajeczna czego z całego serca Wam życzę.

Kitbuhel działa na kilku opcjach karnetowych włącznie z innymi ośrodkami. Pokombinuj przeanalizuj, można wyjazd "ubogacić" o inne fajne miejscówki w okolicy.

Jaro,

 

no właśnie, gdzie i kiedy jedziemy na narty, mógłbyś podać jakiś terminarz.

 

Pozdrawiam

K.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku w ferie śląskie - 21-28.01 Cortina d'Ampezzo, spanie w San Vito di Cadore. Wybór podyktowany chęcią odwiedzenia renomowanego ośrodka za mniejsze pieniądze (niż normalnie) z uwagi na niski sezon w styczniu oraz ostatnią możliwością oszczędzenia na skipassach dla dzieci (rocznik 2009, póki co jeszcze jeżdżą za darmo). Dodatkowo 28-29.01 puchar świata kobiet w Cortinie, zjazd i super G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja postanowiłem się pobawić w ryzykanta. Czytaj: zaklepałem sobie po taniości wyjazd w grudniu w nieoczywiste i mało znane miejsce,
gdzie może będzie fajnie, a może też być (bez)śniegowa klapa. Się okaże :>
A ogólnie, to wielkich zmian w kierunkach nie przewiduje się, 2 landy na tapecie: Savoie (też mi niespodzianka :P) i Haute Savoie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś z Trojmiasta do Austrii w termianch ok 6-14 stycznia 2017 ?
Albo dwie osoby do naszego auta albo my do czyjegoś :)
 
Ktoś coś ?


Wybieramy się. Aktualna rozpiska terminów w linku poniżej.
http://www.skiforum....yjazdy-z-gdyni/

Jaro,

no właśnie, gdzie i kiedy jedziemy na narty, mógłbyś podać jakiś terminarz.

Pozdrawiam
K.M.


Krzychu terminarz gotowy. Rzuć okiem w terminy i daj znać co Ci tam podpasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieramy się. Aktualna rozpiska terminów w linku poniżej.

Krzychu terminarz gotowy. Rzuć okiem w terminy i daj znać co Ci tam podpasuje.

Właśnie przeglądam i analizuję. Sezon rozpocznę 25.11 od wyjazdu z JurkiemByd-em. Odnośnie grudnia, będę się do Ciebie odzywał w połowie października (o ile praca mi pozwoli na te 4-5 dni wolnego, to w mojej branży najbardziej gorący okres). Mam zgodę od żony na 2-3 wyjazdy w Alpy, na jeden wyjazd może uda mi się pojechać wspólnie z żoną. 

 

Pozdrawiam

K.M.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......... w połowie października (o ile praca mi pozwoli na te 4-5 dni wolnego, to w mojej branży najbardziej gorący okres).

 

Pozdrawiam

K.M.

Cześć

Sprzedajesz znicze i wieńce? ;) :)

Swoją drogą zazdroszczę, ze jesteście w stanie wygrzebać tyle czasu. U mnie wszystkie weekendy do połowy listopada już zajęte a i dalej lepiej nie będzie a w tygodniu to w ogóle niemożliwe.

Pojeździjcie trochę za mnie dobra? ;)

Pozdrowienia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Sprzedajesz znicze i wieńce? ;) :)

Swoją drogą zazdroszczę, ze jesteście w stanie wygrzebać tyle czasu. U mnie wszystkie weekendy do połowy listopada już zajęte a i dalej lepiej nie będzie a w tygodniu to w ogóle niemożliwe.

Pojeździjcie trochę za mnie dobra? ;)

Pozdrowienia

Dzięki, za ciepłe słowa, pojeździmy też trochę za Ciebie.  :)

Zniczy jeszcze nie sprzedawałem ani ich nie promowałem, ale różne dziwne rzeczy już promowałem (prowadziłem kampanie reklamowe ich producentów). Jestem władcą czasu i przestrzeni, to znaczy planuję czas i przestrzeń reklamową, a w grudniu piszemy zazwyczaj strategię promocji na nadchodzący rok, tworzymy media plany, uczestniczymy w przetargach itp. W połowie października wiem ile mniej lub więcej, będzie tej roboty do przerobienia.

 

Pozdrawiam

K.M. 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za ciepłe słowa, pojeździmy też trochę za Ciebie.  :)

Zniczy jeszcze nie sprzedawałem ani ich nie promowałem, ale różne dziwne rzeczy już promowałem (prowadziłem kampanie reklamowe ich producentów). Jestem władcą czasu i przestrzeni, to znaczy planuję czas i przestrzeń reklamową, a w grudniu piszemy zazwyczaj strategię promocji na nadchodzący rok, tworzymy media plany, uczestniczymy w przetargach itp. W połowie października wiem ile mniej lub więcej, będzie tej roboty do przerobienia.

 

Pozdrawiam

K.M. 

Cześć

Tak mi się skojarzyło stąd drobny żarcik. Ja sprzedawałem znicze jako harcerz w podstawówce. :)

Promuj z sukcesami w takim razie tylko błagam zadbajcie czasami żeby te kampanie nie były takie oszukańcze. ;)

Pozdrowienia i jeszcze raz miłej jazdy.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, za ciepłe słowa, pojeździmy też trochę za Ciebie.  :)

Zniczy jeszcze nie sprzedawałem ani ich nie promowałem, ale różne dziwne rzeczy już promowałem (prowadziłem kampanie reklamowe ich producentów). Jestem władcą czasu i przestrzeni, to znaczy planuję czas i przestrzeń reklamową, a w grudniu piszemy zazwyczaj strategię promocji na nadchodzący rok, tworzymy media plany, uczestniczymy w przetargach itp. W połowie października wiem ile mniej lub więcej, będzie tej roboty do przerobienia.

 

Pozdrawiam

K.M. 

 

Czyli dom mediowy?

Pogadamy tego 25.11

 

Pozdro

Wiesiek


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku planujemy Zieleniec, zachęca nas cena za 5 dniowy karnet – 350 zł od osoby. Jedziemy we dwójkę z kolegą, poza tym warto zerknąć na cały cennik na ich stronie http://zieleniec.pl/. Tania opcja, szczególnie dla studentów.

 

Wygląda to na marketing wobec tego ja zrobię antyofertę - za 420 zł można kupić 6-dniowy karnet w Czarnej Górze (no raczej nie ma co porównywać Zieleńca z Sienną po nowych inwestycjach). Powinniście się bardziej postarać.

 

Pozdro

Wiesiek


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...