Skocz do zawartości

Racetiger GS czy RC ?


ski4ever

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
No to Ci zazdroszczę. Ja biegałem 10 lat i nigdy nie sprawiało mi to przyjemności. Teraz mam praktyczny zakaz więc mam spokój. Pływanie - na basenie to absolutna pomyłka. Najnudniejsza dyscyplina pod słońcem. Siłownia, jakieś ćwiczenia - trzeba mieć inna konstrukcję psychiczną zupełnie niż ja, żeby to mogło sprawiać przyjemność.
Rower dla mnie - jak na razie - same zalety. Po pierwsze zamiana samochodu na rower.


Pływanie na basenie nuda. Znowu zgoda. Jak siłka czy bieg. Rower faktycznie same zalety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Eeeee, to bym skapcaniał doszczętnie :(

Basen mimo nudy jest jednak fajny bo równomiernie rozwija ...

Zauważ że po sezonie na szosie mam wypracowaną niezłą formę(przede wszystkim wytrzymałość), nie muszę biegać aż tak intensywnie by ją podtrzymać, no i spada ryzyko złapania kontuzji. Przed wiosną wystarczy dołożyć kilka tygodni siłki i można znowu kręcić. Pływanie OK ale jest upierdliwe logistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że po sezonie na szosie mam wypracowaną niezłą formę(przede wszystkim wytrzymałość), nie muszę biegać aż tak intensywnie by ją podtrzymać, no i spada ryzyko złapania kontuzji. Przed wiosną wystarczy dołożyć kilka tygodni siłki i można znowu kręcić. Pływanie OK ale jest upierdliwe logistycznie.

 

Heheh ... w sumie to widzę zupełnie inaczej ale nie podejmuję się dyskusji bo dopiero niedawno zainteresowałem się fizjologią wysiłku i metrologią tego wszystkiego. Z tą wytrzymałością na rowerze to jest paskudna sprawa - o ile tydzień przerwy i regeneracji działa często bardzo pozytywnie to dwa to już bardzo dużo. Po trzech - czterech i Fitness i Forma spadają na pysk i można zaczynać od nowa : ( Obserwowałem na sobie efekt przerwy dwutygodniowej - pierwsze dwa dni petarda na wciąż wysokiej Formie a potem dołek :/ Ani Fitness ani Formy.

Wydaje się, że wytrzymałość jest tu kluczowa, mięśnie chyba można bardzo szybko zrobić, z wytrzymałością nie idzie tak łatwo. Widziałem to na sobie gdy kompletnie odmięśniłem prawą nogę w gipsie - po trzech miesiącach była silniejsza niż lewa. 

 

Logistyka pływania jakoś mnie nie przerasta, trzeba będzie majty na basen odszukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jeśli jesteś na etapie "góralskim" to pewnie tak, na szosie tak cacy nie jest, podczas każdej jazdy ktoś usiłuje mnie zabić. Już trzy razy takim bandytom prawie się udało.

 

No właśnie to mnie odstręcza od szosy :/ Na góralu też można nieźle przyp...lić w jakieś kartony, drzewo czy kamień o paniach po jednej stronie ścieżki, psie po drugiej a smyczy w środku nie wspomnę :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, jeśli jesteś na etapie "góralskim" to pewnie tak, na szosie tak cacy nie jest, podczas każdej jazdy ktoś usiłuje mnie zabić. Już trzy razy takim bandytom prawie się udało.


Wiadomo, że zagrożenia są. Dziś mi jakaś pani wbiegła prawie pod rower, wyhamowalem odbijając w bok, na milimetry, a ona nawet nie zauważyła, że coś się zdarzyło:-) faktem, że unikam tłoku na drodze, ścieżce i górach, autem, rowerem czy na nartach. Mam ten komfort, że czas mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurtuazyjnie powiem, że zazdroszczę :D

Solden nie lubię wyciągowo. Ja niestety w tym roku dopiero w styczniu zaczynam :( 

 

 

Śniegu nie ma, a dysproporcje społeczne ciągle rosną!!

 

Całe szczęście ! Gdyby rosła społeczna entropia biedni stracili by motywację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te spostrzeżenia to twoja subiektywna opinia, czy wynik badań? Na pewno rower jest bardziej przyjazny i mniej kontuzjogenny ale z drugiej strony bieganie to naturalny schemat ruchowy człekokształtnych, poza tym bieganie wzmacnia kościec czego rower nie zapewni. Jak zwykle trzeba mieć umiar i znać swój organizm, najczęściej popełniany błąd podczas treningu biegowego to 3xZ, za dużo, za szybko, za często, trzeba powoli zwiększać obciążenia i będzie OK. Najlepiej wytrenowani kolarze wyczynowi nie są w stanie ( w szczycie formy ) przebiec bez kontuzji kilku kilometrów. Podziwiam i zawiszczę triatlonowcom!

Badań nie prowadziłęm,zauważyłem tę prawidłowość na grupie kilkudziesięciu osób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badań nie prowadziłęm,zauważyłem tę prawidłowość na grupie kilkudziesięciu osób...

...a wracając do pierwotnego dylematu,Racetiger Gs czy RC,to GS Gsowi nierówny..ja do kolekcji dłuższych Gsów /183/30m,188/30 m/ dokupiłem właśnie takiego Gs 176/23 m do bardziej podkręconych gigantów.Te dłuższe były wyjątkowo skrętne i łatwe ,jak na promień 30 m,ciekawe,jak spiszą się te krótsze...

Załączone miniatury

  • DSC04426.JPG
  • DSC04465.JPG
  • DSC04466.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a wracając do pierwotnego dylematu,Racetiger Gs czy RC,to GS Gsowi nierówny..ja do kolekcji dłuższych Gsów /183/30m,188/30 m/ dokupiłem właśnie takiego Gs 176/23 m do bardziej podkręconych gigantów.Te dłuższe były wyjątkowo skrętne i łatwe ,jak na promień 30 m,ciekawe,jak spiszą się te krótsze...

...a wracając do dylematu,bieganie czy rower,polecam takie urządzenie,mojego własnego wyrobu,gdzie bez niekorzystnych obciążeń możecie robić i wytrzymałość siłową,i dynamikę,i korektę techniki narciarskiej w lustrze...

Załączone miniatury

  • DSC04467.JPG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sacroiliac, czyli staw krzyżowo - biodrowy (iliac sacrum). Medycy piszą jak wojskowi np nieprzyjaciel to NPL itp. :)

 

Yup

...a wracając do pierwotnego dylematu,Racetiger Gs czy RC,to GS Gsowi nierówny..ja do kolekcji dłuższych Gsów /183/30m,188/30 m/ dokupiłem właśnie takiego Gs 176/23 m do bardziej podkręconych gigantów.Te dłuższe były wyjątkowo skrętne i łatwe ,jak na promień 30 m,ciekawe,jak spiszą się te krótsze...

NIE- giganty na NIE-gigantowych nartach……..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim punktem, co jusz kiedys mowilem, jest to, ze kiedy mowimy "gigant" to jest to gigant w pojeciu AKTUALNYCH przepisow obowiazujacych na swiecie...Inaczej to jest  SLALOM , nie Slalom Specjalny, ale po prostu jazda miedzy tyczkami. Tak samo z nartami : narty GS to sa narty okreslone scisle wg OBECNYCH norm - inne - to po prostu narty GS-podobne czy o charakterystyce GS-owej…

 

Tak a propos definicji - wiecie, ze w LIdze Universyteckiej Siatkowki w Stanach (odpowiednik ligii krajowej),   Libero moze serwowac? w lidze meskiej I kobiecej…… Taka ciekawostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim punktem, co jusz kiedys mowilem, jest to, ze kiedy mowimy "gigant" to jest to gigant w pojeciu AKTUALNYCH przepisow obowiazujacych na swiecie...Inaczej to jest SLALOM , nie Slalom Specjalny, ale po prostu jazda miedzy tyczkami. Tak samo z nartami : narty GS to sa narty okreslone scisle wg OBECNYCH norm - inne - to po prostu narty GS-podobne czy o charakterystyce GS-owej…

Tak a propos definicji - wiecie, ze w LIdze Universyteckiej Siatkowki w Stanach (odpowiednik ligii krajowej), Libero moze serwowac? w lidze meskiej I kobiecej…… Taka ciekawostka

Aktualne przepisy dotyczące fis masters...? Byle do 65;-) No chyba że kobieta to 55:-)

Geometric Features for Masters
For MAS Racers the following specifications in regard to ski length (except
Super G), radius and profile width are recommendations. The minimum ski
length for Super G skis is compulsory for MAS Racers.No length, width or
ski radius restriction for Women above 55 and Men above 65 years of age.
a) Slalom: Length: Men: 165 cm -
Women: 155 cm -
B) Giant Slalom: Men: 185 cm – 5 cm tolerance = 180 cm
Radius 27 m
Women: 180 cm – 5 cm tolerance = 175 cm
Radius 23 m
c) Super-G:
Minimum ski length is mandatory, radius recommended:
Men: 185 cm without tolerance
Radius 27 m
Women: 180 cm without tolerance
Radius 23 m
Giant Slalom Skis may be used in Super-G.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...