Skocz do zawartości

Racetiger GS czy RC ?


ski4ever

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualne przepisy dotyczące fis masters...? Byle do 65;-) No chyba że kobieta to 55:-)

Geometric Features for Masters
For MAS Racers the following specifications in regard to ski length (except
Super G), radius and profile width are recommendations. The minimum ski
length for Super G skis is compulsory for MAS Racers.No length, width or
ski radius restriction for Women above 55 and Men above 65 years of age.
a) Slalom: Length: Men: 165 cm -
Women: 155 cm -
B) Giant Slalom: Men: 185 cm – 5 cm tolerance = 180 cm
Radius 27 m
Women: 180 cm – 5 cm tolerance = 175 cm
Radius 23 m
c) Super-G:
Minimum ski length is mandatory, radius recommended:
Men: 185 cm without tolerance
Radius 27 m
Women: 180 cm without tolerance
Radius 23 m
Giant Slalom Skis may be used in Super-G.

176   pasuje wiec jedynie do kobiet….Moze Ferra marzy o byciu kobieta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

...a wracając do dylematu,bieganie czy rower,polecam takie urządzenie,mojego własnego wyrobu,gdzie bez niekorzystnych obciążeń możecie robić i wytrzymałość siłową,i dynamikę,i korektę techniki narciarskiej w lustrze...

 

Trochę podobne do mojego wertykulatora ale najważniejsze, że pozwala utrzymać formę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"GS" miałem 180...ale z promieniem 18m... :D Co teraz? 

Post #109 - zajebiście radykalne podejście. Jeśli FIS wróci kiedyś do krótszych nart (co już ostatnio zrobił) nie będzie Ci to przeszkadzało? 

ad1: wg przepisow i dlugosc i promien musi byc wg normy

ad2: to wtedy GS-y beda wlasnie takie, jakie przepisy ustawiaja i wtedy  kupie sobie przepisowe SG,zeby doznac tego niesamowitego poczucia ciecia na duzej szybkosci…..: chyba wiem, ze mnie rozumiesz….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1: wg przepisow i dlugosc i promien musi byc wg normy

ad2: to wtedy GS-y beda wlasnie takie, jakie przepisy ustawiaja i wtedy  kupie sobie przepisowe SG,zeby doznac tego niesamowitego poczucia ciecia na duzej szybkosci…..: chyba wiem, ze mnie rozumiesz….

ad1. Czyli łapałem się w połowie...dupa z zabiegu w Twoje klinice ;)

ad2. Rozumiem, ale po części. Nie wiem co oprócz lepszego samopoczucia, daje Ci jazda na narcie zgodnej z aktualnymi przepisami FIS? Nie wiem też czemu, amator z jakiś względów miałby się pchać w sprzęt dedykowany dla zawodowców, którzy w kwestii narciarstwa są "nad ludźmi"...choćby ze względu na liczbę dni na śniegu i intensywność treningów. Nawet jeśli amator ma w dupie swoje zdrowie to i tak nie wykorzysta takiej narty. IMHO górna bariera to te 20-27m (max!) dla amatora. Jeździj na czym lubisz i jak lubisz, ale poglądy masz bardzo radykalne...masz do tego prawo.

Ja jestem za cienki na narty FIS GS. Nawet jeśli za "n" lat poprawię technikę na tyle by jechać skutecznie na takiej narcie to nigdy nie będę na tyle przygotowany fizycznie. Nie ma na to czasu, musiałbym wygrać w lotto, rzucić pracę, olać narzeczoną i poświęcić się treningowi...a mam 30 lat...

PS. Fajnie byłoby wiedzieć na jakie narty przesiadają się "emerytowane" gwiazdy PŚ. Orzechy przeciw dolarom, że nie jeżdżą na nartach FIS GS.

Inna bajka to FIS SL. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Czyli łapałem się w połowie...dupa z zabiegu w Twoje klinice ;)

ad2. Rozumiem, ale po części. Nie wiem co oprócz lepszego samopoczucia, daje Ci jazda na narcie zgodnej z aktualnymi przepisami FIS? Nie wiem też czemu, amator z jakiś względów miałby się pchać w sprzęt dedykowany dla zawodowców, którzy w kwestii narciarstwa są "nad ludźmi"...choćby ze względu na liczbę dni na śniegu i intensywność treningów. Nawet jeśli amator ma w dupie swoje zdrowie to i tak nie wykorzysta takiej narty. IMHO górna bariera to te 20-27m (max!) dla amatora. Jeździj na czym lubisz i jak lubisz, ale poglądy masz bardzo radykalne...masz do tego prawo.

Ja jestem za cienki na narty FIS GS. Nawet jeśli za "n" lat poprawię technikę na tyle by jechać skutecznie na takiej narcie to nigdy nie będę na tyle przygotowany fizycznie. Nie ma na to czasu, musiałbym wygrać w lotto, rzucić pracę, olać narzeczoną i poświęcić się treningowi...a mam 30 lat...

PS. Fajnie byłoby wiedzieć na jakie narty przesiadają się "emerytowane" gwiazdy PŚ. Orzechy przeciw dolarom, że nie jeżdżą na nartach FIS GS.

Inna bajka to FIS SL. 

Promień to nie wszystko,Racetiger GS z mojego zdjęcia 188/30  jest znacznie łatwiejszy i skrętniejszy niż kilka moich nart z promieniem 27 sprzed kilku lat,ma rockera i to czuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Fajnie byłoby wiedzieć na jakie narty przesiadają się "emerytowane" gwiazdy PŚ. Orzechy przeciw dolarom, że nie jeżdżą na nartach FIS GS.

Wspomniana Maria Egger
https://www.fis-ski....958&type=result
którą miałem okazję poznać w San Candido przesiadła się na tenże długi gigant na jakieś przykrotkie, potem zresztą zalowala bo warun i ustawienie było wg niej pod dłuższe. Tyle praktyka, ci co jeżdżą gs to tu to tam, nie jak Jan, zwykle tasują nartami dostosowując je do ustawienia i warunków. My przed tv możemy być wyznawcami drogi miecza fis ale to bez znaczenia;-) incydentalni użytkownicy takowych nart na otwartym stoku też niewiele nam powiedzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. Czyli łapałem się w połowie...dupa z zabiegu w Twoje klinice ;)

ad2. Rozumiem, ale po części. Nie wiem co oprócz lepszego samopoczucia, daje Ci jazda na narcie zgodnej z aktualnymi przepisami FIS? Nie wiem też czemu, amator z jakiś względów miałby się pchać w sprzęt dedykowany dla zawodowców, którzy w kwestii narciarstwa są "nad ludźmi"...choćby ze względu na liczbę dni na śniegu i intensywność treningów. Nawet jeśli amator ma w dupie swoje zdrowie to i tak nie wykorzysta takiej narty. IMHO górna bariera to te 20-27m (max!) dla amatora. Jeździj na czym lubisz i jak lubisz, ale poglądy masz bardzo radykalne...masz do tego prawo.

Ja jestem za cienki na narty FIS GS. Nawet jeśli za "n" lat poprawię technikę na tyle by jechać skutecznie na takiej narcie to nigdy nie będę na tyle przygotowany fizycznie. Nie ma na to czasu, musiałbym wygrać w lotto, rzucić pracę, olać narzeczoną i poświęcić się treningowi...a mam 30 lat...

PS. Fajnie byłoby wiedzieć na jakie narty przesiadają się "emerytowane" gwiazdy PŚ. Orzechy przeciw dolarom, że nie jeżdżą na nartach FIS GS.

Inna bajka to FIS SL. 

hmmmm - co do p-tu Nr 2: jezeli nie mozna jezdzic skutecznie  na obecnych GS-ach jak mozna bylo jezdzic skutecznie na olowkach? 

wiem , ze jestes dobry, natomiast ludzie walajacy sie wylacznie ze slalomkami nie sa dla mnie dobrym wzorem.

Padlo tez pytanie, na czym jezdza byle gwiazdy nart - to zupelnie zalezy od tego, gdzie jezdza dla pracy i gdzie obcinaja kupony

 

W końcu kupiłem: Volkl Racetiger GS 18/19 180

 

 

Pewnie mi się dostanie, że za krótkie ale poprzednie też  miałem 180 cm, inna sprawa, że bez rockera.

nie ode mnie - ludzie maja prawo jezdzic na czymkolwiek, bezpiecznie  i to wszystko.

Tak samo  osrodki moga isc na "przemysl" i "interes" przyciagajac "lagodniejszymi" stokami..

natomias od zawsze zgodze sie z Mitkiem: popularyzowanie pewnej aktywnosci sportowej zawsze laczy sie z obnizeniem poziomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...