Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jakie narty dla 40latki?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Suzi79

Suzi79

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 11.2019
0

Napisano 18 listopad 2019 - 19:47

Proszę o pomoc w doborze nart:

1. K
2. 40
3. 58
4. 162
5.7 sezon
6. 6/7
7. Dalbello NX49
8. Nordica Dobermann SL 150 cm( jestem zadowolona, łatwo się prowadzą, ale już bardzo wyeksploatowane)
9. Promień skrętu krótki, jazda szybka
10. Trasy: niebieskie, czerwone, czarne - te o mniejszym nachyleniu (choć te bardziej strome nie przerażają mnie - nie pcham się na nie jak nie muszę), sztruks - uwielbiam, muldy - nie znoszę, jazda pozatrasowa - nie jeżdże poza trasami.

Raz w roku jeżdżę w Dolomitach we Włoszech; poza tym Słowacja, Czechy, Polska na weekendy (Karpacz, Szklarska Poręba, Zieleniec)
11. W każdym sezonie staram się poprawiać swoje umiejętności. Jeżdżę na krawędziach. Raczej sportowo niż turystycznie  ;)
12. Kondycja dobra. min. 30 dni w roku na stoku
13. ok. 1000-1200zł

Poniżej zamieszczam linki nart, które zaproponowano mi w sklepach narciarskich:

1. NARTY FISCHER MY TURN 73 2019 + MY RS 9

2. NARTY ROSSIGNOL FAMOUS 6-XPRESS W 11 2019

3. Narty Nordica Sentra 74 R + Marker 10 FDT

4. Narty Atomic Cloud 9 Nine + wiązanie Lithium 10 2018

5. Narty Atomic Cloud 11 Eleven XT + wiązanie XT 10 Ti 2017

Z góry dziękuję za podpowiedzi  :)

#2 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 932 postów
  • Na forum od: 03.2016
1153
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 18 listopad 2019 - 22:10

1. K
2. 40
3. 58
4. 162
5.7 sezon
6. 6/7
7. Dalbello NX49
8. Nordica Dobermann SL 150 cm( jestem zadowolona, łatwo się prowadzą, ale już bardzo wyeksploatowane)
10. Trasy: niebieskie, czerwone, czarne - te o mniejszym nachyleniu (choć te bardziej strome nie przerażają mnie - nie pcham się na nie jak nie muszę), sztruks - uwielbiam, muldy - nie znoszę, jazda pozatrasowa - nie jeżdże poza trasami.

Raz w roku jeżdżę w Dolomitach we Włoszech; poza tym Słowacja, Czechy, Polska na weekendy (Karpacz, Szklarska Poręba, Zieleniec)
11. W każdym sezonie staram się poprawiać swoje umiejętności. Jeżdżę na krawędziach. Raczej sportowo niż turystycznie  ;)
13. ok. 1000-1200zł

Żadne ze wskazanych przez Ciebie, masz rasową nartę. Zamień na równie dobrą. Czy budżet 1000 - 1200 Ci wystarczy, jak dobrze poszukasz tak. Szukałbym dłuższej damskiej SL, pewnie komórki, firma bez znaczenia. W zeszłym sezonie Dynastar był w dobrej cenie, może jeszcze coś zostało, choć długość 156 była w cenie 1800 zł, kupiłem koleżance za 1300 zł. 

#3 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 469 postów
  • Na forum od: 02.2013
217
  • Umiejętności: 2
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 18 listopad 2019 - 23:42

Dobrze Moruniek prawi. To co wymieniłaś nie dla Ciebie tylko dla Białczańskich wozidamek😁Najlepiej nie za twarda komórka typu np. wymieniony Dynastar lub ewentualnie pierwsza slalomka którejś z firm w długości 155. Jako zwolennik używek w bdb stanie i Tobie polecam takie rozwiązanie jeśli nie starczy funduszy na nowe.

#4 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1209 postów
  • Na forum od: 01.2015
1496

Napisano 18 listopad 2019 - 23:51

(...) tylko dla Białczańskich wozidamek

Naprawdę, to właśnie chciałeś napisać? Czy Ci się tylko klawisze popie...? :angry:

#5 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2711 postów
  • Na forum od: 01.2017
999
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 19 listopad 2019 - 00:05

Naprawdę, to właśnie chciałeś napisać? Czy Ci się tylko klawisze popie...? :angry:

Wiesz Estka tu chłopaki to same sportowce som.
PS jak kobitka zaczęła z wysokiego c to trza cisnąć...

#6 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 469 postów
217
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 19 listopad 2019 - 00:21

Wzięłaś to osobiście Estka czy co? Nie rozumiem....wyluzuj...
Np Cloud 9 to piankowy shit który dwie ze znanych mi dziewczyn chciały wyrzucić do śmietnika po jednym jeździe w gorszych warunkach. Nie dziw się, że zastosowanie dla niego widzę na nogach damulki lansującej się na Białczańskich patelni.
Btw, "wozidamka" to brzydko? 😁

#7 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2711 postów
999
  • Łódź/Wrocław

Napisano 19 listopad 2019 - 00:31

Wzięłaś to osobiście Estka czy co? Nie rozumiem....wyluzuj...
Np Cloud 9 to piankowy shit który dwie ze znanych mi dziewczyn chciały wyrzucić do śmietnika po jednym jeździe w gorszych warunkach. Nie dziw się, że zastosowanie dla niego widzę na nogach damulki lansującej się na Białczańskich patelni.
Btw, "wozidamka" to brzydko? 😁

A czym to argumentowały?
PS pytam bo sam przejeździlem sezon (ok 50 dni) na piankowym szicie i mimo że przy pewnych prędkościach na zdegradowanym stoku ciezkawo bywało to nie narzekałem.

#8 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1209 postów
1496

Napisano 19 listopad 2019 - 01:00

(...) na nogach damulki lansującej się na Białczańskich patelni.

Czyli jednak chciałeś. Szkoda.

Ps.

Co Wy macie z tą Białką?!? Zamiast się cieszyć, że wielka grupa górali się dogadała i nie mając wysokich Alp za stodołą, zrobili naprawdę fajny ośrodek - obrażacie wszystkich, którzy postawią tam swoje narty.

• moruniek podziękował za tę wiadomość

#9 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2837 postów
  • Na forum od: 05.2006
1916
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 19 listopad 2019 - 02:01

Panowie, nie stresujcie już naszej białczańskiej wozidamki ;)

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#10 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 469 postów
217
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 19 listopad 2019 - 03:13

Czyli jednak chciałeś. Szkoda.

Ps.
Co Wy macie z tą Białką?!? Zamiast się cieszyć, że wielka grupa górali się dogadała i nie mając wysokich Alp za stodołą, zrobili naprawdę fajny ośrodek - obrażacie wszystkich, którzy postawią tam swoje narty.

Szkoda, szkoda..... to nie tak jak myślisz. Po krótce... Białka super ośrodek jak na nasze warunki i klimat, wzorowo utrzymany pod wieloma względami. Nigdzie jednak w Europie nie widziałem takiej ilości dziewcząt spod znaku " Roxy". To pewnie przez bliskość Bani😁,ot i tyle w temacie, bez spiny i szowinizmu🤪Peace!

Sstar, Obie wspomniane laski były dość ogarnięte narciarsko, a żale tyczyły się warunków lodowych w których wspomniane pianki nie dawały im należytej pewności prowadzenia i "trzymania". Wiemy przecież nie od dziś, że narty dla dobrych narciarek /narciarzy nie wybiera się spod znaku chmurki i kwiatka tylko spośród nart dla zaawansowanych.

#11 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2711 postów
999
  • Łódź/Wrocław

Napisano 19 listopad 2019 - 07:46

Szkoda, szkoda..... to nie tak jak myślisz. Po krótce... Białka super ośrodek jak na nasze warunki i klimat, wzorowo utrzymany pod wieloma względami. Nigdzie jednak w Europie nie widziałem takiej ilości dziewcząt spod znaku " Roxy". To pewnie przez bliskość Bani😁,ot i tyle w temacie, bez spiny i szowinizmu🤪Peace!

Sstar, Obie wspomniane laski były dość ogarnięte narciarsko, a żale tyczyły się warunków lodowych w których wspomniane pianki nie dawały im należytej pewności prowadzenia i "trzymania". Wiemy przecież nie od dziś, że narty dla dobrych narciarek /narciarzy nie wybiera się spod znaku chmurki i kwiatka tylko spośród nart dla zaawansowanych.

Z głupia front zapytam czy narty miały odpowiednio serwisowane?

#12 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13252 postów
  • Na forum od: 11.2007
8120
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 19 listopad 2019 - 08:19

1. K
2. 40
3. 58
4. 162
5.7 sezon
6. 6/7
7. Dalbello NX49

13. ok. 1000-1200zł

Cześć

Jeżeli opis jest poprawny ( a nie do końca mi tu wszystko pasuje) to rady kolegów są idealne. Narta, którą polecił Moruniek świetna -  żona objeżdża Dynastara (wszystkie roczniki) przez sentyment i możliwości i potwierdza a jest Twoich gabarytów prawie. Oczywiście długość 155cm.

Wszystkie narty, które wymieniłaś to jednak badziewie i dla narciarki o zacięciu sportowym same pokazanie się na nich to obciach. ;)

Pozdrowienia

#13 CaperSKI

CaperSKI

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 469 postów
217
  • Wolne Miasto Gdańsk

Napisano 19 listopad 2019 - 08:23

Sstar, myślę, że tak, gdyż rzecz miała miejsce w Austrii a narty były z wypożyczalni, ale głowy nie daje🤔
Dodam jeszcze, że dziewczyny przy kości, nie chucherka, co też ma znaczenie.
Mitek, dzięki😁krótko i na temat.

#14 zając

zając

Użytkownik

• PipPip
  • 229 postów
  • Na forum od: 01.2012
102
  • Katowice

Napisano 19 listopad 2019 - 11:40

Dynastary są jeszcze do dostania w dobrej cenie:

https://ski24.pl/nar...-dlugosc_cm-157

Zakupiłam pod koniec zeszłego sezonu na fali forumowego zachwytu i nie żałuję choć miałam okazję ledwo raz na nich pojeździć. Z utęsknieniem czekam na początek sezonu :)

#15 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1209 postów
1496

Napisano 19 listopad 2019 - 11:58

Panowie, nie stresujcie już naszej białczańskiej wozidamki ;)

Fajny z Ciebie facet. Taki w stylu Korwina.

#16 Suzi79

Suzi79

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 24 listopad 2019 - 19:15

Cześć

Jeżeli opis jest poprawny ( a nie do końca mi tu wszystko pasuje) to rady kolegów są idealne. Narta, którą polecił Moruniek świetna -  żona objeżdża Dynastara (wszystkie roczniki) przez sentyment i możliwości i potwierdza a jest Twoich gabarytów prawie. Oczywiście długość 155cm.

Wszystkie narty, które wymieniłaś to jednak badziewie i dla narciarki o zacięciu sportowym same pokazanie się na nich to obciach. ;)

Pozdrowienia

Witam,

postanowiłam sprawdzić jeszcze co zaproponują mi w pobliskiej wypożyczalni sprzętu, gdzie narty można także kupić.

Dynastarów w ogóle nie prowadzą/wypożyczają/na stanie brak.

Zaproponowano mi jednak następujące modele:

1. Volk Racetiger SRC 13 - 58cm

2. Atomic Redster XTI - 156cm

Co sądzicie Panowie o takiej opcji? 

Z góry dziękuję za podpowiedzi

#17 Suzi79

Suzi79

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 24 listopad 2019 - 19:16

Żadne ze wskazanych przez Ciebie, masz rasową nartę. Zamień na równie dobrą. Czy budżet 1000 - 1200 Ci wystarczy, jak dobrze poszukasz tak. Szukałbym dłuższej damskiej SL, pewnie komórki, firma bez znaczenia. W zeszłym sezonie Dynastar był w dobrej cenie, może jeszcze coś zostało, choć długość 156 była w cenie 1800 zł, kupiłem koleżance za 1300 zł. 

Witam,

postanowiłam sprawdzić jeszcze co zaproponują mi w pobliskiej wypożyczalni sprzętu, gdzie narty można także kupić.

#18 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 932 postów
  • Na forum od: 03.2016
1153
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 24 listopad 2019 - 19:26

Witam,

Raz jeszcze, jeżeli jeździsz na poziomie, który sama wskazałaś, żadna z powyższych nart. Te narty to jakieś półśrodki a Ty potrzebujesz rasowej narty (porównywalnej lub lepszej od tej na której jeździłaś). Czy wypożyczanie będą ją miały, raczej wątpię. Czy potrzebujesz testować ww. nartę, też raczej wątpię. Napisz gdzie jeździsz i w jakich terminach. Być może będę gdzieś w okolicach lub ktoś  moich znajomych, wówczas być może uda się udostępnić Ci odpowiednią nartę do jej spróbowania. 

• Suzi79 podziękował za tę wiadomość

#19 Suzi79

Suzi79

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 24 listopad 2019 - 19:58

Raz jeszcze, jeżeli jeździsz na poziomie, który sama wskazałaś, żadna z powyższych nart. Te narty to jakieś półśrodki a Ty potrzebujesz rasowej narty (porównywalnej lub lepszej od tej na której jeździłaś). Czy wypożyczanie będą ją miały, raczej wątpię. Czy potrzebujesz testować ww. nartę, też raczej wątpię. Napisz gdzie jeździsz i w jakich terminach. Być może będę gdzieś w okolicach lub ktoś  moich znajomych, wówczas być może uda się udostępnić Ci odpowiednią nartę do jej spróbowania. 

Tak mi się właśnie wydawało, że nie do końca się z Panem wypożyczającym zrozumieliśmy.... :(

Dziękuję za odpowiedź i propozycję. Nie skorzystam. Pozostaję przy zaproponowanych przez Was Dynastarach :) 

Jeszcze raz wielkie dzięki