Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Kask dla młodej dziewczyny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#121 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13252 postów
  • Na forum od: 11.2007
8120
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 20 listopad 2019 - 08:36

Panowie, ale czy WY (podkreslam WY, bo nie pytam o to co widujecie i co słyszycie tylko czego doświadczacie) rzeczywiście tak często i daleko  tachacie narty/buty .. ? dla mnie to margines narciarskiej przygody, właściwie pomijalny .. 

skitury pomijamy rzecz jasna ..

Cześć

Wiesz jak się zastanowiłem to nadzwyczaj często mi się to zdarza. Co więcej - chyba nawet to lubię. :)

Żeby nauczyć się jak nosić rower tez trochę trwało - mieszkam na drugim piętrze i muszę go wnosić i znosić codziennie - teraz mogę biegać nawet z dwoma. :)

Pozdrowienia

#122 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 616 postów
  • Na forum od: 01.2008
604
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 20 listopad 2019 - 08:57

Cześć

Wiesz jak się zastanowiłem to nadzwyczaj często mi się to zdarza. Co więcej - chyba nawet to lubię. :)

Żeby nauczyć się jak nosić rower tez trochę trwało - mieszkam na drugim piętrze i muszę go wnosić i znosić codziennie - teraz mogę biegać nawet z dwoma. :)

Pozdrowienia

Prawdę mówiąc przychodzi mi na myśl tylko podejście pod Stożek z Łabajowa... jakieś 15 lat temu, kiedy nie można było tam podjechać.. Jako małe dziecko zapowiedź wyjazdu na Stożek przez ojca wiązała się dla mnie z wielkim dramatem podchodzenia. Szczególnie że najpierw szło sie nie do wyciągu ale do chaty Bujoków, która była nieco wyżej

Teraz to pewnie niesie się narty maksymalnie 200m

#123 wort

wort

Wujek Dobra Rada

• PipPipPipPipPip
  • 2118 postów
  • Na forum od: 11.2005
909
  • Umiejętności: 1

Napisano 20 listopad 2019 - 09:49

Ze względów bezpieczeństwa narty (spięte) powinno się nosić w pionie trzymając ręką za wiązanie, dzioby oparte z przodu o bark, w ten sposób stosunkowo wygodnie można nosić dwie pary. Trzeba pamiętać, żeby skistopery wiązań narty którą trzymamy były pod skistoperami drugiej co by nam druga nie spadała.

ps.

Chyba że udajemy się w dłuższą podróż :lol: , pamiętam podchodzenie z całym ekwipunkiem na Hale Miziową w Korbielowie na wiosenne nartowanie, wtedy narty poziomo na barku.

#124 noriska

noriska

Użytkownik

• Pip
  • 63 postów
  • Na forum od: 01.2017
19
  • Umiejętności: 7
  • Norwegia

Napisano 05 grudzień 2019 - 10:17

Ze względów bezpieczeństwa narty (spięte) powinno się nosić w pionie trzymając ręką za wiązanie, dzioby oparte z przodu o bark, w ten sposób stosunkowo wygodnie można nosić dwie pary. Trzeba pamiętać, żeby skistopery wiązań narty którą trzymamy były pod skistoperami drugiej co by nam druga nie spadała.

ps.

Chyba że udajemy się w dłuższą podróż :lol: , pamiętam podchodzenie z całym ekwipunkiem na Hale Miziową w Korbielowie na wiosenne nartowanie, wtedy narty poziomo na barku.

Jesli ide pare metrow to nie wrzucam nart na bark. To chyba oczywiste. Jesli jest to 20 m i wiecej to juz na bark a buty albo do plecaka, a jak go nie ma to nakladki na buty. 

Rekawice sa pociete, poniewaz narty sa ostrzone po kazdym dniu jazdy. A tych jazd w sezonie od listopada do kwietnia jest ok 3-4 razy w tygodniu.

Jesli narty sa naostrzone sa tez latwo sie tnie koncowki nogawet spodni. To czesc narciarstwa

#125 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9447 postów
  • Na forum od: 09.2006
3683
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 05 grudzień 2019 - 15:13

czyli lekko liczac ok 80 dni/ostrzen na sezon - hmmmmm to ile par wykanczasz (mysle o szer krawedzi) w sezonie?

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#126 noriska

noriska

Użytkownik

• Pip
  • 63 postów
19
  • Norwegia

Napisano wczoraj, 15:26

czyli lekko liczac ok 80 dni/ostrzen na sezon - hmmmmm to ile par wykanczasz (mysle o szer krawedzi) w sezonie?

Dodaj do tego wiosenno-letnio-jesienne wyjazdy na lodowce :P

Ja nie wykanczam duzo. To moja corka jezdzi w klubie i wykancza SL i GS. W tym sezonie tez SG. Na pocz. sezonu kupujemy nowki (poza Super G, ktore nam sie udalo kupic uzywane).

Na koniec sezonu jest jezszcze wystarczajaco krawedzi, zeby sprzedac jako treningowe na jeden sezon dla kolejnego zawodnika.

#127 noriska

noriska

Użytkownik

• Pip
  • 63 postów
19
  • Norwegia

Napisano wczoraj, 15:31

Dodaj do tego wiosenno-letnio-jesienne wyjazdy na lodowce :P

Ja nie wykanczam duzo. To moja corka jezdzi w klubie i wykancza SL i GS. W tym sezonie tez SG. Na pocz. sezonu kupujemy nowki (poza Super G, ktore nam sie udalo kupic uzywane).

Na koniec sezonu jest jezszcze wystarczajaco krawedzi, zeby sprzedac jako treningowe na jeden sezon dla kolejnego zawodnika.

Zeby nie byc goloslownym, moja corka ma za soba, od konca wrzesnia do dzisiaj, juz 32 dni na stoku. Niemal co weekend jakies zgrupowanie. Nie dziwota, ze Norwegowie maja potem wyniki :)

#128 noriska

noriska

Użytkownik

• Pip
  • 63 postów
19
  • Norwegia

Napisano wczoraj, 15:50

20191109 201111
20191109 201130