Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Kask dla młodej dziewczyny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

#101 FerraEnzo

FerraEnzo

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Na forum od: 08.2017
800
  • Umiejętności: 7
  • Kraków

Napisano 19 listopad 2019 - 07:44

Skąd taki wniosek?

Ligety i jego technika jazdy, to doskonały przykład, że dogmaty nie zawsze się sprawdzają.

Które dogmaty? Tez kiedyś myślałem, że on jeździ inaczej/nowocześniej ale jednak nie. 

#102 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13252 postów
  • Na forum od: 11.2007
8120
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 19 listopad 2019 - 08:29

a jak nosicie buty .. ? zauważyłem, że kiedy są powiązane strapami (rzepami) to się obijają, rysują, zwłaczszcza jeśli klamry nie są zapięte ..

pewnie tracą na wartości, trudno takie poryrane sprzedać .. ?  :mellow:

Cześć

Zapięcie klamer jest odruchem, w momencie zdjęcia buta. To nie tylko kwestia niszczenia przez obijanie ale przede wszystkim dbania o trwałość ułożenia buta. Zdejmujesz - sprawdzasz czy kapeć nigdzie się nie zagiął ani nie wyjechał trochę ze skorupy, zapinasz. Spinasz rzepami i na ramię - wtedy buty się nie obijają.

Co do noszenia jeszcze. Pisząc o noszeniu mam na myśli noszenia nart a nie przełożenie ich z jednej strony murka na drogą czy dotransportowanie na stojak jak jest 30-50 metrów.

W każdej sytuacji jeżeli składamy narty powinniśmy je spiąć rzepem lub skigumą z przekładką. Ja bardzo często donoszę pojedynczo po jednej w każdej ręce podpierając się nimi.

Natomiast do pieszego transportu nart tylko pozycja na ramieniu.

Pozdrowienia

#103 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13252 postów
8120
  • Warszawa

Napisano 19 listopad 2019 - 08:30

Ja noszę na ramieniu ale inaczej niż na zdjęciu. Dziadki z SITNu nie mogły tego przeżyć ;)

Mitek, pora otworzyć umysł. Dogmaty, to domena przygłupów.

Cześć

Z Tobą mogę podyskutować. Dla części są dogmaty. Zwłaszcza dla tych, którzy na dogmaty reagują z zasady negacją choćby był to najlepszy pomysł na świecie. A Ty co nosisz narty na kijkach, czy może kupiłeś sobie takie pasy do noszenia? :)

Pozdrowienia

#104 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9447 postów
  • Na forum od: 09.2006
3683
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 19 listopad 2019 - 13:10

A ja powiem, ze……………………………..na podstawie techniki I plynnosci noszenia/zarzucania nart na plecy  moge okreslic umiejetnosci w skali 10 stopniowej z dokladnoscia do jednego stopnia…………………..

• Mitek podziękował za tę wiadomość

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#105 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1339 postów
  • Na forum od: 02.2009
794
  • Warszawa

Napisano 19 listopad 2019 - 13:11

Trochę tak jak z wchodzeniem na jacht :D Jak "wilk morski" trzyma się sztormrelingu to już wiadomo, że będą kłopoty :D

#106 MajkaW

MajkaW

Użytkownik

• PipPipPip
  • 420 postów
  • Na forum od: 12.2018
375
  • Kraków

Napisano 19 listopad 2019 - 13:32

przejście do 50m narty w pionie, dłuższe przejście na ramieniu zgodnie z zamieszczonym zdjęciem. Buty w plecaku, w życiu nie spinałam rzepami, żeby nosić przewieszone na ramieniu :lol:

#107 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 341 postów
  • Na forum od: 03.2016
420
  • Umiejętności: 1
  • Górny Śląsk

Napisano 19 listopad 2019 - 14:22

Dawno dawno w odległej galaktyce jak mawiał mój dziadek nie było butów z rzepami ....a teraz są i tak się nosi

#108 Jack Danielsky

Jack Danielsky

Użytkownik

• Pip
  • 69 postów
  • Na forum od: 01.2015
48

Napisano 19 listopad 2019 - 14:26

Cześć

Zapięcie klamer jest odruchem, w momencie zdjęcia buta. To nie tylko kwestia niszczenia przez obijanie ale przede wszystkim dbania o trwałość ułożenia buta. Zdejmujesz - sprawdzasz czy kapeć nigdzie się nie zagiął ani nie wyjechał trochę ze skorupy, zapinasz. Spinasz rzepami i na ramię - wtedy buty się nie obijają.

Mitek, wybacz .. wrzuciłem zapytanie o buty prowokacyjnie, byłem ciekaw czy ktoś to podejmie - temat równie durny jak noszenie nart, nie mogę się nadziwić, że tyle osób o tym pisze z tak śmiertelną powagą i zacięciem własnych racji jakby chodziło o ratowanie świata ..  :D

no nie mogłem się powstrzymać  :D

#109 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 616 postów
  • Na forum od: 01.2008
604
  • Warszawa

Napisano 19 listopad 2019 - 14:27

Ja raczej nie spinam butów rzepami bo z reguły brudzę sobie potem kurtkę :-)

raczej spinam je rzepem tak krótko by móc nosić jak torebkę.

Nie pamiętam czy czasem w tecnica nie miałem przy językach takich krótszych uchwytów - wtedy nosiłem za nie

Paski na ramie wg mnie nie są złym pomysłem choćby dlatego że wymuszają spięcie nart rzepami, co nie zawsze ma miejsce.

#110 Piskoor

Piskoor

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 616 postów
  • Na forum od: 01.2008
604
  • Warszawa

Napisano 19 listopad 2019 - 14:29

Mitek, wybacz .. wrzuciłem zapytanie o buty prowokacyjnie, byłem ciekaw czy ktoś to podejmie - temat równie durny jak noszenie nart, nie mogę się nadziwić, że tyle osób o tym pisze z tak śmiertelną powagą i zacięciem własnych racji jakby chodziło o ratowanie świata ..  :D

Gdybyśmy zrezygnowali z drobnych, śmiesznych, durnych tematów

na forum zostały by może 3 tematy...

tak jak podczas rozmowy, kolega może Cię zapytać..jak wygodniej nieść narty ? a na forum już nie ?

#111 Jack Danielsky

Jack Danielsky

Użytkownik

• Pip
  • 69 postów
48

Napisano 19 listopad 2019 - 14:35

Gdybyśmy zrezygnowali z drobnych, śmiesznych, durnych tematów

na forum zostały by może 3 tematy...

tak jak podczas rozmowy, kolega może Cię zapytać..jak wygodniej nieść narty ? a na forum już nie ?

może zapytać, ale poświęciłbym na taką dyskusję max 2 zdania w 2 minuty  :D i na pewno nie pójdę z nim na wojnę jeśli miałby inne zdanie ..

jest ciekawy temat Prognoza Pogody, dużo w nim oczekiwań od ludzkości, i jak to wygląda skoro parę dni ta ludzkość bije pianę o noszeniu przedmiotów .. 

#112 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1209 postów
1496

Napisano 19 listopad 2019 - 15:12

A ja powiem, ze……………………………..na podstawie techniki I plynnosci noszenia/zarzucania nart na plecy  moge okreslic umiejetnosci w skali 10 stopniowej z dokladnoscia do jednego stopnia…………………..

A ja po sposobie noszenia piłki mogę ocenić umiejętności piłkarskie. 

#113 Jack Danielsky

Jack Danielsky

Użytkownik

• Pip
  • 69 postów
48

Napisano 19 listopad 2019 - 17:43

auć !!!! .. 

#114 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13252 postów
8120
  • Warszawa

Napisano 19 listopad 2019 - 20:25

Cześć

Może i rzeczywiście wydaje się to śmieszne ale stań przy jakimś stoku i zobacz co ludzie tam robią i jak się męczą. Skądś zresztą wzięła się potrzeba lekkiej narty narty zjazdowej choć wiadomo, że do jazdy narta im cięższa tym lepsza.

Ja podobnie jak Kuba po  tym jak kto nartami operuje, nosi, wpina itd. mogę określić poziom jeźdźca i raczej się nie mylę.

Jak zresztą widzisz są ludzie, którzy polemizują z oczywistościami więc trzeba mówić.

Prowadziłem bardzo dużo zajęć z dziećmi i operacje sprzętowe były tam traktowane poważnie. Zabawne było jak później 6 czy 7 latek uczył tatę i okazywało się, że mały detal powodował, że na tegoż przychodziło olśnienie. Pozdrowienia

Pozdrowienia

#115 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2837 postów
  • Na forum od: 05.2006
1916
  • Śląsk

Napisano 19 listopad 2019 - 21:12

Cześć

Może i rzeczywiście wydaje się to śmieszne ale stań przy jakimś stoku i zobacz co ludzie tam robią i jak się męczą. Skądś zresztą wzięła się potrzeba lekkiej narty narty zjazdowej choć wiadomo, że do jazdy narta im cięższa tym lepsza.

Ja podobnie jak Kuba po  tym jak kto nartami operuje, nosi, wpina itd. mogę określić poziom jeźdźca i raczej się nie mylę.

Jak zresztą widzisz są ludzie, którzy polemizują z oczywistościami więc trzeba mówić.

Prowadziłem bardzo dużo zajęć z dziećmi i operacje sprzętowe były tam traktowane poważnie. Zabawne było jak później 6 czy 7 latek uczył tatę i okazywało się, że mały detal powodował, że na tegoż przychodziło olśnienie. Pozdrowienia

Pozdrowienia

Niezależnie od techniki, sprzęt jest bardzo ciężki i jego noszenie męczy.  Do tego łatwo się z nim wywalić na zalodzonym parkingu. Waga narty pomaga w tłumieniu drgań. Jednak płyty, wiązania czy buty mogłyby być sporo lżejsze. Podobnie kaski, kurtki, spodnie, rękawice.  To wszystko razem, sporo nas dociąża. Może jak ktoś potężny i gruby to tego nie czuje, ale u drobniejszych osób waga całego ekwipunku to często 20 i więcej % masy ciała.

Nigdy nie zapinałem butów po zdjęciu. Niby po co?

Będą gorzej schły i potem będziesz rozpinał do zakładania

Nic się nie deformuje i nie zmienia. Buty spinam jedynie, gdy jest ograniczone miejsce do pakowania w plecaku/bagażniku.

Jedna rzecz jakiej pilnuje, to wciśnięcie języka z powrotem do skorupy.

Jest to upierdliwe, bo z reguły trzeba się z nim siłować, ale  mógłby się zniszczyć, a przy zdejmowaniu, prawie zawsze wyłazi na zewnątrz.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#116 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1339 postów
794
  • Warszawa

Napisano 19 listopad 2019 - 21:49

A ja zakładam buty w cieple i w cieple staram się je zdejmować. Bo jak się wyziębia to nie mogę założyć  :D

Po co w ogóle zdejmować buty zjazdowe ? Po jeździe do bagażnika, jak dojadę wyciągam botki, buty na suszarkę, botki do pokoju i tyle.

#117 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2837 postów
  • Na forum od: 05.2006
1916
  • Śląsk

Napisano 19 listopad 2019 - 21:55

A ja zakładam buty w cieple i w cieple staram się je zdejmować. Bo jak się wyziębia to nie mogę założyć  :D

Po co w ogóle zdejmować buty zjazdowe ? Po jeździe do bagażnika, jak dojadę wyciągam botki, buty na suszarkę, botki do pokoju i tyle.

Też staram się tak robić, choć obecne buty, jestem w stanie ubrać zimne. (W poprzednich było to niemożliwe)

Zdejmuję by prowadzić samochód. Czasem też na dłuższej przerwie w knajpie.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#118 Jack Danielsky

Jack Danielsky

Użytkownik

• Pip
  • 69 postów
48

Napisano 20 listopad 2019 - 00:00

Panowie, ale czy WY (podkreslam WY, bo nie pytam o to co widujecie i co słyszycie tylko czego doświadczacie) rzeczywiście tak często i daleko  tachacie narty/buty .. ? dla mnie to margines narciarskiej przygody, właściwie pomijalny .. 

skitury pomijamy rzecz jasna ..

#119 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1339 postów
794
  • Warszawa

Napisano 20 listopad 2019 - 00:08

No ja czasem się przemęczę z 20-30 metrów od ski-raumu do miejsca w nogach pasażera koło nadmuchu ciepłego . W druga stronę to samo ale już mieszkają w bagażniku - nie dla psa kiełbasa :D

Na skiturach nie ma tego problemu bo w butach się doskonale chodzi. 

#120 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9447 postów
  • Na forum od: 09.2006
3683
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 20 listopad 2019 - 04:34

Mylse, ze czesto  androgeny sa gora i przerastaja LOGICZNE argumenty - sorry…...

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack