Skocz do zawartości

Kask dla młodej dziewczyny


star

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja z chęcią kupiłabym nowy kask, lecz niestety nie miałam pretekstu. Mój jest z zewnątrz dobry i z tego akurat się cieszę, bo lubię nie mieć uszczerbków. Niestety, wewnątrz również jest elegancki, bo najczęściej jeżdżę w śliskiej kominiarce i ogólnie jakaś taka higieniczna jestem -_-. W tej sytuacji nowy, markowy i drogi (bo po cóż kupować niemarkowe i niedrogie) kask mógłby wzbudzić mieszane uczucia u mojego męża :wacko:.

Na szczęście... dzięki tej dyskusji dowiedziałam się, że kask z szybką to dobra ochrona przeciwzmarszczkowa, więc jest światełko nadziei na shopping  B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że ze swoimi dwiema kurtka i i trzema parami spodni jestem dobry a tu masz kolega idzie grubiej

i tak rodzą się mity..

 

Kilka może oznaczać zarówno 2 szt jak i 9

a dokładnie posiadam :

kurtka typowo narciarska czyli wszystko w jednym szt 1

kurtka typu hardshell z goretexu gdzie w komplecie mam coś w rodzaju swetra jako drugą warstwę

kurtka softshell

kurtka puchowa ( ta cieniutkie, zwana również swetrem puchowym )

 

spodni posiadam 4 pary

kremowe które 2 dnia sa już tak brudne że się nie nadają :-) więc ich z reguły nie zabieram

jedne w które się niestety już nie zapinam :-) :-)

i dwie których używam naprzemiennie w tym jedne to klasyczne z ociepliną, drugie to spodnie typu hardshell bez podszewki

 

kaski mam 4 z czego dwóch używają moje dzieci

więc zostają mi 2 - jeden z szyba drugi bez jako kask do gogli

 

sumarycznie zatem... nie ma tutaj nic szokującego.

w zimie trafiają się różne warunki bo sezon trwa od grudnia do maja i nie ma zestawu szt 1 który będzie odpowiedni na każde warunki :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z chęcią kupiłabym nowy kask, lecz niestety nie miałam pretekstu. Mój jest z zewnątrz dobry i z tego akurat się cieszę, bo lubię nie mieć uszczerbków. Niestety, wewnątrz również jest elegancki, bo najczęściej jeżdżę w śliskiej kominiarce i ogólnie jakaś taka higieniczna jestem -_-. W tej sytuacji nowy, markowy i drogi (bo po cóż kupować niemarkowe i niedrogie) kask mógłby wzbudzić mieszane uczucia u mojego męża :wacko:.

Na szczęście... dzięki tej dyskusji dowiedziałam się, że kask z szybką to dobra ochrona przeciwzmarszczkowa, więc jest światełko nadziei na shopping  B).

polecam coś z HMR... do kasku dostaje się taka pastylkę zapachową która jednocześnie dezynfekuje kask od wewnątrz. Po całym dniu jazdy zdejmuje się kas a on...nadal ładnie pachnie :-) 

Załączone miniatury

  • igienizzazione_Oikos.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam coś z HMR... do kasku dostaje się taka pastylkę zapachową która jednocześnie dezynfekuje kask od wewnątrz. Po całym dniu jazdy zdejmuje się kas a on...nadal ładnie pachnie :-) 

 

Tylko, że mój ładnie pachnie nawet bez pastylki  :). Więc jak jeszcze dołożę takie cudo, to nigdy go nie zmienię, bo po wsze czasy będzie jak nowy. A przecież nie o to mi chodzi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mój ładnie pachnie nawet bez pastylki  :). Więc jak jeszcze dołożę takie cudo, to nigdy go nie zmienię, bo po wsze czasy będzie jak nowy. A przecież nie o to mi chodzi... ;)

Pastylka działa 2-3 mies. Dostałem ich chyba z 10 więc włożyłem reszcie rodziny do kasków :-)

 

 

Ale... w serwisie NTN w Warszawie jest usługa serwisu nart w opcji "lady" rożni sie tym iż oprócz klasycznego serwisu polerowana jest górna część narty by sie śnieg nie przyklejał i nakładany jest smar zapachowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak rodzą się mity..

 

Kilka może oznaczać zarówno 2 szt jak i 9

a dokładnie posiadam :

kurtka typowo narciarska czyli wszystko w jednym szt 1

kurtka typu hardshell z goretexu gdzie komplecie mam coś w rodzaju swetra jako drugą warstwę

kurtka softshell

kurtka puchowa ( ta cieniutkie, zwana również swetrem puchowym )

 

spodni posiadam 4 pary

kremowe które 2 dnia sa już tak brudne że się nie nadają :-) więc ich z reguły nie zabieram

jedne w które się niestety już nie zapinam :-) :-)

i dwie których używam naprzemiennie w tym jedne to klasyczne z ociepliną, drugie to spodnie typu hardshell bez podszewki

 

kaski mam 4 z czego dwóch używają moje dzieci

więc zostają mi 2 - jeden z szyba drugi bez jako kask do gogli

 

sumarycznie zatem... nie ma tutaj nic szokującego.

w zimie trafiają się różne warunki bo sezon trwa od grudnia do maja i nie ma zestawu szt 1 który będzie odpowiedni na każde warunki :-D

Cześć

He he spoko.

Spodnie Rossignol na każde warunki są ekstra bez żadnej bielizny, łatane, poszerzane i (jakie zwycięstwo na stare lata!) zwężane u krawca (a każdym razem 20-25 pln).

Polar - nie ma pojęcia co to za firma ale jest absolutnie genialny na każde warunki. Ma jakieś 20 lat i pomimo dziesiątek prań jest jak nowy. Czasami kamizelka polarowa. Kurtki praktycznie nie używam, chyba że robię na nartach co innego niż jeżdżenie. Kask - 1 Rossignol + dedykowane gogle. Rzadko jeżdżę tak żeby był potrzebny, więc się nie ma jak zużyć. Jedyna rzecz jaka się szybko zużywa to rękawice. Na nie jeszcze nic nie wymyśliłem.

Pozdro

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

He he spoko.

Spodnie Rossignol na każde warunki są ekstra bez żadnej bielizny, łatane, poszerzane i (jakie zwycięstwo na stare lata!) zwężane u krawca (a każdym razem 20-25 pln).

Polar - nie ma pojęcia co to za firma ale jest absolutnie genialny na każde warunki. Ma jakieś 20 lat i pomimo dziesiątek prań jest jak nowy. Czasami kamizelka polarowa. Kurtki praktycznie nie używam, chyba że robię na nartach co innego niż jeżdżenie. Kask - 1 Rossignol + dedykowane gogle. Rzadko jeżdżę tak żeby był potrzebny, więc się nie ma jak zużyć. Jedyna rzecz jaka się szybko zużywa to rękawice. Na nie jeszcze nic nie wymyśliłem.

Pozdro

Pozdrowienia

Ja niestety należę do tych osób które brudzą się nawet powietrzem.

 

A rękawice kupiłem 10 lat temu... Leki - nie przeczę jakiś wysoki model mają się jednak nadal całkiem dobrze.

 

Przy okazji - czy ktoś skracał spodnie narciarskie ? Żona kupiła nowe i leżą idealnie, tylko sięgają niestety za piętę :-) Po założeniu na buty daje radę ale trudno je nazwać dopasowanymi. Chciałbym je ciachnąć tak ze 3-4 cm ale tam jest wszyty i wklejony suwak no i może być z tym problem. Teoretycznie można wymienić suwak, ale nie wiem czy nowy będzie nadal tak fajnie trzymał jak fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety należę do tych osób które brudzą się nawet powietrzem.

 

A rękawice kupiłem 10 lat temu... Leki - nie przeczę jakiś wysoki model mają się jednak nadal całkiem dobrze.

 

Przy okazji - czy ktoś skracał spodnie narciarskie ? Żona kupiła nowe i leżą idealnie, tylko sięgają niestety za piętę :-) Po założeniu na buty daje radę ale trudno je nazwać dopasowanymi. Chciałbym je ciachnąć tak ze 3-4 cm ale tam jest wszyty i wklejony suwak no i może być z tym problem. Teoretycznie można wymienić suwak, ale nie wiem czy nowy będzie nadal tak fajnie trzymał jak fabryczny.

Cześć

Ja też - dlatego kupuję czarne rzeczy. ;)

Niestety współczesne spodnie narciarskie szyte są w większości jak normalne spodnie - czyli tak żeby dobrze wyglądać w normalnych butach - i dlatego źle leżą w butach narciarskich. Są za długie, maja proste nogawki itd. W dobrych spodniach narciarskich jak idziesz w adidasach to widać kostkę a kolana zawsze są workowate. I po tym poznać narciarza. Tak jak u Twoje Pani - są za długie o parę cm. W tym wypadku niestety bez zmiany suwaka nie skrócisz. Nie ma takiej możliwości. Ale porządny krawiec czy Pani od przeróbek Ci to spokojnie ogarnie.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...