Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Agn31

Agn31

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 11.2019
1

Napisano 11 listopad 2019 - 19:38

Proszę o pomoc w doborze długości nart dla moich synów bliźniaków. 

Chłopcy jeździli 4 sezony. Ostatni raz na nartach w lutym 2018 - w tym roku mieli przerwę, bo tuż przed wyjazdem się rozchorowali i z wyjazdu nici.

Chłopcy w czasie wyjazdu będą mieli już 9 lat. Waga ok 27 kg. Wzrost w chwili obecnej 134 i 136 cm.

Do tej pory jeździli po 5 dni w sezonie. Przez pierwsze 3 lata z codziennie z instruktorem, ostatnio już bez. Jeżdżą poprawnie, potrafią skręcać nie płużąc, nie boją się prędkości, aczkolwiek są uważni i ostrożni. Jeden z synów ma wzmożone napięcie i jest bardziej usztywniony.

Jeździmy w Polsce.

Waham się w doborze długości. Mamy narty, prawie nieużywane, o długości 110 cm, czy jest sens żeby chłopcy na nich jeździli, czy lepiej sprzedać i kupić coś dłuższego (z tym że 120 pewnie też posłużą tylko ten jeden sezon...).

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

#2 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1221 postów
  • Na forum od: 01.2015
1509

Napisano 11 listopad 2019 - 19:55

Waham się w doborze długości. Mamy narty, prawie nieużywane, o długości 110 cm, czy jest sens żeby chłopcy na nich jeździli, czy lepiej sprzedać i kupić coś dłuższego (z tym że 120 pewnie też posłużą tylko ten jeden sezon...).

Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

Cześć,

Ja zawsze kupowałam synowi narty równe wzrostowi (w Twoim przypadku ok.135). Używał ich przez 2 sezony (rósł ok. 5 cm na rok, więc rok później miał narty 5 cm poniżej wzrostu). Od razu dodam, że na dzieciach taka długość nie robi żadnego wrażenia, prędzej na ich rodzicach ;).

#3 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1775 postów
1186
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 11 listopad 2019 - 20:01

140 - 145 juniorskie gs

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#4 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13267 postów
  • Na forum od: 11.2007
8135
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 11 listopad 2019 - 20:08

Cześć,

Ja zawsze kupowałam synowi narty równe wzrostowi (w Twoim przypadku ok.135). Używał ich przez 2 sezony (rósł ok. 5 cm na rok, więc rok później miał narty 5 cm poniżej wzrostu). Od razu dodam, że na dzieciach taka długość nie robi żadnego wrażenia, prędzej na ich rodzicach ;).

Cześć

W wypadku zwykłego ślizgania - zupełnie OK.

W wypadku ambitniejszej jazdy i nauki dzieci - tylko to co pisze Adam.

W wypadku opisanym chyba rada Estki jest zdecydowanie lepsza.

Pozdrowienia

#5 Iven

Iven

użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1288 postów
  • Na forum od: 12.2007
340
  • Umiejętności: 1
  • Chełmża

Napisano 11 listopad 2019 - 20:10

Popieram w 100%. Opinię swą opieram na doświadczeniu z własną córką. Zawsze na szkolenie z instruktorem wybierałem buty i narty z wypożyczalni sam , oczywiście narty ok 15cm krótsze. Jazda była niepewna narty uciekają każda w swoją stronę. Kiedyś nasz instruktor zachorował w zastępstwie dostaliśmy innego pana "stara szkoła" . Pan przejął córkę tuż po wejsciu do biura szkoły -wypożyczalni mówiąc , że moja rola w tym miejscu się kończy. Pomógł poprawnie założyć buty, sam wybrał narty ( równe wzrostowi lub dłuzsze) i co i EUREKA ! Jazda płynna , skrętem równoległym od pierwszych minut , widoczny progres i frajda z jazdy . Strome górki po pół godzinie nie stanowiły problemu.

#6 Agn31

Agn31

Nowy użytkownik

• 4 postów
1

Napisano 11 listopad 2019 - 20:16

Ok. Poszukam więc raczej 130 cm, do dłuższych nie jestem przekonana, z krótszych rezygnuje ;)

#7 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13267 postów
8135
  • Warszawa

Napisano 11 listopad 2019 - 20:19

Popieram w 100%. Opinię swą opieram na doświadczeniu z własną córką. Zawsze na szkolenie z instruktorem wybierałem buty i narty z wypożyczalni sam , oczywiście narty ok 15cm krótsze. Jazda była niepewna narty uciekają każda w swoją stronę. Kiedyś nasz instruktor zachorował w zastępstwie dostaliśmy innego pana "stara szkoła" . Pan przejął córkę tuż po wejsciu do biura szkoły -wypożyczalni mówiąc , że moja rola w tym miejscu się kończy. Pomógł poprawnie założyć buty, sam wybrał narty ( równe wzrostowi lub dłuzsze) i co i EUREKA ! Jazda płynna , skrętem równoległym od pierwszych minut , widoczny progres i frajda z jazdy . Strome górki po pół godzinie nie stanowiły problemu.

Cześć

Dobór dla chłopaków już taki być musi bo błędy zostały popełnione wcześniej.

Pozdrowienia

#8 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13267 postów
8135
  • Warszawa

Napisano 11 listopad 2019 - 20:21

Ok. Poszukam więc raczej 130 cm, do dłuższych nie jestem przekonana, z krótszych rezygnuje ;)

A znasz się na tym, że uważasz, że Twoje przekonanie coś tu zmienia?

Pozdr

#9 Agn31

Agn31

Nowy użytkownik

• 4 postów
1

Napisano 11 listopad 2019 - 20:28

A znasz się na tym, że uważasz, że Twoje przekonanie coś tu zmienia?

Pozdr

Nie znam się, jestem narciarzem amatorem, ale z własnego doświadczenia wiem że na dłuższych nartach jeździ się trudniej. Jestem z pokolenia które uczyło się jazdy na prostych deskach, wyższych od wzrostu narciarza i łatwo nie było. Teraz sama mam narty krótsze i jeździ mi się na nich komfortowo. Jeżdżę dla przyjemności i chciałabym żeby i dzieci miały z tego przyjemność i zabawę, a nie walkę o przetrwanie :)

Jeśli kogoś niewiedzą i ignoranctwem uraziłam to bardzo przepraszam :)

#10 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13267 postów
8135
  • Warszawa

Napisano 11 listopad 2019 - 20:47

Nie znam się, jestem narciarzem amatorem, ale z własnego doświadczenia wiem że na dłuższych nartach jeździ się trudniej. Jestem z pokolenia które uczyło się jazdy na prostych deskach, wyższych od wzrostu narciarza i łatwo nie było. Teraz sama mam narty krótsze i jeździ mi się na nich komfortowo. Jeżdżę dla przyjemności i chciałabym żeby i dzieci miały z tego przyjemność i zabawę, a nie walkę o przetrwanie :)

Jeśli kogoś niewiedzą i ignoranctwem uraziłam to bardzo przepraszam :)

Cześć

Czyli przekładasz na dzieci swoje ograniczenia.

Zastanów się spokojnie: Jak ja się boje pająków to dzieci też będą się bać?

Zaufaj - uczyłem jeździć na nartach dzieci przez prawie 30 lat.

Zrobisz co zechcesz ale kupując zbyt krótkie nart robisz dokładnie tak jak z pająkiem.

Serdeczne pozdrowienia

#11 Agn31

Agn31

Nowy użytkownik

• 4 postów
1

Napisano 11 listopad 2019 - 20:49

Cześć

Czyli przekładasz na dzieci swoje ograniczenia.

Zastanów się spokojnie: Jak ja się boje pająków to dzieci też będą się bać?

Zaufaj - uczyłem jeździć na nartach dzieci przez prawie 30 lat.

Zrobisz co zechcesz ale kupując zbyt krótkie nart robisz dokładnie tak jak z pająkiem.

Serdeczne pozdrowienia

Dziękuję za ten przykład. Przemyślę to. Przegadam z mężem. Mam nadzieję że dokonamy dobrego wyboru.

Pozdrawiam

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#12 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1221 postów
1509

Napisano 11 listopad 2019 - 21:39

Jest tylko jedna sytuacja, gdzie długie narty przeszkadzają. To początek nauki na nartach... biegowych, techniką łyżwową. Narty są ok. 10 cm dłuższe od narciarza, przyczepione tylko do czubków butów i trzeba je na zmianę unosić podczas biegu.

Zgadnij, kto najszybciej z mojej rodziny opanował tę technikę? Oczywiście syn, wtedy chyba 10-letni :).

Ps.

Co ciekawe, narty do klasyka plączą się pod nogami dużo mniej, chociaż są ok. 20 cm dłuższe od człowieka.

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#13 Hilly_billy

Hilly_billy

Użytkownik

• Pip
  • 83 postów
53
  • Umiejętności: 1
  • Warszawa/Brooklyn

Napisano 12 listopad 2019 - 02:19

Proszę o pomoc w doborze długości nart dla moich synów bliźniaków. 

Waga ok 27 kg. Wzrost w chwili obecnej 134 i 136 cm.

Moja 8 letnia córka ma 135cm (wiadomo, amerykańskie jedzenie plus jak przed siłką robię sobie zastrzyki z hormonem wzrostu to przy okazji jej też) i właśnie dostała w spadku po siostrze deski 140cm. Wyrywała się, żeby na nich jeździć już w zeszłym sezonie bo szybsze. Dłuższe na dłużej starczą.