Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Wyjazd na narty z dziećmi - Alpy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#41 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13252 postów
  • Na forum od: 11.2007
8121
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 13 listopad 2019 - 13:12

Kiedyś mówiło się na to "austriackie gadanie".

Teraz chyba bardziej pasuje "warszawskie pie...enie" ;)

Cześć

Błagam tylko nie warszawskie... :)

Pozdrowienia

#42 yoss

yoss

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 442 postów
  • Na forum od: 03.2008
393
  • Umiejętności: 1
  • Kraków

Napisano 13 listopad 2019 - 13:23

Człowiek, chcąc nie chcąc, przesiąka ;) 

• Mitek podziękował za tę wiadomość

#43 Hilly_billy

Hilly_billy

Użytkownik

• Pip
  • 81 postów
  • Na forum od: 01.2015
52
  • Warszawa/Brooklyn

Napisano 13 listopad 2019 - 17:37

Teraz chyba bardziej pasuje "warszawskie pie...enie" ;)

Tak żeby się wpisać w subtelnie ukryty, jowialny klimat międzymiastowych antagonizmów, polecam ponadczasową klasykę w przystępnym wydaniu od 0:51sec do 1:08min ;)

https://youtu.be/Ty-3SDp7cb8

Sent from my iPhone using Tapatalk

#44 yoss

yoss

Nowy użytkownik

• PipPipPip
  • 442 postów
  • Na forum od: 03.2008
393
  • Kraków

Napisano 13 listopad 2019 - 17:46

Wolę klasyczny wykon ;)

https://www.youtube....h?v=ZLtocKqUq_E

#45 krolik10

krolik10

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 01.2009
21
  • Bielsko-Biała

Napisano 13 listopad 2019 - 20:27

Sprawdż Galtur  według mnie fajny dla dzieci i dla dorosłych. Gienialna jazda poza trasą dla dzieci(od zwierzątka do orła)      Co do Szczyrku to w zeszłym sezonie wg. gopass  byłem 54 dni na śniegu przejechałem ponad 2200km, a slizgałem się jeszcze na BSA i COS, a tam km. nie liczą. Gdzie ja taniej Się pobawię. W tych km. był a jeszcze Słowacja.W tym roku dobrałem mołka ale jeszcze nie byłem.

#46 krolik10

krolik10

Użytkownik

• PipPip
  • 104 postów
  • Na forum od: 01.2009
21
  • Bielsko-Biała

Napisano 13 listopad 2019 - 20:30

Czasami jestem tam 4.godz. W tygodniu od 12. Mniej ludzi.

#47 bartolomeus

bartolomeus

Użytkownik

• PipPip
  • 179 postów
  • Na forum od: 02.2009
100
  • Umiejętności: 6
  • Książenice

Napisano 13 listopad 2019 - 21:27

Witam drodzy forumowicze!

Bardzo proszę Was o pomoc gdzie można wyjechać w Alpy na narty z Polski z dziećmi w wieku 3 i 5 lat.

Kryteria wyjazdu:

-względnie blisko Polski żeby dzieci wytrzymały w samochodzie (miejsce wyjazdu Warszawa)

-szkółka narciarska dla początkujących dzieci

-dodatkowe atrakcje dla dzieci

-relatywnie łagodne trasy dla dorosłych

-ładne widoki na góry

-nasłonecznione miejsce

-w miarę możliwości atrakcyjnie cenowo

Jak szukać kwater? na jakich stronach?

Jak z jedzeniem? Zabierać spory zapas z Polski czy można wytrzymać kupując na miejscu i nie bankrutując?

Czy jest sens wyjeżdżać od około 6 grudnia do 20 grudnia, czy będzie już ośrodek czynny?

Dla mnie podstawowe pytanie jest takie czy jedziecie sami, czy będzie jeszcze ktoś do pilnowania dzieci?

Bo jeśli nie będzie, to będziecie jeździć na zmianę, więc rozejrzałbym się za ośrodkami ze skipassem dla rodzin z małymi dziećmi, wtedy za niewielką dopłatą jeździcie z mężem na jednym skipassie. Jeden pilnuje drugi jeździ i zamiana.

Austria wiadomo, że bliżej ale z doświadczenia wiem, że dużo gorzej jak chodzi o szkółki z polskim instruktorem jest w Austrii, a mówiąc wprost...straszna bieda.

Jak chodzi o atrakcje to w sumie...jest dużo śniegu :P Szczerze to przynajmniej w ośrodkach których byłem nie było ich zbyt wiele, bo tam się skupiają na jeździe na nartach. Jest infrastruktura fajna i zrobiona pod dzieci które zaczynają jazdę na nartach bo są taśmy, taśmy z tunelami itp itd. Ale często bywa tak że np. to jest dostępne tylko dla szkółek itd. Poza tym nie wpuszczą tam dziecka które będzie chciało zjeżdżać na "dupolocie" a stawiam że tak się będzie ślizgał mniejszy ;)

Na Waszym miejscu jeśli będziecie jeździć na zmianę pooglądałbym mniejsze ośrodki typu Wildkogel.

Jak chodzi o pasujący do opisu, to dla mnie Zell am See + Kaprun (tyle że tam nie mieli rodzinnego Skipassu, trzeba było pisać o ofertę indywidualnie, ale może się coś zmieniło)

Z ośrodków które mają rodzinny skipass a są blisko to SkiWelt, SkiAmade, Saalbach-Hinterglemm i killka innych znajdziesz.

A szukać można na różnych stronach wystarczy użyć googla i wpisać dom lub apartament w Austrii.

Jedzenie z małymi dziećmi to tryb mieszany...na stoku musisz im coś kupić bo nie wytrzymają 6-8h na mrozie ...więc knajpa ...rosół z 5E...winner sznycel z frytkami to ok 10-12E...a potem najlepiej sobie przygotować i zabrać bo po wypadzie i kilku godzinach na dworze dzieciaki i tak sił na knajpe nie mają więc  lepiej przygotować coś samemu w apartamencie.

Pogoda......kiedyś ten śnieg musi napadać...więc grudzień....odpowiedź nasuwa się sama, a większość ośrodków jest już czynna.