Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * - - 2 głosy

Volkl RTM 7.4 - czy dobrze wybrałem?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 krzyzak06

krzyzak06

Nowy użytkownik

• Pip
  • 96 postów
  • Na forum od: 11.2012
39

Napisano 10 listopad 2019 - 20:10

Dopiero zaczynam przygodę z tym sportem i założyłem sobie dość rozsądny początkowy budżet, mieszcząc się w ~1500 PLN z nartami i butami (flex90). 

Czy dobrze rozumiem, że z budżetu 1500zł po kupnie nart zostało 550 na buty?

Jeżeli tak, to tylko z tego powodu oddałbym narty i poszedł szukać dobrze dopasowanych butów.

#22 Rega

Rega

Użytkownik

• PipPip
  • 129 postów
  • Na forum od: 01.2018
44
  • Umiejętności: 4

Napisano 10 listopad 2019 - 20:11

Napisz jeszcze gdzie i  jak na tych nartach jeździsz, że tak zachwalasz.

W Polsce w Czarnej Górze koło Lądka Zdroju, Zieleńcu i Białce a we Włoszech byłem parę razy w Madonnie di Campiglio z przyległościami i Bormio, Isolaccia, Santa Catarina. Lubię jeździć stale w te same miejsca więc nie mam zbyt dużego portfolio. Jeżdżę średnio. 12 lat po 2 tygodnie w sezonie. Amatorsko. Zachwalam też amatorowi a nie doświadczonym Albertom Tombom. Ci niech sobie kupują narty tytanowe, czemu nie?

#23 AtomicFranek

AtomicFranek

Nowy użytkownik

• 11 postów
  • Na forum od: 11.2019
0

Napisano 10 listopad 2019 - 20:23

Jeżeli tak, to tylko z tego powodu oddałbym narty i poszedł szukać dobrze dopasowanych butów.

Cześć,

przyprawiles mnie o drżenie serca. Buty jakie kupiłem to SALOMON X ACCESS R90. Czy nadają się na śmietnik razem z nartami? Proszę o opinię ekspertów. W którym momencie mam uznać, że but jest dobrze dopasowany? Czy są jakieś wskaźniki ku temu? Jestem gotów oddać buty do rzeczoznawcy i domagać się nie tylko zwrotu pieniędzy, ale i stosownej rekompensaty za celowe wprowadzenie w błąd. Będę wdzięczny za opinię co do tych butów, a taką ekspertyzę również ujmę w stosownym piśmie do sklepu.

Z pozdrowieniami,

Franek

#24 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1221 postów
  • Na forum od: 01.2015
1509

Napisano 10 listopad 2019 - 20:32

Pkt 1 i 2 jest nieprawdziwy

Oczywiście :D.

Dla sprzedawców najważniejsze jest szczęście klienta, a narty w wypożyczalniach są długie i ciężkie...

#25 Rega

Rega

Użytkownik

• PipPip
  • 129 postów
  • Na forum od: 01.2018
44
  • Umiejętności: 4

Napisano 10 listopad 2019 - 20:34

Za mniej więcej 550 kupiłem sobie porządne Lange w Skiteamie które w sezonie były sprzedawane po 1100. Jak się trochę postarać to da się, nie ma co podrwiwać. 

#26 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1775 postów
  • Na forum od: 01.2015
1186
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 10 listopad 2019 - 20:37

Czyżby figo z czymś tam powrócił w nowej odsłonie

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#27 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 198 postów
  • Na forum od: 03.2013
185
  • Umiejętności: 1

Napisano 10 listopad 2019 - 21:10

Buty jakie kupiłem to SALOMON X ACCESS R90. Czy nadają się na śmietnik razem z nartami? Proszę o opinię ekspertów. W którym momencie mam uznać, że but jest dobrze dopasowany? Czy są jakieś wskaźniki ku temu? Jestem gotów oddać buty do rzeczoznawcy i domagać się nie tylko zwrotu pieniędzy, ale i stosownej rekompensaty za celowe wprowadzenie w błąd. Będę wdzięczny za opinię co do tych butów, a taką ekspertyzę również ujmę w stosownym piśmie do sklepu.

Narty zostaw te, które masz - tylko wymień w sklepie na dłuższe. Przynajmniej 170cm, chociaż lepiej byłoby 175cm, ale w tym sklepie takich (sądząc po lekturze strony) nie mają.

A w zakresie butów - jak dobierałeś? Sporo jest poradników jak mierzyć - na tym, czy innych forach. Jaką masz długość stopy, a jakie są wkładki w butach?

To może wymienię na takie: https://ski24.pl/nar...-dlugosc_cm-170 - co szacowne grono ekspertów na ten model?

Zostaw sobie te, które masz - tylko wymień w sklepie na dłuższe.

#28 krzyzak06

krzyzak06

Nowy użytkownik

• Pip
  • 96 postów
  • Na forum od: 11.2012
39

Napisano 10 listopad 2019 - 21:14

Przepraszam, może trochę przesadziłem.

Po prostu mając określony budżet na narty i buty lepiej najpierw wybrać dobrze dopasowane buty, a za resztę kupić narty niż odwrotnie.

Narty można zawsze kupić tańsze, a znalezienie pasujących butów za kilka stówek może być problematyczne (Co nie znaczy, że się nie da)

#29 dyplom

dyplom

Nowy użytkownik

• 25 postów
  • Na forum od: 03.2010
6

Napisano 10 listopad 2019 - 22:01

Ile jeszcze odcinków tej TELENOWELI będzie?

#30 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 198 postów
185

Napisano 10 listopad 2019 - 22:02

autokorekta 

#31 WojtekM

WojtekM

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 198 postów
185

Napisano 11 listopad 2019 - 08:18

Czy jakikolwiek producent nart nakleja na swe produkty informację do czego ta narta jest przeznaczona i jak ją dobrać do wagi i wzrostu? Chyba nie, wszyscy mają nas dokładnie w nosie. Mamy kupować to co mam sprzedawca nam wciśnie. Taki jest ich interes, Najlepiej żebyśmy kupili źle, wtedy kupimy jeszcze jedną parę. 

Producenci (chociaż nie wiem jak VOLKL) dają na stronie informacje (tabelki, wyszukiwarki długości, FAQ), a reszta to doświadczenie użytkowników i indywidualne gusta. A że użytkownicy jak @AtomicFranek (o ile on istnieje, a nie jest jakąś wrzutką) nie czytają ... to na początek dostają krótkie narty, bo na pierwszych lekcjach jest "łatwiej".

Ogólnie wszyscy wiemy, że stoki są pełne ludzi ze zbyt krótkimi nartami i za dużymi butami.

#32 Maciej S

Maciej S

Użytkownik

• PipPipPip
  • 896 postów
  • Na forum od: 01.2008
433
  • Umiejętności: 7
  • Poznań

Napisano 11 listopad 2019 - 14:53

Producenci (chociaż nie wiem jak VOLKL) dają na stronie informacje (tabelki, wyszukiwarki długości, FAQ), a reszta to doświadczenie użytkowników i indywidualne gusta. A że użytkownicy jak @AtomicFranek (o ile on istnieje, a nie jest jakąś wrzutką) nie czytają ... to na początek dostają krótkie narty, bo na pierwszych lekcjach jest "łatwiej".

Ogólnie wszyscy wiemy, że stoki są pełne ludzi ze zbyt krótkimi nartami i za dużymi butami.

Volkl mówi, żeby iść do sklepu i zapytać sprzedawcę. Mam 178*81 ( RTM 81) i 150*100 ( Mad Samurai) Miałem jeszcze 183*91 i 178*72 i wszystkie są w dobrej długości dla mnie. to sa po prostu inne narty do czego innego i dobieranie długości odbywa się za każdym razem na innych zasadach. Kiedyś miałem 200* 63??? i to też był dobry rozmiar. Więc jak słyszę że do brody do wzrostu to coś nie tak.

Dla mnie uniwersalna narta rekreacyjna powinna być z grupy AM długość na wzrost szerokość na wagę lub więcej. 

• sstar podziękował za tę wiadomość

Uczestnik programu Zostań Lepszym Narciarzem https://laboratoire-du-skieur.com/

#33 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2723 postów
  • Na forum od: 01.2017
1006
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 11 listopad 2019 - 15:21

Ja najbardziej boję się tych z wygórowanym flexem i ego, przerośniętą nartą i ambicją. Oni są groźni.

#34 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13267 postów
  • Na forum od: 11.2007
8135
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 11 listopad 2019 - 16:26

Czy dałoby rade zamknąć ten temat żeby nie raził?

Bardzo proszę.

• mig12345 podziękował za tę wiadomość