Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 553 postów
  • Na forum od: 11.2011
432
  • Umiejętności: 6
  • Siedlce (Mazowieckie)

Napisano 06 listopad 2019 - 18:28

...  Po prostu interesuje się sprzętem, chce zaspokoić ciekawość na jego temat, dotykalnie doświadczyć jak zachowują się narty pozornie takie same, bo z podobnej grupy, podobnego przeznaczenia, a różniące się od siebie wymiarami, parametrami :) i wiem, że nie sprzęt a technika.   ...

Cześć

Indywidualne odczucia dotyczące konkretnej narty mogą się drastycznie różnić bo zależy to od wielu czynników.

Można zwariować przeglądając oferty sprzętowe: typy, grupy, podgrupy, modele bo według opisów,każde narty są wspaniałe.

Narty jakie posiadasz jeżeli są sprawne technicznie nie pogarszają Twojej jazdy.

Na tych nartach jeden pojedzie niepewnie a inny wspaniale, to kwestia umiejętności które niebawem udoskonalisz.

Sam jeżdżę na nartach 15 letnich (mam dwie identyczne pary P60) :)

O !, widzę że Mitek napisał w podobnym tonie.

Pozdrawiam -Włodek

#22 SlimShady

SlimShady

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 11.2019
4

Napisano 06 listopad 2019 - 19:43

Pozorna łatwość jazdy na narcie taliowanej nie wynika z jej specyficznej konstrukcji ale z jej krótkości.

Tak, a dzięki taliowaniu udało się uzyskać ich dobry promień i elastyczność przy krótszej narcie. tak samo wprowadzono rockery po to by jeszcze bardziej skrócić powierzchnię styku ślizgu z nawierzchnią i tym samym ułatwić manewrowanie :) Bardziej o takie technologie mi chodzi niż o te wszystkie technologie z nazwami z kosmosu i bulbulatorami ,pachną ściemą z daleka :P

Świetna lektura z twojej strony i na takie odpowiedzi oczekiwałem :)

A swoją drogą Wie ktoś może z czego jest wykonany rdzeń w At C6:18? Jeśli to pianka to czy po tylu latach jej właściwości mogły znacznie ulec zmianie? Czy opowiastki, że stara narta traci swoje właściwości też mają głównie zagonić posiadacza do sklepu?

#23 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13170 postów
  • Na forum od: 11.2007
8051
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 06 listopad 2019 - 20:22

Tak, a dzięki taliowaniu udało się uzyskać ich dobry promień i elastyczność przy krótszej narcie. tak samo wprowadzono rockery po to by jeszcze bardziej skrócić powierzchnię styku ślizgu z nawierzchnią i tym samym ułatwić manewrowanie :) Bardziej o takie technologie mi chodzi niż o te wszystkie technologie z nazwami z kosmosu i bulbulatorami ,pachną ściemą z daleka :P

A swoją drogą Wie ktoś może z czego jest wykonany rdzeń w At C6:18? Jeśli to pianka to czy po tylu latach jej właściwości mogły znacznie ulec zmianie? Czy opowiastki, że stara narta traci swoje właściwości też mają głównie zagonić posiadacza do sklepu?

Cześć

Powody skrócenia narty były zupełnie inne. Krotkość jest raczej jej wadą a nie zaletą. Rocker nie jest żadną nowością bo poddarcie dziobów było wszechobecne nawet w nartach pierwotnych i spełniało nawet podobną funkcję.

Rocker pracuje w nartach poza trasowych w trasowych jest totalna pomyłką.

Na nartach się nie manewruje - skąd to wziąłeś. Na nartach się jeździ i jeżeli ktoś prezentuje przynajmniej poprawną technikę to nie ma znaczenia czy narta ma 150 czy 200.

Niestety poprzez skrócenie (dodajmy dla jasności - nadmierne skrócenie) nart oraz inne ułatwienia tą poprawną technikę na stoku prezentuje może 5-7 % jeżdżących.

Ułatwienia łączą się zawsze ze spadkiem poziomu ogólnego.

Pozdrowienia

#24 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2611 postów
  • Na forum od: 01.2017
967
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 06 listopad 2019 - 21:46

Ci co jeżdżą mówią o 100 dniach na śniegu.
Dzień dniowi jednak nierówny;-)

#25 Wujot

Wujot

głosss rozsądku

• PipPipPipPipPip
  • 2901 postów
  • Na forum od: 11.2008
3655
  • Umiejętności: 1
  • Wrocław

Napisano 06 listopad 2019 - 22:25

Nie wiem jak jest z nartą starą ale nową. Podejrzewałbym, że jeśli klejenie było poprawne a ślizg nie jest zdegradowany to powinno być dobrze. Ale jeśli chodzi o narty używane to ja obserwuję szybką degradację nart. W przypadku tych lekkich to jest mocno zauważalne już po 40 dniach jazdy, cięższe deski są lepsze pod tym względem - dałbym im 2x dłuższą żywotność. Później robią się z tego szmaty - jeździć się da ale fun dużo mniejszy.

Napisałem o swoich doświadczeniach z jazdy (głównie pozatrasowej).

Pozdro

Wiesiek

• sstar podziękował za tę wiadomość

Aby było 5 cm śniegu pod nartą, Blogi: fotograficzny i turystyczny

#26 jan koval

jan koval

FreeRiders

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 9407 postów
  • Na forum od: 09.2006
3657
  • Umiejętności: 9
  • oryginalnie z p-nia

Napisano 07 listopad 2019 - 01:45

Cześć

Powody skrócenia narty były zupełnie inne. Krotkość jest raczej jej wadą a nie zaletą. Rocker nie jest żadną nowością bo poddarcie dziobów było wszechobecne nawet w nartach pierwotnych i spełniało nawet podobną funkcję.

Rocker pracuje w nartach pozatrasowych w trasowych jest totalna pomyłką.

Na nartach się nie manewruje - skąd to wziąłeś. Na nartach się jeździ i jeżeli ktoś prezentuje przynajmniej poprawną technikę to nie ma znaczenia czy narta ma 150 czy 200.

Niestety po przez skrócenie (dodajmy dla jasności - nadmierne skrócenie) nart oraz inne ułatwienia tą poprawną technikę na stoku prezentuje może 5-7 % jeżdżących.

Ułatwienia łączą się zawsze ze spadkiem poziomu ogólnego.

Pozdrowienia

Rocker 100 lat temu nie mail tej funkcji co obecny

Ulatwienia wiaza sie z latwiejszym pokonywaniem trudnosci - czy to dobre czy zle - zalezy od p-tu widzenia

pozdrawiam JK "...w słownictwie Kovala każda narta poniżej 180cm to łyżwa ..." ( Jabol)

Plecak z ABS Mammut ProProtection 35l na sprzedaz - contact priv

http://blistergearre...pas-airbag-pack

#27 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13170 postów
8051
  • Warszawa

Napisano 07 listopad 2019 - 07:58

Rocker 100 lat temu nie mail tej funkcji co obecny

Ulatwienia wiaza sie z latwiejszym pokonywaniem trudnosci - czy to dobre czy zle - zalezy od p-tu widzenia

Cześć

W nartach pierwotnych służących głównie do narciarstwa, które dzisiaj nazwalibyśmy pewnie śladowym - czyli poruszanie się w terenie po prostu, podgięcie przodu miało dokładnie taką samą funkcję jak dzisiaj i jaka pełni rocker w nartach Fr - umożliwiało łatwiejsze wejście narty na śnieg. 

Jak wygląda poziom przeciętnego narciarza obecnie i przeciętnego narciarza przed powiedzmy 30-40 laty bo to pamiętam?

Pozdrowienia

#28 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 553 postów
432
  • Siedlce (Mazowieckie)

Napisano 07 listopad 2019 - 22:43

....  Sam jeżdżę na nartach 15 letnich (mam dwie identyczne pary P60) :) ....

żeby nie było - oto one "P60"

(zdjęcie kolegi)

Załączone miniatury

• Volkl.jpg

Pozdrawiam -Włodek

#29 Adam WiDUCH

Adam WiDUCH

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1715 postów
  • Na forum od: 01.2015
1156
  • Umiejętności: 2
  • Rajcza

Napisano 07 listopad 2019 - 22:51

żeby nie było - oto one "P60"
(zdjęcie kolegi)

Są zwyczajnie przepiękne...
  • mlodzio podziękował za tę wiadomość

https://www.youtube....h?v=NhUgCZ7a5TY. - Ta chwila kiedy twoje dziecko jest lepsze od ciebie - bezcenna :D   :D 

https://www.youtube....h?v=Z3k-foYDtUY.

www.eskider.pl - tyczki slalomowe

#30 fredowski

fredowski

Umiejetnosci 11

• PipPipPipPipPipPip
  • 4509 postów
  • Na forum od: 03.2006
2416
  • Umiejętności: 1

Napisano 08 listopad 2019 - 00:42

P60 mialy kilka rodzajow, SC jeszcze mam. RC byly czerwone a tych nie znam. Jaki rocznik.

Jak ciezko jest lekko zyc :)  Nie ma gazu nie ma skretu

#31 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 553 postów
432
  • Siedlce (Mazowieckie)

Napisano 08 listopad 2019 - 09:27

P60 mialy kilka rodzajow, SC jeszcze mam. RC byly czerwone a tych nie znam. Jaki rocznik.

2004/2005 - Volkl P60 slalom carver,  170cm albo 168cm (nie pamiętam)

https://www.skionlin...carver,864.html

Pozdrawiam -Włodek

#32 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13170 postów
8051
  • Warszawa

Napisano 08 listopad 2019 - 10:18

2004/2005 - Volkl P60 slalom carver,  170cm albo 168cm (nie pamiętam)

https://www.skionlin...carver,864.html

Cześć

Swego czasu jeździłem na tej narcie:

https://www.skionlin...racing,862.html

Najlepsza SL na jakiej jeździłem. Była za krótka (155 chyba) i bardzo lekka jak na sportową nartę a szła po litym nierównym lodzie jak żyletka. Rewelacja!

Pozdrowienia

#33 mlodzio

mlodzio

Użytkownik

• PipPipPip
  • 553 postów
432
  • Siedlce (Mazowieckie)

Napisano 08 listopad 2019 - 17:46

Cześć

Swego czasu jeździłem na tej narcie:

https://www.skionlin...racing,862.html

Najlepsza SL na jakiej jeździłem. Była za krótka (155 chyba) i bardzo lekka jak na sportową nartę a szła po litym nierównym lodzie jak żyletka. Rewelacja!

Pozdrowienia

Cześć

Miałeś typową slalomkę, moje to jej złagodzona wersja.

Dzięki temu "złagodzeniu" i długości ok. 170cm oraz R=14,1m  jest dla mnie na trasy nartą uniwersalną.

Bardzo je lubię, nie korci mnie do zmiany no chyba że się zużyją ale to nie nastąpi szybko (2 pary)  :) 

Pozdrawiam -Włodek