Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Austria - tanio gdzie?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#21 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1214 postów
  • Na forum od: 02.2009
715
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 05 listopad 2019 - 20:10

Ano Włochy są drogie :/ Na skibus to bym nie liczył we Włoszech.

Dlatego ja wybrałem na styczeń pogranicze Włoch, Austrii i Szwajcarii - 400E nocleg za parę. W NAuders i Belpiano naprawdę można się wyjeździć a SFL podobno jest świetne !

#22 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1214 postów
715
  • Warszawa

Napisano 05 listopad 2019 - 20:15

W pierwszym tygodniu jadę sam z rodziną ( 4 osoby ) do Alta Badia i apartament wynająłem za 2600,- za 4 osoby. Tylko.... codziennie 5km dojazdu.. Coś za coś.

60 km w sumie za cenę niższą średnio o 4 tys niż w La Villa i tak się opłaca :-). 

Tym bardziej, że nawet mieszkając kilka lat pod rząd w La Villi i tak jeździłem a to do Cortiny a to na Kronplatz ... zależy, czy ktoś lubi się przemieszczać : )

No i oni tam umieją dbać o przygotowanie stoków : )

#23 wojtek pw

wojtek pw

Dekadent

• PipPipPip
  • 850 postów
  • Na forum od: 03.2008
585
  • Umiejętności: 6
  • Szczecin

Napisano 05 listopad 2019 - 22:32

Niedawno zrobiłem rezerwację w Pfunds 11-18 stycznia (Nauders, Belpiano, SFL) - apartament 60 m2 dla 2 osób 400 E. Oceny na booking.com 9,7 , czystość 9.9. To samo w Nauders ale wybrałem Pfunds. Karnety na Nauders, Belpiano i jakieś okoliczne małe stacje 198E/osobę, SFL - 260E. Generalnie z przejazdami ale bez jedzenia w 1000 E za parę można się spokojnie zmieścić. 

Spodobało się ? A miałem wrażenie, że to ośrodeczki dla emerytów z Norwegii ;)

Też wybieram się tam w styczniu - prawdopodobnie, zawsze podejmujemy decyzję w ostatniej chwili. Nie śpieszę się z rezerwacją. Ceny apartamentów w Nauders nawet w styczniu raczej w cenie 600-700 euro dla 3 osób.

#24 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1214 postów
715
  • Warszawa

Napisano 05 listopad 2019 - 23:24

Bardzo się spodobało. Może ze względu na pogodę, może ze względu na towarzystwo ... świetnie przygotowane trasy - Belpiano ma fantastyczne niebieskie dla mojej Pani a i ja sobie czasem lubię poudawać mistrza karwingu, fajne czerwone i super czarną, w Nauders czarne są naprawdę czarne. Kawa ! No i z rozmów z tubylcami wynika, że SFL jest super - o wiele lepsze niż Ischgl-Samnaun bo nie ma takich tłoków. Zawsze mijałem i chciałem zobaczyć.

I jeszcze jedno - Samnaun (rzut beretem) to takie trochę posch - w sklepie można wypożyczyć do testów prawie każda komórkę z dowozem i odbiorem w Nauders - nie to co Austria gdzie Ci na każdym kroku łaskę robią. O super Wiliamsie za 12E/butelka oczywiście nie wspomnę - oclone kosztuje 40 : )

#25 robertdr

robertdr

Użytkownik

• PipPipPip
  • 650 postów
  • Na forum od: 11.2007
770
  • Umiejętności: 1
  • 3miasto

Napisano 06 listopad 2019 - 00:48

Bardzo się spodobało. Może ze względu na pogodę, może ze względu na towarzystwo ... świetnie przygotowane trasy - Belpiano ma fantastyczne niebieskie dla mojej Pani a i ja sobie czasem lubię poudawać mistrza karwingu, fajne czerwone i super czarną, w Nauders czarne są naprawdę czarne. Kawa ! No i z rozmów z tubylcami wynika, że SFL jest super - o wiele lepsze niż Ischgl-Samnaun bo nie ma takich tłoków. Zawsze mijałem i chciałem zobaczyć.

I jeszcze jedno - Samnaun (rzut beretem) to takie trochę posch - w sklepie można wypożyczyć do testów prawie każda komórkę z dowozem i odbiorem w Nauders - nie to co Austria gdzie Ci na każdym kroku łaskę robią. O super Wiliamsie za 12E/butelka oczywiście nie wspomnę - oclone kosztuje 40 : )

Ischgl-Samnaun - byłem 3 razy jakoś bez tłoków, ale tubylcy mają rację SFL fajniejsze :)

Czy lepsze od Nauders i reszty powyżej? to zależy. Zależy od pogody - czasem super pogoda w gównia...m ośrodku daje lepsze wraże nie niż w topowym przy słabiźnie.

pozdrawiam

R

• wkg podziękował za tę wiadomość
www.domnaklinku.eu

#26 wkg

wkg

Nowy użytkownik

• PipPipPipPip
  • 1214 postów
715
  • Warszawa

Napisano 06 listopad 2019 - 00:56

Dlatego trzeba wziąć te trzy :D Na wszelki wypadek.

#27 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 904 postów
  • Na forum od: 03.2016
1121
  • Rajszew

Napisano 06 listopad 2019 - 09:11

To i ja dodam swoje 3 grosze do tej dyskusji.  To czy będzie tanio, czy drogo zależy od bardo, bardzo wielu czynników. Ilość osób, termin wyjazdu, miejscówki, własnej dyscypliny budżetowej itp. Wyjeżdżam w ciągu roku bardzo dużo (taka praca, że mogę), potrafię dostać z tej samej miejscowości ofertę na poziomie 40 Euro za noc, jak i 150 Euro za noc, za podobny standard i miejscówkę (dla 4 osóB) - przykład Tucepi Chorwacja, ostatnie lato.

W zeszłym sezonie byłem np. na Chopoku. Termin 13-19 kwiecień. Za 6 noclegów zapłaciłem 1000 zł, nocleg w Pavcina Lehota, apartament 2 poziomowy, całkowicie nowy. Karnet - sezonówka, do tego dostałem z Bookingu 200 zł zwrotu z rezerwacji (w ramach rekompensaty za "niedogodności" za rezerwację w Korbielowie). Resumując wyjazd na tydzień dla 4 osób, wyszedł nas 800 zł + koszty dojazdu + 80 Euro dodatkowe dwa noclegi (zarezerwowałem jeszcze jeden nocleg z 12 na 13 kwietnia za 35 Euro oraz z 19 na 20 kwietnia za 45 Euro w innych miejscach). Jedzenie - zabrane z domu, jedno wyjście do restauracji + jakieś drobiazgi na miejscu typu gorąca czekolada na stoku.

W tym roku Molltaler wydaje się atrakcyjny, ze względu na sezonówke (posiadam dla całej naszej rodziny). Kwatera na poziomie 60-70 Euro za 4 osoby/doba (w tym 2 dzieci), nie jest problemem na miejscu. Dochodzą koszty dojazdu. Choć dla mnie nie jest to ośrodek do jazdy co tydzień, zdecydowanie nie jest to też pierwsza liga, jednakże coś za coś.

Wyjazdy w pojedynkę, też można ogarnąć tanio, dzięki uprzejmości kolegów z forum, którzy organizują takowe w formie mniej lub bardziej komercyjnej. Trzeba jedynie trochę popytać i być elastycznym czasowo.

Są też pewne miejsca z których rezygnuję, ze względu na cenę noclegów, tak jest obecnie z planowanym wyjazdem do Szpindlerowego Młyna. Nie znalazłem, żadnego noclegu w rozsądnej lokalizacji dla 4 osobowej rodziny, przeglądając kilka rożnych terminów. Zatem nie odwiedzę ich w tym sezonie.  

Korzystam też z uprzejmości znajomych, którzy posiadają apartamenty wakacyjne w różnych interesujących miejscowościach. Taka formuła wyjazdu, wychodzi zdecydowanie najtaniej :D . 

#28 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2611 postów
  • Na forum od: 01.2017
967
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 06 listopad 2019 - 09:42

To i ja dodam swoje 3 grosze do tej dyskusji.  To czy będzie tanio, czy drogo zależy od bardo, bardzo wielu czynników. Ilość osób, termin wyjazdu, miejscówki, własnej dyscypliny budżetowej itp. Wyjeżdżam w ciągu roku bardzo dużo (taka praca, że mogę), potrafię dostać z tej samej miejscowości ofertę na poziomie 40 Euro za noc, jak i 150 Euro za noc, za podobny standard i miejscówkę (dla 4 osó B) - przykład Tucepi Chorwacja, ostatnie lato.

W zeszłym sezonie byłem np. na Chopoku. Termin 13-19 kwiecień. Za 6 noclegów zapłaciłem 1000 zł, nocleg w Pavcina Lehota, apartament 2 poziomowy, całkowicie nowy. Karnet - sezonówka, do tego dostałem z Bookingu 200 zł zwrotu z rezerwacji (w ramach rekompensaty za "niedogodności" za rezerwację w Korbielowie). Resumując wyjazd na tydzień dla 4 osób, wyszedł nas 800 zł + koszty dojazdu + 80 Euro dodatkowe dwa noclegi (zarezerwowałem jeszcze jeden nocleg z 12 na 13 kwietnia za 35 Euro oraz z 19 na 20 kwietnia za 45 Euro w innych miejscach). Jedzenie - zabrane z domu, jedno wyjście do restauracji + jakieś drobiazgi na miejscu typu gorąca czekolada na stoku.

W tym roku Molltaler wydaje się atrakcyjny, ze względu na sezonówke (posiadam dla całej naszej rodziny). Kwatera na poziomie 60-70 Euro za 4 osoby/doba (w tym 2 dzieci), nie jest problemem na miejscu. Dochodzą koszty dojazdu. Choć dla mnie nie jest to ośrodek do jazdy co tydzień, zdecydowanie nie jest to też pierwsza liga, jednakże coś za coś.

Wyjazdy w pojedynkę, też można ogarnąć tanio, dzięki uprzejmości kolegów z forum, którzy organizują takowe w formie mniej lub bardziej komercyjnej. Trzeba jedynie trochę popytać i być elastycznym czasowo.

Są też pewne miejsca z których rezygnuję, ze względu na cenę noclegów, tak jest obecnie z planowanym wyjazdem do Szpindlerowego Młyna. Nie znalazłem, żadnego noclegu w rozsądnej lokalizacji dla 4 osobowej rodziny, przeglądając kilka rożnych terminów. Zatem nie odwiedzę ich w tym sezonie.  

Sprawdzałeś noclegi we Vrchlabi? Ew. gdzieś po drodze z Vrchlabi do SM?

#29 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 904 postów
  • Na forum od: 03.2016
1121
  • Rajszew

Napisano 06 listopad 2019 - 09:49

Sprawdzałeś noclegi we Vrchlabi? Ew. gdzieś po drodze z Vrchlabi do SM?

Tak, niestety dla mnie mają bardzo dużo Klientów lub liczą że uda im się sprzedać swoją ofertę. Najczęściej chcą albo rezerwacji na minimum 6-7 dni, albo ofertę z wyżywieniem. My chcemy jechać na maksymalnie 4-5 dni, bez wyżywienia (z dostępem do aneksu kuchennego). Sprawdzę jeszcze, tuż przed planowanym terminem wyjazdu, może trafię coś w last.

#30 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2611 postów
  • Na forum od: 01.2017
967
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 06 listopad 2019 - 09:57

Tak, niestety dla mnie mają bardzo dużo Klientów lub liczą że uda im się sprzedać swoją ofertę. Najczęściej chcą albo rezerwacji na minimum 6-7 dni, albo ofertę z wyżywieniem. My chcemy jechać na maksymalnie 4-5 dni, bez wyżywienia (z dostępem do aneksu kuchennego). Sprawdzę jeszcze, tuż przed planowanym terminem wyjazdu, może trafię coś w last.

Aneks to apartament, prawie. To kosztuje. Czasem wspólna kuchnia może ratować sytuację. PS. Nie napinaj się na SM, poszukaj Pec/Janske Lazne czy Rokytnice też warto. PS. Można wtedy podjechać też i do SM. Ew. Jeseniki, tu Bruner podpowie, ale Kouty, Ramzowa, Cervenohorske... trasy dość długie, dlouhie znaczy;-)

• moruniek podziękował za tę wiadomość

#31 ethaath

ethaath

Nowy użytkownik

• Pip
  • 41 postów
  • Na forum od: 12.2006
9
  • Wrocław

Napisano 06 listopad 2019 - 10:37

Polecam pension Herman w Rudniku... łatwy dojazd do Spindlerovego, Janskich i Cernego Dolu. Mają tam pokoje z opcją wyżywienia i dosyć duży apartament poza pensjonatem.

• moruniek podziękował za tę wiadomość

#32 pakalolo

pakalolo

Użytkownik

• PipPip
  • 165 postów
  • Na forum od: 11.2016
76
  • Śląsk

Napisano 06 listopad 2019 - 10:39

a. ) Włochy - nie Austria - Austria jest droższa w większości przypadków

b.) Ośrodek - raczej z tych mniejszych - Montecampione

c.) Zakwaterowanie - apartamenty 6 osobowe ( 3 pokoje ) 4 osobowe ( 2 pokoje ) 

d.) Rezerwacja - na przełomie lipca i sierpnia

być może  pomogło tez komunikowanie się bezpośrednio z Włochami :-)

Cena za dorosłego ( ośredniając pokoje ) - 1175,-

Juniora - 1150,-

Dziecko - 845,-

Oczywiście że pokoje będą miały pewnie niższy standard niż apartamenty w Austrii gdzie jednak wszystko jest z reguły na tip-top... Pomijając jeden raz gdy dostałem apartament idealnie nad oborą... Co prawda gospodyni zrozumiała o co chodzi gdy zobaczyła kolor twarzy mojej żony w reakcji na zapach i przeniosła nas do innego budynku, ale przeniosła również pościel... Po powrocie dzieciaki zalatywały krowami jeszcze ze 2 tygodnie :-D.

W ub roku udało mi się w ferie również zdobyć miejsca w dobrych cenach - w Pejo byłem ponizej 1200 a w okolicach Bolzano za ....uwaga niecałe 900 :-)  

Tylko termin lepszy bo przełom stycznia i lutego.

Teraz niestety 15-23 luty - nie ma chyba droższego tygodnia.

W pierwszym tygodniu jadę sam z rodziną ( 4 osoby ) do Alta Badia i apartament wynająłem za 2600,- za 4 osoby. Tylko.... codziennie 5km dojazdu.. Coś za coś.

60 km w sumie za cenę niższą średnio o 4 tys niż w La Villa i tak się opłaca :-). 

Planuję także wyjazd 4-11.04 i tutaj mam np tydzień dla 4 osób za niecałe 3 tys pln...Ale ośrodek niszowy i tylko 25-30km tras..

Da się.. ale z roku na rok trzeba to robić coraz wcześniej.. I tak się ze mnie znajomi śmieją że wysyłam zapytania na ferie jeszcze przed wakacjami letnimi :-D

ja też wyznaję podobną filozofię jeżdżenia ostatnimi czasy i pokochałem wszystkie mniejsze Włoskie ośrodki, gdzie faktycznie można znaleźć fajne noclegi w dobrej cenie, nie wspominając o karnetach.

Co do cen - dużo zależy od tego w jaki sposób szuka się apartamentów. Najlepiej szukać za pośrednictwem lokalnych informacji turystycznych - często mają dużą bazę apartamentów których na próżno szukać na bookingu etc.

Jadę teraz na 3 noce na Hintertux, nocleg w Mayrhofen, apartament na 4 osoby to koszt 250 euro, rezerwacja z 4 dniowym wyprzedzeniem. Chyba najtańszy nocleg jaki miałem w tej okolicy od lat w tym terminie rezerwując z niewielkim wyprzedzeniem.

#33 ethaath

ethaath

Nowy użytkownik

• Pip
  • 41 postów
9
  • Wrocław

Napisano 06 listopad 2019 - 10:43

ja też wyznaję podobną filozofię jeżdżenia ostatnimi czasy i pokochałem wszystkie mniejsze Włoskie ośrodki, gdzie faktycznie można znaleźć fajne noclegi w dobrej cenie, nie wspominając o karnetach.

Co do cen - dużo zależy od tego w jaki sposób szuka się apartamentów. Najlepiej szukać za pośrednictwem lokalnych informacji turystycznych - często mają dużą bazę apartamentów których na próżno szukać na bookingu etc.

Jadę teraz na 3 noce na Hintertux, nocleg w Mayrhofen, apartament na 4 osoby to koszt 250 euro, rezerwacja z 4 dniowym wyprzedzeniem. Chyba najtańszy nocleg jaki miałem w tej okolicy od lat w tym terminie rezerwując z niewielkim wyprzedzeniem.

Fakt, od kiedy jeżdżę z dzieckiem szukam mniejszych ośrodków. Jakiś czas temu poruszany był wątek mmniejszych atrakcyjnych narciasrko i cenowo ośrodków w Austrii i we Włoszech, ale coś nie mogę go odnaleźć..

#34 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 667 postów
  • Na forum od: 11.2008
555
  • Nowy Sącz

Napisano 06 listopad 2019 - 10:49

Niestety takie wyjazdy to najczęściej 3-4 dni na nartach + dwie noce w podróży co mnie niezbyt interesuje.

Jako w większości przypadków "samotny narciarski podróżnik" szukam ofert w Alpy z biur z dojazdem, ale nie zawsze znajdzie się coś ciekawego w dobrej cenie. 

#35 WiktorW

WiktorW

Nowy użytkownik

• 12 postów
  • Na forum od: 02.2019
3
  • Mikołów

Napisano 06 listopad 2019 - 11:16

Fakt, od kiedy jeżdżę z dzieckiem szukam mniejszych ośrodków. Jakiś czas temu poruszany był wątek mmniejszych atrakcyjnych narciasrko i cenowo ośrodków w Austrii i we Włoszech, ale coś nie mogę go odnaleźć..

Może https://www.skiforum...lpach-na-narty/? ;)

#36 ethaath

ethaath

Nowy użytkownik

• Pip
  • 41 postów
9
  • Wrocław

Napisano 06 listopad 2019 - 13:46

Niestety nie, założycielem był zdaje się stary wyjadacz narciarski i forumowy...:D

#37 AdamO123

AdamO123

Nowy użytkownik

• 21 postów
  • Na forum od: 12.2016
4

Napisano 08 listopad 2019 - 10:12

Wszystko zależy od terminu... Ja co roku jeżdżę do ValdiSole nocleg ze skipassem ( Madonna, Folgarida, Marilleva, Pinzolo) około 1350zl w terminie od 4. 01 na 7 dni