Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 hollly

hollly

Użytkownik

• PipPip
  • 254 postów
  • Na forum od: 10.2006
23

Napisano 01 listopad 2019 - 10:34

Przynajmniej na pogodę trafiłeś 😉

1 listopada + czynna jedna trasa = efekt na obrazku.
Molltaler 1.11.2019 9.43.png

Na następny weekend może być jeszcze większy hardcore, nawet jeśli dołożą jedną trasę.

#22 pawelb91

pawelb91

Stały bywalec forum

• PipPipPip
  • 708 postów
  • Na forum od: 11.2008
579
  • Umiejętności: 8
  • Nowy Sącz

Napisano 01 listopad 2019 - 13:39

Przynajmniej na pogodę trafiłeś

Pogodę przed ekranem  :D

Trzeba poczekać na relację kogoś kto tam jest, na kamerkach wygląda to jak wygląda.

#23 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 429 postów
  • Na forum od: 03.2009
263
  • Umiejętności: 1
  • Krościenko

Napisano 01 listopad 2019 - 17:50

Pogoda dzisiaj była idealna, dwie trasy czynne.

Jedna od 8,30, druga od 11,00.

Koło 11 na górze zrobiły się odsypy, ale zajebiście twardo i można by było jechać żeby nie dzikie tłumy, było bardzo tłoczno.

Na drugiej trasie było ze 20 ekip z tyczkami, jak się wynieśli była fajna jazda.

Ogólnie na rozpoczęcie sezonu nie jest źle, tylko za tłoczno.

#24 JurekByd

JurekByd

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2043 postów
  • Na forum od: 04.2007
527
  • Bydgoszcz

Napisano 01 listopad 2019 - 18:28

Tłoczno to dopiero będzie za tydzień , jak pół Polski ruszy na długi weekend....
W listopadzie zawsze było sporo narciarzy plus teraz tysiące klientów TMR ...
<p> .

#25 gajowy01

gajowy01

carve diem

• PipPipPipPipPip
  • 3424 postów
  • Na forum od: 01.2008
1984
  • Umiejętności: 1
  • Kraków - Neue Hütte

Napisano 01 listopad 2019 - 19:14

Tłoczno to dopiero będzie za tydzień , jak pół Polski ruszy na długi weekend....
W listopadzie zawsze było sporo narciarzy plus teraz tysiące klientów TMR ...

Może Kitzek odetchnie w "polskie weekendy" ;)

Wiadomo że od jakiś 8-9 lat na Molltku nie byłem ale tam był zawsze w miarę luz, poza weekendem w okolicach 17.11 (święto CZ + SK) - wyraźnie lepiej i fajniej niż na Kitzku.

Inna sprawa, kiedyś tam świetnie naśnieżali, w okolicach 11.11 na ogół chodziło prawie wszystko, teraz mam obawy czy "Słowak" będzie równie hojny.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

#26 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 315 postów
  • Na forum od: 02.2015
396
  • okolice Gliwic

Napisano 13 listopad 2019 - 15:56

Nie będę zakładał nowego tematu bo myślę, że pasuje do relacji z wyjazdów na Molltka jak ulał (tylko dział nie za bardzo) 

Obiecałem relację to coś naskrobie.

Stęskniłem się za śniegiem i pojechałem na Molltka rozpocząć sezon 2019/2020. Znałem go tylko z opisów i opowieści moich kolegów a więc relacja to moje subiektywne pierwsze spojrzenie na ten ośrodek.

Podjazd pod parkingi może być w sezonie trudny. Te 8 km wąskiej, krętej, dość stromej dróżki zimą może być dla mniej doświadczonych kierowców nie lada wyzwaniem. Miejmy nadzieje, że TMR zadba o odśnieżanie.

start.jpg

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne a jeszcze większe robi kolej podziemna, która w kilka minut wywozi nas o tysiąc metrów wyżej na 2234m.

trasa (9).jpg   

Po wyjściu z górnego peronu widok bardziej przypomina Wysokie Tatry niż Alpy. Tak jakoś mi się skojarzyło ;) Może to efekt małej jeszcze ilości śniegu (około 1 – 1,5) i wystających gołych skał na stromych ścianach ale widok piękny. Wyjeżdżając na szczyt to już typowo alpejskie panoramy z Grossglocknerem w tle.

Ale do rzeczy. Jak na razie to oficjalnie otwartymi trasami były tylko 3 szczytowe: 1,2,3 ale najlepsza zabawa na zamkniętej uratrakowanej 9 i czarnej 10. No i tam zdecydowanie mniej ludzi :)

trasa (3).jpg  trasa (4).jpg  trasa (6).jpg  trasa (8).jpg  

To co działo się na trasach w niedziele przy przepięknej słonecznej, mroźnej pogodzie przeszło moją wyobraźnie. Trasa 2 i 3 przypominała mrowisko a po godzinie 11 przeryte były jak przez dziki, muldy po kolana.

trasa (1).jpg trasa (2).jpg  

Nasza ekipa przyjechała na szerokiej narcie z nastawieniem na jazdę po freerid’zie a tam jakby ludzi mniej. Poza trasami trzeba było bardzo uważać bo skały przykryte są niewielką ilością śniegu. Półtorej metra to tam zdecydowanie za mało. (ale właśnie dosypało a w tym tygodniu ma dosypać kolejny metr).

free (1).jpg  free (2).jpg  free (3).jpg  free (4).jpg  free (6).jpg free (7).jpg  free (9).jpg  free (10).jpg  free (11).jpg  free (12).jpg  free (13).jpg

Molltek to zdecydowanie jazda poza trasowa. Trasy takie sobie ale tereny free boskie :)

Jeszcze dwa metry i będzie się działo. Kolejny wyjazd już nie długo.

Pozdrawiam

PS. Po obecnym opadzie, nie wyobrażam sobie zjazdu po terenach freeridowych bez plecaka antylawinowego.  

#27 Jasiek.

Jasiek.

Użytkownik

• PipPipPip
  • 315 postów
  • Na forum od: 02.2015
396
  • okolice Gliwic

Napisano 13 listopad 2019 - 17:28

No i Molltek stoi! https://www.facebook...57480008030027/

#28 robertdr