Skocz do zawartości

Puchar Świata 2019/20.


FerraEnzo

Rekomendowane odpowiedzi

A u nas w Polsce mówiło się: Znaj proporcjum mocium panie*

Jest w tym jedynie zwykła bufonada i arogancja :(

Prości ludzie z przerośniętym ego.

 

Odnośnie praw własności intelektualnej to kichanie też mogłoby być artystyczne :D Właśnie przeziębienie które mnie dopadło daje takie efekty. Ale nie opatentuję. U nas jeszcze nie doszliśmy do takiego zdebilenia jak u naszego największego i jedynego sojusznika :lol:.

 

Pozdrawiam

 

*Aleksander Fredro - "Zemsta" dla nowopolaków co nie czytali

bufonada, arogancja i przestepstwo to wlasnie PODKRADANIE cudzej wlasnosci : wlasnosc to nie tylko sierp i mlot w rece, ale tez , wlasnie, wlasnosc intelektualna - mam nadziej, ze w Pl to tez obowiazuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nikt z Was nie napisał że Shiffrin przed zawodami w Zagrzebiu na treningu slalomu ostro się wywaliła na plecy. Patrząc na film z wypadku myślałem że będzie poważna kontuzja. Co nie umniejsza faktu że Vhlova zrobiła chyba dwa przejazdy życia.

 

Dziwny natomiast był slalom Panów. Kristoffersen strasznie słabo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Riesch, Maze, Pearson. Kobiece konkurencje nie są tak trudne jak męskie, łatwiej o uniwersalność. 

2. Hircher, Mario Matt, Stenmark, Raich nie brali się za konkurencje szybkościowe, a wybitni byli. Pinturault też nie będzie zjazdowcem, a wybitny jest. Chodziło mi tylko, że nie każdy zawodnik musi być zjazdowcem. Nie każdy też dobry zjazdowiec zaczynał karierę w PS od SL czy GS. Jest kilku zawodników którzy mimo "podeszłego" wieku wciąż jeżdżą tylko SL i GS. Grange i Lizeroux nawet GS nie jeżdżą. W sumie to nawet nie wiem który zawodnik zaczynał w PS jako dobry slalomista, a skończył jako niezły zjazdowiec. Jansrud chyba coś tam jeździł.

3. Dlatego napisałem, że to są kibiców zachcianki. Nawet pod filmami po zakończeniu kariery Hirschera były wpisy, że to żadna kariera bo nie wygrał zjazdu w Kitzbuehel. Stenmarka też krytykowali w jego czasach, że nie jeździ zjazdów. Cuche wygrał 5 razy zjazd w Kitz i dla Szwajcarów to bohater ale klasyfikacji generalnej nigdy nie wygrał. Dla jednych to pewnie największy narciarz, a dla mnie nie, bo dla mnie najważniejsza jest wielka kula, a nie małe.

Wszystkie konkurencje wygrała Vonn i w sezonach w których wygrywała generalkę startowała we wszystkim. Przed kontuzja na MŚ w Schaldming liczyła się w każdej konkurencji.

U facetów ostatnim którzy liczył się we wszystkim był chyba Aamodt. Bode Miller wygrał wszystkie konkurencje ale on jak wyszedł ze slalomu i wskoczył do zjazdów to już tylko później wypadał w SL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ub roku w styczniu miałem okazję przez tydzień jeździć w Sarentino gdzie akurat trenował żeński US Ski Team.

Nie było absolutnie żadnych problemów z tym by stanąć przy siatce i oglądać przejazdy ( co nader chętnie czyniłem ). Spokojnie można było mieć kamerkę i filmować.

A sama MS bez problemu poproszona robiła sobie zdjęcia z innymi narciarzami. M.in dzięki temu mam taka sympatyczna pamiątkę ja i moje dzieciaki.

Kończyli treningi o 12 i zaraz po tym trasa była otwierana dla wszystkich.

 

Tak więc znowu Urban Legend o utajnianiu treningów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to okaże się, że zamknięte treningi w piłce nożnej (lub jakimkolwiek innym sporcie) to też bufonada. Najpewniej wymyślona przez Amerykanów/Żydów/Ukraińców (niepotrzebne skreślić).

1. Piszesz po polsku ale nie rozumiesz języka. Smutne.

2. Kierujesz się emocjami i narzuconymi wzorcami sugerującymi, że Polacy są rasistami/ksenofobami/ wyznają teorie spiskowe (niepotrzebne skreślić)

3. Zatem nie zasługujesz na poważne traktowanie i dyskusję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Piszesz po polsku ale nie rozumiesz języka. Smutne.

2. Kierujesz się emocjami i narzuconymi wzorcami sugerującymi, że Polacy są rasistami/ksenofobami/ wyznają teorie spiskowe (niepotrzebne skreślić)

3. Zatem nie zasługujesz na poważne traktowanie i dyskusję.

Kazdy temat tego forum musi być kierowany w stronę takiej tematyki???????? Kur.... piszemy tu o APS!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Vlhova musiała już zrobić focha (ala buc z Norwegii) po slalomie Lienzu, ale nieco się wyrobiła. Oby wczorajsza wygrana ją podbudowała.

 

Vlhova i buc z Norwegii nie sa maszynami. Maja prawo do pokazywania swoch odczuc. John McEnore krzyczal i lamal rakiety, w niedziele Austriak zlamal kijka, a tydzien temu Szwajcarka walila kijkiem po wypdnieciu. Ciekawe co ty bys zrobil? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ub roku w styczniu miałem okazję przez tydzień jeździć w Sarentino gdzie akurat trenował żeński US Ski Team.

Nie było absolutnie żadnych problemów z tym by stanąć przy siatce i oglądać przejazdy ( co nader chętnie czyniłem ). Spokojnie można było mieć kamerkę i filmować.

A sama MS bez problemu poproszona robiła sobie zdjęcia z innymi narciarzami. M.in dzięki temu mam taka sympatyczna pamiątkę ja i moje dzieciaki.

Kończyli treningi o 12 i zaraz po tym trasa była otwierana dla wszystkich.

 

Tak więc znowu Urban Legend o utajnianiu treningów...

Tez mam takie doswiadczenie z Pitztal. Zero oslaniania sie MS. I do zdjec z mlodymi zadownikami chetnie stawala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że trzeba reagować na porażkę jak Rafter po finale Wimbledonu z Ivanisevicem. Ale permanentne reakcje w stylu Kerber czy Radwańskiej, brak poprawy po kilku latach nie najlepiej świadczą o człowieku.
Mcenroea nie przytaczałbym dla przykładu skoro gość pajacował dla zabawy.

Możesz pisać jaśniej bo nie bardzo rozumiem, jakie reakcje Kerber czy Radwańskiej wymagały poprawy?

 

Jedyne godne potępienia zachowanie, jakie widziałem, to zachowanie Sereny Williams  w meczu i po meczu z Osaką  w US open, poniżej smętny finał tego spotkania,

 

 

 https://www.youtube....h?v=jCm3BemDlj8

 

Ps.

Jakby ktoś się nie zorientował to Osaka wygrała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach być może ciekawostki : przesadne emocje, którym towarzyszy demolka sprzętu oraz używanie dosadnego słownictwa mogą zakończyć się rachunkiem do kwoty 5tys CHF podchodząc pod "niesportowe zachowanie" (unsportsmanlike behaviour). Czy takie pajdy i jak często są serwowane przez Jury nie wiem - trzeba zapewne przekopać się przez protokoły bo w ogólnych statystykach i raportach FIS nie dostrzegam tematu.

Zbliżone zasady (stosownie niższa kwota) zostały wprowadzone w "pokrewnej" dyscyplinie na wniosek reprezentującego zawodników aktywnego alpejczyka. Uzasadniając wniosek podkreślał, że "alpejskie" przepisy korzystnie tonują emocje na stoku .. nie są to więc chyba puste zapisy.

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie konkurencje wygrała Vonn i w sezonach w których wygrywała generalkę startowała we wszystkim. Przed kontuzja na MŚ w Schaldming liczyła się w każdej konkurencji.

U facetów ostatnim którzy liczył się we wszystkim był chyba Aamodt. Bode Miller wygrał wszystkie konkurencje ale on jak wyszedł ze slalomu i wskoczył do zjazdów to już tylko później wypadał w SL.

Taka ciekawostka:

82310538_2732820153438541_50104979640664

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielicie jak potłuczeni...

Może zamiast pruć się na temat normalnych, ludzkich zachowań sportowców, zaczniecie od siebie i przy najbliższej okazji okażecie więcej szacunku osobom, które niekoniecznie musicie szanować? Kasjerce w markecie, sprzątaczce w bloku/biurowcu, portierowi, parkingowemu itd. 

 

Rywalizacja sportowców idzie o grube miliony, chwile chwały, poczucie spełnienia itp. itd. A każdy wynik okupiony jest nadludzkim wysiłkiem na treningach, straconą młodością wraz ze wszystkimi jej atrybutami, wyrzeczeniami, ciągłymi podróżami itd.. Teraz wyobraźcie sobie, że rywalizujecie z kimś w pracy...na wyniki, o awans, o uznanie w oczach szefa...bez znaczenia. I mimo waszych najszczerszych chęci, wytężonej pracy, poświęcenia życia rodzinnego, wyrzeczenia się szeregu przyjemności, ta druga osoba jest ciągle od was lepsza. Już widzę te przyjacielskie uściski dłoni i patrzenie w oczy...hehe prędzej nóż w plecy i rycie dołków. Dejcie spokój...tak łatwo jest kogoś oceniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierdzielicie jak potłuczeni...

Może zamiast pruć się na temat normalnych, ludzkich zachowań sportowców, zaczniecie od siebie i przy najbliższej okazji okażecie więcej szacunku osobom, które niekoniecznie musicie szanować? Kasjerce w markecie, sprzątaczce w bloku/biurowcu, portierowi, parkingowemu itd. 

 

Rywalizacja sportowców idzie o grube miliony, chwile chwały, poczucie spełnienia itp. itd. A każdy wynik okupiony jest nadludzkim wysiłkiem na treningach, straconą młodością wraz ze wszystkimi jej atrybutami, wyrzeczeniami, ciągłymi podróżami itd.. Teraz wyobraźcie sobie, że rywalizujecie z kimś w pracy...na wyniki, o awans, o uznanie w oczach szefa...bez znaczenia. I mimo waszych najszczerszych chęci, wytężonej pracy, poświęcenia życia rodzinnego, wyrzeczenia się szeregu przyjemności, ta druga osoba jest ciągle od was lepsza. Już widzę te przyjacielskie uściski dłoni i patrzenie w oczy...hehe prędzej nóż w plecy i rycie dołków. Dejcie spokój...tak łatwo jest kogoś oceniać. 

No to żeś smarku okazał szacunek, może odniesiesz się konkretnie a nie wy to śmanto.

W zachowaniu Kerber i Radwańskiej nie widzę nic złego, natomiast burak Serena będzie zawsze burakiem i ani nadludzki wysiłek  ani wyniki tego nie zmienią.

 

 

Ps

Dla smarków, którzy nie oglądali meczu Serena/Osaka i pierdzielą androny na forum

https://dziennikzach...pen/ar/13480036

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś smarku okazał szacunek, może odniesiesz się konkretnie a nie wy to śmanto.

W zachowaniu Kerber i Radwańskiej nie widzę nic złego, natomiast burak Serena będzie zawsze burakiem i ani nadludzki wysiłek  ani wyniki tego nie zmienią.

 

 

Ps

Dla smarków, którzy nie oglądali meczu Serena/Osaka i pierdzielą androny na forum

https://dziennikzach...pen/ar/13480036

A ja Cię miałem za spoko gościa. 

Jak to mówią uderz w stół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Cię miałem za spoko gościa. 

Jak to mówią uderz w stół...

he,he jestem raczej spokojny i opanowany, ale buractwa Sereny nie znoszę......, nie tyle nie znoszę Sereny co żal mi Osaki, która ogłupiona przez Serenę w końcu

przeprosiła  publiczność za wygraną........., 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he,he jestem raczej spokojny i opanowany, ale buractwa Sereny nie znoszę......, nie tyle nie znoszę Sereny co żal mi Osaki, która ogłupiona przez Serenę w końcu

przeprosiła  publiczność za wygraną........., 

"Mnie" tylko chodziło o to, że nie nam oceniać takie zachowania. Na co dzień, w dużo bardziej prozaicznych sytuacjach spotykamy się lub wykazujemy większym buractwem niż Ci sportowcy z waszej dyskusji. 

Też mam swoich idoli. Zawsze bardziej kibicowałem Marcelowi niż Heniemu, Miśkę kocham, a włochom kibicuję w każdej dziedzinie...ale nie postrzegam pozostałych sportowców jak buców. Bardziej jako zwykłych ludzi, którzy w danej chwili są rozgoryczeni bo pomimo włożonego wysiłku okazali się gorsi. Jasne, przegrywać trzeba umieć ale też nie oczekujmy, że zażarci konkurenci będą się głaskać po główkach. Rękę poda? Poda. A że robi to z pewną dozą niechęci i dumy, dla mnie jest to w pełni zrozumiałe. Po prostu szczere zachowanie, jakże inne od tego w naszych branżach czy wśród wszechobecnych celebrytów i pożal się boże polityków... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ramach być może ciekawostki : przesadne emocje, którym towarzyszy demolka sprzętu oraz używanie dosadnego słownictwa mogą zakończyć się rachunkiem do kwoty 5tys CHF podchodząc pod "niesportowe zachowanie" (unsportsmanlike behaviour). Czy takie pajdy i jak często są serwowane przez Jury nie wiem - trzeba zapewne przekopać się przez protokoły bo w ogólnych statystykach i raportach FIS nie dostrzegam tematu.

Zbliżone zasady (stosownie niższa kwota) zostały wprowadzone w "pokrewnej" dyscyplinie na wniosek reprezentującego zawodników aktywnego alpejczyka. Uzasadniając wniosek podkreślał, że "alpejskie" przepisy korzystnie tonują emocje na stoku .. nie są to więc chyba puste zapisy.

Pozdrawiam,

M.

 

Francuz Pierre-Emmanuel Dalcin w 2006. Igrzyska w Turynie, superG w Sestiere, prowadzil. Przejazd przerwano. Trase przeniesiono nizej, w zwiazku z tym anulowano wyniki. W "drugim" przejezdzie Francuz wypadl i pokazal gorze srodkowego palca. Dostal kare. Dzisiaj prowadzi wypozyczalnie nart po drugiej stronie gory w Val d'Isère. gettyimages 56878662 1024x1024
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rywalizacja sportowców idzie o grube miliony, 

Kazde zawody PS maja pule 200 tys frankow szwajcarskich do podzialu na 30 najlepszych zawodnikow. Kto i ile dostanie z tej kwoty decyduje lokalny organizator.

Ja jednak mysle, ze to nie o pieniadze chodzi, bardziej o napiecie zwiazane z zawodami.

Dla mnie aktualnym ekstremalnym pokazywaczem emocji jest norweski plotkarz na 400 m - Karsten Warholm. 

6039c054 6a66 483f 9cab 4bd8da3c2f80 33bcded1 5a0a 4f70 bea4 3689e8405b7e JbaM1Rj SucefOZTzE LxwysT FABk9e4MDaOyb9N 2Q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się czy FIS rozważa pomiary czasów do tysięcznych części sekundy?  

 

Oby nie... fajne jest to jak ktoś zjedzie w takim samym czasie. Podwójne zwycięstwo powinno smakować dla tych zwycięzców tak samo jak pojedyncze.

Nasuwa się przykład z Sochi 2014 i złoty medal Zbigniewa Bródki w łyżwiarstwie szybkim, wygrał o 0,003s. Jeśli byli by wtedy ex aequo to nikt by się nie obraził  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...