Skocz do zawartości

Ciśnienie krwi


Veteran

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Oprócz zdrowych kolan, jest ważne zdrowe serce. Arterie i płuca. Oraz reszta. Aby w pełni korzystać ze zjazdów

 

Uważałem, że mam raczej niskie ciśnienie.  Wyżej w górach, i to dość wysoko, czułem się zawsze dobrze. W  czasie halnego nie mam żadnych objawów. Przeciwnie lubię go i czuję się świetnie. Solimy bardzo oszczędnie. Nie przejadamy się. Jestem rekordzistą świata w ilości zjadanych owoców. Jem owoce, przez cały sezon, regularnie . Nierzadko kilogram śliwek, winogron,  znika w moim żołądku w ciągu doby. W zimie i na wiosnę podobnie znikają kilogramy jabłek. W czasie wizyty u lekarza corocznie zawsze było w normie. Waga podwyższona, od wzorcowej, ok. 10%. Alkohol kieliszek. Nie palę. Kawa raz,dwa) dziennie. Nie zbyt mocna.

 

 

Pozdrawiam

Udzielaniem porad i leczeniem zajmują się lekarze, raczej w wyniku osobistego kontaktu z pacjentem. Tak jest rozsądniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W kwestii ciśnienia..

 

Mój ojciec jest lekarzem... ma 77 lat więc typowy lekarz starej daty.

Bardzo dawno temu zacząłem mieć ciśnienie w okolicach 140/100

zadzwoniłem do niego i mówię..."tata...mam jakieś takie wysokie ciśnienie"

na co usłyszałem w odpowiedzi... "to po ch..j sobie mierzysz ?"

Coś w tym było bo jak mierzę ( teraz już i tak biorę tabletki :-) 

to pierwsze 3 pomiary zawsze jest 150... dopiero za 4-5 pomiarem zaczyna spadać do powiedzmy 130/90.

Jak widać - stres pomiarowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ... ja sobie często mierzę ciśnienie i zawsze drugi pomiar jest mniejsze. Myślę, że to ma związek ze sprężystością ścianek tętnic. Ale raczej się przy tym nie denerwuję : )

Na nadciśnienie najlepszy jest wysiłek fizyczny. Nawet umiarkowany byle regularny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona też tak ma, niestety ma to też negatywne skutki, gdy spada ciśnienie atmosferyczne, to jej ciśnienie spada jeszcze bardziej, a to skutkuje pogorszeniem widzenia. Przynajmniej tak jej tłumaczył lekarz, że pojawiające się wraz z obniżeniem ciśnienia pogorszenie widzenia jest jego skutkiem.

ja tylko walę głową w biurko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja żona też tak ma, niestety ma to też negatywne skutki, gdy spada ciśnienie atmosferyczne, to jej ciśnienie spada jeszcze bardziej, a to skutkuje pogorszeniem widzenia. Przynajmniej tak jej tłumaczył lekarz, że pojawiające się wraz z obniżeniem ciśnienia pogorszenie widzenia jest jego skutkiem.

 

A jak jest z wyjazdami powyżej poziomu morza?

 

Pogodowy spadek ciśnienia na poziomie morza to przeciętnie zmiana z 1020 do 980 hPa

 

W centrum Szczyrku jest przeciętnie 950 hPa

 

Na Skrzycznym  870 hPa

 

Na Kasprowym 800 hPa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wysokie ciśnienie ale na 3000 m śpię jak niemowlę bez potrzeby akomodacji. Może to kwestia zmęczenia po skiturach ale z kolei kolega zawsze ma na początku kryzysy i bóle głowy

 

Też mam wysokie ciśnienia. Aklimatyzuje się bardzo wolno, ale też bardzo skutecznie.

Z jednej strony odczuwałem ból głowy na Kasprowym. Z drugiej miałem duży apetyt i spałem normalnie na 6-7k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...