Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Prośba o dobór nart :)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 KatkaS

KatkaS

Nowy użytkownik

• 4 postów
  • Na forum od: 09.2019
0

Napisano 29 wrzesień 2019 - 19:59

Prośba o pomoc w doborze nart :) Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.

1. K

2. Wiek: 32
3. Waga: 68
4. Wzrost: 173
5. Jak długo jeździsz na nartach: kilkanaście lat, ale z przerwami.

6. Ja się oceniasz wg skali Forum: trudno powiedzieć, takie pewnie 6/7 - na czarnych trasach często nie trzymam nart tak wąsko i równolegle jakbym chciała, ale nie mam problemów z płynnym zjazdem.

7. Jakie masz buty ? Flex 105 kupione w poprzednim sezonie, wcześniej miałam jakieś miękkie marketowe, zmiana na duży plus.

8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłaś?: niestety nie zwracałam uwagi na sprzęt. Wcześniej miałam coś marketowego. Obecnie "jakieś" kilkuletnie Rosignole parametry spisane z nart: SIDE CUT 120/70/100 Radius 14m. Naprawdę się na tym nie znam. Chciałabym coś nieco sztywniejszego z mniejszym promieniem skrętu, ale spokojnie mogę też jeszcze jeździć przez parę sezonów na tych. 

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy: Nie jeżdżę wolno, ale mogłabym jeździć szybciej ;) Na pewno nad tym nieco chcę pracować, w tym sezonie w końcu wybiorę się w Alpy więc powinno być łatwiej, bo tłumy nieco mnie stresują. Przy czym nie chodzi nawet o brak zaufania do siebie (choć staram się nie przeceniać swoich umiejętności) co do innych ludzi a wiadomo przy dużej prędkości łatwiej zareagować za późno. Jeżdżę raczej wąsko, pod koniec dnia zdarza mi się jeździć bardziej spokojnie i szerzej.

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju: Nie lubię muld, wolę już lód, ale zjadę raczej wszędzie. Trasy czerwone/czarne. W przyszłości może skuszę się spróbować jazdy pozatrasowej, ale to na pewno nie w tym sezonie i może nic z tego nie wyjść, więc nie skupiałabym się na tym. W tym sezonie Włochy, ale możliwe są też trasy w Polsce w sezonie, gdzie warunki są dużo gorsze - muldy, mokry śnieg itd.

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć : chciałabym doskonalić technikę, jeździć coraz pewniej i szybciej.

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku :  w tym sezonie będzie to tydzień w Alpach. W przyszłych po przeprowadzce może uda się jeździć na nartach częściej. Co istotne w trakcie pobytu na stoku jeżdżę a nie siedzę na piwie, więc chcę narty, na których przy nieco zmęczonych mięśniach też nie zrobię sobie krzywdy na jakieś spokojniejszej czerwonej trasie. Kondycyjnie dam radę, przez ostatni rok regularnie ćwiczyłam, więc jestem silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

13. Możliwości finansowe: 2-3k

#2 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2520 postów
  • Na forum od: 01.2017
939
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 30 wrzesień 2019 - 08:49

1. K
2. Wiek: 323. Waga: 684. Wzrost: 1735. Jak długo jeździsz na nartach: kilkanaście lat, ale z przerwami.
6. Ja się oceniasz wg skali Forum: trudno powiedzieć, takie pewnie 6/7 - na czarnych trasach często nie trzymam nart tak wąsko i równolegle jakbym chciała, ale nie mam problemów z płynnym zjazdem.
7. Jakie masz buty ? Flex 105 kupione w poprzednim sezonie, wcześniej miałam jakieś miękkie marketowe, zmiana na duży plus.
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłaś?: niestety nie zwracałam uwagi na sprzęt. Wcześniej miałam coś marketowego. Obecnie "jakieś" kilkuletnie Rosignole parametry spisane z nart: SIDE CUT 120/70/100 Radius 14m. Naprawdę się na tym nie znam. Chciałabym coś nieco sztywniejszego z mniejszym promieniem skrętu, ale spokojnie mogę też jeszcze jeździć przez parę sezonów na tych.
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy: Nie jeżdżę wolno, ale mogłabym jeździć szybciej ;) Na pewno nad tym nieco chcę pracować, w tym sezonie w końcu wybiorę się w Alpy więc powinno być łatwiej, bo tłumy nieco mnie stresują. Przy czym nie chodzi nawet o brak zaufania do siebie (choć staram się nie przeceniać swoich umiejętności) co do innych ludzi a wiadomo przy dużej prędkości łatwiej zareagować za późno. Jeżdżę raczej wąsko, pod koniec dnia zdarza mi się jeździć bardziej spokojnie i szerzej.
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju: Nie lubię muld, wolę już lód, ale zjadę raczej wszędzie. Trasy czerwone/czarne. W przyszłości może skuszę się spróbować jazdy pozatrasowej, ale to na pewno nie w tym sezonie i może nic z tego nie wyjść, więc nie skupiałabym się na tym. W tym sezonie Włochy, ale możliwe są też trasy w Polsce w sezonie, gdzie warunki są dużo gorsze - muldy, mokry śnieg itd.
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć : chciałabym doskonalić technikę, jeździć coraz pewniej i szybciej.
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku : w tym sezonie będzie to tydzień w Alpach. W przyszłych po przeprowadzce może uda się jeździć na nartach częściej. Co istotne w trakcie pobytu na stoku jeżdżę a nie siedzę na piwie, więc chcę narty, na których przy nieco zmęczonych mięśniach też nie zrobię sobie krzywdy na jakieś spokojniejszej czerwonej trasie. Kondycyjnie dam radę, przez ostatni rok regularnie ćwiczyłam, więc jestem silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.
13. Możliwości finansowe: 2-3k

Nie wiem skąd jesteś ale może warto wydać kasę na kilka krajowych wyjazdów na narty. Może weekend. A pozostac przy tych Rossignolach.
PS te Rossi to unique 2 czy SX carbon? Tak z ciekawości pytam.

#3 moruniek

moruniek

Użytkownik

• PipPipPip
  • 893 postów
  • Na forum od: 03.2016
1110
  • Umiejętności: 6
  • Rajszew

Napisano 30 wrzesień 2019 - 12:19

1. K

2. Wiek: 32
3. Waga: 68
4. Wzrost: 173
5. Jak długo jeździsz na nartach: kilkanaście lat, ale z przerwami.

6. Ja się oceniasz wg skali Forum: trudno powiedzieć, takie pewnie 6/7 - na czarnych trasach często nie trzymam nart tak wąsko i równolegle jakbym chciała, ale nie mam problemów z płynnym zjazdem.

7. Jakie masz buty ? Flex 105 kupione w poprzednim sezonie, wcześniej miałam jakieś miękkie marketowe, zmiana na duży plus.

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy: Nie jeżdżę wolno, ale mogłabym jeździć szybciej ;) Na pewno nad tym nieco chcę pracować, w tym sezonie w końcu wybiorę się w Alpy więc powinno być łatwiej, bo tłumy nieco mnie stresują. Przy czym nie chodzi nawet o brak zaufania do siebie (choć staram się nie przeceniać swoich umiejętności) co do innych ludzi a wiadomo przy dużej prędkości łatwiej zareagować za późno. Jeżdżę raczej wąsko, pod koniec dnia zdarza mi się jeździć bardziej spokojnie i szerzej.

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju: Nie lubię muld, wolę już lód, ale zjadę raczej wszędzie. Trasy czerwone/czarne. W przyszłości może skuszę się spróbować jazdy pozatrasowej, ale to na pewno nie w tym sezonie i może nic z tego nie wyjść, więc nie skupiałabym się na tym. W tym sezonie Włochy, ale możliwe są też trasy w Polsce w sezonie, gdzie warunki są dużo gorsze - muldy, mokry śnieg itd.

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć : chciałabym doskonalić technikę, jeździć coraz pewniej i szybciej.

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku :  w tym sezonie będzie to tydzień w Alpach. W przyszłych po przeprowadzce może uda się jeździć na nartach częściej. Co istotne w trakcie pobytu na stoku jeżdżę a nie siedzę na piwie, więc chcę narty, na których przy nieco zmęczonych mięśniach też nie zrobię sobie krzywdy na jakieś spokojniejszej czerwonej trasie. Kondycyjnie dam radę, przez ostatni rok regularnie ćwiczyłam, więc jestem silniejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

13. Możliwości finansowe: 2-3k

Jakakolwiek damska komórka. Powinnaś się wyrobić w kwocie do 2000 zł. 

#4 KatkaS

KatkaS

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 05 październik 2019 - 13:07

Nie wiem skąd jesteś ale może warto wydać kasę na kilka krajowych wyjazdów na narty. Może weekend. A pozostac przy tych Rossignolach.
PS te Rossi to unique 2 czy SX carbon? Tak z ciekawości pytam.

Pieniądze nie są problemem - czas jest. Choć tych pierwszych też wolałabym bezsensownie nie tracić. Z różnych powodów w tym sezonie tylko jeden wyjazd (bez względu na to czy i za ile sprzętu nakupię), natomiast od przyszłego powinnam mieszkać już w innym miejscu, skąd wypady na narty będą mniejszą eskapadą. Rossi to z tego co ustaliłam to Rossignol Radical 6 Rsx Ltd.

#5 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2520 postów
  • Na forum od: 01.2017
939
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 05 październik 2019 - 13:41

Pieniądze nie są problemem - czas jest. Choć tych pierwszych też wolałabym bezsensownie nie tracić. Z różnych powodów w tym sezonie tylko jeden wyjazd (bez względu na to czy i za ile sprzętu nakupię), natomiast od przyszłego powinnam mieszkać już w innym miejscu, skąd wypady na narty będą mniejszą eskapadą. Rossi to z tego co ustaliłam toRossignol Radical 6 Rsx Ltd.

Tu coś wybierzesz
https://ski24.pl/19-narty-damskie
Komórki polecane przez Moruńka też.
PS to te
https://www.skionlin...-tpi2,6010.html
Oversize mhm

#6 KatkaS

KatkaS

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 05 październik 2019 - 17:24

Tu coś wybierzesz
https://ski24.pl/19-narty-damskie
Komórki polecane przez Moruńka też.
PS to te
https://www.skionlin...-tpi2,6010.html
Oversize mhm

Kolorystycznie poznaję, że to ten model https://www.ceneo.pl/36456977 (przepraszam za linka do ceneo, ale nie mogłam ich nigdzie znaleźć) - nie mam pojęcia, czy poza kolorem czymś się różni. Co w praktyce oznacza oversize i jak się to ma do ewentualnej wymiany nart? Nie chcę przesadzić i kupić sobie zbyt "zaawansowanej" narty a ciężko mi ocenić to, na czym jeździłam do tej pory. Staram się przyswoić jakąś podstawową wiedzę o nartach i zmniejszyć swoją ignorancję w tym temacie, ale informacji jest sporo, więc proszę o wyrozumiałość ;) Dziękuję za wszystkie wskazówki :)

#7 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13064 postów
  • Na forum od: 11.2007
7973
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 05 październik 2019 - 17:48

Kolorystycznie poznaję, że to ten model https://www.ceneo.pl/36456977 (przepraszam za linka do ceneo, ale nie mogłam ich nigdzie znaleźć) - nie mam pojęcia, czy poza kolorem czymś się różni. Co w praktyce oznacza oversize i jak się to ma do ewentualnej wymiany nart? Nie chcę przesadzić i kupić sobie zbyt "zaawansowanej" narty a ciężko mi ocenić to, na czym jeździłam do tej pory. Staram się przyswoić jakąś podstawową wiedzę o nartach i zmniejszyć swoją ignorancję w tym temacie, ale informacji jest sporo, więc proszę o wyrozumiałość ;) Dziękuję za wszystkie wskazówki :)

Cześć

Z Twojego punktu widzenia nic nie oznacza, tak jak większość określeń, literek i innych cudów opisujących narty. Nie ma sensu się  w to wgłębiać bo w większości to tylko marketingowe chwytliwe określonka.

Jeżeli Twoje opisy jazdy i umiejętności są prawidłowe to rady kolegów są OK. Szukaj takiej narty jak napisali koło 160cm.

Pozdro

#8 KatkaS

KatkaS

Nowy użytkownik

• 4 postów
0

Napisano 08 październik 2019 - 19:27

Zdecydowałam się na ten model https://ski24.pl/nar...-dlugosc_cm-172 długość 162 - trochę pod wpływem opinii znajomego i faktu, że był to ostatni egzemplarz.

Mam jeszcze opcję zwrotu, więc jeśli popełniłam błąd to będę wdzięczna za naprostowanie :)

#9 widzewiak_z_gor

widzewiak_z_gor

Użytkownik

• PipPipPip
  • 322 postów
  • Na forum od: 11.2007
164
  • Umiejętności: 6
  • Z Gór

Napisano 08 październik 2019 - 21:11

Hej.

Oddaj te Narty póki możesz. ☺
W tym sezonie planujesz spędzić na Nartach tylko tydzień czasu, lepiej zabrać na wyjazd "stare" Narty lub na miejscu wypożyczyć model jaki właśnie kupiłaś przy okazji sprawdzając go na stoku.
Po zbliżającym się sezonie, kupić sobie nowe Narty (sezon 2019/2020) już w promocyjnej cenie lub też nowe Narty z sezonu (2018/2019) jeszcze taniej niż kupiłaś je teraz.

Pozdrawiam.

#10 a_senior

a_senior

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1588 postów
  • Na forum od: 10.2006
1035
  • Umiejętności: 8
  • Krakow

Napisano 08 październik 2019 - 21:36

Zdecydowałam się na ten model https://ski24.pl/nar...-dlugosc_cm-172 długość 162 - trochę pod wpływem opinii znajomego i faktu, że był to ostatni egzemplarz.

Mam jeszcze opcję zwrotu, więc jeśli popełniłam błąd to będę wdzięczna za naprostowanie :)

Wg mnie przyzwoita narta slalomowa. Być może znalazłabyś coś tańszego i nie gorszego ale ta jest jak najbardziej OK. !62 cm w sam raz.

• Mitek podziękował za tę wiadomość