Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Które narty wybrać?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

#21 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2622 postów
  • Na forum od: 01.2017
972
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 07 październik 2019 - 22:30

O to to

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ano

Załączone miniatury

• DSC_5172.JPG

#22 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13175 postów
  • Na forum od: 11.2007
8057
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 08 październik 2019 - 07:11

Jak grochem o ścianę : )

Ja bym i tak wziął Volkl SL 165 z tego lub poprzedniego sezonu. Zaraz mnie sklną ale ta narta sama jeździ.

Cześć

Wszystkie dobre narty jeżdżą same WKG. Ja uważam, że jeżeli tylko ktoś nie ma zdecydowanie zapatrywań z cyklu: będę się do końca życia zwoził byle jak po łagodnych trasach, to powinien sobie kupić najlepsze narty na jakie go stać i się wziąć do roboty.

Twoja rada pasuje idealnie do mojej filozofii opartej w dużej mierze na wielu latach pracy na stoku.

Pozdrowienia

• Gabrik podziękował za tę wiadomość

#23 gorillaracer

gorillaracer

Nowy użytkownik

• 6 postów
  • Na forum od: 05.2019
0
  • Umiejętności: 2
  • obecnie Lienz

Napisano 08 październik 2019 - 08:15

Topola zawsze w słabszych:
https://www.skiforum...-nartach/page-3

to ,ze uzyto topoli wcale nie znaczy ,ze to narta slabsza,gorszej jakości, panie ekspercie!wrecz przeciwnie!

rdzen narty to zawsze kombinacja drewna twardego (buk.jesion) i miękkiego (topola) po to żeby uzyskac zadana twardość -sztywność narty,

gdyby narta była zbudowana tylko z drewna twardego np.buku to bys jej nawet nie dogial w skrecie!

#24 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2622 postów
972
  • Łódź/Wrocław

Napisano 08 październik 2019 - 09:26

to ,ze uzyto topoli wcale nie znaczy ,ze to narta slabsza,gorszej jakości, panie ekspercie!wrecz przeciwnie!
rdzen narty to zawsze kombinacja drewna twardego (buk.jesion) i miękkiego (topola) po to żeby uzyskac zadana twardość -sztywność narty,
gdyby narta była zbudowana tylko z drewna twardego np.buku to bys jej nawet nie dogial w skrecite!

Kombinacje bywają różne.
Tu nikt nic nie kombinował dał najsłabsze w 100%. To nie pawłownia ani skitury.
PS przeczytaj linkowany przeze mnie wątek sporo info.

#25 David89

David89

Nowy użytkownik

• 19 postów
  • Na forum od: 09.2019
5

Napisano 11 listopad 2019 - 11:33

Witam!

Narty Fischer SuperComp PRO przetestowane!

Weekend spędziłem na nartach w Szwajcarii ze znajomymi i oprócz mnie narty testowali tez inni o wiele bardziej doświadczeni narciarze niż ja. Dla mnie ten model nart to strzał w dziesiątkę moi znajomi tez ocenili te narty na bardzo dobre, a jak za ta cenę jak na RC4 to na 5 z plusem. Wiadomo ze do rodziny WorldCup Fischera im brakuje, ale jako narty na cały dzień to bardzo udany RaceCarver w przyzwoitej cenie. Wiec ten sezon zostają ze mną, a na następny prawdopodobnie przerzucę się na jakiś nowy model Völkl z rodziny RaceTiger.
Dodatkowo dużo osób przyglądało się tym nartom z ciekawości co to za model :)

Dziekuje wszystkim za komentarze te pozytywne jak i negatywne, ale jak widać czasem warto zaryzykować.

Pozdrawiam i do zobaczenia na stoku! :)

#26 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 339 postów
  • Na forum od: 01.2016
64
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 11 listopad 2019 - 11:40

Szkoda, ze nie podzielies sie filmikiem z jazdy. Wyraza wiecej niz tysiac slow :D

#27 David89

David89

Nowy użytkownik

• 19 postów
5

Napisano 11 listopad 2019 - 12:32

Muszę zrzucić z GoPro i postaram się jeszcze dzisiaj to ogarnąć i podrzucę filmik :)

#28 nikon255

nikon255

Użytkownik

• PipPipPip
  • 339 postów
  • Na forum od: 01.2016
64
  • Umiejętności: 6
  • Poznań

Napisano 11 listopad 2019 - 12:50

Muszę zrzucić z GoPro i postaram się jeszcze dzisiaj to ogarnąć i podrzucę filmik :)

ee taki nawet z telefonu, jak ktos nagrywa Ciebie.

#29 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2622 postów
972
  • Łódź/Wrocław

Napisano 11 listopad 2019 - 15:23

Nic nie musisz. Chyba, że jesteś ciekaw (negatywnych) opinii na temat swojej jazdy.
  • David89 podziękował za tę wiadomość

#30 David89

David89

Nowy użytkownik

• 19 postów
5

Napisano 11 listopad 2019 - 16:23

W du.... znaczy w poważaniu mam negatywne komentarze na temat mojej jazdy :) każdy kiedyś zaczynał... chyba ze mamy tu samych zawodników i zawodowców co odrazu po narodzinach latali slalom gigant w pucharze świata 😂😂😂

#31 David89

David89

Nowy użytkownik

• 19 postów
5

Napisano 11 listopad 2019 - 16:26

Od 5-10 Grudnia będę w Zermatt na kilka lekcji z instruktorem wiec jeżeli „znafcy” maja ochotę na żywo zobaczyć moja jazdę i skrytykować instruktora ze nie ma pojęcia o nauce i oni by te lekcje poprowadzili lepiej to zapraszam 😄

#32 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13175 postów
8057
  • Warszawa

Napisano 11 listopad 2019 - 16:48

W du.... znaczy w poważaniu mam negatywne komentarze na temat mojej jazdy :) każdy kiedyś zaczynał... chyba ze mamy tu samych zawodników i zawodowców co odrazu po narodzinach latali slalom gigant w pucharze świata

Cześć

Chyba nie to chciałeś napisać. Jeżeli post/komentarz jest złośliwy i nic nie wnosi oczywiste, że należy go olać. Natomiast jako osoba początkująca nie spodziewałbym się samych pozytywnych komentarzy.

Robinie filmów i poddawanie ich ocenie to rzecz normalna. Można się sporo dowiedzieć. Ważne żeby komentarz zawierał info o pozytywach i negatywach oraz wskazywał drogę poprawy.

Przez wiele lat jeżdżenia na nartach i pracy na stoku nauczyłem się, że jedną z podstawowych cech niezbędnych aby nauczyć się w miarę dobrze jeździć jest cierpliwość i pokora w stosunku do własnych umiejętności i możliwości.

Tak, że olej chamów ale nabierz też pokory.

Pozdrowienia serdeczne

#33 David89

David89

Nowy użytkownik

• 19 postów
5

Napisano 11 listopad 2019 - 16:55

Bardzo mądrze napisane! Tak tez zrobię!
Jeżeli mój komentarz kogoś uraził to przepraszam i jeżeli jest nieodpowiedni to proszę go usunąć.
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru! :)

#34 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13175 postów
8057
  • Warszawa

Napisano 11 listopad 2019 - 16:56

Nic nie musisz. Chyba, że jesteś ciekaw (negatywnych) opinii na temat swojej jazdy.

Cześć

Komentowałem tutaj setki filmów wstawianych przez różne osoby. Zawsze robiłem to w dobrej wierze starając się pomóc pytającym.

Sugeruje więc abyś się ogarnął deko bo nie jesteś tutaj jakąś wyrocznią a często piszesz na odwal się byle pisać Ty właśnie.

Pozdrowienia

• MarioJ podziękował za tę wiadomość

#35 Mitek

Mitek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13175 postów
8057
  • Warszawa

Napisano 11 listopad 2019 - 16:57

Bardzo mądrze napisane! Tak tez zrobię!
Jeżeli mój komentarz kogoś uraził to przepraszam i jeżeli jest nieodpowiedni to proszę go usunąć.
Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru! :)

Cześć

Spoko pełne. Nie Ty zasugerowałeś, że komentują jacyś kosmici. Bywa,  że komentują ale to nie jest reguła a raczej wyjątki.

Pozdrowienia

#36 labas

labas

Użytkownik

• PipPipPip
  • 423 postów
  • Na forum od: 03.2009
261
  • Umiejętności: 1
  • Krościenko

Napisano 11 listopad 2019 - 16:57

„znafcy” 

To jest obraźliwe.

#37 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2622 postów
972
  • Łódź/Wrocław

Napisano 11 listopad 2019 - 17:17

Cześć
Komentowałem tutaj setki filmów wstawianych przez różne osoby. Zawsze robiłem to w dobrej wierze starając się pomóc pytającym.
Sugeruje więc abyś się ogarnął deko bo nie jesteś tutaj jakąś wyrocznią a często piszesz na odwal się byle pisać Ty właśnie.
Pozdrowienia

Oczywiście, że wyrocznią nie jestem. Nikogo zresztą do niczego nie zmuszam, wprost przeciwnie, przypominam o wolności wyboru. Gościu szukał porady nt nart, narty kupił, jest zadowolony, nie szuka krytyki i tyle. Gdyby wątek był zatytułowany co sądzicie o mojej jeździe to co innego. Nikt ci złej wiary nie zarzuca, a pewno wielu ci za twe cenne komentarze w stosownych wątkach serdecznie podziękowało.

#38 David89

David89

Nowy użytkownik

• 19 postów
5

Napisano 11 listopad 2019 - 17:21

Niestety mam tylko filmiki z mojego GoPro na których nie wiele widać prócz trasy przede mną.
W weekend będę znowu na nartach to postaram się żeby mnie nagrywali i wtedy podeśle do oceny co jest do poprawy, ale pewnie oprócz ubioru to wszystko :)
  • sstar podziękował za tę wiadomość

#39 Estka

Estka

Stały bywalec forum

• PipPipPipPip
  • 1167 postów
  • Na forum od: 01.2015
1458

Napisano 11 listopad 2019 - 18:29

(...) ale pewnie oprócz ubioru (...) :)

To się jeszcze okaże... :D

#40 David89