Skocz do zawartości

Elan Amphibio


beti123

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad kupnem tych nart

https://www.narty.pl...8f508af6e117c8d

 

Jezdzilam na tych nartach  wypozyczalni przez kilka dni - byly fajne, z tym że o 15 cm dluzsze od moich poprzednich nart (jezdzilam kilka lat na bardzo krotkich nartach 151 cm), więc na początku był problem, ale potem dobrze mi się jeździło. Fajnie się je prowadziło, dobrze trzymały.

 

Jeździłam wcześniej (i jeżdzę)  na nartach Salomon Vital touch https://www.skionlin...10-ti,4605.html.Są ok, ale chciałabym spróbować czegoś nowego. Te narty są bardzo fajne, ale jak spróbowałam tych Elanów, to odczułam różnicę - Elany twardsze, ale nie bardzo twarde, jazda na nich jest bardziej wymagająca, ale lepiej trzymają stoku, i to mi się właśnie spodobało. 

 

Niestety nigdy nie jeździłam na żadnych innych nartach więc nie mam porównania, a testowanie wielu modeli "w ciemno" zajęłoby mi chyba zbyt dużo czasu. 

Moje umiejętności - czerwone trasy, czasem łatwiejsze czarne, narty prowadzę równolegle, nie jeżdżę jeszcze śmigiem, skręt NW opanowany, pracuję nad postawą etc. Zjadę z każdej góry, nawet na muldach, bez upadków. Jazda na lodzie stanowi pewien problem ... Pracuję z instruktorem nad doskonaleniem jazdy ale pewnie dużo pracy jeszcze przede mną. 

 

Pytanie - czy te narty będą dla mnie odpowiednie? czy może ktoś mógłby mi polecić jakieś inne odpowiednie dla mnie? Bardzo dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ponownie - proszę o pomoc w doborze nowych nart.

 

1. K
2. Wiek 49
3. Waga 60
4. Wzrost 177
5. Jak długo jeździsz na nartach ? to będzie szósty sezon 
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? ( http://www.skiforum....ighlight=skala 6. Zyskujesz coraz więcej pewności siebie i cieszysz się prędkością oraz wrażeniami z jazdy. Na tym etapie doskonalisz równoległe prowadzenie nart na łagodnych czerwonych trasach. Może zacząłeś nawet jazdę na czarnych trasach, pokrytych muldami lub zapuszczasz się na nie przygotowane tereny poza trasami.

7. Jakie masz buty ? Salomon Performa 500
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Salomon vital touch, 151 cm, są fajne, miękkie, dobrze się na ich jeździ, ale chciałabym dłuższe narty (myślę że 160 będą ok dla mnie), nieco twardsze (ale też nie jakieś bardzo trudne i wymagające)
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Czasem jeżdżę szybko. Jeżdżę jednak  raczej rekreacyjnie, od czasu do czasu mam lekcję z instruktorem. Mam trochę braków do nadrobienia, ale nie jest źle, z każdej góry zjadę, bez problemu wszystkie czerwone, czasem czarne. Skręt NW mam dobrze opanowany, doskonalę jazdę na krawędziach, ćwiczę właściwą postawę, etc. Muld nie lubię, chociaż radzę sobie. Staram się dzień na nartach wykorzystać na maksa, zdarza mi się jeździć po 7-8 godzin 
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) Czerwone sztruks to moje ulubione, w Alpach. Często w Czechach (Karkonosze) lub nasza Czarna Góra. 
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) raczej rekreacyjnie, chociaż zdecydowanie muszę poprawić technikę
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja w miarę ok, chodzę regularnie na siłownię, na stoku ok 15 - 20 dni
13. Możliwości finansowe tak do 1200, chętnie taniej - również używane narty.

 

Myślałam o Voelkl Flair 76, albo o tych Elan Amphibio (wiem, wiem, to dwie różne bajki). Elan może być jednak zbyt zaawansowaną nartą dla mnie, chociaż kilka dni jeździłam na nich  i były naprawdę ok. 

 

Proszę o sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie - proszę o pomoc w doborze nowych nart.

 

1. K
2. Wiek 49
3. Waga 60
4. Wzrost 177
5. Jak długo jeździsz na nartach ? to będzie szósty sezon 
6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? ( http://www.skiforum....ighlight=skala 6. Zyskujesz coraz więcej pewności siebie i cieszysz się prędkością oraz wrażeniami z jazdy. Na tym etapie doskonalisz równoległe prowadzenie nart na łagodnych czerwonych trasach. Może zacząłeś nawet jazdę na czarnych trasach, pokrytych muldami lub zapuszczasz się na nie przygotowane tereny poza trasami.

7. Jakie masz buty ? Salomon Performa 500
8. Jakie masz teraz narty / na jakich już jeździłeś ? Salomon vital touch, 151 cm, są fajne, miękkie, dobrze się na ich jeździ, ale chciałabym dłuższe narty (myślę że 160 będą ok dla mnie), nieco twardsze (ale też nie jakieś bardzo trudne i wymagające)
9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? Czasem jeżdżę szybko. Jeżdżę jednak  raczej rekreacyjnie, od czasu do czasu mam lekcję z instruktorem. Mam trochę braków do nadrobienia, ale nie jest źle, z każdej góry zjadę, bez problemu wszystkie czerwone, czasem czarne. Skręt NW mam dobrze opanowany, doskonalę jazdę na krawędziach, ćwiczę właściwą postawę, etc. Muld nie lubię, chociaż radzę sobie. Staram się dzień na nartach wykorzystać na maksa, zdarza mi się jeździć po 7-8 godzin 
10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? ( niebieskie, czerwone, czarne, sztruks, muldy, jazda pozatrasowa ) Czerwone sztruks to moje ulubione, w Alpach. Często w Czechach (Karkonosze) lub nasza Czarna Góra. 
11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) raczej rekreacyjnie, chociaż zdecydowanie muszę poprawić technikę
12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? Kondycja w miarę ok, chodzę regularnie na siłownię, na stoku ok 15 - 20 dni
13. Możliwości finansowe tak do 1200, chętnie taniej - również używane narty.

 

Myślałam o Voelkl Flair 76, albo o tych Elan Amphibio (wiem, wiem, to dwie różne bajki). Elan może być jednak zbyt zaawansowaną nartą dla mnie, chociaż kilka dni jeździłam na nich  i były naprawdę ok. 

 

Proszę o sugestie

 

Seria damski nart Volkl Flair to bardzo dobry kierunek.

Zamiast Flair 76 sugeruję Flair 72 w długości 165 cm.

Ma uniwersalny promień skrętu 14 m

I sensowne taliowanie 123-72-104

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nizsze modele Flair sa jak flak od parowki. Co najmniej flair 76 elite.
Atomic could 11/12 bardzo fajne narty. Ewentualnie flair sc. Szkoda pieniędzy na plasticzane narty. Przerabialem niedawno temat ladnych i sensownych nart dla poczatkujacej partnerki. Wybralem dlugosc, wzrost minus 4cm. Sukces osiagniety, bo zadowolona. Dla Ciebie spokojnie okolo 170cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nizsze modele Flair sa jak flak od parowki. Co najmniej flair 76 elite.
Atomic could 11/12 bardzo fajne narty. Ewentualnie flair sc. Szkoda pieniędzy na plasticzane narty. Przerabialem niedawno temat ladnych i sensownych nart dla poczatkujacej partnerki. Wybralem dlugosc, wzrost minus 4cm. Sukces osiagniety, bo zadowolona. Dla Ciebie spokojnie okolo 170cm.

A jakie ma parametry partnerka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma parametry partnerka?

Prawidlowe :D BMI 23. Wybralem atomica cloud 11. Do tego skastrowalem jej przody i pietki, bo nauczony doswiadczeniem nie mam sily denerwowac sie na stoku. Nawet wyczula roznice, ze te nowe sztywniejsze i pewniej sie jedzie. Jezdzi tylko slizgiem, na krawedz nie wchodzi. Wyzszy model pewnie tez bylby ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawidlowe :D BMI 23. Wybralem atomica cloud 11. Do tego skastrowalem jej przody i pietki, bo nauczony doswiadczeniem nie mam sily denerwowac sie na stoku. Nawet wyczula roznice, ze te nowe sztywniejsze i pewniej sie jedzie. Jezdzi tylko slizgiem, na krawedz nie wchodzi. Wyzszy model pewnie tez bylby ok. 

Tak też myślałem, że za wiele do powiedzenie nie będziesz miał w kwestii doboru nart.

Gdybyś przeczytał dokładnie jakie mam "parametry" beti123 to byś jej nie proponował 76 Elite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze. Wydaje mi się że nie będzie dużej różnicy między moimi obecnymi nartami -Salomon vital touch - A tymi które proponujesz. Salomon są bardxo fajne ale szukam czegoś twardszego, ale też nie bardzo wymagającego. Co myślicie o Kessler The Pandora? Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie?

Bo proponujesz kobiecie narty Volkl Flair 76 Elite gdzie najdłuższa narta ma 161 cm a kobieta ma wzrost 177 cm.

Czyli proponujesz jej nartę o 16 cm krótszą.

Efekt na stoku będzie taki, że narta będzie jej klepać i latać jak szmata na stoku podczas skrętu.

W szczególności chodzi tu o dzioby które dostaną nadmiernych drgań a co za tym idzie narta będzie nie stabilna i mocno dawała jej przez to po stawach kolanowych.

Jeżeli beti 123 ma np jeszcze tendencje do siadania na tyłach nart to przy krótszej narcie dzioby będą się podnosić do góry.

To tym bardziej narta będzie ją poniewierać podczas inicjacji skrętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialnaaaaaaaaaaaa narta pod warunkiem, że masz pojecie o jeździe na nartach. Testowałem swego czasu wszystkie modele nart Kessler bo je importowałem do polski. :)

Dzięki! A co znaczy pojęcie o jeździe na nartach? Jaki poziom albo jakie błędy narciarskie dyskwalifikują ? Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! A co znaczy pojęcie o jeździe na nartach? Jaki poziom albo jakie błędy narciarskie dyskwalifikują ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

I tu zaczynają się prawdziwe schody jeżeli chodzi o uczciwe doradzanie co do doboru odpowiednich nart.

Tak na prawdę bez filmu z twoją jazdą to trudno się tu wymądrzać na temat twoich umiejętności.

Nie raz miałem klientów, którzy co innego mówili a co innego umieli jeżeli chodzi o jazdę na nartach.

Żeby choć była możliwość zobaczyć jak stoisz (jaką masz pozycję) na nartach to już dało by mi trochę informacji o twoim stylu plus kilka pytań i bylibyśmy w domu.

A tak to wróżenie z fusów.

Czyli kupujesz nartę uniwersalną i jest ok albo będzie Cię nudzić i męczyć bo potrzebujesz ambitniejszej narty.

Kessler produkuje narty dla narciarzy ze sporymi umiejętnościami co nie znaczy, że pewne modele nie wybaczają braków technicznych u narciarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu zaczynają się prawdziwe schody jeżeli chodzi o uczciwe doradzanie co do doboru odpowiednich nart.

Tak na prawdę bez filmu z twoją jazdą to trudno się tu wymądrzać na temat twoich umiejętności.

Nie raz miałem klientów, którzy co innego mówili a co innego umieli jeżeli chodzi o jazdę na nartach.

Żeby choć była możliwość zobaczyć jak stoisz (jaką masz pozycję) na nartach to już dało by mi trochę informacji o twoim stylu plus kilka pytań i bylibyśmy w domu.

A tak to wróżenie z fusów.

Czyli kupujesz nartę uniwersalną i jest ok albo będzie Cię nudzić i męczyć bo potrzebujesz ambitniejszej narty.

Kessler produkuje narty dla narciarzy ze sporymi umiejętnościami co nie znaczy, że pewne modele nie wybaczają braków technicznych u narciarza.

Cześć

W tym wypadku dobrze zadać pytania pomocnicze np. czy chodzenie w butach narciarskich jest dla Ciebie jakimkolwiek problemem?

Choć... ja bym stawiał na lekkie zawyżenie po wcześniejszych odpowiedziach.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu zaczynają się prawdziwe schody jeżeli chodzi o uczciwe doradzanie co do doboru odpowiednich nart. Tak na prawdę bez filmu z twoją jazdą to trudno się tu wymądrzać na temat twoich umiejętności. Nie raz miałem klientów, którzy co innego mówili a co innego umieli jeżeli chodzi o jazdę na nartach. Żeby choć była możliwość zobaczyć jak stoisz (jaką masz pozycję) na nartach to już dało by mi trochę informacji o twoim stylu plus kilka pytań i bylibyśmy w domu. A tak to wróżenie z fusów. Czyli kupujesz nartę uniwersalną i jest ok albo będzie Cię nudzić i męczyć bo potrzebujesz ambitniejszej narty. Kessler produkuje narty dla narciarzy ze sporymi umiejętnościami co nie znaczy, że pewne modele nie wybaczają braków technicznych u narciarza.

Niestey Nie mam żadnego filmu. Nie jestem zaawansowana, więc czy mogę miec jakieś negatywne odczucia czy skutki używania tych nart? Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria damski nart Volkl Flair to bardzo dobry kierunek.

Zamiast Flair 76 sugeruję Flair 72 w długości 165 cm.

Ma uniwersalny promień skrętu 14 m

I sensowne taliowanie 123-72-104

 

 

Nizsze modele Flair sa jak flak od parowki. Co najmniej flair 76 elite.
Atomic could 11/12 bardzo fajne narty. Ewentualnie flair sc. Szkoda pieniędzy na plasticzane narty. Przerabialem niedawno temat ladnych i sensownych nart dla poczatkujacej partnerki. Wybralem dlugosc, wzrost minus 4cm. Sukces osiagniety, bo zadowolona. Dla Ciebie spokojnie okolo 170cm.

 

 

Bo proponujesz kobiecie narty Volkl Flair 76 Elite gdzie najdłuższa narta ma 161 cm a kobieta ma wzrost 177 cm.

Czyli proponujesz jej nartę o 16 cm krótszą.

Efekt na stoku będzie taki, że narta będzie jej klepać i latać jak szmata na stoku podczas skrętu.

W szczególności chodzi tu o dzioby które dostaną nadmiernych drgań a co za tym idzie narta będzie nie stabilna i mocno dawała jej przez to po stawach kolanowych.

Jeżeli beti 123 ma np jeszcze tendencje do siadania na tyłach nart to przy krótszej narcie dzioby będą się podnosić do góry.

To tym bardziej narta będzie ją poniewierać podczas inicjacji skrętu.

Chlopie, ciezkie musisz miec zycie lub tuz tuz do 50tki. Przeczytaj jeszcze raz pogrubione i odpowiedz sobie jak bardzo nadgorliwy jestes... A te flair 72 to sam se zaloz ;) Tam nawet drewna nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć W tym wypadku dobrze zadać pytania pomocnicze np. czy chodzenie w butach narciarskich jest dla Ciebie jakimkolwiek problemem? Choć... ja bym stawiał na lekkie zawyżenie po wcześniejszych odpowiedziach. Pozdrowienia

Nie jest. Zawyzenie czego- samooceny jazdy,? Czyli narta nie dla mnie? Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest. Zawyzenie czego- samooceny jazdy,? Czyli narta nie dla mnie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Cześć

Lekkie zawyżenie - tak.

Czy narta dla Ciebie - nie wiem. Doradza Ci, jak widzę kolega Narciarz a to osoba doświadczona i znająca się na sprzęcie jak mało kto na tym forum. Polegaj na nim. Pozdrowienia serdeczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo proponujesz kobiecie narty Volkl Flair 76 Elite gdzie najdłuższa narta ma 161 cm a kobieta ma wzrost 177 cm. Czyli proponujesz jej nartę o 16 cm krótszą. Efekt na stoku będzie taki, że narta będzie jej klepać i latać jak szmata na stoku podczas skrętu. W szczególności chodzi tu o dzioby które dostaną nadmiernych drgań a co za tym idzie narta będzie nie stabilna i mocno dawała jej przez to po stawach kolanowych. Jeżeli beti 123 ma np jeszcze tendencje do siadania na tyłach nart to przy krótszej narcie dzioby będą się podnosić do góry. To tym bardziej narta będzie ją poniewierać podczas inicjacji skrętu.

Tak właśnie mam z obecnymi nartami. Są miękkie i mało stabilne. Z tym że te Kesslery mają 157 cm więc nie wiem Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie mam z obecnymi nartami. Są miękkie i mało stabilne. Z tym że te Kesslery mają 157 cm więc nie wiem

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

W jakiej jezdzie sa niestabilne i miekkie? Przeciez te volkl flair 72, ktore poleca narciarz 1500 100 900 beda nie lepsze...  Chyba, ze to zakup na jeden sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...