Skocz do zawartości

Zdjęcie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#41 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2784 postów
  • Na forum od: 05.2006
1866
  • Umiejętności: 7
  • Śląsk

Napisano 15 wrzesień 2019 - 19:45

Juz myslalem, ze ręcznie nie ostrzysz.

W serwisie, nie oznacza, że tylko na maszynie. Samemu też czasem ostrzę, jak nie mam wyjścia.

Na samej maszynie też można naostrzyć więcej razy niż kilkanaście, nie mówiąc o pięciu.

Zawody Skiforum: 2012 GS - 2 miejsce, 2013 SL - 1 miejsce :D

Moja jazda:

http://www.dailymoti...m/video/x3nh7il

#42 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1490 postów
  • Na forum od: 12.2010
890
  • Umiejętności: 3
  • Ściema wschodnia

Napisano 15 wrzesień 2019 - 19:56

Jaja sobie robisz? Ja swoje narty ostrzę min. kilkadziesiąt razy (część ostrzeń na maszynie).

Pytałem o te komórki, a nie Twoje narty. Poza tym 5 razy to był tylko przykład jak przekłada się to na cenę jazdy.

Przepraszam za literówki, klawiatura mi szwankuje.

#43 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2784 postów
1866
  • Śląsk

Napisano 15 wrzesień 2019 - 20:07

Pytałem o te komórki, a nie Twoje narty. Poza tym 5 razy to był tylko przykład jak przekłada się to na cenę jazdy.

Ja też ostrzę komórki. Moim zdaniem, miały od nowości mało krawędzi.

Po prostu nie ma nart, które można naostrzyć tylko kilkanaście razy  a tym bardziej 5.

Jeśli miałeś takie doświadczenia, zmień serwis i nie piłuj na zero każdej wgniotki.

Moja jazda:

#44 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1490 postów
890
  • Ściema wschodnia

Napisano 15 wrzesień 2019 - 20:18

Ja też ostrzę komórki. Moim zdaniem, miały od nowości mało krawędzi.

Po prostu nie ma nart, które można naostrzyć tylko kilkanaście razy  a tym bardziej 5.

Jeśli miałeś takie doświadczenia, zmień serwis i nie piłuj na zero każdej wgniotki.

Napisałem, że słyszałem opinię o tych nartach, a nie, że tak jest. I nie chodzi o ilość krawędzi. Ponieważ nie znam szczegółów to się nie mądrze tylko pytam.

Dlatego grzecznie spytałem Yossa ile razy ostrzył. Chodzi o narty Dyn/Ross z ostatnich serii, a nie ogólnie komórki.

#45 Spiochu

Spiochu

FreeRiders

• PipPipPipPipPip
  • 2784 postów
1866
  • Śląsk

Napisano 15 wrzesień 2019 - 20:54

Napisałem, że słyszałem opinię o tych nartach, a nie, że tak jest. I nie chodzi o ilość krawędzi. Ponieważ nie znam szczegółów to się nie mądrze tylko pytam.

Dlatego grzecznie spytałem Yossa ile razy ostrzył. Chodzi o narty Dyn/Ross z ostatnich serii, a nie ogólnie komórki.

Dodanie znaku zapytania, nie nada bzdurnej informacji sensu.

Może te Dynastary są rzeczywiście mniej trwałe, ale nie w takiej skali.

Twoje porównanie kosztów, fałszuje rzeczywistość.

Moja jazda:

#46 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1490 postów
890
  • Ściema wschodnia

Napisano 15 wrzesień 2019 - 21:05

Pytanie, nie było skierowane do Ciebie tylko konkretnie do Yossa o jego narty i potem do Mitka o jego syna narty. 

Nie będę kontynuował tej wymiany. Przepychać to się muszę w autobusie do wyjścia, tutaj nie muszę i nie mam ochoty.

#47 Mitek

Mitek

uprzywilejowany cwaniaczek

• PipPipPipPipPipPipPip
  • 13080 postów
  • Na forum od: 11.2007
7980
  • Umiejętności: 8
  • Warszawa

Napisano 16 wrzesień 2019 - 05:39

Pytanie, nie było skierowane do Ciebie tylko konkretnie do Yossa o jego narty i potem do Mitka o jego syna narty. 

Nie będę kontynuował tej wymiany. Przepychać to się muszę w autobusie do wyjścia, tutaj nie muszę i nie mam ochoty.

Cześć

Trudno mi powiedzieć o które narty Ci chodzi bo tak naprawdę to Kacper ma tylko GS na których nie jeździ zbyt często. Reszta to są narty nie nasze.W każdym razie w  żadnym wypadku nie potwierdzam informacji o słabej jakości.

Pozdrowienia

#48 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1490 postów
890
  • Ściema wschodnia

Napisano 16 wrzesień 2019 - 08:22

Chodziło mi o SL Rossignola. Myślałem, że to nowy zakup. Ok, w takim razie nie było pytania.

#49 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2546 postów
  • Na forum od: 01.2017
948
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 16 wrzesień 2019 - 08:23

Cześć
Trudno mi powiedzieć o które narty Ci chodzi bo tak naprawdę to Kacper ma tylko GS na których nie jeździ zbyt często. Reszta to są narty nie nasze.W każdym razie w żadnym wypadku nie potwierdzam informacji o słabej jakości.
Pozdrowienia

Najlepiej jakby Polm wrzucił kilka linków. Jak jest problem to przecież ludzie piszą o tym na forach. Jak z rozwarstwiajacymi się atomikami onegdaj. Rung ostatnio narzekał i reklamowa heady supershape magnum ale to przypadki jednostkowe i nie ma co z tego za wiele wniosków wyciągać.
Sam mam starsze Rossi, nowa też, choć używana komórkę więc dam znać w sezonie. Choć zgaduję, że przy moim zwekslowaniu w kierunku free/tour być może powiem jedynie o stanie bieżącym ich zużycia, a przy braku doświadczeń z komórkami sl można będzie mą opinię głęboko sobie wsadzić;-)
No ale przy okazji coś o markach znalazłem:
https://www.liveabou...is-gear-3009334

#50 polm

polm

Czarna owca

• PipPipPipPip
  • 1490 postów
890
  • Ściema wschodnia

Napisano 16 wrzesień 2019 - 09:05

Linku nie podam bo opinię słyszałem, a nie przeczytałem w internecie.

#51 Novalogic

Novalogic

Nowy użytkownik

• 9 postów
  • Na forum od: 10.2018
0
  • Umiejętności: 8
  • Częstochowa

Napisano 16 wrzesień 2019 - 18:30

Dziękuję wszystkim za pomocne opinie. Założenie i tak jest takie, że chcę wyszlifować technikę najlepiej jak to możliwe, więc twarda/trudna narta to raczej pozytyw niż negatyw. Dlatego zdecydowałem się na komórkowe Dynastary :) Nieco z innej beczki prosiłbym o opinie jeszcze na jeden temat. Pierwotnie o tym nie myślałem, ale na ski24 w oczy rzuciły mi się ciekawe buty z wysokim flexem (130), tyle tylko że przeznaczone raczej na freeride: 

https://ski24.pl/but...-rozmiar_cm-290

Do doskonalenia techniki moje obecne buty (flex 100) mogą być trochę zbyt luźne i wybaczające błędy. Tak więc z racji tego, że solidnie je przecenili, a ostatni egzemplarz to idealnie mój rozmiar, to myślę czy jednak nie zmienić. Orientuje się ktoś jak sprawują się na przygotowanych trasach?

#52 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2546 postów
  • Na forum od: 01.2017
948
  • Umiejętności: 5
  • Łódź/Wrocław

Napisano 16 wrzesień 2019 - 20:28

Dziękuję wszystkim za pomocne opinie. Założenie i tak jest takie, że chcę wyszlifować technikę najlepiej jak to możliwe, więc twarda/trudna narta to raczej pozytyw niż negatyw. Dlatego zdecydowałem się na komórkowe Dynastary :) Nieco z innej beczki prosiłbym o opinie jeszcze na jeden temat. Pierwotnie o tym nie myślałem, ale na ski24 w oczy rzuciły mi się ciekawe buty z wysokim flexem (130), tyle tylko że przeznaczone raczej na freeride: 

https://ski24.pl/but...-rozmiar_cm-290

Do doskonalenia techniki moje obecne buty (flex 100) mogą być trochę zbyt luźne i wybaczające błędy. Tak więc z racji tego, że solidnie je przecenili, a ostatni egzemplarz to idealnie mój rozmiar, to myślę czy jednak nie zmienić. Orientuje się ktoś jak sprawują się na przygotowanych trasach?

Ten flex może być mocno umowny. To buty tourowe. Zostałbym przy tych co masz.