Skocz do zawartości

Val d'Isere


Jaro

Rekomendowane odpowiedzi

Kożystając z niewielkiego ruchu na forum poszukuje opinii na temat Val d'Isere. W necie jak zawsze jest sporo informacji oficjalnych. Wybieram się tam w lutym. Może ktoś wie jak z dojazdem samochodem w zime, i jak zanalezć fajny hotelik ze śniadaniem. Nie chodzi o najtańsze opjce :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje. Mam nadzieję, że biura w Polsce pomagają zarezerwować jakis fajny apratament, ja nie to można zawsze bezpośrednio ale to nie co bardziej kłopotliwe. Długą podróż i tak biorę pod uwagę, bo samolotowe wyprawy na narty mnie odstraszają całym zamieszniem lotniskowym i ograniczeniami z ilością sprzętu. Cen na szczęście się nie boję, choć nie dam się na pewno Francuzom obedrzeć ze skóry. Ciekawe, czy są w Polsce jakieś biura, które wynajmują pokoje w Val d'Isere.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spójrz na www.snowtrex.pl - mają dobre ceny na narty we Francji,mnie tylko przeraża tak daleka podróż samochodem i dlatego sobie Francję odpuszczam...jak na razie przynajmniej,wolę Austrię-bliżej,taniej a wyjeżdżę się tak samo.No i najważniejsza rzecz-we Francji jest baaardzo ciężko się dogadać z Francuzami jeśli nie zna się francuskiego,nawet obsługa w McDonald's "nie rozumie" "Two Hamburgers "ani "Zwei Hamburgers" a zamawiając "Tee" dostaje się zwykłą wodę do picia a obsługa na stacji paliw na moje zapytanie o tankowanie gazu po angielsku nawet nie raczyła podnieść wzroku wpatrzona w monitor komputera,dopiero pomogło siarczyste uderzenie pięścią w blat...Ja bardziej porąbanego narodu uważającego się za pępek świata nie spotkałem choć wiele państw odwiedziłem... ale dość już niemiłych wspomnień,idzie zima-czas na narty:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciekawe linki. Jak już pisałem, podróży się nie obawiam, bo zawsze mam kogo po drodze odwiedzić i zrobić sobie sympatyczną przerwę. Byłem już w Val Thorens i zauroczyła mnie surowość Alp Sabaudzkich. Poza tym fajnie jest zjeżdżać z wysykości 3400 :) Rzeczywiście Francuzi bardzo słabo mówią po angielsku nawet jak się strają. Na szczęscie mogę sie z nimi kłucić po francusku :) Do Austri tez mnie pewnie pokusi na kilka dni, choćby do urokliwego Sallbach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba poprawilo sie ze znajomoscia angielskiego u Francuzow:). specyficznie akcentuja ale mozna ich zrozumiec. nie bylo problemow z angielskim w sklepie, kawiarni, na ulicy, w metrze itd. byli uczynni. oczywiscie byli i tacy co nie znali ang. ale jakos sie dogadalismy....:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem w tignes-val d'isere w marcu tego roku i było fantastycznie. co do samych francuzów to przeżyłem duże zdziwienie. jechalem z nastawieniem że to niemiłe żabojady ale na każdym kroku spotykałem się z serdecznością. narciarsko to ten cały region to orgazm. koniecznie wykup karnet na cały region l'espace killy. polecam konkretny zjazd z grande motte, czarną trase na toviere i zjazd z percee na tame do les breviers. Ja tam jade znowu ale w marcu. Pozdrawiam i życze udanego wyjazdu!! Radek p.s co do rezerwacji to najlepiej przez strone val d'isere albo tignes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki. Zaczynam więc szukać dobrego miejsca do zatrzymania. Może pobędę tam dwa tyogdnie bo widzę, że naprawdę jest gdzie zjeżdżać. Mam jeszcze pytanie co do parkingów, czy można spokojnie i bezpiecznie zostawić samochód niedaleko hotelu czy aparatamentu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parkinki są w stacji. Płatne, ale bezpiecznie. Polecam na dwa tygodnie. W lutym będzie trochę ludzi bo ferie u żabojadów, ale nie obawiaj się tłoku. Koniecznie kup karnet na cały rejon. Dojazd do samej miejscowości robi naprawdę duże wrażenie. Piekna widokowa wysokogórska trasa, może dać w dupę na sam koniec kierowcy. Proponuje zrobic przerwę w Bourg St Moritz (nie wiem czy dobrze napisałem) pod marketem. Z tego miejsca pod górę ok 1,5h. Miejscówka SUPER!! Wszędzie trasy mniej betonu niż w Tignes, ale bardzo, bardzo drogo! TYLKO FRANCJA!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...