Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Szpindlerowy Młyn czy może coś innego?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 kasia1313

kasia1313

Nowy użytkownik

• 2 postów
  • Na forum od: 09.2019
0

Napisano 12 wrzesień 2019 - 09:06

Już od kilku lat na ferie jeżdziliśmy z synami do Tatrzańskiej Łomnicy.W tym roku chcieliśmy wybrać się w inne miejsce padło na Szpindlerowy Młyn ,szukam kwatery,ale ceny są oszałamiające .Zastanawiam się czy warto wydać ,aż tyle.Wlochy czy Austria to pewnie jeszcze drożej wychodzą. Doradzcie prosze gdzie można pojechać tak aby nie było dużo ludzi,trasy głownie niebieskie i czerwone,dobrze by było aby trasy były oświetlone.Termin połowa lutego(ferie niestety)

#2 Mikoski

Mikoski

Użytkownik

• PipPipPip
  • 341 postów
  • Na forum od: 03.2016
420
  • Umiejętności: 1
  • Górny Śląsk

Napisano 12 wrzesień 2019 - 15:27

Już od kilku lat na ferie jeżdziliśmy z synami do Tatrzańskiej Łomnicy.W tym roku chcieliśmy wybrać się w inne miejsce padło na Szpindlerowy Młyn ,szukam kwatery,ale ceny są oszałamiające .Zastanawiam się czy warto wydać ,aż tyle.Wlochy czy Austria to pewnie jeszcze drożej wychodzą. Doradzcie prosze gdzie można pojechać tak aby nie było dużo ludzi,trasy głownie niebieskie i czerwone,dobrze by było aby trasy były oświetlone.Termin połowa lutego(ferie niestety)

Tutaj jest forum narciarskie ! zapaleńcy i tacy tam :) na tarasy oświetlone chodzimy po wielkiej bibie jak nie można się rano zebrać jeśli chcesz jeździć to o 9 na stoku nie potrzebujesz oświetlenia :)

#3 beti123

beti123

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 139 postów
  • Na forum od: 02.2012
38
  • Umiejętności: 5
  • Wroclaw

Napisano 12 wrzesień 2019 - 21:42

Austria wyjdzie podobnie, no może trochę drożej ale niewiele, a masz znacznie więcej. 

Karnet 6 dni w Szpindlu 3690 = 616 zl, karnet w Karyntii jeśli masz voucher z hotelu to ok 210 euro czyli jakies 920 zl, racja, 300 zl drożej ale w Austrii masz prawie 900 km tras a w Szpindlu mniej. W Austrii znajdziesz nocleg za 350-600 euro za tydzień za całą rodzinę, w Czechach chyba podobnie. Pozostaje jedzenie, ale można sporo zabrać z Polski jeśli jedziesz samochodem, no i w marketach w Austrii dużo drożej nie jest. Jeśli jesz  knajpach na stoku to jest drogo, w Czechach i w Austrii też. Ja bym pojechala do Austrii. 

#4 ethaath

ethaath

Nowy użytkownik

• Pip
  • 41 postów
  • Na forum od: 12.2006
9
  • Umiejętności: 8
  • Wrocław

Napisano 13 październik 2019 - 07:55

Austria wyjdzie podobnie, no może trochę drożej ale niewiele, a masz znacznie więcej. 

Karnet 6 dni w Szpindlu 3690 = 616 zl, karnet w Karyntii jeśli masz voucher z hotelu to ok 210 euro czyli jakies 920 zl, racja, 300 zl drożej ale w Austrii masz prawie 900 km tras a w Szpindlu mniej. W Austrii znajdziesz nocleg za 350-600 euro za tydzień za całą rodzinę, w Czechach chyba podobnie. Pozostaje jedzenie, ale można sporo zabrać z Polski jeśli jedziesz samochodem, no i w marketach w Austrii dużo drożej nie jest. Jeśli jesz  knajpach na stoku to jest drogo, w Czechach i w Austrii też. Ja bym pojechala do Austrii. 

Zgadza się.
Austria czy Włochy nie wychodzą dużo drożej niż Czechy. Od lat na ferie jeździmy do Austrii i Włoch a weekendy spędzamy w Czechach. Wg moich obserwacji wydajemy bardzo podobne sumy na dzień pobytu i w Czechach i w Austrii (pomijając koszty dojazdu).  A do tego w Spindlerowym będziecie głównie stać w kolejkach do wyciągów.

#5 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2703 postów
  • Na forum od: 01.2017
999
  • Łódź/Wrocław

Napisano 13 październik 2019 - 18:11

Zgadza się.
Austria czy Włochy nie wychodzą dużo drożej niż Czechy. Od lat na ferie jeździmy do Austrii i Włoch a weekendy spędzamy w Czechach. Wg moich obserwacji wydajemy bardzo podobne sumy na dzień pobytu i w Czechach i w Austrii (pomijając koszty dojazdu).  A do tego w Spindlerowym będziecie głównie stać w kolejkach do wyciągów.

Najpierw Sv Petr z rana, potem Hromovka i już.

#6 ethaath

ethaath

Nowy użytkownik

• Pip
  • 41 postów
9
  • Wrocław

Napisano 14 październik 2019 - 18:21

Najpierw Sv Petr z rana, potem Hromovka i już.

Pewnie tak, da się ominąć korki.... ale cały tydzień w Spindlu?;-)

#7 beti123

beti123

Nowy użytkownik

• PipPip
  • 139 postów
  • Na forum od: 02.2012
38
  • Wroclaw

Napisano 14 październik 2019 - 21:21

Zgadza się.

W zeszlym sezonie koszt jednego dnia to 1000 koron... czyli prawie170 zł. 6 dni w Szpindlu to 5120 czyli 857 zł . Za 210 euro czyli ok 900 zł masz karnet na wszystkie stoki Karyntii z voucherem z hotelu. to 800 km tras

#8 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2703 postów
999
  • Łódź/Wrocław

Napisano 14 październik 2019 - 22:29

Pewnie tak, da się ominąć korki.... ale cały tydzień w Spindlu?;-)

Jest Medvedi i jest Stoh. No i pobliskie Rokytnice.

#9 ethaath

ethaath

Nowy użytkownik

• Pip
  • 41 postów
9
  • Wrocław

Napisano 17 październik 2019 - 18:30

Jest Medvedi i jest Stoh. No i pobliskie Rokytnice.

Ja tylko delikatnie staram się namówić autora wątku aby nie bał się spróbować Austrii czy Włoch. Lubię Czechy, Spindla i Pec i od lat spędzam tam każdej zimy wiele weekendów, również latem I zawsze dla mnie jest pięknie i fajnie... czy mgła czy słońce. Ale...takie np Dolomity Brenta z widokiem na jezioro Garda? No kurczę też pięknie i jednak jest to troszkę różne doznanie od tego co widzimy w Spindlu...

#10 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2703 postów
999
  • Łódź/Wrocław

Napisano 17 październik 2019 - 20:40

Ja tylko delikatnie staram się namówić autora wątku aby nie bał się spróbować Austrii czy Włoch. Lubię Czechy, Spindla i Pec i od lat spędzam tam każdej zimy wiele weekendów, również latem I zawsze dla mnie jest pięknie i fajnie... czy mgła czy słońce. Ale...takie np Dolomity Brenta z widokiem na jezioro Garda? No kurczę też pięknie i jednak jest to troszkę różne doznanie od tego co widzimy w Spindlu...

Z Brenty nie widać Gardy:-)
A Brenta to nie Dolomity:-)
PS ale rozumiem, bo po wielu wyjazdach w Tatry (5x5) odkryłem nową miłość, czyli Dolomity.

#11 ethaath

ethaath

Nowy użytkownik

• Pip
  • 41 postów
9
  • Wrocław

Napisano 17 październik 2019 - 20:48

Z Brenty nie widać Gardy:-)
A Brenta to nie Dolomity:-)
PS ale rozumiem, bo po wielu wyjazdach w Tatry (5x5) odkryłem nową miłość, czyli Dolomity.

Gardę widać z konkretnego miejsca... nie czepiaj się... wiadomo o co chodzi;d

#12 sstar

sstar

Stały bywalec forum

• PipPipPipPipPip
  • 2703 postów
999
  • Łódź/Wrocław

Napisano 17 październik 2019 - 21:19

Gardę widać z konkretnego miejsca... nie czepiaj się... wiadomo o co chodzi;d

Ta najlepiej z Cimy SAT. Nie czepiam się. Ale akurat w obydwu miejscach kilka razy byłem. Z Brenty ew. Molveno.

#13 ethaath

ethaath

Nowy użytkownik

• Pip
  • 41 postów
9
  • Wrocław

Napisano 17 październik 2019 - 21:29

Ta najlepiej z Cimy SAT. Nie czepiam się. Ale akurat w obydwu miejscach kilka razy byłem. Z Brenty ew. Molveno.

Także byłam... i wybieram się niebawem z młodocianym synem. Cóż mam rzec.... stopy mnie świerzbią.... sprawdzam prognozę pogody, czy spodnie aby nadal dobre, czy polarek nie za cienki... noooo czekam czekam
I polecam innym, którzy nie byli ;-)

• sstar podziękował za tę wiadomość